Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Kwi 2012 20:46 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 132
Hej :)
Nie wiem czy słusznie tworzę osobny temat, jeśli nie, to podepnijcie go pod Budapeszt/Węgry.
Chciałam ostrzec przed apartamentami z tej firmy.
W zeszłym tygodniu wróciłam z Budapesztu, gdzie razem ze znajomymi mieliśmy wynajęty apartament od Second Home Hungry. Ich ofertę możecie znaleźc na booking.com. Tak jak i pewnie większośc osób, nas skusiła cena - wychodziło naprawdę tanio - za cały apartament na jedną noc/35 euro. Wszystko dokładnie, ładnie opisane - miejsce dla 8 osób, łazienka, kuchnia, mieszkanie w samym centrum.
W dniu przyjazdu, około 16:00 dostałam smsa z pytaniem kiedy będziemy - zgodnie z prawdą odpowiedziałam, że około 22:00.
Gdy przyjechaliśmy na miejsce, okazało się, że jednak w apartamencie nie będziemy sami, ponieważ był jakiś błąd w rezerwacjach i muszą nas połączyc z inną grupą. Nas było pięcioro, ich troje - w sumie...ok... jedna noc, jakoś przeżyjemy.
Tamci już na nas czekali. Facet otworzył drzwi od mieszkania, pokazał co i gdzie i zażyczył sobie po 35 euro od każdej grupy. Co dało mu razem podwójną stawkę za noc. Rozmawialiśmy z nim, mówiliśmy, że to oszustwo, że mieliśmy byc sami, ale niesttey - nie dało się nic zrobic. Koleś beznadziejnie mówił po angielsku, chociaż przez telefon jak do niego dzwoniłam, wydawało mi się, że mówi świetnie. Jako, że było już późno stwierdziliśmy, że trudno.. godzimy się na to co jest i reklamację zgłosimy do booking.
Jakoś tę noc przeżyliśmy, ale cała sytuacja mocno utrudniła nam pobyt. Pojechaliśmy tylko na jedną noc, a właściciel miał tylko jeden klucz do apartamentu na 8 osób. W związku z tym musieliśmy z samego rana opuścic apartament, bo inaczej nie byłoby jak zostawic klucza i cały dzień tachaliśmy ze sobą bagaże.
Dodatkowo, na 8 osób, była tylko jedna para, a 3 podwójne łóżka, 1 pojedyncze, przez co w zasadzie zupełnie obcy sobie ludzie musieli spac razem.
Booking bardzo ładnie się zachowało, cały czas jestem z nimi w kontakcie, właściciel ma nam zwrócic pieniądze, ale... ostatnio do booking przestał się odzywac.
Ja rezerwację robiłam na początku lutego, wtedy nei yło żadnych negatywnych opini. Jednak w ciągu dwóch miesięcy zrobiło ich się... kilkanaście/dziesiąt. Gdy wejdziecie w opinie o tym miejscu, 95% osób pisze o tym samym - że zostali połączeni z zupełnie obcymi grupami.
Ze swojej strony NIE POLECAM, a wręcz przestrzegam przed tym miejscem. My byliśmy tylko jedną noc i cudem trafiliśmy na Polaków, co jednak jeśli ktoś wykupi miejsce na dłuższy okres, trafi na ludzi, z któ®ymi nie będzie się potrafił porozumiec i dostanie 1 klucz?
PORAŻKA
_________________
Zapraszam na emigracyjnego bloga...
https://12lapprzezswiat.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 28 Kwi 2012 11:36 

Rejestracja: 11 Maj 2011
Posty: 58
miło, że zechciałeś się podzielić tymi spostrzeżeniami i doświadczeniem, bo już miałem rezerwować nocleg w tym miejscu.
Widać koleś chciał zrobić szybko 'dobrą' kasę i nie zależało mu na długoterminowym wyrabianiu marki- szkoda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Kwi 2012 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2011
Posty: 93
Loty: 31
Kilometry: 40 220
my mieliśmy bardzo pozytywne doświadczenia. rezerwacja w lutym, noleg pod koniec marca.
przyjechaliśmy po pólnocy taxi, wcześniej dostaliśmy smsa PO POLSKU (treść przetłumaczona w translatorze)z ptaniem o ktorej bedziemy.
mieszkanie bardzo czyste z wifi. własciciel mówił po angielsku, ale słabo, sam przyznał i zapytał czy potrafimy mówić po niemiecku, więc i wtrącaliśmy troche niem.
jeżeli danego dnia nie ma rezerwacji, godzina check out jest dowolna, po nas niestety była następna grupa, ale własciel pozowlił nam zostawić bagaże do 17 i choć spóźnił się ok. 10 min, był bardzo przejęty ;)
na bookingu widziałem 2/3 negatywy, prawdopodobnie dokładnie z tego samego okresu, więc pewnie doszło do pomyłki, błędu. I sorry jak ktoś pisze, że jest kilkanaście negatywni opinii, co można faktycznie sprawdzić wchodząc na bookingu, a tylu nie ma (czyt. jak zdanie wyżej) to niestety, ale jest sfrustrowany i niewiarygodny.
_________________
http://www.ozlandtravel.com
Facebook: Ozland Travel, Instagram: Ozland Travel
Australia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Kwi 2012 13:14 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 132
Od 28go marca pojawiło się 17 negatywnych opini z czego bardzo wiele ( po przetłumaczeniu na polski, bo są w różnych językach napisane) mówi o tym, że ''jakimś cudem'' ich rezerwacje zdublowały się z innymi rezerwacjami.
Dokładnie tak jak pisze @stachu, moim zdaniem facet znalazł sobie sposób na zarobienie pieniędzy.
Nie mówię, że u każdego rezerwacja się zdubluje, albo będzie inna od oczekiwanej, ale jakobliczyłam.
W ciągu 1 miesiąca (od 28marca) pokazało się 17 opini negatywnych.
8 z nich dotyczy podwójnej niby-pomyłkowej podwójnej rezerwacji.
I również w 8 jest mowa o tym, że zakwaterowanie było w zupełnie innym apartamencie niż został wybrany.

Innych negatywnych opinii o poziomie obsługi, czy pomieszczeniach bez okien itp nie wspomnę.

Całą sytuacja, podejrzewam, że jest spowodowana nagłym zainteresowaniem ze strony ludzi, ze względu na nowe połączenia lotnicze do Budapesztu, stąd właśnie jeszcze w lutym wszystko było ok, a później zaczęli kombinowac jak tu zrobic zeby zarobic.
_________________
Zapraszam na emigracyjnego bloga...
https://12lapprzezswiat.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Kwi 2012 13:19 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Ja widze na booking.com że mają średnią ocenę 7 (całkiem ok) i tylko 3 czy 4 gorsze recenzje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Kwi 2012 13:25 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 132
http://www.booking.com/hotel/hu/second- ... ckdisplay4

Ja tutaj widzę bardzo dużo negatywnych opinii. W tym jedna z dzisiaj nawet z Polski, rodziny z dziecmi, gdzie równiez rezerwacja się zdublowała i nikt ich nawet o tym nie powiadomil.

Rozmawiałam z booking.com i nawet tam powiedzieli, ze z SSH są same problemy i ludzie reklamują.
_________________
Zapraszam na emigracyjnego bloga...
https://12lapprzezswiat.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Kwi 2012 13:28 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Tak czy owak dobrze że zwracasz uwage na to - kolejne osoby sobie rozważa czy u nich co rezerwować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Kwi 2012 13:39 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 132
Jak wiele osób na tym forum, jestem stałym użytkownikiem serwisu booking.com jak i innych, cały czas praktycznie gdzieś jeżdzę i mogłabym polecic naprawdę wiele miejsc w hotelach czy apartamentach. Dodatkowo nie jestem osobą drobiazgową i nie dam w serwisie minusa za to, że nie ma czajnika. Jednak w tym przypadku, miejsce jest naprawdę niegodne polecenia.
I już nie chodzi o to, że mocno utrudniło to mój wypoczynek, czy 7 innych osób, które były tam w tym samym czasie.
Warto o tym wiedziec, bo jesli planujecie wypoczynek z rodziną, dziecmi i okaże się,że przez kika dni jesteście skazani na obcych ludzi, mówiących w niewiadomo jakim języku, do których musicie dopasowac sie godzinowo (1 klucz, o którym tez piszą w niektorych opiniach) i zaufac, bo w końcu też mogą Was okraśc to może lepiej jeszcze trochę poszukac innego miejsca.
_________________
Zapraszam na emigracyjnego bloga...
https://12lapprzezswiat.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Kwi 2012 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2011
Posty: 93
Loty: 31
Kilometry: 40 220
ja wciąz widze tylko 3 opinie odnoszace się do sytuacji, którą opisałaś.
a reszta ok, nie ma hotelu, gdzie nawet przy ocenie 8-9 ktos nie ma jakiegoś ale.
zreszta średnia ponad 7 wysoka.
wciąz więc myśle, że to była pomyłka i może zdarzyć się wszędzie. sam właściciel skorzystał tylko na sytuacji, co na minus.
_________________
http://www.ozlandtravel.com
Facebook: Ozland Travel, Instagram: Ozland Travel
Australia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Kwi 2012 14:18 

Rejestracja: 11 Maj 2011
Posty: 58
Ile by nie było to wiarygodność tego miejsca jest już znacznie podważona i myślę, że póki co nie ma co ryzykować bookingiem w tym miejscu, mimo korzystnych cen i lokalizacji.
Przy okazji- coś do polecenia w Budapeszcie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group