Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 114 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: www.otel.com
#81 PostWysłany: 28 Lis 2014 10:51 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 118
Przetestowane w USA bez żadnych problemów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
 Temat postu: Re: www.otel.com
#82 PostWysłany: 29 Lis 2014 18:29 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 786
niebieski
czasem warto czytać blog:
http://blog.otel.com/coffee-culture-around-the-world/
“Book your room with otel.com. Use that code “SXMPYV90″, get 10% discount”
mi na bardzo promocyjne noclegi nie chciał działać (na inne styczniowe owszem), jedynie "CKWYDK95" zmniejszał cenę o 5%
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: www.otel.com
#83 PostWysłany: 30 Lis 2014 17:53 

Rejestracja: 29 Lis 2014
Posty: 51
A ja mam troszkę inną prośbę w tym temacie. 2 miesiące temu dokonałem rezerwacji na stronie otel.com 10 dniowego pobytu na Gran Canarie hotelu marzec'15. Zrobiłem to pierwszy raz z OTEL.com. Troszkę zdziwiło mnie, że pobrali mi z kredytówki całą kwotę. Po tygodniu troszkę się wystraszyłem, zmiękłem i stwierdziłem, że zobaczymy czy oddadzą mi kasę przy rezerwacji. Dokonałem anulacji i......... po 48 godzinach miałem pełną kwotę Euro na koncie. Bez żadnych potrąceń ;-).
Ale niestety okazało się, ze pomimo "dobrej" kredytówki, opłaty VISA Charge spowodowały brak w złotówkach prawie 420 zł (co na 1050 Euro za rezerwację) troszkę mnie przeraziło. No i niestety to był mój koszt rezygnacji. Dlatego moje pytanie i prośba o RADĘ.... Jeżeli nie mam konta walutowego, jaką proponujecie alternatywę aby nie ponosić takich kosztów przewalutowań? Może w innych bankach są takie możliwości. Moja karta jest do rachunku mBank (Multibank). Będę wdzięczny za rady.
Pozdrawiam,
tomek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: www.otel.com
#84 PostWysłany: 30 Lis 2014 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Darmowe karty walutowe Aliorkantora lub karta Wizz Reiffeisen z bardzo dobrymi kursami wymiany. Ze wskazaniem na tą drugą. W dziale "płatności w liniach lotniczych" znajdziesz odpowiednie tematy.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off
tza74 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: www.otel.com
#85 PostWysłany: 21 Sty 2015 23:49 

Rejestracja: 29 Lis 2014
Posty: 51
Dziękuję za informację. Rzeczywiście szkoda, że nie wpadłem na to sam wcześniej.... Mam już Alior Kartę i rezerwacja przeszła na Otel.com bez problemu. A co do kursu to różnica niezła - Moja Visa Gold MultiBanku przelicznik 4,49 pln/ 1 EUR a w Alior 3,26 pln/ 1 EUR - BEZ PORÓWNANIA.
Szkoda że wcześniej samochód już zarezerwowałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: www.otel.com
#86 PostWysłany: 22 Sty 2015 01:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3411
srebrny
tza74 napisał(a):
a w Alior 3,26 pln/ 1 EUR

Toż ta karta czyni prawdziwe cuda, jutro szybko pobiegnę ją wyrobić ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: www.otel.com
#87 PostWysłany: 23 Sty 2015 02:13 

Rejestracja: 29 Lis 2014
Posty: 51
No jedna złotówka mi się sgubiła
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: www.otel.com
#88 PostWysłany: 23 Sty 2015 07:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
tza74 napisał(a):
No jedna złotówka mi się sgubiła


seriously? :D
Góra
 Profil Relacje PM off
tza74 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: www.otel.com
#89 PostWysłany: 08 Lut 2015 21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 105
Loty: 154
Kilometry: 350 317
Serwis sprawdziłem:

3 rezerwacje w ZEA i Omanie - mieli zdecydowanie najlepsze ceny.

Ponieważ o serwisie były różne opinie przez wyjazdem sprawdziłem mailowo czy hotele mają moje rezerwacje i poprosiłem o przesłanie ich numerów.

Wszystko OK - polecam :D
Góra
 Profil Relacje PM off
tza74 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: www.otel.com
#90 PostWysłany: 05 Mar 2015 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3411
srebrny
Miałem pierwszy drobny problem z otel.com. Ostatnio ponownie zmienili szatę graficzną swojej strony, według mnie na gorszą ale to jeszcze nie jest problem sam w sobie :)
Parę razy robiłem już u nich rezerwacje zapasowe i odwoływałem w ostatniej chwili. Zawsze szedł pełen automat i nie było żadnych problemów. Dzisiaj rezerwacji nie udawało się odwołać, bo nie wyświetlało się w ogóle okno z wyborem powodu odwołania. Próbowałem na kilku przeglądarkach i zawsze to samo. Na szczęście po zmianie wersji językowej z polskiej na inną, okno się wyświetliło ale też nie udało się przejść automatycznie do końca rezygnacji. Dopiero po wpisaniu ręcznie powodu w dodatkowym oknie, anulowanie poszło skutecznie.
Widać niestety, że ta ich nowa stronka ma jakieś bugi, zwłaszcza w polskiej wersji językowej.
Góra
 Profil Relacje PM off
cekace uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: www.otel.com
#91 PostWysłany: 05 Mar 2015 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1762
srebrny
maczala1 napisał(a):
Miałem pierwszy drobny problem z otel.com. Ostatnio ponownie zmienili szatę graficzną swojej strony, według mnie na gorszą ale to jeszcze nie jest problem sam w sobie :)
Parę razy robiłem już u nich rezerwacje zapasowe i odwoływałem w ostatniej chwili. Zawsze szedł pełen automat i nie było żadnych problemów. Dzisiaj rezerwacji nie udawało się odwołać, bo nie wyświetlało się w ogóle okno z wyborem powodu odwołania. Próbowałem na kilku przeglądarkach i zawsze to samo. Na szczęście po zmianie wersji językowej z polskiej na inną, okno się wyświetliło ale też nie udało się przejść automatycznie do końca rezygnacji. Dopiero po wpisaniu ręcznie powodu w dodatkowym oknie, anulowanie poszło skutecznie.
Widać niestety, że ta ich nowa stronka ma jakieś bugi, zwłaszcza w polskiej wersji językowej.


@maczala czy możesz napisać jaką kartą płaciłeś i jak ze zwrotem, po jakim kursie?

Ostatnio nie sprawdzałem, ale polecam do takich operacji (liczysz się ze zwrotem) kredytówkę Citi.
Uprzedzę, że mają słabe kursy, ale przy zwrotach rozliczają tak jak i zakup po kursie sprzedaży
Przy transakcji z otel.com:
zakup (2013-kwiecień) na kwotę - 2119,91 EUR - 9.067,50 PLN (rozliczone po kursie sprzedaży waluty)
zwrot (2013-czerwiec) na kwotę - 2119,91 EUR - 9.565,86 PLN (rozliczone po kursie sprzedaży waluty)

Nie chodzi mi tu o różnice kursowe związane ze wzrostem kursu waluty, tylko o to że zarówno zakup jak i zwrot rozliczone po kursie sprzedaży waluty.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: www.otel.com
#92 PostWysłany: 05 Mar 2015 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3411
srebrny
cekace napisał(a):
Przy transakcji z otel.com:
zakup (2013-kwiecień) na kwotę - 2119,91 EUR - 9.067,50 PLN (rozliczone po kursie sprzedaży waluty)
zwrot (2013-czerwiec) na kwotę - 2119,91 EUR - 9.565,86 PLN (rozliczone po kursie sprzedaży waluty)
Nie chodzi mi tu o różnice kursowe związane ze wzrostem kursu waluty, tylko o to że zarówno zakup jak i zwrot rozliczone po kursie sprzedaży waluty.

No ale w Twoim przykładzie 5,5 % zysk powstał jednak ze wzrostu kursu euro w tamtym czasie.
Swoich poprzednich zwrotów nie analizowałem dokładnie pod kątem, czy liczone były przez bank po kursie sprzedaży, czy jakimś innym. Do końca nigdy nie wiem, które rezerwacje anuluję, a które nie, więc jakoś nie dobierałem nigdy kart specjalnie w tym kierunku.
Zwrot z dzisiejszej rezygnacji (Raiff Wizz) dostanę za parę dni i wtedy się temu przyjżę. Całkiem przypadkowo nieźlę na tym wyjdę, bo rezerwacja była w okolicy 3,3 zł/USD, a teraz jest koło 3,7 zł/USD, czyli wyjdzie na pewno ponad 10% do przodu :)

edit:
Sprawdziłem właśnie swój ostatni zwrot na karcie Raiff Wizz po akcji z Expedia. Strata wyszła tylko ok. 0,5%, a okres był kilkudniowy i waluta była wtedy stabilna (dolar leciutko spadał). Wynika z tego, że Raiff Wizz też rozlicza zwroty po tym samym typie kursu jak zakupy, a dodatkowo ma świetne wartości kursów. Czyli można powiedzieć, że to karta idealna :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: www.otel.com
#93 PostWysłany: 05 Mar 2015 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1762
srebrny
maczala1 napisał(a):
edit:
Sprawdziłem właśnie swój ostatni zwrot na karcie Raiff Wizz po akcji z Expedia. Strata wyszła tylko ok. 0,5%, a okres był kilkudniowy i waluta była wtedy stabilna (dolar leciutko spadał). Wynika z tego, że Raiff Wizz też rozlicza zwroty po tym samym typie kursu jak zakupy, a dodatkowo ma świetne wartości kursów. Czyli można powiedzieć, że to karta idealna :)


Chodzi mi o to, żeby wybrać taką kartę, gdzie zakup i zwrot realizowany jest po tym samym kursie.
Możesz to dokładnie sprawdzić? Czy strata jest na spreadzie czy na różnicach kursowych.
Zastanawiam się nad kartą Raiff Wizz, bo w tej chwili zamiast Citi Wizz mam Citi PremierMiles.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: www.otel.com
#94 PostWysłany: 05 Mar 2015 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3411
srebrny
@cekace
W sumie już to napisałem, że strata 0,5% wyszła tylko z powodu drobnych różnic kursowych (w tym czasie kurs USD leciutko spadł, co można sprawdzić na wykresach kursów).
Poniżej faktyczne dane z wyciągu Raiff Wizz:
10 luty - kurs organizacji: 3,7153 (zakup)
19 luty - kurs organizacji: 3,6946 (zwrot)
Góra
 Profil Relacje PM off
cekace uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: www.otel.com
#95 PostWysłany: 10 Kwi 2015 10:42 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
pierwszy raz rezerwowałem przez otel.com
Wrażenia póki co całkiem dobre - fajne ceny do tego bardzo sprawna komunikacja prze chat na facebook.
Zobaczymy jak będzie po powrocie :)
zdaje się,że to portal turecki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: www.otel.com
#96 PostWysłany: 10 Kwi 2015 10:59 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 24
wróciłem z Teneryfy ( korzystałem z otel.com) - 4 noclegi w Puerto de la Cruz ( wszystko o'k)- polecam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: www.otel.com
#97 PostWysłany: 25 Wrz 2015 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 145
Czy ktos mial przypadek, ze rezerwowal nocleg wpisal numer karty, pieniadze zablokowane na koncie a rezerwacji nie ma? Po napisaniu maila do otel.com dostalem odpowiedz, ze nie sa w stanie odnalezc mojej rezerwacji. Bank (mbank) twierdzi, ze nie moze zablokowac tej transakcji...

Ma ktos jakas sugestie/rade?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: www.otel.com
#98 PostWysłany: 02 Paź 2015 10:29 

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 57
Loty: 16
Kilometry: 28 434
cześć! mam pytanie do korzystających z tego serwisu. czy jak jest napisane że wszystkie podatki i opłaty wliczone w cenę to tzw. city tax też jest wliczony? czy jednak płaciliście na miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: www.otel.com
#99 PostWysłany: 02 Paź 2015 11:23 

Rejestracja: 04 Kwi 2011
Posty: 175
Loty: 44
Kilometry: 103 231
nic nie dopłacałem na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: www.otel.com
#100 PostWysłany: 15 Paź 2015 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
adamp54 napisał(a):
Serwis sprawdziłem:

3 rezerwacje w ZEA i Omanie - mieli zdecydowanie najlepsze ceny.

Ponieważ o serwisie były różne opinie przez wyjazdem sprawdziłem mailowo czy hotele mają moje rezerwacje i poprosiłem o przesłanie ich numerów.

Wszystko OK - polecam :D


J/w - potwierdzam. Wszystko w porządku - również w tych samych rejonach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 114 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group