Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Lip 2015 11:54 

Rejestracja: 02 Gru 2014
Posty: 14
Witam,

Właśnie jestem po konsultacji lekarza medycyny podróży (pod koniec sierpnia całą rodziną ruszamy na Bali) i lekarz mocno rekomendował szczepienie przeciw wściekliźnie. Ponoc jest bardzo rozpowszechniona i nagminnie zdarzają sie przypadki pogryzienia przez psy. Poszperałam w necie i rzeczywiscie kilka lat temu było głośno na temat wscieklizny na Bali-zmarło 100 osób.
Jak wygląda sytuacja teraz? Prosze o opinie balijskich bywalców.
Oprócz wścieklizny lekarz rekomedował szczepienie na dur brzuszny i obie żółtaczki.
Czy są jeszcze jakieś inne zagrożenia? Bali jest chyba wolne od malarii?
pozdrawiam
Renata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem) Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem)
Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN
#2 PostWysłany: 09 Lip 2015 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Generalnie do Indonezji nie ma żadnych obowiązkowych szczepień, są jedynie zalecane. Dur brzuszny i żółtaczki są wg mnie dobrym rozwiązaniem (przydają się też na inne wyjazdy), oprócz nich mieliśmy też tężec. Pamiętaj, że żółtaczek są po 3dawki (drugą przyjmuje się po miesiącu od pierwszej, więc ważne,żeby ten termin nie wypadł Wam na wyjeździe, tylko jeszcze przed). Co do wścieklizny, trochę dziwi mnie podejście lekarza, nam znowu lekarka powiedziała, że te szczepionki nie są zbyt potrzebne - faktycznie jest sporo psów, ale do nas nawet żaden nie doszedł, nie mówiąc o jakimkolwiek kontakcie - psy chodzą swoimi drogami, nie widziałam, żeby na nikogo się rzuciły czy były agresywne, najczęściej leżą w cieniu i śpią. Ja bardziej obawiałam się małp i w sumie obawy były trochę uzasadnione - w świątyni Uluwatu jedna skoczyła mi na głowę i ukradła na chwilę okulary ;) Ale nic więcej nie zrobiła, trzeba po prostu na nie trochę uważać, chować rzeczy (czapki, okulary, butelki z wodą), a ja akurat wyszłam zaspana z samochodu no i zostałam brutalnie obudzona ;) Poza tym szczepionki na wściekliznę są dość "upierdliwe", sporo dawek i chyba trochę się też za nie płaci, a z tego co kojarzę, nie dają 100% skuteczności. Nasza lekarka nam odradziła te szczepienia dość definitywnie.
Co do malarii..tutaj wiadomo, wszystko zależy od Ciebie, my nie braliśmy leków, spędziliśmy prawie 3tyg w Indonezji (oprócz Bali, też Gili, Komodo, Flores i Jawa), mieliśmy trekking w dżungli, no i wróciliśmy, minęło już 2tygodnie i chyba wszystko jest ok ;) Bali jest mocno turystyczne i "cywilizowane", ja nie uświadczyłam komarów prawie w ogóle, więcej ugryzło mnie tydzień temu na działce u rodziców ;) Na w razie co kupcie jakieś repelenty, my mieliśmy Muggę w sprayu (przydała się głównie na Komodo na trekking). Pamiętaj, że leki na malarię obciążają wątrobę, są bardzo drogie, nie dają 100% skuteczności i tak naprawdę mogą Ci uprzykrzyć wyjazd. Oczywiście na pewno znajdzie się farciarz, który kiedyś gdzieś na Bali złapał malarię, a stu innych nie złapało - więc to trochę loteria. Ale wiadomo - decyzja należy do Ciebie ;)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
Aras333 lubi ten post.
Aras333 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 09 Lip 2015 17:52 

Rejestracja: 07 Kwi 2015
Posty: 36
Loty: 44
Kilometry: 97 333
Hmm, czyli na dur brzuszny warto?

A co myślicie o tym:

japońskie zapalenie mózgu
Szczepienie w przypadku wyjazdu w regiony endemicznego występowania choroby (Bali, Kalimantan, Jawa, Nusa Tenggara, Papua, Sumatra); transmisja całoroczna
?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Lip 2015 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Hmm szczerze, to zupełnie nie brałam tego pod uwagę.. nawet nie pamiętam, czy na mapce szczepień było to oznaczone w Indonezji jako zalecane..
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Lip 2015 08:55 

Rejestracja: 02 Gru 2014
Posty: 14
Japońskie zapalenie mózgu przenosza chyba komary więc mugga jest niezastąpiona, juz sie przyzwyczailam że na wszystkich wyjazdach "pachniemy" gustownie tym preparatem-żadne perfumy sa niepotrzebne ;-)

-- 10 Lip 2015 09:01 --

olajaw napisał(a):
Generalnie do Indonezji nie ma żadnych obowiązkowych szczepień, są jedynie zalecane. Dur brzuszny i żółtaczki są wg mnie dobrym rozwiązaniem (przydają się też na inne wyjazdy), oprócz nich mieliśmy też tężec. Pamiętaj, że żółtaczek są po 3dawki (drugą przyjmuje się po miesiącu od pierwszej, więc ważne,żeby ten termin nie wypadł Wam na wyjeździe, tylko jeszcze przed). Co do wścieklizny, trochę dziwi mnie podejście lekarza, nam znowu lekarka powiedziała, że te szczepionki nie są zbyt potrzebne - faktycznie jest sporo psów, ale do nas nawet żaden nie doszedł, nie mówiąc o jakimkolwiek kontakcie - psy chodzą swoimi drogami, nie widziałam, żeby na nikogo się rzuciły czy były agresywne, najczęściej leżą w cieniu i śpią. Ja bardziej obawiałam się małp i w sumie obawy były trochę uzasadnione - w świątyni Uluwatu jedna skoczyła mi na głowę i ukradła na chwilę okulary ;) Ale nic więcej nie zrobiła, trzeba po prostu na nie trochę uważać, chować rzeczy (czapki, okulary, butelki z wodą), a ja akurat wyszłam zaspana z samochodu no i zostałam brutalnie obudzona ;) Poza tym szczepionki na wściekliznę są dość "upierdliwe", sporo dawek i chyba trochę się też za nie płaci, a z tego co kojarzę, nie dają 100% skuteczności. Nasza lekarka nam odradziła te szczepienia dość definitywnie.
Co do malarii..tutaj wiadomo, wszystko zależy od Ciebie, my nie braliśmy leków, spędziliśmy prawie 3tyg w Indonezji (oprócz Bali, też Gili, Komodo, Flores i Jawa), mieliśmy trekking w dżungli, no i wróciliśmy, minęło już 2tygodnie i chyba wszystko jest ok ;) Bali jest mocno turystyczne i "cywilizowane", ja nie uświadczyłam komarów prawie w ogóle, więcej ugryzło mnie tydzień temu na działce u rodziców ;) Na w razie co kupcie jakieś repelenty, my mieliśmy Muggę w sprayu (przydała się głównie na Komodo na trekking). Pamiętaj, że leki na malarię obciążają wątrobę, są bardzo drogie, nie dają 100% skuteczności i tak naprawdę mogą Ci uprzykrzyć wyjazd. Oczywiście na pewno znajdzie się farciarz, który kiedyś gdzieś na Bali złapał malarię, a stu innych nie złapało - więc to trochę loteria. Ale wiadomo - decyzja należy do Ciebie ;)


Dzięi za info. Żótaczki i dur jak najbardziej robimy, do tego jeszcze przypomnienie tężca, błonicy i polio bo szczepionki z dzieciństwa chronia do około 30 roku życia. Tylko ta wścieklizna jakoś do konca do mnie nie przemawia. Malarone nie będziemy brać-moskitiery i mugga rano-wieczór i w południe powinna załatwić komary.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group