Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista dostępnych kart w PL

Travel Elite Lions Idea Bank
https://www.lionsbank.pl/uploads/doc/14 ... 7%20r..pdf

Pekao World Elite Mastercard
https://www.pekao24.pl/_usercontent/_fi ... odrozy.pdf

MILLENNIUM MASTERCARD WORLD ELITE
https://www.bankmillennium.pl/delegate/ ... 652/latest

MASTERCARD WORLD BANK ZACHODNI WBK S.A.
https://static3.bzwbk.pl/asset/W/a/r/Wa ... _55620.pdf

MasterCard BGŻ BNP Paribas World Elite
https://www.bgzbnpparibas.pl/_fileserver/item/1508145

MASTERCARD ELITE NOBLE BANK
https://noblebank.pl/public/upload/pdf/ ... czenia.pdf

World Elite MasterCard mBank S.A.
https://www.mbank.pl/pdf/pb/regulamin-o ... -elite.pdf

MasterCard World Elite Alior Bank
https://www.aliorbank.pl/dam/jcr:e2379d ... 012017.pdf

MASTERCARD WORLD SIGNIA/WORLD ELITE Raiffeisen Bank Polska S.A.
https://raiffeisenpolbank.com/doclib/Ka ... 2017-1.pdf

Citibank MasterCard World Signia Ultime / World Elite MasterCard Ultime
https://www.online.citibank.pl/files/do ... Ultime.pdf


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 884 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 45  Następna
Autor Wiadomość
#721 PostWysłany: 19 Sty 2022 22:07 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
lendziro napisał(a):
Opłata 600 naliczana jest w rocznicę. Jak masz styczeń 2023 to dopiero wtedy naliczą
Hmmm, a wszystkie moje karty dodatkowe mają rocznicę w marcu (kwietniu tego roku). Czyli już teraz w marcu pobiorą 600 zł za każdą?
W sumie i tak raczej uciekam od tej karty. WE z innego banku rozwiązał moje problemy, łącznie z dobrymi kursami walut.
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#722 PostWysłany: 19 Sty 2022 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Opłata za 2022 rok będzie pobrana w 2023 roku moim zdaniem.

"Opłata roczna pobierana po zakończeniu każdego roku użytkowania karty dodatkowej 

(Obowiązuje od 01.03.2022 r.)"
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#723 PostWysłany: 19 Sty 2022 22:16 

Rejestracja: 20 Sie 2018
Posty: 446
srebrny
Jak coś to napisz do mBanku na czacie - rozpiszą Ci opłaty i terminy pobrania opłaty dla Twoich kart.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#724 PostWysłany: 20 Sty 2022 00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Wydaje mi się (jeżeli dobrze zrozumiałem konsultanta), że jeśli po 1 marca jest rocznica wydania karty, to opłata będzie pobrana w kwietniu 2022.
Opłaty nie zostaną pobrane w tym roku tylko dla kart które zostały wydane w I-II lat ubiegłych.
Góra
 Profil Relacje PM off
Enzym lubi ten post.
Enzym uważa post za pomocny.
 
      
#725 PostWysłany: 20 Sty 2022 15:34 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Garmond napisał(a):
Wydaje mi się (jeżeli dobrze zrozumiałem konsultanta), że jeśli po 1 marca jest rocznica wydania karty, to opłata będzie pobrana w kwietniu 2022.
Opłaty nie zostaną pobrane w tym roku tylko dla kart które zostały wydane w I-II lat ubiegłych.
Dokładnie tak jest. Moja rocznica wypada na 29.03 i już w tym roku - za 2 miesiące - chcą mi pobrać opłatę.
Potrzebuję kartę do końca lutego ze względu na opłacony nią wyjazd i ubezpieczenie. Chciałem już zrezygnować z datą końca lutego - nie da się. Jest 30 dni więc muszę zrezygnować pod koniec stycznia.
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#726 PostWysłany: 20 Sty 2022 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
W takim razie ja inaczej rozumiem zapisy z ich tabeli oplat. Jak byk napisali na koniec roku i że opłata obowiązuje dopiero od marca 2022 r.
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#727 PostWysłany: 22 Sty 2022 10:39 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Darek M. napisał(a):
W takim razie ja inaczej rozumiem zapisy z ich tabeli oplat. Jak byk napisali na koniec roku i że opłata obowiązuje dopiero od marca 2022 r.
No ale już jest 2022…
Tak - od marca 2022 czyli bieżącego roku.
Skoro rocznica mi mija w marcu to w marcu lub kwietniu 2022 będzie opłata
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#728 PostWysłany: 24 Sty 2022 21:44 

Rejestracja: 24 Sty 2022
Posty: 3
Zwracam uwagę, że nowa opłata i opłata za kartę dodatkową (600 PLN) to pestka w porównaniu z prowizją za przewalutowanie 5,9% oraz spread na poziomie około 3%. To oznacza jakieś 9%. Przy kilku transakcjach na wyjeździe niestety prowizje złupią Was dokumentnie. Oczywiście jest możliwość uniknięcia 5,9% przy koncie Private Banking. nie mniej nie każdy ma 1mln PLN w mBank ;( Alternatywnie do rozważenia są następujące karty PKO Visa Infinite mBank World Elite ING Visa Infinite Pekao VISA Infinite Pekao World Elite jednak o tych ostatnich nie ma informacji na stronie o kwotach i zakresie ubezpieczenia. Może ktoś z Was już na to patrzył?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#729 PostWysłany: 24 Sty 2022 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
WE nie służy do płatności na wyjazdach. Lepiej ją schować do szuflady przed wyjazdem. Jej cel jest zupełnie inny. Nie ma co się stresować ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#730 PostWysłany: 24 Sty 2022 23:11 

Rejestracja: 24 Sty 2022
Posty: 3
ofer napisał(a):
WE nie służy do płatności na wyjazdach. Lepiej ją schować do szuflady przed wyjazdem. Jej cel jest zupełnie inny. Nie ma co się stresować ;)

To wszystko zależy. Jeżeli dużo podróżujesz, opłacasz lokalne przeloty, samochody i w obecnych czasach masz ryzyko, że lot będzie odwołany i chcesz np. skorzystać z innych ubezpieczeń poza kosztami leczenia to wtedy musisz opłacić to WE. Oczywiście jak wszystko zarezerwujesz w PL to faktycznie nie ma sprawy, ale są różne sytuacje i należy o tym pamiętać.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#731 PostWysłany: 25 Sty 2022 20:42 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Rafal Szewczyk napisał(a):
ofer napisał(a):
WE nie służy do płatności na wyjazdach. Lepiej ją schować do szuflady przed wyjazdem. Jej cel jest zupełnie inny. Nie ma co się stresować ;)

To wszystko zależy. Jeżeli dużo podróżujesz, opłacasz lokalne przeloty, samochody i w obecnych czasach masz ryzyko, że lot będzie odwołany i chcesz np. skorzystać z innych ubezpieczeń poza kosztami leczenia to wtedy musisz opłacić to WE. Oczywiście jak wszystko zarezerwujesz w PL to faktycznie nie ma sprawy, ale są różne sytuacje i należy o tym pamiętać.
Tak masz rację. Najlepiej wszystkie opłaty związane z podróżami opłacać WE ze względu na różne ubezpieczenia - choćby anulacja związana z Covid.

Zobacz sobie na WE z BNP Paribas. Przewalutowanie po kursie Mastercard bez żadnych prowizji.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#732 PostWysłany: 25 Sty 2022 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Więcej kart ma przewalutowanie bez prowizji lub dużo niższą niż wyżej podana. Jak widać, łatwiejszy dostęp do niektórych kart ma swoją cenę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#733 PostWysłany: 25 Sty 2022 21:27 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
pasta napisał(a):
Tak masz rację. Najlepiej wszystkie opłaty związane z podróżami opłacać WE ze względu na różne ubezpieczenia - choćby anulacja związana z Covid.

Zobacz sobie na WE z BNP Paribas. Przewalutowanie po kursie Mastercard bez żadnych prowizji.


I akurat ta karta nie wymaga, by nią płacić, aby aktywować ubezpieczenie (za wyjątkiem niektórych pomniejszych, typu szkoda w wynajętym aucie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#734 PostWysłany: 26 Sty 2022 00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
pasta napisał(a):
Zobacz sobie na WE z BNP Paribas. Przewalutowanie po kursie Mastercard bez żadnych prowizji.


Masz taką kartę? Ona chyba jest wydawana do private banking?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#735 PostWysłany: 26 Sty 2022 00:34 

Rejestracja: 24 Sty 2022
Posty: 3
pasta napisał(a):
Rafal Szewczyk napisał(a):
ofer napisał(a):
WE nie służy do płatności na wyjazdach. Lepiej ją schować do szuflady przed wyjazdem. Jej cel jest zupełnie inny. Nie ma co się stresować ;)

To wszystko zależy. Jeżeli dużo podróżujesz, opłacasz lokalne przeloty, samochody i w obecnych czasach masz ryzyko, że lot będzie odwołany i chcesz np. skorzystać z innych ubezpieczeń poza kosztami leczenia to wtedy musisz opłacić to WE. Oczywiście jak wszystko zarezerwujesz w PL to faktycznie nie ma sprawy, ale są różne sytuacje i należy o tym pamiętać.
Tak masz rację. Najlepiej wszystkie opłaty związane z podróżami opłacać WE ze względu na różne ubezpieczenia - choćby anulacja związana z Covid.

Zobacz sobie na WE z BNP Paribas. Przewalutowanie po kursie Mastercard bez żadnych prowizji.


Mega tip! Dzięki ! Ubezpieczenie po byku, FastTrack w Warszawie, BoingoWifi uderzam do nich zatem. Historię kredytową na hipotecznym mam już nawet ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#736 PostWysłany: 26 Sty 2022 00:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
ofer napisał(a):
WE nie służy do płatności na wyjazdach. Lepiej ją schować do szuflady przed wyjazdem. Jej cel jest zupełnie inny. Nie ma co się stresować ;)

Ojojojoj...chyba poza paroma wyjatkami wlasnie do tego sluzy. Kurs MC, ubezpiecznia, PP, plus dodatkowe benefity...Sorry ale co mozna innego lepszego?
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#737 PostWysłany: 26 Sty 2022 00:52 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
@jaco027 ale @ofer odnosił się do karty WE z mB ;) i zawsze warto porównać do Visa Infinite zwłaszcza zakresy ubezpieczeń i koszty franszyzy przy wypłacie odszkodowania jak będzie przysługiwało. Warto to przeanalizować pod własne potrzeby ochrony ubezpieczeniowej.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#738 PostWysłany: 26 Sty 2022 10:38 

Rejestracja: 10 Sty 2022
Posty: 9
O ile nic się ostatnio nie zmieniło, BNP Paribas wymaga miliona złotych aktywów, aby starać się o ich kartę World Elite. Karty World Elite dla niemilionerów oferuje mBank (wymóg 20k dochodu netto), Citi (wymóg 14k dochodu netto), Alior (wymóg 10k dochodu netto) oraz Millenium, ale tam obowiązuje opłata 2000 zł, gdy klient nie posiada konta private banking. Proszę uzupełnijcie, jeżeli pominąłem jakiś bank.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#739 PostWysłany: 26 Sty 2022 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
W Millennium na pewno tak łatwo dostać tą kartę? Wydaje mi się, że kilka lat temu badałem temat i nie było tak łatwo ją dostać.
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
 
      
#740 PostWysłany: 26 Sty 2022 12:02 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 98
@baetyl Citi obniżył wymagania do 14k? Wiadomo, że karta jest dość droga (i limit zwolnienia również wysoki) ale ich PP daje 5 dodatkowych wejsciowek dla gości co miesiąc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lupino05 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 884 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 45  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group