Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Lut 2012 19:29 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
Mam 2 konta bankowe:

- osobiste (PLN, Euro i Funty)- BZWBK
- firmowe (PLN)- BZWBK

oraz 2 karty (1 bankomatowa i 1 Mastercard Paypass)

W jaki najtańszy i najłatwiejszy sposób powinienem płacić za bilety, hotele itp., o których mowa na portalu ?

Czy powinienem w swoim banku wyrobić sobie kartę kredytową ?

Czy muszę mieć na koncie w banku euro czy wystarczą złotówki ?


Przepraszam za głupie pytania, ale jestem zielony w temacie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: all inclusive w 4* hotelu od 1993 PLN. Wyloty z 7 miast Wczasy w Turcji: all inclusive w 4* hotelu od 1993 PLN. Wyloty z 7 miast
Tanie loty na Alaskę: Anchorage z Berlina od 2148 PLN. Także na wakacje Tanie loty na Alaskę: Anchorage z Berlina od 2148 PLN. Także na wakacje
#2 PostWysłany: 13 Lut 2012 19:30 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
Chyba wszystkie karty do konta w BZ WBK pozwalają płacić online, więc z tym nie powinno być problemu.

A jeśli chciałbyś kupić bilet w Ryanair i Wizzair bez tzw. haraczu, to jest odpowiedni wątek gdzie dobre dusze z forum pomogą kupić bez prowizji :)
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Lut 2012 20:02 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
Dzięki przeczytałem poradnik, ale dalej mam pytania odnośnie płatności:

- jak płacicie np za lot do Indii- kartą paypass, kredytową ? Macie wtedy na koncie złotówki i Wam przelicza czy lepiej mieć euro na koncie ?

- to samo pytanie przy rezerwacji hotelu ?

Co jest najłatwiejszym i najtańszym sposobem ?

Pytam ponieważ, nigdy nie robiłem takich zakupów.

Poza tym w mojej karcie Paypass jest limit a bankomatowa nie jest kredytową.


Z góry dziękuję za odp.

Garry2012
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Lut 2012 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 190
Kilometry: 367 017
niebieski
Jeśli masz konto walutowe i kupujesz w takiej walucie jaką masz na koncie, to jasne, że tak najlepiej ( no i karta musi być rozliczana też w tej samej walucie pewnie). A jak nie, to płać tą z banku, który oferuje najniższe kursy przewalutowania (możesz to sprawdzić na stronie banków). Tyle w kwestii najtańszym. A najłatwiej? Zawsze tak samo: podajesz numer karty, datę ważności , kod CVV i rezerwacja zrobiona.

Najlepiej płacić kartami wypukłymi ( nie ważne, czy kredytowa, czy debetowa. oby wypukła) nie ma wtedy obaw, że coś nie przejdzie. Chociaż ja jeszcze nie miałem takiego przypadku, a płacę różnymi kartami, od delfinka mbanku, po kartę MC prepaid paypass z Open'era
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Lut 2012 22:49 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
Kilka lat temu jak chciałem kupić moim rodzicom bilety lotnicze to zwykła karta bankomatowa nie przechodziła, musieliśmy użyć kredytowej- mama specjalnie założyła.

W dzisiejszych czasach to się zmieniło ?

Kupujesz bilety różnymi kartami, a na koncie masz złotówki czy euro ?


Już chyba wszystko wiem- chciałem tylko wiedzieć jaki jest najlepszy i najpopularniejszy sposób dokonywania płatności żeby po jakimś czasie nie okazało się, że bez sensu przepłacam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Lut 2012 03:17 

Rejestracja: 07 Maj 2010
Posty: 256
Z mojego doświadczenia to nie ma teraz problemów z płatnością każdą kartą za cokolwiek. Mówisz, że na paypassie masz limit, ale podejrzewam, że limit wypłat z bankomatów, bo dzienny limit transakcji raczej nie, chyba, że to prepaid. Kredytówka bywa przydatna na pewno w USA, tam to niemalże dowód osobisty. Też jestem w WBK i kiedyś mieszkałem chwilę za granicą i wyrobiłem sobie kartę do konta w EUR, teraz co roku przysyłają mi nową i kasują za przyjemność 10€, chyba mało to jest opłacalne, myślę o jej zlikwidowaniu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Lut 2012 08:16 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
Mam zwykłą kartę bankomatową <30 WBK i Prepaid Paypass WBK- tą kupiłem specjalnie chyba za 20 zł, żeby kupować bilety Ryanaira bez haraczu, ale do tej pory nie korzystałem.

Reasumując, chcecie powiedzieć, że mogę kupować bilety zwykłą kartą bankomatową mając złotówki na koncie i jest to popularny sposób dokonywania płatności ?

Rozumiem, że trochę zaoszczędzi się przy Ryanairze mając Paypassa a przy biletach Wizzaira- kartę Citi.

A co z płaceniem za hotele np. na booking ?

Czy moja karta bankomatowa też przejdzie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Lut 2012 10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2011
Posty: 55
Specem od bankowości to nie jestem, ale zasadniczo istnieje kilka rodzajów kart, jak bankomatowa, prepaid, debetowa, kredytowa.
Nie wiem czy jeszcze bankomatowe są, kiedyś służyły tylko wyboru kasy z bankomatu więc nie można było płacić w internecie.

Jeśli chodzi o debetowe i prepaid, to podstawowym warunkiem płatności jest mieć dodatnie i wystarczające saldo na karcie lub rachunku powiązanym z kartą. Bank ustanawia limity dzienne, jak i limity gotówkowe, z reguły można je samemu modyfikować (w pewnym zakresie). Zmiany albo na swojej personalnej stronie bankowej albo do banku trzeba zadzwonić.
W przypadku Mastercard Prepaid z WBK przynajmniej, limit pojedynczej transakcji to 500 zł, nie wiem czy są limity dzienne, ale kilka transakcji na pewno można zrobić. Gdzieś na forum jest pełny wątek o tej karcie.
Nie wiem jak stoi sytuacja z VISA Electronami obecnie, kiedyś nie można było tym płacić w internecie, zależy to od wydającego banku, czy pozwala. Od kilku lat większość banków zezwoliła na płatność electronami, ja mam delfinka z mBanku i właśnie paru lat można bezproblemowo płacić.

Reasumując, dzisiaj można płacić niemal wszystkimi debetówkami (czy tam prepaid) w niemal wszystkich dostępnych sklepach/serwisach itp. Warunek, to odpowiednio ustawione limity transakcji (dzienne, gotówkowe) oraz dodatnie i wystarczające saldo. Należy pamiętać jeszcze, że po zapłacie, kwota pobrana wędruje do blokad na kilka dni i zostaje ostatecznie zapisana w bilansie po zaksięgowaniu po kilku dniach czasem. Jest to dość ważne w przypadku transackji zagranicznych, przewalutowanie nastąpi dopiero w momencie zaksięgowania po aktualnym kursie, a nie w momencie kupna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Lut 2012 18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 436
srebrny
garry2012 napisał(a):
Mam zwykłą kartę bankomatową <30 WBK i Prepaid Paypass WBK- tą kupiłem specjalnie chyba za 20 zł, żeby kupować bilety Ryanaira bez haraczu, ale do tej pory nie korzystałem.


A co z płaceniem za hotele np. na booking ?

Czy moja karta bankomatowa też przejdzie ?


Pewnie przejdzie, ale gwoli ścisłości:
W booking.com karta służy tylko do wykonania rezerwacji i zabezpieczenia na wypadek rezygnacji, płacisz na miejscu w sposób dopuszczony przez hotel np. inną kartą, gotówką itd.
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Lut 2012 18:20 

Rejestracja: 07 Maj 2010
Posty: 256
Tak jak kolega wyżej napisał w przypadku booking.com trzeba patrzeć jakie karty akceptuje hotel.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group