Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 09 Lut 2017 16:13 

Rejestracja: 28 Lip 2010
Posty: 203
Loty: 35
Kilometry: 107 187
niebieski
[quote="ola.olka.104"]Moja corka byla , jak masz jakieś pytania to dowiem sie od niej, ogólnie to warto , była zadowolona. Super warunki ..resort , hotel wielogwiazdkowy wiec nie było by na co narzekać.
No mi nie zależy na resortach i all inclusive. Pytam o noclegi w tak. łóżko, prysznic i toaleta i czysta pościel stosunkowo blisko plaży, o możliwość pożyczenia skutera i jedzenia w miejscowych knajpkach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#22 PostWysłany: 21 Lut 2017 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Wróciłam wczoraj, było super!!! Dominikana jest świetna, ludzie przemili, wszędzie czuliśmy się bezpiecznie:-)
Po kraju podróżowaliśmy transportem publicznym, co polecam z uwagi na cenę.
Nasze noclegi to od 30 do 55$ za noc za pokój dwuosobowy, można taniej, ale zależało nam na przyzwoitych opiniach i dobrym położeniu.
Wycieczka na Saonę z Bavaro - 50$/os. - taką cenę dostaliśmy na dzień dobry bez targowania.:-)
Dla nas mega przeżycia to wyprawa do wodospadu El Limon - z Las Terrenas na pace pick-upa, na motorach i w końcu na koniach:)
Jeśli chodzi o knajpy w większości doliczają 28% do ceny końcowej - 18%podatku i 10% za serwis :-/ Na szczęście są też miejsca bez tego "zwyczaju', np. świetne miejsce w Bavaro to knajpka Fast Chef, merengue leci na całego, prawie sami miejscowi. W Las Terrenas koniecznie świeża rybka w kolorowych budkach-restauracyjkach na plaży. To tyle "na świeżo" po powrocie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Dududu uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 21 Lut 2017 16:25 

Rejestracja: 18 Gru 2015
Posty: 102
Loty: 103
Kilometry: 244 869
Czekam z niecierpliwością na relację ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
LaVarsovienne lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 23 Mar 2017 18:47 

Rejestracja: 09 Mar 2017
Posty: 4
LaVarsovienne napisał(a):
Wróciłam wczoraj, było super!!! Dominikana jest świetna, ludzie przemili, wszędzie czuliśmy się bezpiecznie:-)
Po kraju podróżowaliśmy transportem publicznym, co polecam z uwagi na cenę.
Nasze noclegi to od 30 do 55$ za noc za pokój dwuosobowy, można taniej, ale zależało nam na przyzwoitych opiniach i dobrym położeniu.
Wycieczka na Saonę z Bavaro - 50$/os. - taką cenę dostaliśmy na dzień dobry bez targowania.:-)
Dla nas mega przeżycia to wyprawa do wodospadu El Limon - z Las Terrenas na pace pick-upa, na motorach i w końcu na koniach:)
Jeśli chodzi o knajpy w większości doliczają 28% do ceny końcowej - 18%podatku i 10% za serwis :-/ Na szczęście są też miejsca bez tego "zwyczaju', np. świetne miejsce w Bavaro to knajpka Fast Chef, merengue leci na całego, prawie sami miejscowi. W Las Terrenas koniecznie świeża rybka w kolorowych budkach-restauracyjkach na plaży. To tyle "na świeżo" po powrocie.


@‌LaVarsovienne‌ dzięki za informacje!! Ja wybieram sie pod koniec kwietnia (tzn czaje sie na bilety i po przeczutaniu wielu informacji zastanawiam sie cały czas...) powiedz jak z bezpieczeństwem? Mówisz po hiszpańsku? Nie było żadnych problemów? Mówisz ze podróżowaliście używając transportu publicznego-wiele osób odradza jesli nie mówi sie po hiszpańsku, prawda?
Z góry dziękuje za informacje, jesli masz jakieś dodatkowe wskazówki byłabym bardzo wdzięczna!;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 23 Mar 2017 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Nie mówię po hiszpańsku, a oni z kolei słabo po angielsku, w każdym razie język nie jest żadną barierą.
Na dłuższych trasach jeżdżą autokary, takie jak u nas Polski Bus, wtedy kupujesz bilet w kasie, wystarczy, że powiesz nazwę miejscowości i wiadomo o co chodzi. To samo, gdy korzystasz z ichniejszych busików, różnica taka, że płacisz kierowcy. Tak, jak napisałam wcześniej, my czuliśmy się bezpiecznie.
Jestem w trakcie pisania relacji z mojej podróży, więc po więcej szczegółów zapraszam tu kolorowa-dominikana-w-rytmie-merengue,211,108559
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 22 Sie 2017 11:25 

Rejestracja: 05 Lut 2016
Posty: 10
Loty: 34
Kilometry: 74 756
-- 22 Sie 2017 11:11 --

cubz napisał(a):
ardian napisał(a):

Saona - absolutny must have seen. Wyspa z reklam batonu Bounty. Teoretycznie możesz na własną rękę pojechać do Bayahibe i tam negocjować żeby dorzucili Was do jakiejś łódki. Z Bavaro niestety jest kiepska komunikacja tam (3-4 przesiadki), my wynegocjowaliśmy 60$ (i taniej się nie da) za osobę (odebrali nas o 7 rano w Bavaro, transport do Bayahibe, motorówką na Saone (po drodze dwa razy snorkling - nie musisz mieć sprzętu, dają jak nie masz), parę godzin na wyspie, powrót katamaranem i podwózka do Bavaro....a bym zapomniał, rum (kiepski ale zawsze) all inclusive i jedzenie (grill + sałatki) na wyspie). Saona chodzi w różnych cenach (niektórzy tą samą wycieczkę kupili za 150$), my kupowaliśmy od gościa imieniem Pepino, który kręci się przy plaży w Bavaro - obok mini teatru vis a vis przystanki statku pirackiego. Uważaj, bo zna polskie słowa :)


Wróciłem 16 sierpnia z Dominikany. Cena za Saonę na plaży w Bavaro to 50-60$. Przy drobnej negocjacji kupiliśmy po 45$ za osobę, czyli 180$ za 4 osoby. 10$ zapłaciliśmy facetowi na plaży. Dostaliśy kwitek. 170$ w dniu wycieczki. Rano o 7 podjechał busik, około godziny 10 odpłynęliśmy z Bayahibe katamaranem. A tam impreza całą drogę. Pokazy tańca itp. Napoje i alkohol za darmo. Po dopłynięciu na Saonę chwila wolnego czasu a ok. 13:00 był obiad (wliczony w cenę). Około 15 speed boat zawoził nas na natural pool. Tam 45 min nurkowania. Powrót do Bavaro ok 18:30 busem. Wiem że droższe wycieczki mają pewnie więcej do zaoferowania, jednak wiem, że niektórzy będąc na tej samej wycieczce, płacili w hotelu 85$.

-- 22 Sie 2017 11:25 --

aleksandra_hs napisał(a):
LaVarsovienne napisał(a):
Wróciłam wczoraj, było super!!! Dominikana jest świetna, ludzie przemili, wszędzie czuliśmy się bezpiecznie:-)
Po kraju podróżowaliśmy transportem publicznym, co polecam z uwagi na cenę.
Nasze noclegi to od 30 do 55$ za noc za pokój dwuosobowy, można taniej, ale zależało nam na przyzwoitych opiniach i dobrym położeniu.
Wycieczka na Saonę z Bavaro - 50$/os. - taką cenę dostaliśmy na dzień dobry bez targowania.:-)
Dla nas mega przeżycia to wyprawa do wodospadu El Limon - z Las Terrenas na pace pick-upa, na motorach i w końcu na koniach:)
Jeśli chodzi o knajpy w większości doliczają 28% do ceny końcowej - 18%podatku i 10% za serwis :-/ Na szczęście są też miejsca bez tego "zwyczaju', np. świetne miejsce w Bavaro to knajpka Fast Chef, merengue leci na całego, prawie sami miejscowi. W Las Terrenas koniecznie świeża rybka w kolorowych budkach-restauracyjkach na plaży. To tyle "na świeżo" po powrocie.


@LaVarsovienne dzięki za informacje!! Ja wybieram sie pod koniec kwietnia (tzn czaje sie na bilety i po przeczutaniu wielu informacji zastanawiam sie cały czas...) powiedz jak z bezpieczeństwem? Mówisz po hiszpańsku? Nie było żadnych problemów? Mówisz ze podróżowaliście używając transportu publicznego-wiele osób odradza jesli nie mówi sie po hiszpańsku, prawda?
Z góry dziękuje za informacje, jesli masz jakieś dodatkowe wskazówki byłabym bardzo wdzięczna!;)


Miałem okazję przemieszczać się lokalnymi busikami. To były chyba te busy gua gua. Zatrzymują się tam gdzie im się chce - tak to wygląda. Zbierają ludzi z drogi. Rzeczywiście nikt za bardzo nie mówi po angielsku. Jednak myślę że to nie problem nauczyć się 2-3 zdań po hiszpańsku, żeby mieć pewność gdzie się jedzie. Ja dodatkowo stosowałem aplikację na telefon - maps.me, dzięki której bez dostępu do neta wiedziałem gdzie jestem i gdzie powinienem wysiąść.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group