Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista dostępnych kart w PL

Travel Elite Lions Idea Bank
https://www.lionsbank.pl/uploads/doc/14 ... 7%20r..pdf

Pekao World Elite Mastercard
https://www.pekao24.pl/_usercontent/_fi ... odrozy.pdf

MILLENNIUM MASTERCARD WORLD ELITE
https://www.bankmillennium.pl/delegate/ ... 652/latest

MASTERCARD WORLD BANK ZACHODNI WBK S.A.
https://static3.bzwbk.pl/asset/W/a/r/Wa ... _55620.pdf

MasterCard BGŻ BNP Paribas World Elite
https://www.bgzbnpparibas.pl/_fileserver/item/1508145

MASTERCARD ELITE NOBLE BANK
https://noblebank.pl/public/upload/pdf/ ... czenia.pdf

World Elite MasterCard mBank S.A.
https://www.mbank.pl/pdf/pb/regulamin-o ... -elite.pdf

MasterCard World Elite Alior Bank
https://www.aliorbank.pl/dam/jcr:e2379d ... 012017.pdf

MASTERCARD WORLD SIGNIA/WORLD ELITE Raiffeisen Bank Polska S.A.
https://raiffeisenpolbank.com/doclib/Ka ... 2017-1.pdf

Citibank MasterCard World Signia Ultime / World Elite MasterCard Ultime
https://www.online.citibank.pl/files/do ... Ultime.pdf


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 884 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 45  Następna
Autor Wiadomość
#381 PostWysłany: 15 Lis 2018 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
@ restonfrets a kazali Ci uzupelnic moze?
niestety takie cudo wyskakuje

Załączniki:
Untitled.png
Untitled.png [ 42.28 KiB | Obejrzany 2244 razy ]
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#382 PostWysłany: 15 Lis 2018 15:09 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Nie bedziesz mial OC i NNW. Bagazu i opoznien. Ja chyba bym cos jeszcze wykupil. Nastepnym razem zaplac wszystko tą karta i powonno byc ok. Sumy sa wysokie, ubezpieczalnia znana....

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#383 PostWysłany: 15 Lis 2018 15:21 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 99
Zgodnie z OWU:

Cytuj:
Ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się wyłącznie dla Podróży, których koszty transportu LUB zakwaterowania w całości, z góry zostały opłacone kartą kredytową
MasterCard World Elite mBank S.A, za wyjątkiem ochrony ubezpieczeniowej z tytułu Części F: Ubezpieczenie kosztów leczenia, która funkcjonuje niezależnie od dokonania w/w płatności.


Ubezpieczenie zdrowotne podczas podróży (podróż to min. 2 noclegi poza miejscem zamieszkania) masz zawsze do kwoty 7,5mln EURO. Resztę ubezpieczeń masz uruchomionych o ile za lot lub hotel zapłaciłeś kartą. Wg. mnie wystarczy choć jeden nocleg w jakimś hotelu aby się załapać na resztę ubezpieczeń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#384 PostWysłany: 15 Lis 2018 17:54 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Jeden nocleg to moim zdaniem trochę za mało jeśli lecimy na kilka nocy:

Ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się wyłącznie dla Podróży, których koszty transportu LUB zakwaterowania w całości, z góry zostały opłacone kartą kredytową

Na moją interpretację to musi zaistnieć jedna z n/w sytuacji

1/ koszty transportu - zapłacone w całości i z góry kartą

2/ koszty noclegu - zapłacone w całości i z góry kartą

3/ obie powyższe łącznie

Odpadają zatem rezerwacje płatne na miejscu (nawet kartą), opłacane punktami w ramach programów lojalnościowych (bo nie są opłacone w całości kartą). Pytanie co w sytuacji, kiedy podatki lub jakieś opłaty miejscowe są płatne na miejscu.

Poza tym przy transporcie zakładam (chociaż nie jest to powiedziane), że chodzi o główne środki transportu a nie na przykład autobus czy taksówkę z lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#385 PostWysłany: 15 Lis 2018 17:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
mam potwierdzenie na mailu ze wystarczy jeden nocleg albo jeden bilet w transporcie miedzynarodowym

tylko pytanie co jezeli przyjdzie do wyplaty duzej kwoty i jednak sie okaze ze niespelnione warunki - czy taki mail jest wiazacy?
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#386 PostWysłany: 15 Lis 2018 18:10 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Zalezy na jakim papierze go wydrukujesz. A tak na serio to nigdy nie wiadomo czy ubezpieczyciel wyplaci ubezpieczenie. Zawsze moze szukać kruczków. Teoretycznie jest to ubezpieczenie dla osoby premium wiec raczej nie beda robic scen ale gwarancji nie da nikt.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#387 PostWysłany: 15 Lis 2018 19:05 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Moje doświadczenia przy dochodzeniu dużych kwot od ubezpieczyciela są takie, że OWU było rozkładane na części proste - od definicji zaczynając po każdy przecinek i spójnik.
Tak jak pisze przedmówca, szukali wszystkich możliwych kruczków, żeby nie zapłacić. Sprawę kończyli prawnicy.
Dotyczyło to co prawda innego rodzaju ubezpieczenia ale to niekoniecznie tutaj musi mieć znaczenie. Chodzi o samo podejście.
A papier oczywiście jakimś argumentem będzie - przynajmniej potwierdzającym, że działałeś w dobrej wierze. Ale czy wystarczy to chyba nikt Ci tutaj nie powie.
Pytanie też czy maila masz od ubezpieczyciela czyli tego, kto będzie płacił czy też od banku, który jest pośrednikiem między Tobą i ubezpieczycielem i zapewne co najwyżej opłaca składkę ale nie sądzę, aby partycypował w wypłacie ewentualnego ubezpieczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#388 PostWysłany: 15 Lis 2018 19:22 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Wydaje mi się, ze umowę masz tylko z bankiem, a ubezpieczyciel jest jego podwykonawcą ale nie dam sobie obciąć żadnej części ciała ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#389 PostWysłany: 15 Lis 2018 21:06 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Sadze, ze przy wiekszym odszkodowaniu ubezpieczyciel bedzie weryfikowac czy na pewno calosc kosztow zakwaterowania lub calosc kosztow transportu bylo pokryte karta. Slowo "calosc" jest tu kluczem, a ze jest wyjatkowo "pojemne" to latwo znalezc tu powod, by odmowic wyplaty.

A z innej beczki. Czy ktos tu moze kupil juz bilety, rozliczyl z promocji "Wysokie loty" a potem dokupil np bagaz i tez rozliczyl sama transakcje zakupu dodatkowego bagazu? Da sie tak?

Pozdr,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#390 PostWysłany: 15 Lis 2018 21:17 

Rejestracja: 26 Paź 2016
Posty: 114
Loty: 52
Kilometry: 76 773
greg2014 napisał(a):
Ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się wyłącznie dla Podróży, których koszty transportu LUB zakwaterowania w całości, z góry zostały opłacone kartą kredytową
Odpadają zatem rezerwacje płatne na miejscu (nawet kartą),

Płatność z góry czy z dołu nie ma nic wspólnego z miejscem płatności. Zresztą ten dopisek niewiele wnosi bo i tak ubezpieczenie jest od momentu zapłaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#391 PostWysłany: 15 Lis 2018 22:35 

Rejestracja: 01 Maj 2018
Posty: 218
Najpierw mi przekształcili konto, następnie wnioskowałem o tą kartę i po 3 minutach była zgoda :)

z szacunkiem dla rolników tego kraju ,ale nie wierzę w te bajki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#392 PostWysłany: 16 Lis 2018 08:32 

Rejestracja: 23 Cze 2016
Posty: 5
suszek napisał(a):
@ restonfrets a kazali Ci uzupelnic moze?
niestety takie cudo wyskakuje


Nie, nic takiego mi nie wyskoczyło.

George1 napisał(a):
Najpierw mi przekształcili konto, następnie wnioskowałem o tą kartę i po 3 minutach była zgoda :)

z szacunkiem dla rolników tego kraju ,ale nie wierzę w te bajki


Nie musisz, do niczego Cię nie namawiam, a udowadniać na siłę i wysyłać zdjęcia karty nie będę. Za szacunek dziękuję ;)

Za ubezpieczenie dzięki, na tą podróż wykupię coś jeszcze na wszelki wypadek.

A jak działa PP z tą kartę? Muszę mieć ze sobą dołączoną kartę PP, nie wystarczy sama kredytówka?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#393 PostWysłany: 16 Lis 2018 08:33 

Rejestracja: 23 Maj 2014
Posty: 83
Loty: 123
Kilometry: 191 041
Też miałem zgodę w 3 minuty. Nigdy żadnego dokumentu nie pokazałem a prowadzę działalność. Konto intensive miałem już wczesniej

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#394 PostWysłany: 16 Lis 2018 09:55 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 99
1. Wystarczy jeden pobyt (najbezpieczniej żeby obejmował chociaż 2 noce) opłacony nawet i na miejscu, aby ubezpieczenie miało zastosowanie. Taka jest informacja od ubezpieczyciela i tak też ubezpieczyciel to traktował do tej pory. Temat już poruszony na tym i innych forach. Jest to oczywiście bardzo proste do wytłumaczenia - przecież przez całą pozostałą część pobytu można spać w miejscach bezpłatnych (rodzina, couchsurfing etc.) lub takich gdzie można płacić tylko gotówką. Dlatego ubezpieczyciel daje wybór, że opłacony ma być "lot lub hotel".

2. Co do podróży za mile - też się kwalifikują do bycia objętymi ubezpieczeniem, o ile jakakolwiek część biletu była płatna (podatki lub kwota pozostała po użycia vouchera) i była opłacona kartą. To czy na kwotę biletu wpłynęły mile, kody rabatowe, vouchery czy inne dary niebios jest bez znaczenia. Jeśli do zapłaty było 500zł i tyle zostało opłacone kartą ubezpieczenie działa. Inna sprawa, że taka jest też kwota, która podlega ubezpieczeniu w ramach np. zwrotu kosztów rezygnacji z podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu uważa post za pomocny.
 
      
#395 PostWysłany: 16 Lis 2018 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
odpowiadajac na pytanie wyzej maila mam od AXA (ubezpieczenie do karty Wold Elite PEKAO Mastercard), znalazlem go wlasnie w skrzynce:

Cytuj:
Wyjaśniając zacytowany przez Pana zapis wyjaśniamy, że przez koszty, do pokrycia których zobowiązany jest Posiadacz karty /Użytkownik karty w celu aktywacji ochrony ubezpieczeniowej wobec danej Podróży rozumie się dokonanie płatności przy użyciu karty MasterCard w ramach co najmniej jednej z poniższych czynności:

1. zakupu biletu w międzynarodowym transporcie drogowym, kolejowym, morskim lub lotniczym, obsługiwanym przez przewoźnika zawodowego (także jeżeli bilet dotyczy części Podróży)

2. zakupu wycieczki zagranicznej w biurze podróży lub uiszczenia zaliczki na jej poczet

3. opłacenia zakwaterowania w Podróży; przy czym musi nastąpić obciążenie karty kosztami noclegu (rezerwacja pobytu poprzez podanie numeru karty nie jest jednoznaczna z dokonaniem płatności)

4. zatankowania samochodu, którym Posiadacz karty/ Użytkownik karty udaje się w Podróż, przy czym tankowanie musi się odbyć na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej maksymalnie w ciągu 12 godzin poprzedzających przekroczeni granicy Rzeczy-pospolitej Polskiej; dodatkowo wymagane jest udokumentowanie pobytu poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej w postaci potwierdzenia wypłaty gotówki w bankomacie lub transakcji dowolną kartą należącą do Ubezpieczonego, bądź innego dowodu potwierdzającego zakupy dokonane w ciągu 24 godzin od daty dokonania płatności za paliwo

5. wynajmu samochodu poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej


a dodatkowo

Cytuj:
Konieczność aktywowania ubezpieczenia przez powyższe nie dotyczy Części H — Ubezpieczenie kosztów leczenia oraz assistance medyczne, która obowiązuje niezależnie od wszelkich płatności.


na szczescie te najwieksze kwoty ktore moga sie przytrafic sa zwykle wlasnie na koszty leczenia a nie jakis zagubiony bagaz
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#396 PostWysłany: 16 Lis 2018 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1431
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
KKL napisał(a):
Sadze, ze przy wiekszym odszkodowaniu ubezpieczyciel bedzie weryfikowac czy na pewno calosc kosztow zakwaterowania lub calosc kosztow transportu bylo pokryte karta. Slowo "calosc" jest tu kluczem, a ze jest wyjatkowo "pojemne" to latwo znalezc tu powod, by odmowic wyplaty.

A z innej beczki. Czy ktos tu moze kupil juz bilety, rozliczyl z promocji "Wysokie loty" a potem dokupil np bagaz i tez rozliczyl sama transakcje zakupu dodatkowego bagazu? Da sie tak?

Pozdr,
Tak. Mozesz dokupic uslugi dodatkowe pozniej np bagaż przewoz roweru itp. Warunek placisz karta WE i na potwoerdzeniu musisz miec nr biletu ktory pozniej skladasz we wniosku.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#397 PostWysłany: 18 Lis 2018 00:09 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
zbyhu napisał(a):
odpowiadajac na pytanie wyzej maila mam od AXA (ubezpieczenie do karty Wold Elite PEKAO Mastercard), znalazlem go wlasnie w skrzynce:

Wyjaśniając zacytowany przez Pana zapis wyjaśniamy, że przez koszty, do pokrycia których zobowiązany jest Posiadacz karty /Użytkownik karty w celu aktywacji ochrony ubezpieczeniowej wobec danej Podróży rozumie się dokonanie płatności przy użyciu karty MasterCard w ramach co najmniej jednej z poniższych czynności:

1. zakupu biletu w międzynarodowym transporcie drogowym, kolejowym, morskim lub lotniczym, obsługiwanym przez przewoźnika zawodowego (także jeżeli bilet dotyczy części Podróży)


hmm, czy w takim razie oplacenie kosztu lotu pozycjonującego pod dalsze loty aktywuje ubezpieczenia (poza zdrowotnym, które jest niezależne od faktu platnosci karta)? Mam wlasnie taka sytuacje, ze mam wylot z Londynu w ramach słynnego dealu Virgin i lotu na Rarotonge. Bilety kupione Revolutem, a doloty LOTem do Londynu karta WE. Zgodnie z mailem AXA oznaczałoby, ze sam lot do Londynu już wystarcza, ale mimo wszystko ten zapis OWU "calosc kosztów transportu" mnie intryguje... bo ja go rozumiem inaczej, niż to co w mailu :)

Pozdr,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#398 PostWysłany: 18 Lis 2018 09:45 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 144
Czy otrzymam zwrot za bilety zakupione na stronie lotu, w skład których wchodzą loty code-share (LO...)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#399 PostWysłany: 18 Lis 2018 11:17 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Jesli etixy zaczynaja sie od 080, to tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#400 PostWysłany: 18 Lis 2018 13:03 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 144
Czy mona sprawdzić przed zakupem czy etixy będą miały początek 080?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 884 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 45  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: ricinus78 oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group