Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wymiana waluty na JPY
#1 PostWysłany: 08 Kwi 2012 20:07 

Rejestracja: 09 Kwi 2011
Posty: 149
Witam, w czerwcu lecę do Tokio. Na lotnisku Narita muszę kupić bilety na Skylinera itd. dlatego muszę tam mieć już gotówkę. Dlatego pytanie gdzie najtaniej wymienić walutę na JPY? chodzi mi o to czy w Polsce(nie wiem czy w ogóle w kantorach mają) czy raczej na miejscu za euro? Tak samo już w mieście, czy są jakieś określone kantory gdzie warto wymieniać?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
#2 PostWysłany: 09 Kwi 2012 09:12 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 500
niebieski
jezeli masz konto osobiste w Citi, to zaloz sobie walutowe w euro. Kup euro przez internet, "przepnij" karte platnicza pod konto w euro. Na lotnisko Narita jest bankomant Citi (jak i w kazym miescie, w Tokyo --> Shinjuku) i wyplac tam yen. Nie bedzie zadnego przewalutowania przez Citi (mastercard pobiera w euro rownowartosc wybranych yenow), wyplata calkowicie bez prowizji. Jak latam do Japonii (srednio co 4 m-ce), zawsze tak robie. Nie musze sie martwic o yeny w Polsce. W niektorych sklepach mozna placic karta (np. Family Mart).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Kwi 2012 09:56 

Rejestracja: 09 Kwi 2011
Posty: 149
Hmm, ja mam BZWBK i mam tu też konto w euro, tylko nie wiem czy tam znajdę taki bankomat? Kupował ktoś jeny w Polsce? Bo mimo wszystko, przynajmniej część pieniędzy wolałbym mieć już przed wyjazdem, chyba, że jest to bardzo nieopłacalne.

EDIT: z tego co widzę to tylko CitiBank z tych mi znanych: http://www.narita-airport.jp/en/guide/s ... 12.html#t1
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Kwi 2012 10:08 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 500
niebieski
kupowanie yenow w Polsce jest bezproblemowe (przynajmniej w Wawie), kurs nie jest zly. Ale pewnie w WBK musisz miec oddzielna karta do konta w euro za ktora bedziesz musial placic. Kwestia co Ci sie bardziej oplaca.

Pierwszym razem, kilka lat temu, mialem tylko gotowke i bez problemu kupilem 500 000 yenow (kantor 777 w Marriot, Warszawa)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Kwi 2012 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
manio napisał(a):
kupowanie yenow w Polsce jest bezproblemowe (przynajmniej w Wawie), kurs nie jest zly. Ale pewnie w WBK musisz miec oddzielna karta do konta w euro za ktora bedziesz musial placic. Kwestia co Ci sie bardziej oplaca.

Pierwszym razem, kilka lat temu, mialem tylko gotowke i bez problemu kupilem 500 000 yenow (kantor 777 w Marriot, Warszawa)

bzwbk sie nie oplaca do wyciagania kasy za granica o ile sie nie myle. Pobieraja prowizje od samej wyplaty, o przewalutowaniu nie wspominajac.

Citi faktycznie jest tu jednym z lepszych wyborów.

Ew. mozesz pomyslec o karcie kredytowej bodajze w polbanku - przewalutowanie po kursie MC tyle, ze ze zlotowek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Kwi 2012 11:01 

Rejestracja: 09 Kwi 2011
Posty: 149
Hmm ja jestem z Gdyni, poszukam kantorów z JPY, ale pewnie będzie ciężko. Sprawdzałem oferty banków i całkiem ok jest Internetowe CitiKonto Direct, z tego co widzę jest możliwość dodania bezpłatnego rachunku w EUR i chyba można przepinać kartę między rachunkami. Nie do końca wiem jakie są różnice między internetowym a zwykłym kontem. Wydaje mi się, że w zamian za to, że prowadzenie konta jest bezpłatne, to mam wówczas wyższe stawki za transakcje w oddziale banku, w tym wypłaty gotówki. Jedyny minus to karta płatna 5 zł/mc. Takie konto miałbym tylko do wyjazdów, pytanie czy mi się to opłaca. Nie bardzo wiem jak znaleźć przelicznik z EUR na stronie banku, ale ze złotówek to na tą chwile 4,03 za 100 JPY. We wspomnianym kantorze 777 to 3,93 zl za 100 JPY. Nie wiem czy dobrze liczę? Nie wiem czy dobry kurs banku obrałem, czy to jakiś kurs mastercard?.

http://www.online.citibank.pl/retail/fi ... index.html

http://www.777.com.pl/kursy.php

EDIT: Jeśli po kursie mastercard: https://www.mastercard.com/global/curre ... index.html EUR --> JPY wychodzi za 1 EUR 106 JPY, czyli po przeliczeniach ok 3,90 zl za 100 JPY.

Hmm, mam dylemat bo jeszcze dochodzi zakup euro :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Kwi 2012 11:10 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 500
niebieski
po przepieciu karty na konto w EUR, kurs ustalony jest przez MasterCard i taki kurs mozesz znalezc u nich bezposrednio na stronie. Kiedy wyplacisz yeny / zaplacisz bezgotowkowo w Japonii, Mastercard przeliczy z yen na euro i taka kwota zostanie pobrana z konta w euro. Jest to bardzo dobra opcja.

Citi jest spoko do podrozowania jezeli korzystamy z karty platniczej (nie kredytowej!), ma swoje oddzialy na calym swiecie.

USA, Tajwan, Japonia, Tajlandia itp., w tych krajach korzystalem z w/w opcji i nie musialem sie "bawic" w kupno lokalnej waluty w Polsce, jedynie staram sie miec przy sobie pare euro/$ na ewentualny zakup wody na lotnisku lub biletu itp.

jezeli kredytowka.. to tak jak wyzej wspomniano, na dzien dzisiejszy polbank lub jezeli ktos ma mozliwosci ;), to kredytowa w euro ;) ale w Polsce nie jest dostepna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Kwi 2012 12:00 

Rejestracja: 09 Kwi 2011
Posty: 149
Ogólnie fajna opcja i warta przemyślenia, ale zawsze są minusy. Aż boje się pomyśleć co w sytuacji jakby bankomat "zjadł" kartę..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Kwi 2012 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Iwan napisał(a):
Ogólnie fajna opcja i warta przemyślenia, ale zawsze są minusy. Aż boje się pomyśleć co w sytuacji jakby bankomat "zjadł" kartę..

wtedy mamy jakąkolwiek druga. O paru €/$ w kieszeni nie wspominajac ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Kwi 2012 14:05 

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 12
Jesli do Gdanska ci nie za daleko, to jeden z kantorow na starym miescie (na ul Dlugiej bodajze) byl w stanie zamowic jeny. Ale to bylo 3 lata temu jak bylam ostatnim razem w Polsce. Ale moze warto sprawdzic?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Kwi 2012 21:06 

Rejestracja: 09 Kwi 2011
Posty: 149
Słuchajcie a gdzie znajdę ogólnoświatowy spis bankomatów Citibanku? albo jakaś interaktywną mapę? Konkretnie chodzi mi o to czy na lotnisku w Budapeszcie znajdę bankomat citibanku?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group