Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 29 Cze 2021 16:23 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 236
greyg napisał(a):
Nie mam możliwości edycji posta więc dopiszę - może komuś się przyda.

Skorzystałem z tej wypożyczalni http://www.avia-rentacar.hr/en/
27-31.10.2016 - 160 euro za klasę B z SCDW.
Minusów nie ma. Same plusy. Dostałem nowego Peugeot 208.
Byłem ich jedynym klientem po przylocie z Brukseli. Kolejki do pozostałych firm dalej a ja odjeżdżam. :)
Jak ktoś ma pytania - nie ma problemu.


Rownież polecam jeśli ktoś szuka wypożyczalni bez karty kredytowej i depozytów.
Nowe Polo na 3 dni 120 E z pełnym ubezpieczeniem .Szybko i sprawnie załatwione po wyjsciu z lotniska
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
#42 PostWysłany: 29 Cze 2021 20:44 

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 5
Czy ktoś może polecić wypożyczalnie w Rijece która nie wymaga karty kredytowej i depozytów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 14 Lip 2021 02:30 

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 72
Czy polecacie jakąś uczciwą wypożyczalnię w Chorwacji z wynajem w Splicie na lotnisku? Najlepiej bez depozytów, kart kredytowych itp dziwactw.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 14 Lip 2021 08:29 

Rejestracja: 03 Paź 2011
Posty: 150
niebieski
Przy kupnie z pełnym ubezpieczeniem u wypożyczającego szanse na depozyt maleją.

W zeszłym roku w Splicie zamówiłem w Nova rent a car VW Up'a, na miejscu dostałem... Octavie kombi, powiedziano nam, że teraz nie ma, ale za dwa dni zadzwonią i przyjadą z Upem by zamienić. Cisza przez cały tydzień.
Godzinę po wyjeździe mieliśmy stłuczkę, uderzył w nas Chorwat, spisaliśmy oświadczenie, przy zdawaniu gość zaczął pytać o dokumenty od policji, w momencie zmienił ton na atakujący, natomiast jak się dowiedział, że mamy wykupione pełne ubezpieczenie to od razu po temacie. Dodam, że po kolizji dzwoniłem do wypożyczalni i powiedzieli, że trzeba tylko oświadczenie, bo nie z naszej winy. Nawet żałowałem później, że nie odpuściłem Chorwatowi, bo sympatyczne starsze małżeństwo, mogłem powiedzieć, że stuknąłem przy cofaniu, ale trochę się bałem ewentualnych problemów przy oddawaniu.
Auto kosztowało nas 330 euro na tydzien, rezerwowane półtora miesiąca wcześniej.


Ogólnie to praktycznie zawsze w różnych krajach dostawałem auto większe niż chciałem, chyba że była to rezerwacja na auto gdzie ciężko o zamiennik (Spider kabrio, 500 kabrio). Myślę, że na przyszłość po prostu powiem, że nie biorę i zobaczymy jak to się potoczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 14 Lip 2021 10:44 

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 72
A jaka wypożyczalnia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 14 Lip 2021 11:09 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Undertone napisał(a):
w Splicie zamówiłem w Nova rent a car

czytamy dokładnie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 16 Lip 2021 22:31 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 129
Ja wypożyczałem teraz w lipcu na lotnisku w Splicie w Nova. 245 EUR z pełnym ubezpieczeniem na 4 doby. Generalnie było OK, choć z drobnym zgrzytem.
Wybrałem klasę "VW Golf", dostałem nowiutkiego VW T-Crossa z przebiegiem 3 tys km. Przy wynajmie powiedzieli, że zablokują na karcie kwotę 245 EUR za wynajem "plus a little bit extra in case you don't come back with full fuel". Transakcję mi odrzuciło, bo "a little bit extra" okazało się... 200 EUR. Powiedziałem im, że co to za "a little bit extra", które wynosi niemal drugie tyle, co wynajem, i dlaczego w ogóle blokują tę kwotę, skoro wziąłem pełne ubezpieczenie. Usłyszałem, że to na wypadek, gdybym uszkodził coś wewnątrz auta albo dostał mandat. Spieszyło mi się, więc już z nimi nie dyskutowałem, machnąłem na to ręką. Przy zwrocie auta zerknęli pobieżnie na ilość paliwa, koleś bardzo symbolicznie obszedł auto i powiedział, że jest OK. Zdjęli od ręki tę blokadę na dodatkowe 200 EUR.
Dokument wynajmu, który dają do podpisu, jest wyłącznie po chorwacku, co też mi się średnio podobało. Odpaliłem Google Translate, zrobiłem fotę, przeskanowałem tłumaczenie, na szczęście nie było tam nic strasznego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 16 Lip 2021 22:37 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1411
Loty: 212
Kilometry: 376 518
srebrny
Wiem, że to mała różnica, ale zrobili Ci downgrade, bo T-Cross to segment B, a Golf C.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 17 Lip 2021 11:46 

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 72
docent82 napisał(a):
greyg napisał(a):
Nie mam możliwości edycji posta więc dopiszę - może komuś się przyda.

Skorzystałem z tej wypożyczalni http://www.avia-rentacar.hr/en/
27-31.10.2016 - 160 euro za klasę B z SCDW.
Minusów nie ma. Same plusy. Dostałem nowego Peugeot 208.
Byłem ich jedynym klientem po przylocie z Brukseli. Kolejki do pozostałych firm dalej a ja odjeżdżam. :)
Jak ktoś ma pytania - nie ma problemu.


Rownież polecam jeśli ktoś szuka wypożyczalni bez karty kredytowej i depozytów.
Nowe Polo na 3 dni 120 E z pełnym ubezpieczeniem .Szybko i sprawnie załatwione po wyjsciu z lotniska


https://g.page/avia-rent-a-car-zadar?share to jakiś scam z tego co widzę, może być różnie. Poczytajcie negatywne opinie, nie wyglądają na fałszywe.

W Chorwacji nie ma jakiś uczciwych wypożyczalni gdzie pełne ubezpieczenie jest pełnym? Nigdy nic nie miałem alokowane na karcie, a wynajmowałem w wielu krajach i brałem pełne ubezpieczenie. Nigdy też nie miałem żadnych cyrków i problemów, a tutaj wychodzi na to, że w Chorwacji jest bardzo słabo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 17 Lip 2021 15:35 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 236
Na papierze jest pełne, a co w praktyce to lepiej nie sprawdzac;).
Fakt jest taki , że można wypożyczyć nie pokazując w ogóle karty.

Poza tym 4,1 oceny to i tak całkiem nieźle, jest wiele z gorszym ocenami:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 01 Sie 2021 12:43 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Krótkie podsumowanie Sixta w Dubrovniku.

- Brałem fiata 500, dostałem C3 nówka sztuka - rejestracja w lipcu 2k przebiegu z pelnym wyposażeniem (łącznie z navi). Nie wiem czy w ogóle mają jakieś 500tki, bo nie wiedziałem żadnej ani przy odbiorze, ani przy oddawaniu. Najmniejsze to C3ki, Yarisy i Swifty, więc stawiam,że biorąc 500kę jest prawie pewny upgrade. Oczywiście koleś próbował wcisnąć dopłatę do upgrade ;)
- Odbiór mało efektywny, na 3 stanowska było z 6 osób przede mną, a czekałem z 40 minut. Formalności trwaja długo, namawianie na ubezpieczenie krótkie, blokada 9000HRK, bezpłatny przejazd przez Neum potwierdzony na miejscu
- Zwrot szybki i bezproblemowy, samochód oglądany pobieżnie (rysy liczą podobno od 3cm,ale dedykowaną linijkę mają)
Ogólnie polecam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 16 Kwi 2022 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Będę potrzebował wypożyczyć auto na dwa dni w Zagrzebiu - na lotnisku lub na mieście. Może ktoś podzielić się doświadczeniami - bezpieczna wypożyczalnie, przyjazna cenowo i najlepiej bez pobierania depozytu. Na typowych OTA ceny kosmos - ponad 50€/dzień i drożej.

Z góry dzięki ....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 29 Maj 2022 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
.......... ktoś , coś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 08 Cze 2022 10:42 

Rejestracja: 05 Paź 2016
Posty: 198
Loty: 128
Kilometry: 202 920
W Zadarze korzystałem z polecanej już tutaj wypożyczalni Avia http://www.avia-rentacar.hr/en/
Samochód Skoda Scala wypożyczony i oddany w centrum miasta od soboty rano do poniedziałku po południu za około 700 zł z pełnym ubezpieczeniem, bez karty kredytowej i depozytu, płatność revolutem. Podczas oddawania samochodu pracownik sprawdził tylko stan paliwa i wydał potwierdzenie, że z samochodem wszystko ok, trwało to około minuty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 16 Cze 2022 13:56 

Rejestracja: 16 Maj 2021
Posty: 116
Wróciłem właśnie z Chorwacji. Wynająłem w Nova Rent-a-Car na lotnisku w Splicie Hyundaia i30 na 2 dni z pełnym ubezp. i zieloną kartą do Bośni za 780 zł.
Dużo czasu poświęciłem zawczasu na znalezienie najtańszej wypożyczalni i ta (oraz wspomniana już tutaj AVIA RENT A CAR) są najtańsze. (NIższa cena wyskakiwała co prawda u pośredników typu Wizzair rental, booking.com, itp. ale jakoś nie miałem do nich zaufania - niespodziewanych kosztów).

I takie 2 rady:
- W mailu rezerwacyjnym upewnijcie się, że nie musicie wpłacać depozytu (na karcie). U mnie tego nie było i chłopaczek w kantorku na lotnisku wymógł dodatkowy depozyt za np. nie zatankowany bak z powrotem lub parkingi nieopłacone. Oczywiście to pretekst tylko, ale zawsze jakaś niedogodność (tym bardziej, że blokadę na karcie robi spisując jej numer, datę ważności, bez CCV - co wzbudziło moje różne obawy). Oczywiście można się targować o ten depozyt (urwaliśmy 500 kun, ale zawsze lepiej bez niego).

- polecam jednak pełne ubezpieczenie. Było droższe o 10 euro bodajże, ale na końcu się opłaciło, bo nasze zarysowanie lakieru bez konsekwencji było przy zdawaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 16 Cze 2022 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@Aramise Gratulacje, zamiast wziąć coś z porządnej wypożyczalni za rozsądne pieniądze - bez znaczenia od którego pośrednika i zabezpieczyć sobie excess, wziąłeś znacznie droższą wypożyczalnie i jeszcze dopłaciłes za ubezpieczenie na miejscu - Twój post powinien być podczepiony jako antyrada - informacja jak nie wypożyczać samochodów :lol: Tak sobie pomyślałem, że wypożyczając auta 365 dni w roku, co czynię, po Twoich radach byłym biedniejszy o kilkadziesiąt tysięcy PLN-ów.
PS. Zastanawia mnie, co wpływa na Twoje zaufanie lub nie do wypożyczalni? To bardzo ciekawa kwestia, bo przecież żadnej z nich nie znałeś ani nie miałes z nimi wcześniej doświadczeń, chodzi o to że były na booking.com lub wizzair?
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 16 Cze 2022 16:28 

Rejestracja: 16 Maj 2021
Posty: 116
@nick Znajomy wypozyczal właśnie przez pośrednika , było super tanio , a na lotnisku się okazało, że auta zabrakło.

Mam większe zaufanie do firm, z którymi mogę maila wymienić i mam nazwisko człowieka. I z większości które przejrzałem to AVIA i NOVA miały najniższe ceny.


Daj linki do tych, w których Ty byś wypozyczyl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 16 Cze 2022 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@Aramise To się zawsze może zdarzyć, niech trafi się tydzień w wysokim sezonie że turyści rozwalą 2-3 auta w tygodniu w małej wypożyczalni, to będziesz sobie mógł porozmawiać z nazwiskiem...o autobusach i taksówkach. Usłyszysz że oddadzą kasę i to wszystko. Zdarzyło mi się nie raa nie dwa że auta nie było lub nie było auta z kategorii którą miałem na voucherze.
Ja sortuję po cenie i biorę to co najtańsze, nie ma sensu linkowanie żadnej konkretnej wypożyczalni. Poza konkursem - stosuję też swoje sposoby o których nie będę pisał na ogólnym bo pewnie szybko zostałyby ubite. Szarak ma płacić dużo i to jest ok, ale nie musi przepłacać.

Kluczowa rzecz - kupuję roczne ubezpieczenie wkładu własnego jak 90% osób na tym forum i poza kilkoma wyjątkami, które są również dokładnie opisane w odpowiednich tematach, rzucam podczas spisywania kontraktu na stół kredytówkę prepaid która poza tą chwilą na autoryzacje jest zablokowana w aplikacji, niech sobie robią tymczasowa blokadę - kasa i tak wróci a bez mojej wyraźnej zgody i dostarczenia pełnej dokumentacji szkody dla ubezpieczyciela nie ściągną ani grosza.
Takie roczne ubezpieczenie kosztuje ok 50-60 euro, to niewielka kwota za święty spokój i znacznie mniejsza niż płaciłeś przy okienku. Chyba że faktycznie jedziesz na tydzień wakacji w roku, to bez sensu kombinować.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick, 16 Cze 2022 17:07, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 16 Cze 2022 17:03 

Rejestracja: 16 Maj 2021
Posty: 116
Podaj szczegóły, gdzie kupić to roczne ubezp. i w jakim banku/jaka kk pre-paid. Albo chociaż linki do dyskusji na f4f.

No i fajnie byłoby jakbyś chociaż podzielił się tymi stronami, na których "sortujesz po cenie i bierzesz co najtańsze".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 16 Cze 2022 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@Aramise użyj szukajki forum, jest tego od groma, a umiejętności wyszukiwania zapewne posiadasz. Jest jakaś granica pomiędzy dyskusją a nie zadaniu sobie trudu znalezienia podstawowych informacji.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick, 16 Cze 2022 17:17, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group