Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Włochy dla nowicjusza
#1 PostWysłany: 23 Kwi 2022 20:30 

Cześć,

Jestem nowy na forum a moja wiedza o Włochach jest bliska zeru, ale uważam że znalazłem właściwe forum aby dowiedzieć się wielu przydatnych informacji.

Zanim rozpocznę lekturę miałbym do Was prośbę o garść opinii.

Otóż przyczyną mojej wizyty na forum fly4free jest "zachcianka" mojej żony w postaci "w tym roku jedziemy do Toskanii i nigdzie indziej". Jak się domyślacie jestem tutaj ponieważ chcę stanąć na wysokości zadania i zorganizować wyjazd.

Krótko o sobie: mieszkam w woj. mazowieckim, jestem ojcem 2 dzieci (6, 10).
Cel wyjazdu: odpoczynek połączony z podziwianiem widoków

W tym momencie trapią mnie następujące pytania:
1) Czy wykupić wczasy w jednym z biur podróży (teoretycznie najłatwiejsza opcja, ale nie widziałem zbyt wielu ofert wczasów w Toskanii) czy samodzielna organizacja wyjazdu (własny samochód - katorga, dzieci ciężko zniosą, lub samolot + wynajem auta na miejscu)?
2) Czy Włochy są bezpieczne (zdążyłem wyczytać o częstych kradzieżach, cyganach, natrętnych uchodźcach - nie wiem czy to legendy miejskie czy nie)?
3) Czy to prawda że kraj ten jest ekstremalnie drogi, w restauracjach wydaje się fortunę, taksówki to samo?
4) Czy w czerwcu (wtedy chcielibyśmy wyjechać) zniesione zostaną obostrzenia dla niezaszczepionych?
5) Czy to prawda że wynajęcie samochodu na miejscu jest problematyczne (drogo, depozyty i duże potrącenia depozytu w przypadku uszkodzeń auta) a Włosi jeżdżą jak "wariaci"
6) ... oj wiem że się rozpędziłem z pytaniami, ale taki już jestem że gdy jadę w nowe miejsce chciałbym sie dowiedzieć tak dużo jak to możliwe... choć i tak życie zazwyczaj przynosi sytuacje na które i tak nie jestem przygotowany ;)

Serdeczna prośba o Wasze opinie, jak zorganizowali byście taki wyjazd gdybyście byli w podobnej "konfiguracji" tj. małżeństwo i dwoje dość małych dzieci.

L.
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 23 Kwi 2022 20:34 

złoty
Jest coś, co sprawdziłeś sam?

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=ht ... re_type=sf

Można zamknąć.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#3 PostWysłany: 23 Kwi 2022 20:45 

Kothson napisał(a):
Jest coś, co sprawdziłeś sam?

Fragment mojej wiadomości:
"Zanim rozpocznę lekturę miałbym do Was prośbę o garść opinii."

Nie masz ochoty odpowiadać początkującym? (nie musisz odpowiadać)
 Relacje PM off
Nikt lubi ten post.

#4 PostWysłany: 23 Kwi 2022 20:54 

niebieski
lecter napisał(a):
1) Czy wykupić wczasy w jednym z biur podróży (teoretycznie najłatwiejsza opcja, ale nie widziałem zbyt wielu ofert wczasów w Toskanii) czy samodzielna organizacja wyjazdu (własny samochód - katorga, dzieci ciężko zniosą, lub samolot + wynajem auta na miejscu)?
Trudno doradzić, ja wolę samolot, hotel w mieście gdzie jest dobra komunikacja z miejscami, które chcę odwiedzić, rezerwuję bezpośrednio w liniach lotniczych i hotel najczęściej booking.com

Cytuj:
2) Czy Włochy są bezpieczne (zdążyłem wyczytać o częstych kradzieżach, cyganach, natrętnych uchodźcach - nie wiem czy to legendy miejskie czy nie)?
W każdym kraju Europejskim jest podobnie, a skrajne przypadki trafisz wszędzie, nie można też całych Włoch oceniać jednolicie, nawet samych miast i regionów.
Zdrowy rozsądek w zachowaniu i bezpieczeństwie jest potrzebny wszędzie i Włochy niczym tu się nie wyróżniają.

Cytuj:
3) Czy to prawda że kraj ten jest ekstremalnie drogi, w restauracjach wydaje się fortunę, taksówki to samo?
Jest duża różnica w cenach między drogą północą i tańszym południem, a do tego mamy turystyczne miasta, ulice, dzielnice, rejony.
Jednak nie ma co przesadzać i szukać czegoś nadzwyczajnego bo to norma wszędzie, w Krakowie w dobrej knajpie w centrum zapłacisz tyle samo co na Via della Conciliazione przy Watykanie, a w uliczce obok zjesz w normalnych cenach.

Cytuj:
4) Czy w czerwcu (wtedy chcielibyśmy wyjechać) zniesione zostaną obostrzenia dla niezaszczepionych?
Podobno tak ale pamiętaj że wirus jest nadal obecny, a zwiekszający się turystyczny szał zwiększa też ilość zachorowań.

Cytuj:
5) Czy to prawda że wynajęcie samochodu na miejscu jest problematyczne (drogo, depozyty i duże potrącenia depozytu w przypadku uszkodzeń auta) a Włosi jeżdżą jak "wariaci"
Niczym to nie odróżnia sie od innych krajów EU zwłaszcza krajów południowych w kwestii stylu jazdy ale Polacy mają podobny styl plus przesadzamy z prędkością, więc już to znasz.
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 23 Kwi 2022 21:05 

Marcin Bartoszewski napisał(a):
lecter napisał(a):
Trudno doradzić, ja wolę samolot, hotel w mieście gdzie jest dobra komunikacja z miejscami, które chcę odwiedzić, rezerwuję bezpośrednio w liniach lotniczych i hotel najczęściej booking.com

Serdecznie dziękuję Marcin, chciałbym jednak dopytać o powyższe:
Zdążyłem się zorientować że bilety lotnicze do Florencji są bardzo drogie.
Zakładając że polecimy do Rzymu (w sumie must be seen dla nowicjuszy), spędzimy tam 1-2 dni a potem przejazd pociągiem w rejon Toskanii. Na miejscu wynajem samochodu.
Czy powyższe jest sensowne? Czy sieć kolejowa jest rozbudowana i sensowna cenowo?
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 23 Kwi 2022 21:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

pociagi-w-italii,1407,60251
 Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.

#7 PostWysłany: 23 Kwi 2022 22:52 

srebrny
@lecter Z Rzymu do Florencji kursują pociągi państwowej Trenitalii: zwykłe przyspieszone RV (czas przejazdu około 3h35), Intercity (czas przejazdu około 3h), Frecciarossa (czas przejazdu około 1h30). Ten najwolniejszy zawsze kosztuje 21,75 EUR. Te szybsze mają ceny tzw. dynamiczne.
Jest też drugi przewoźnik kolei dużych prędkości, Italo, który często miewa bardzo interesujące promocje.
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 23 Kwi 2022 23:02 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 225
Kilometry: 270 267
@lecter na temat Włoch zostały napisane tysiące postów na tym forum. Masz informacje zarówno o sytuacji związanej z covid na miejscu, tematy o pociągach, noclegach, dojazdach z lotnisk, atrakcjach na miejscu czy restauracjach. Do tego zostały napisane dziesiątki relacji podróżniczych z tego kraju. Zachęcam do lektury forum, naprawdę znajdziesz wszystkie odpowiedzi na swoje pytania :) Temat zamykam
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.

[ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości