Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Woda pitna w Dubaju
#1 PostWysłany: 27 Mar 2022 10:59 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2387
platynowy
Pojawiają się w różnych miejscach w Dubaju kraniki z wodą pitną. Można sprawdzić aktualną mapkę na https://www.visitdubai.com/en/dubai-can

Korzystałem z tego automatu na stacji metra Al Ghubaiba. Automat stoi tuż przed bramkami do metra. Można wybrać czy chce się letnią czy zimną wodę. Fajne :)

Niestety poza tym pozostaje tylko kupowanie butelek wody w sklepikach. Zwykle cena to 1 AED za pół litra. W Carrefour butelka 1.5L jest za 1.30 AED.
W centrach handlowych niestety nigdy nie ma kraników.
Na lotnisku w Dubaju są kraniki na T1 i T3. Na T2 też można znaleźć, ale tylko landside.

Woda kranowa niby jest pitna, ale z tego co widziałem nikt jej nie pije. Głównym problemem wydaje się być to, że woda z kranu na ogół leci ciepła (taki klimat). W kilku restauracjach się pytałem i też - tylko butelkowana.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum
Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group