Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Lut 2020 22:48 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
W Lizbonie trwa właśnie wojna cenowa Ubera i innych przewoźników (np. Kapten) z tradycyjnymi taksówkami, co oznacza, że przejazdy bywają śmiesznie tanie. W ostatnich tygodniach zdarzyło mi się pojechać na lotnisko z okolic metra Anjos za 5 euro, w okolicach Cascais skorzystać z kursów podmiejskich za 6-8 euro (w granicach ceny biletu autobusowego dla dwóch osób), a booking.com ostatnio zaczął wręcz dodawać darmowy transfer z lotniska przy rezerwacji na ponad 40 euro.
Uber nie byłby jednak Uberem, gdyby nie tkwił w tym haczyk. Mam odlot wcześnie rano, potrzebuję transportu na lotnisko z okolic Rossio / Martim Moniz. Sprawdzam apkę Ubera o 3.45 w nocy jeszcze z pokoju hotelowego - jest kurs na lotnisko za 6.30 euro. Po pół godziny wychodzimy przed pensjonat, odpalam apkę i wychodzi cena 11.40 euro. Stwierdzamy, że może źle nas zlokalizowało, więc przechodzimy z Rossio na Martim Moniz, kolejny raz sprawdzamy i wychodzi już 14.60 euro :) Kończy się tak, że przepraszamy się z taksówkarzem z postoju na Rossio, który za kurs na lotnisko wg licznika liczy sobie 9 euro + 1,60 dodatku za dwa bagaże :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 24 Lut 2020 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
A, to dlatego Freenow pokazał mi całkiem atrakcyjną stawkę za przejazd z lotniska do Doubletree Lisbon, coś ok. 7 EUR :)
Ciekawe, czy utrzyma się to do lipca...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Lut 2020 23:32 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
@meczko: to niestety normalna praktyka Ubera wszędzie , ponowne sprawdzanie tej samej trasy w krótkim odstępie czasu podnosi (czasem znacząco) cenę za kurs - tak samo jest w Krakowie, Warszawie itp, a ostatnio nawet spotkałem tę sytuację w Quito :D Nie znam oczywiście szczegółów tych algorytmów, ale przerwa kilkanaście - kilkadziesiąt minut od ostatniego sprawdzania wydaje się załapywać.
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 24 Lut 2020 23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2691
HON fly4free
Nie jestem pewien.
Ostatnio w Rio, wcześniej w Buenos próbowałem zarezerwować przejazd w najkorzystniejszej cenie.
Więc cierpliwie klikałem w aplikację.
I czasami musiałem poczekać kilka sekund, czasami kilka minut co jakiś czas odświeżając zapytanie.
I w większości (choć nie zawsze) wypadków cena spadała.
Wg mnie dużo zależy od dostępności samochodów w okolicy.
Im więcej ich jest, tym ceny niższe.
Najlepiej to widać po tych samych trasach, które realizowane są w dzień, a później w nocy.
Cena pomiędzy takimi przejazdami bywa wyższa/niższa o 100%.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 25 Lut 2020 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Serio ktoś jeszcze nie ogarnia że Uber ma takie coś jak mnożniki, a historie o rosnącej cenie bo sprawdzasz czy innych rozładowujących się bateriach to bajka... :/ Trzeba było zamówić za 6,30€ i jechać. A jak się nie podobało za 14 to poczekać 5-10minut i znowu by było 6,3€. Tyle lat na rynku a zawsze te same 'problemy' :/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 25 Lut 2020 01:04 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Tylko przy kursie na lotnisko czas odgrywa dość istotną rolę i czekanie nie wiadomo ile, aż cena spadnie (albo i nie), nie zawsze wchodzi w grę. Myślę, że algorytmy Ubera mogą to zresztą uwzględniać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Lis 2020 20:51 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 402
niebieski
Korzystałem z aplikacji BOLT i polecam ponieważ działa wszystko poprawnie, co mnie zaskoczyło to że masa luksusowych samochodów jeździ.
Polecam w Sintrra zamiast autobusu, koszt przejazdu czterech osób z centrum do Pałacu Monserrate 6 euro czyli grosze i sporo taniej niż autobusy tam.
Nikt nie zwracał uwagi na limit pasażerów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Lis 2020 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Jeżeli potwierdzenie rezerwacji lotu wylądowało na gmailu na który jesteśmy zalogowani w "konto google" w androidzie, to aplikacja Uber ma dostęp do danych takiej rezerwacji i ma to wpływ na cenę i "poczekanie" nic by nie dało. A to tylko jeden przykład.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Lis 2020 21:18 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
A na jakiej podstawie ma dostęp do poczty? Chyba, że jej udzieliłeś zgody?! Do obsługi bolta potrzebny jest adres mail? Wydawało mi się, że tylko telefon z GPS.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Lis 2020 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@e-prezes nie rozumiem skąd te zdziwienie i wątpienie, że Twoje dane to towar i google je im (sprze) daje, zobacz na uprawnienia aplikacji. Dostęp dałeś góglowi podczas pierwszego uruchomienia telefonu i podczas zakładania gmaila. W Bolcie adres email nie jest potrzebny, mają dostęp do danych konta google i innych konta na urządzeniu, to im wystarczy.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Lis 2020 21:49 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Miało być Ubera (chyba) nie Bolta, ale mniejsza o to. Fakt udostępniania danych przez G jest mi znany (coś tam poblokowałem, ale nadal nie jest OK), ale w tej sytuacji to przewoźnik i tak wie gdzie się znajdujemy i raczej nie przyjechaliśmy tam na kawę, więc zmiana ceny nie nastąpi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group