Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 20 Kwi 2018 11:35 

Rejestracja: 29 Mar 2018
Posty: 2
Odpowiedzi nie dostałem, ale ostatecznie udało się wypożyczyć auto na kartę debetową, więc opiszę swój przypadek - może kiedyś się komuś przyda.

Znalazłem na rentalcars jedną wypożyczalnie, która respektowała wypożyczenie kartą debetową - europcar. Dokonałem rezerwacji zwykłą płaską debetówką z inteligo (napis na karcie Visa Debit). Już na miejscu w wypożyczalni Pani mówi, że ta karta mogła być tylko do rezerwacji auta, a już teraz potrzebna jest arta kredytowa i czy mam inną kartę. Z miną pokerzysty podałem kartę debetową z ING (wypukłą, jedynie z napisem "Visa", bez debit) i przeszło... Zrobili blokadę na koncie i można było jechać bez żadnych dodatkowych ubezpieczeń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 21 Kwi 2018 17:35 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Wypożyczałem w ostatnią niedzielę na dwa dni. Praktycznie wszystkie wypożyczalnie są razem ok. 500m od terminala i nie warto czekać na shuttle bus, do którego była ogromna kolejka. Ostatecznie zamówiłem benzynowego Focusa z manualem (bo czymś podobnym jeździ żona) za 180 PLN z Firefly, bo w C3 za 115 PLN z B-Rent mogło być trochę ciasno. Ceny z promocji Ryanair i z filtrem "drugi kierowca za darmo" - nastawialiśmy się na konsumpcję do posiłków.

Obie wypożyczalnie miały najlepsze oceny za tę konkretną lokalizację. Do wszystkich firm kolejki na prawie godzinę. Dziewczyna nas obsługująca wplatała polskie słowa, bo ma podobno chłopaka w Gdyni. Nie chcieliśmy żadnych płatnych opcji, jak np. nawigacji, którą przywiozłem ze sobą. Trochę szukaliśmy samochodu, bo stał na miejscach Hertz i pierwsza niespodzianka - automat. Poprowadził więc znajomy - zwolennik automatów, których ja używam tylko w krajach o ruchu lewostronnym. W schowku zobaczyłem jakąś kartę flash w gnieździe i po krótkiej manipulacji dużym wyświetlaczem mieliśmy już drugą nawigację.

Samochodu postanowiłem się pozbyć już w poniedziałek wieczorem po powrocie do Neapolu, wypożyczalnie niby czynne do 23:00. Problemem okazało się zatankowanie przed zwrotem. Wszystkie małe stacyjki już pozamykane, znaleźliśmy jedną która przyjmowała tylko banknoty i nie wydawała reszty oraz pokwitowań. Pojawił się motocyklista, który sam zatankował i popilotował nas do dużej otwartej stacji. Kolejna niespodzianka - jeździliśmy dobrze wyciszonym dieslem. No i ostatnia - samochody odbierają tylko do 21:00, więc zostawiliśmy kluczyki w okienku bez potwierdzenia i ufnie czekam na zwolnienie blokady z karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 01 Maj 2018 14:50 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 3
Hej wszystkim. Wybieramy się do Neapolu na 4 dni pod koniec maja i zastanawiam się jak jest z jazdą samochodem po tym mieście i w okolicach (Wezuwiusz, Sorento, Positano)? Słyszałem że jeżdżą tam tragicznie. Czy trudno jest znaleźć miejsce parkingowe?
Pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 02 Maj 2018 13:41 

Rejestracja: 02 Maj 2018
Posty: 3
Witam
Planuje wypożyczyć auto na 1 dzień aby pojechać na wybrzeże Amalfi , macie coś sprawdzonego ? gdzie najlepiej rezerwować ? w necie na porównywarkach czy może już lokalnie na miejscu (chyba by mi to najbardziej pasowało) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 13 Paź 2021 13:34 

Rejestracja: 09 Sty 2017
Posty: 35
Bede potrzebował auta w Neapolu na jeden dzien. Skad brac? Co polecacie?
Zaznaczam, że potrzebuje wypozyczalni gdzies w centrum miasta a nie lotnisko
Większość wyszukiwarek pokazuje te z lotniska
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 13 Paź 2021 13:40 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
https://www.economycarrentals.com/pl-pl?c=PL
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 26 Lut 2023 11:49 

Rejestracja: 12 Lip 2020
Posty: 28
Witam,
Chciałem zapytać czy ktoś niedawno wynajmował coś na lotnisku w Neapolu i może polecić coś bezproblemowego i w miarę taniego , wylot 23 lipiec powrót 30 lipiec .
Widzę w przeglądarkach że ceny jak z kosmosu , ma może ktoś coś sprawdzonego ? ile wcześniej to rezerwować ? noclegi mam w okolicy Agropolu https://goo.gl/maps/RZnG5KdjEtnd9Mq37
i auto będzie niezbędne , jak ktoś może coś doradzić z doświadczenia będę wdzięczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 19 Mar 2023 09:16 

Rejestracja: 12 Lip 2020
Posty: 28
Ponawiam pytanie , może ktoś ma jakieś aktualne info .
Dziękuję.


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 22 Mar 2023 19:21, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 22 Mar 2023 18:49 

Rejestracja: 16 Maj 2021
Posty: 112
Co do wypożyczalni to nie pomogę, ale ilekroć jestem w Neapolu (co prawda z większą grupą 7-10 osób) to wszystkie atrakcje ogarniamy pociągiem Trenitalia (Neapol-Pompeje-SAlerno i dalej Amalfi), autobusem miejskim (Wezuwiusz) lub transportem samochodowym zapewnianym przez Polaków mieszkających tam na stałe.
Wiadomo, że to rozwiązanie może nie tak elastyczne jak samochód z wypożyczalni i trochę droższe, ale komfort jednak większy. Szczególnie, że jazda i PARKOWANIE w Neapolu to duży problem.
Jak coś, mogę na privie dać namiary na Polaków z Neapolu lub Salerno z samochodami.
Góra
 Profil Relacje PM off
czesiujunior lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 24 Maj 2023 19:38 

Rejestracja: 03 Lut 2016
Posty: 5
Mógłbym prosić namiary na Polaków, którzy mają auta do wynajęcia?


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 30 Maj 2023 11:05, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 30 Maj 2023 10:35 

Rejestracja: 12 Lip 2020
Posty: 28
Ja też bym prosił na priv jakieś namiary na rodaków z samochodami, do tego jeszcze raz ponowie zapytanie czy ktoś ostatnio wypożyczał auto na lotnisku w Neapolu , i jak z tym ubezpieczeniem jest , bo nie kumam tego .
I co kto poleca , bo lipiec się zbliża i muszę coś zarezerwować .
Dziękuję .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 30 Maj 2023 11:16 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Proponuję samemu napisać PW, a nie czekać. Poza tym jak rozumiem @Aramise pisał, że ci Polacy zapewniają transport a nie wynajmują samochody. Jeśli chodzi o ubezpieczenie wynajmowanego samochodu, to jest na to dedykowany wątek ubezpieczenie-wynajetego-samochodu,1621,6151
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 27 Cze 2023 06:41 

Rejestracja: 12 Lip 2020
Posty: 28
Do wyjazdu 3 tygodnie , jeszcze nic nie zarezerwowałem , ceny chyba spadły lekko, nadal nie kumam co z tym ubezpieczeniem i przez jaką stronę i z jakiej wypożyczalni najlepiej wynająć , wynajmował może ktoś w ostatnim czasie w Neapolu na lotnisku ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 29 Cze 2023 08:07 

Rejestracja: 12 Lip 2020
Posty: 28
Po przepatrzeniu opini na google , zarezerwuje chyba z sicily by car, tylko bezpośrdnio przez ich stronę rezerwować czy przez pośredników ?? podpowie ktoś ?
I jak będę rezerwował to brać bez ubezpieczenia i na miejscu u nich dokupić ubezpieczenie , czy jak to radzicie zrobić ??
bo takie jest dostepne :
https://www.sicilybycar.it/step3.aspx?_ ... EO2spbI%3d

Pomoże ktoś ? dziekuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 29 Cze 2023 10:06 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Gdzie rezerwować to kwestia ceny: jeśli różnice są minimalne, to rezerwuj bezpośrednio, ale moje doświadczenie mówi, że w 90% przypadków u pośredników jest sporo taniej.
Co do ubezpieczenia, to już wskazałem dedykowany wątek. Żeby przybliżyć jak to działa, to bardzo skrótowo opisałem w tym wpisie ubezpieczenie-wynajetego-samochodu,1621,6151?start=1460#p1612113
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 04 Lip 2023 12:55 

Rejestracja: 12 Lip 2020
Posty: 28
Dzięki za info, w takim razie wynika z tego że najlepiej to wynająć bez ubezpiecznia i na miejscu u nich wykupić ubezpiecznie co oferuja ,w tedy blikują podobno tylko 90 euro na karcie .


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 04 Lip 2023 12:59, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: slawekg oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group