Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Wrz 2013 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Poniże moja fotorelacja z krótkim opisem z wyjazdu do Włoch. We Włoszech spędziliśmy 9dni pomiędzy 26.08.13, a 03.09.2013r. Podzieliłem relację na 5części.

- Rzym i Watykan
- Wulkan Wezuwiusz i Pompeje
- Kampania , wybrzeże Amalfi, Positano oraz Ravello
- Wyspa Capri
- Sorrento

Jutro postaram się wrzucić kolejną część. Na początek...

Rzym i Watykan

Wylatywaliśmy z Okęcia 26.08.2013r. o godzinie 20.20 linią Ryanair. Lądowanie w Rzymie na lotnisku Roma-Ciampino. Bilety kupiliśmy dość późno bo na początku lipca. Ponieważ nie mogliśmy się doczekać urlopu zależało nam na tym żeby wyjazd rozpoczął się jeszcze w sierpniu, więc były to najtańsze bilety jakie wtedy znaleźliśmy na sierpień (230zł/os.). Na tej trasie można kupić zdecydowanie tańsze bilety, ale na inne miesiące.

Dodatkowo wzięliśmy jeden bagaż rejsowy za 120 zł.

Image

Na lotnisku było już zupełnie ciemno, co ciekawe po wzbiciu się samolotu w powietrze załapaliśmy się jeszcze na końcówkę zachodu słońca. Niebo miało super kolory.

Image

Po wylądowaniu odebraliśmy bagaż rejsowy i udaliśmy się do wyjścia. Przed lotniskiem na głównym placu po lewej stronie znajduje się przystanek autobusowy Terravision skąd można dojechać bezpośrednio do centrum Rzymu. Bilety na autobus o godzinie 00.15 mieliśmy kupione on-line. Jednak bez problemów udało nam się znaleźć miejsca we wcześniejszym o 23.15. Cena biletu to 4€ za osobę. Na stronie przewoźnika znajduje się informacja, że bilet kupiony u kierowcy kosztuje 6€, jednak na przystanku kręcił się pracownik w kamizelce Terravision, u którego można kupić bilety również za 4€ .

Autobusy Terravision jeżdżą bezpośrednio na dworzec Termini. Dotarliśmy tam kilka minut po północy. W trakcie przejazdu autobusem zaczął padać deszcz, jednak po dojechaniu do Termini pogoda była bardzo przyjemna i nie padało. Postanowiliśmy nie brać żadnego hotelu na tę noc i rozpocząć od nocnego zwiedzania.

W pierwszej kolejności wizyta na peronach kolejowych żeby zobaczyć jakie pociągi sprawi nam już niedługo PKP :)

Image

Następnie spacer w okolice Koloseum. Moim zdaniem Koloseum w nocy robi największe wrażenie. Dodatkowy plus to mniej turystów. O tej porze kręciło się tam jedynie kilka zakochanych parek i osoby wracające z imprez, pomimo tego miasto robi wrażenie bardzo bezpiecznego w nocy.

Image

Image

Image

Po kilku godzinach wróciliśmy na Termini żeby kupić bilety RomaPass. Jest to imienny trzydniowy bilet na metro, autobusy, tramwaje oraz upoważniający do wejścia do dwóch muzeów/zabytków w Rzymie. Polecam. Przed wyjazdem znalazłem informację, że ten bilet można kupić jedynie w Punktach Informacji Turystycznej. Punkt ten na Termini jest czynny od 8.00, a pozostałe od 9.00 - trochę późno. Zniecierpliwiony zapytałem w kiosku czynnym od godziny 07.00 i okazało się, że RomaPass jest do kupienia prawie w każdym sklepiku/kiosku z prasą i pamiątkami.

Po kupieniu biletów udaliśmy się do naszego miejsca noclegu.

Stacja metra Colosseo poniżej. Metro w Rzymie jest bardzo proste - dwie przecinające się linie. Stacja przesiadkowa to Termini.

Image

Pokój wynajęliśmy u włoskiej rodziny. Ogłoszenie Mario i Ingrid znaleźliśmy przez stronę airbnb (mój link polecający https://www.airbnb.com/tell-a-friend?airef=38iroz1fd85zz5 ). Pierwszy raz korzystaliśmy z tego serwisu i jesteśmy w 100% zadowoleni. Mario przesłał nam sporo wskazówek odnośnie okolicy, dobrych restauracji, sklepów oraz wskazówki jak najwygodniej dojechać o głównych atrakcji Rzymu. Koszt pokoju dwuosobowego to 35€ za noc. Do tego opłata serwisowa airBnB 10 € za cały pobyt. W mieszkaniu oprócz Mario i Ingrid była jeszcze jedna para z Francji. Z domownikami i parą z Francji nie spędziliśmy zbyt dużo czasu, jedynie porozmawialiśmy chwilę i wypiliśmy po lampce wina ostatniego wieczora.

W dniu przyjazdu byliśmy umówieni z Mario na 9.30. Po rozpakowaniu, krótkiej rozmowie, kawie i prysznicu ruszyliśmy zwiedzać Watykan.

Na początek okolica placu Św. Piotra oraz Zamku Anioła.

Image

Image

Image

Kolejnym punktem programu była Bazylika św. Piotra. Kolejka do bazyliki miała ok 50m, jednak stanie w kolejce trwało max 10min. Wejście do bazyliki jest darmowe.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Na godzinę 14.00 mieliśmy zarezerwowane wejście do Muzeów Watykańskich i Kaplicy Sykstyńskiej. Mając rezerwację na konkretną godzinę warto wiedzieć, że Bazylika i Muzea Watykańskie to dwa zupełnie różne miejsca, do tego oddalone od siebie o kilkanaście minut spacerem.

Image

Image

W tamtym momencie w Rzymie było bardzo ciepło, jednak na niebie pojawiało się sporo chmur. Jak tylko weszliśmy do Muzeów Watykańskich zaczął padać deszcz. Padał ponad 2 godziny. W tym czasie zwiedzaliśmy muzea. Bilety mieliśmy kupione online co upoważnia do wejścia bez kolejki. Jednak o tej godzinie kolejka była bardzo krótka, więc nie miało to większego znaczenia. Cena biletów przy zakupie internetowym to 20€ od osoby.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

I na koniec Kaplica Sykstyńska.

Image

Po zwiedzeniu Watykanu, pojechaliśmy na chwilę do mieszkania, a następnie zamierzaliśmy zobaczyć Fontannę di Trevi, Panteon i Schody Hiszpańskie wieczorową porą. Podjechaliśmy więc okolice Placu Weneckiego, pospacerowaliśmy i zjedliśmy lody. Rzym nocą i wieczorem żyje bardzo intensywnie. Setki kawiarenek, barów, pubów, restauracyjek i w każdej większość stolików zajętych. Do tego mnóstwo artystów, muzyków, malarzy, sprzedawców pamiątek i tysiące turystów.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Wróciliśmy późnym wieczorem, zwiedziliśmy okolicę mieszkania i poszliśmy spać z zamiarem wczesnego wstania.

Na początek kolejnego dnia zaplanowaliśmy zwiedzenie Koloseum. Bilet RomaPass okazał się bardzo przydatny. Wykorzystaliśmy pierwsze wejście do zabytku i ominęliśmy kilkuset metrową kolejkę (1h czekania) do Koloseum. Byliśmy w Koloseum przed 10.00, wejście zajęło nam ok 5min. Decydując się na wejście do Koloseum mamy możliwość darmowego zwiedzania pobliskiego Forum Romanum i Palatynu. Z czego oczywiście skorzystaliśmy.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Przechodziliśmy obok Muzeum na Palatynie więc postanowiliśmy wejść do środka. W muzeum zauważyłem, że tyłek w stylu Beyoncé był już kultywowany w starożytnym Rzymie :)

Image

Image

Po czym kierowaliśmy się w kierunku punktu widokowego w okolicy Kapitolu, Placu Weneckiego i Ołtarza Ojczyzny.

Image

Image

Image

Image

Image

Z placu Weneckiego pojechaliśmy do Zamku Św. Anioła. Nie płaciliśmy za wstęp ponieważ wykorzystaliśmy drugie wejście z biletem RomaPass.

Image

Image

Image

Image

Image

Z zamku wróciliśmy do mieszkania na szybki prysznic, obiad i znów wróciliśmy zwiedzać.

Po drodze ????

Image

Image

Chcieliśmy jeszcze zobaczyć Panteon wewnątrz.

Image

Image

Na koniec dłuższa chwila odpoczynku przy Di Trevi i powrót w okolice mieszkania.

Pokój mieliśmy wynajęty w Rzymie na Zatybrzu (Trastevere). Bardzo fajne miejsce, dobry punkt komunikacyjny. Autobusem lub tramwajem w najważniejsze dla nas miejsca dojeżdżaliśmy do 10min. Jeśli ktoś woli pieszo to 30 min. do Koloseum, 20 min. do Watykanu, 10 min. do Placu Weneckiego. Poza tym mnóstwo restauracyjek w pobliżu. Klimatyczne miejsce, dużo się dzieje, a jednocześnie na uboczu głównych szlaków turystycznych.

Widok z okna.

Image

Zatybrze

Image

Image

Image

Image

Image

Kolacja.

Image

Image

Następnego dnia rano (ok. 07.00) pożegnaliśmy się z Mario i pojechaliśmy na lotnisko Ciampino odebrać auto z wypożyczalni. Żeby było taniej (cały czas mieliśmy ważny bilet RomaPass) i szybciej dojechaliśmy metrem do ostatniej stacji Anagnina i tam przesiedliśmy się w autobus na lotnisko. Linia ATRAL bilet za 1,2€/os..

Z wypożyczalni odebraliśmy auto. Trafiła nam się wypasiona furka :) Lancia Ypsilon. Z Ciampino ruszyliśmy na południe. Fotki i opis w następnej części.

Image

Trochę więcej zdjęć na http://www.szkoda-czasu.pl
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 10 Wrz 2013 11:13 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
super zdjęcia robisz, jak zwykle zresztą; czy to Londyn, czy to Rzym, Twoje zdjęcia zawsze przyjemnie się ogląda :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Wrz 2013 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
przyjemne foty, dobrze, że obok "standardowych" landszaftów jacyś ludzie ulicy się pojawiają
z niecierpliwością czekam na Neapol i Kampanie
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Wrz 2013 12:33 

Rejestracja: 25 Mar 2013
Posty: 18
A czym robione zdjęcia? Jaki obiektyw?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Wrz 2013 15:45 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 925
niebieski
Genialne zdjęcia!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Wrz 2013 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
Zdjęcia faktycznie przednie. Stawiam na to, że kolega zajmuje się zawodowo fotografiką lub co najmniej jest to jego hobby :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Wrz 2013 19:52 

Rejestracja: 26 Lis 2011
Posty: 156
W sumie nic odkrywczego nie napiszę,ale świetna ta relacja. Czekam na dalsze części ;) A foty mega wypas!!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Wrz 2013 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2011
Posty: 828
srebrny
Czekam na następne posty! :)
_________________
Image

http://mamasaidbecool.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Wrz 2013 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Dzięki wszystkim za miłe słowa.
maczala1 napisał(a):
Zdjęcia faktycznie przednie. Stawiam na to, że kolega zajmuje się zawodowo fotografiką lub co najmniej jest to jego hobby :)

zaczerwieniłem się :) Jeszcze na początku roku wszystkie zdjęcia robiłem w trybie automatycznym aparatu :) Pamiętam, że po obejrzeniu zdjęć na fly4free z jakiejś relacji postanowiłem przeczytać instrukcję aparatu i obejrzałem chyba w dwa tygodnie kilkadziesiąt filmików instruktażowych na youtube jak robić zdjęcia itp.. Od wtedy próbuje coś pstrykać.
mion1976 napisał(a):
A czym robione zdjęcia? Jaki obiektyw?

Aparat to stary Nikon D80, obiektyw stałka Sigmy 30mm i przed wyjazdem kupiona szerokokątna Tokina 11-16

Drugą część relacji postaram się wrzucić jutro .
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image


Ostatnio edytowany przez szkodaczasu, 10 Wrz 2013 22:39, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 10 Wrz 2013 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1884
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Relacja świetna :D sam czekam na część dotyczącą Neapolu bo w październiku ruszam do Neapolu i Rzymu ;) więc pisz pisz ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Wrz 2013 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
przepraszam ale niestety nie będzie części dotyczącej Neapolu. Początkowo był w planach jednak stwierdziliśmy, że niecały jeden dzień jaki mogliśmy na niego przeznaczyć to za mało. Do Neapolu można bezpośrednio dolecieć z Polski więc na pewno zrobimy sobie tam kiedyś 2-3 dniówkę, a może dłuższy pobyt. Osobiście byłem kilka lat temu w Neapolu przez jakieś 10h i chcę tam jeszcze wrócić na dłużej i poczuć klimat tego miasta.

Pisząc Kampania miałem na myśli tak naprawdę półwysep Sorrento z Amalfi, Positano, Ravello itd.
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Wrz 2013 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1884
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Ok żle przeczytałem :), a Pompeje i Wezuwiusza zwiedzaliście? Bo ja mam w planach też Pompeje ;) i napisz jak możesz jak spędzaliście resztę pierwszej nocy w Rzymie poza zwiedzaniem? Bo zastanawiam się czy spędzać noc na lotnisku czy ruszyć na miasto i ewentualnie tam gdzieś zrobić przystanek ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Wrz 2013 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Pompeje i Wezuwiusz zwiedzaliśmy .Opisze je właśnie w drugiej części.

Pierwsza noc w Rzymie wyglądała tak, że obeszliśmy głównie okolice Koloseum, Forum Romamum itd. Posiedzieliśmy tam sporo na ławeczce, porobiliśmy zdjęcia itp. i wróciliśmy po ok 3-3,5h w okolice Termini. Teraz z perspektywy czasu żałuję, że nie poszukaliśmy przechowalni bagażu na Termini ( chyba jest ??). Targanie ze sobą bagażu jest dość męczące. Jak nie miałbym bagażu udałbym się w okolice Placu Weneckiego lub nawet dalej. My wróciliśmy pod Termini, posiedzieliśmy chwile w McD i weszliśmy z powrotem na Termini. Rozłożyliśmy bagaż przy jednej ze ścian bluzy na podłogę i zdrzemnęliśmy się tam jakieś 3-4h. Myślę że to lepsza opcja niż czekać do rana na lotnisku. Na Termini kręci się cały czas Policja, nie przeszkadza im że ktoś z bagażem robi sobie drzemkę i i wydaje się, że jest tam bezpiecznie.
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 11 Wrz 2013 08:11 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
szkodaczasu napisał(a):
Teraz z perspektywy czasu żałuję, że nie poszukaliśmy przechowalni bagażu na Termini ( chyba jest ??). Targanie ze sobą bagażu jest dość męczące. Jak nie miałbym bagażu udałbym się w okolice Placu Weneckiego lub nawet dalej.


Przechowalnia jest; czynna od 6 do 23.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 11 Wrz 2013 08:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
szkodaczasu napisał(a):
przepraszam ale niestety nie będzie części dotyczącej Neapolu.

uznałeś, że szkoda czasu na Neapol ;)

szkodaczasu napisał(a):
Na Termini kręci się cały czas Policja, nie przeszkadza im że ktoś z bagażem robi sobie drzemkę i i wydaje się, że jest tam bezpiecznie.

termini i jego okolice są fatalne i nie cieszą się dobrą reputacją, dużo bezdomnych, emigrantów, cyganów, wichłaczy* etc.
jedyne miejsce na świecie gdzie mnie okradziono i to w biały dzień, właśnie w okolicy Termini :( więc byłbym ostrożny z udzielaniem takich rad
(na szczęście wszystko odzyskałem)

edit
__________________
*wichłacz = kombinator, krętacz, kłamca
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image


Ostatnio edytowany przez cypel, 11 Wrz 2013 10:31, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 11 Wrz 2013 09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
szkodaczasu napisał(a):
Dzięki wszystkim za miłe słowa.
maczala1 napisał(a):
Zdjęcia faktycznie przednie. Stawiam na to, że kolega zajmuje się zawodowo fotografiką lub co najmniej jest to jego hobby :)

zaczerwieniłem się :) Jeszcze na początku roku wszystkie zdjęcia robiłem w trybie automatycznym aparatu :) Pamiętam, że po obejrzeniu zdjęć na fly4free z jakiejś relacji postanowiłem przeczytać instrukcję aparatu i obejrzałem chyba w dwa tygodnie kilkadziesiąt filmików instruktażowych na youtube jak robić zdjęcia itp.. Od wtedy próbuje coś pstrykać.

Czyli trafiłem w dzisiątkę - hobby + znajomość instrukcji aparatu odróżnia właśnie zwykłego pstrykacza od fotografika-amatora :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 11 Wrz 2013 09:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1884
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
cypel napisał(a):
szkodaczasu napisał(a):
przepraszam ale niestety nie będzie części dotyczącej Neapolu.

uznałeś, że szkoda czasu na Neapol ;)

szkodaczasu napisał(a):
Na Termini kręci się cały czas Policja, nie przeszkadza im że ktoś z bagażem robi sobie drzemkę i i wydaje się, że jest tam bezpiecznie.

termini i jego okolice są fatalne i nie cieszą się dobrą reputacją, dużo bezdomnych, emigrantów, cyganów, wichłaczy etc.
jedyne miejsce na świecie gdzie mnie okradziono i to w biały dzień, właśnie w okolicy Termini :( więc byłbym ostrożny z udzielaniem takich rad
(na szczęście wszystko odzyskałem)


Właśnie sam się zastanawiam gdzie można by spędzić po nocnym zwiedzaniu resztę czasu poza dworcem Termini, ale chyba ciężko by było znależć takie miejsce na krótką drzemkę. Lotnisko Ciampino jest niby otwarte całą noc więc może jednak skuszę się na nocleg własnie tam ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 11 Wrz 2013 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Legion1, nie chcę nikogo straszyć ani zniechęcać, ale na pewno warto mieć tam wzmożoną czujność
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 11 Wrz 2013 10:05 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
cypel, aż w słowniku musiałem sprawdzić, kto zacz, ten wichłacz ;-)
rzeczywiście cwaniaczków wszelkiej maści tam pod dostatkiem, w nocy lepiej uważać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 11 Wrz 2013 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1884
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Cypel, Grzegorz40 zdaję sobie z tego sprawę. Nocowałem już w przeróznych miejscach(w tym też na dworcach i np w krzakach pod wieżą Eiffla ;) ) więc wiem jakie niebezpieczeństwa mogą wynikać z przebywania w takim miejscu. Nocne zwiedzanie kusi, ale pewnie ostatecznie przełoże je na jedną z następnych nocy gdzie będę miał już nocleg w hostelu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group