Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Gru 2015 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lip 2013
Posty: 35
Loty: 46
Kilometry: 93 433
Lecę w lutym do Dubaju na 5 dni, planuję na jeden dzień wyskoczyć do Abu Dhabi, chciałabym też na wschodnie wybrzeże Emiratów. Zastanawiam się nad wykupieniem całodniowej wycieczki (http://www.viator.com/tours/Dubai/Day-T ... 2168DXB003) lub wynajęciem auta na dwa dni i zrobieniem tego na własną rękę. Trasa wyglądałby mniej więcej tak:

Image

Al Dhaid, punkty widokowe w górach Hadżar, Dibba, kąpanko w Zatoce Omańskiej, meczet Al Badiyah, może Hakka (jeśli na własną rękę).
Czy ktoś z Was ma może jakieś sugestie/rady dotyczące wypadu w tamte okolice?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
#2 PostWysłany: 17 Sty 2016 23:10 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 809
platynowy
3 lata temu ze znajomymi pokonywałem podobną trasę. Nie byliśmy na nic szczególnie nastawieni, bardziej chcieliśmy po prostu wynająć samochód, przejechać się bez spiny po wschodnich Emiratach, a gdzie nas coś zaciekawi, to stajemy i oglądamy (no i oczywiście kąpiel gdzieś po drodze na jakiejś dzikiej plaży). Polecam każdemu, kto jest w Dubaju dłużej niż 2-3 dni i przy okazji lubi jeździć samochodem (drogi dobre, miejscami widowiskowe, ruch na trasie o wiele spokojniejszy niż w mieście). Tym bardziej, że cenami benzyny też się martwić nie musimy. :) Poniżej parę zdjęć z objazdówki, a nuż kogoś zachęcą.
Załącznik:
Komentarz do pliku: w drodze
001.jpg
001.jpg [ 169.57 KiB | Obejrzany 2450 razy ]
Załącznik:
Komentarz do pliku: tu wielbłąd
002.jpg
002.jpg [ 228.12 KiB | Obejrzany 2450 razy ]
Załącznik:
Komentarz do pliku: a tu osiołki
003.jpg
003.jpg [ 223.01 KiB | Obejrzany 2450 razy ]
Załącznik:
004.jpg
004.jpg [ 174.06 KiB | Obejrzany 2450 razy ]
Załącznik:
005.jpg
005.jpg [ 213.95 KiB | Obejrzany 2450 razy ]
Załącznik:
006.jpg
006.jpg [ 217.8 KiB | Obejrzany 2450 razy ]
Załącznik:
007.jpg
007.jpg [ 231.53 KiB | Obejrzany 2450 razy ]
Załącznik:
008.jpg
008.jpg [ 148.43 KiB | Obejrzany 2450 razy ]
Załącznik:
009.jpg
009.jpg [ 168.31 KiB | Obejrzany 2450 razy ]
Załącznik:
010.jpg
010.jpg [ 139.51 KiB | Obejrzany 2450 razy ]
Załącznik:
011.jpg
011.jpg [ 167.5 KiB | Obejrzany 2450 razy ]
Załącznik:
Komentarz do pliku: granica z Omanem
012.jpg
012.jpg [ 163.74 KiB | Obejrzany 2450 razy ]
Załącznik:
Komentarz do pliku: i obiad tuż obok
013.jpg
013.jpg [ 206.14 KiB | Obejrzany 2450 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
kinka lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 17 Sty 2016 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
kinka napisał(a):
Lecę w lutym do Dubaju na 5 dni, planuję na jeden dzień wyskoczyć do Abu Dhabi, chciałabym też na wschodnie wybrzeże Emiratów. Zastanawiam się nad wykupieniem całodniowej wycieczki (http://www.viator.com/tours/Dubai/Day-T ... 2168DXB003) lub wynajęciem auta na dwa dni i zrobieniem tego na własną rękę. Trasa wyglądałby mniej więcej tak:



Al Dhaid, punkty widokowe w górach Hadżar, Dibba, kąpanko w Zatoce Omańskiej, meczet Al Badiyah, może Hakka (jeśli na własną rękę).
Czy ktoś z Was ma może jakieś sugestie/rady dotyczące wypadu w tamte okolice?


zacytuję to co napisałem w poście "Dubaj - Plaża", zwłaszcza że post raczej pasuje to tego wątku niż do tego w którym oryginalnie jest:
-------------------------

niedawno spedzilem 1 dzien na wybrzezu o ktore pytasz. \
Mówiąc delikatnie: nie porywa ono.

jak chodzi o sensowne plaże to widziałem dwie [pewnie jest więcej jakichś sensownych hotelowych, ale nie próbowaliśmy]
1.Resort na wprost Dibba Rock, cena - nie pamiętam, ale był wstęp na pewno. Sensowność tego miejsca jest w sumie dość dyskusyjna, plaża mała, obok jakieś 2 restauracje i tyle. Im dłużej myślę o tym miejscu, tym bardziej mi się wydaje że jednak nie jest ono sensowne.

2. Resort na wprost Snoopy Island - wejściówka 100AED, na miejscu leżaki i nie wiem co jeszcze. Wyglądało naprawdę ok, ale nie że jakiś super mega wypas.
My rozbiliśmy się na plaży obok, bo chcieliśmy posnorklować wkoło samej Snoopy Island.

W Khor Fakkan fajna na snorkelling jest ponoć Shark Island, ale tam nie dotarłem. Anyway, sama plaża w Khor Fakkan jest brudna i mocno nieciekawa. Widok na wieki port też uroku nie dodaje.
Zaskoczyło mnie to, bo na tripAdvisorze jest sporo pozytywnych o opinii o Khor Fakkan.

Ogólnie całe to wschodnie wybrzeże, + Fujeirah City są grubo nieciekawe. Fajnie może przejechać się żeby zobaczyć klimat tych miasteczek jak na dzikim zachodzie i zobaczyć emiraty trochę inne niż Dubaj i AD. Fajne też dla lubiących snorkelling. Parę fajnych widoków gdy jedzie się przez góry.

Ale ogólnie to nic ciekawego, tylko dla ludzi naprawdę mocno znudzonych Dubajem.
_________________


tyle z mojej strony.
W sumie nie podoba mi się ten post, chaotyczny jakiś taki. Kiedyś może przeredaguję :)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Sty 2016 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lip 2013
Posty: 35
Loty: 46
Kilometry: 93 433
Raczej nie jestem nastawiona na plażowanie ani nurkowanie, tylko na ładne widoki i ładne zdjęcia, szczególnie gór, ale dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group