Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista punktów wymazowych https://www.pio.gov.cy/coronavirus/eng/ ... s-releases


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 731 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37  Następna
Autor Wiadomość
#701 PostWysłany: 13 Kwi 2022 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Do mnie przyszła informacja od Wizzaira dzień przed lotem, że cały samolot pójdzie na test.
Lot WAW-LCA.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#702 PostWysłany: 15 Kwi 2022 15:37 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
@Tomo14 mozesz podeslac jak wyglada ten mail z info o teście?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#703 PostWysłany: 15 Kwi 2022 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 447
Loty: 115
Kilometry: 143 121
srebrny
brzemia napisał(a):
Wszystkie samoloty idą na test?


nie - losowo wybrane (ja np szczesliwie tego uniknalem 13.03 WAW - LCA). przychodzi mail dzien / kilka dni przed lotem ze samolot bedzie na test. jesli taki mail nie przyjdzie tzn ze testu nie bedzie ;) bo oni testuja tylko cale samoloty
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
#704 PostWysłany: 16 Kwi 2022 11:46 

Rejestracja: 18 Maj 2021
Posty: 28
Tomo14 napisał(a):
Czy wjazd na Cypr dla zaszczepionych jest dziś obecnie bez żadnych dodatkowych procedur ?


Wychodzi na to, że od 18 kwietnia nie trzeba już rejestrować się na CFP.
The Ministry of Transport, Communications and Works announces that, during
yesterday’s meeting, the Council of Ministers approved a new Action Plan for the
smooth operation of flights and the operation of airports.
The new Action Plan enters
into force on 18 April 2022.

In particular, the new Action Plan provides for the following:
A. Categorisation of countries:
As of 18 April 2022, the categorisation of countries according to their
epidemiological situation is abolished.
B. CyprusFlightPass:
As of 18 April 2022, the obligation to complete and hold the CyprusFlightPass is
abolished


Pozostaje mieć do sprawdzenia Certyfikat (szczepienie lub ozdrowieniec) lub test
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#705 PostWysłany: 16 Kwi 2022 12:51 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Może się mylę, ale tego CFP i tak mi nigdzie nie sprawdzali, jedynie paszport szczepionkowy. Co nie zmienić faktu, że mogli wyłapywać np. do testów tych, co nie mieli. Z naszego samolotu brali na testy niezaszczepionych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#706 PostWysłany: 16 Kwi 2022 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
U nas cały samolot szedł na test.
Jedynym dokumentem jaki był sprawdzany, był właśnie ten pass.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#707 PostWysłany: 16 Kwi 2022 17:56 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
obibok napisał(a):
Może się mylę, ale tego CFP i tak mi nigdzie nie sprawdzali, jedynie paszport szczepionkowy. Co nie zmienić faktu, że mogli wyłapywać np. do testów tych, co nie mieli. Z naszego samolotu brali na testy niezaszczepionych.

W Pafos 14.04 sprawdzali
A co mnie zaskoczyło to w Starbucks w Nikozji dzisiaj chcieli certyfikat i dodatkowo dokument tożsamości do tego certyfikatu.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#708 PostWysłany: 16 Kwi 2022 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 447
Loty: 115
Kilometry: 143 121
srebrny
obibok napisał(a):
tego CFP i tak mi nigdzie nie sprawdzali


mnie to samo - tylko "wacina jest?", CFP nikt ode mnie nie chcial juz na Cyprze (tylko przy wylocie z Warszawy)
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#709 PostWysłany: 17 Kwi 2022 10:55 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Wlaśnie wylądowalem w Larnace. Sprawdzaja Cyprus pass i ludzie bez szczepienia idą na test
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#710 PostWysłany: 17 Kwi 2022 22:27 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
katka256 napisał(a):
A co mnie zaskoczyło to w Starbucks w Nikozji dzisiaj chcieli certyfikat i dodatkowo dokument tożsamości do tego certyfikatu.

Tak, to się zdarza.

Szymon2020 napisał(a):
mnie to samo - tylko "wacina jest?", CFP nikt ode mnie nie chcial juz na Cyprze (tylko przy wylocie z Warszawy)

No tak, racja; pisząc to, zapomniałem, że sprawdzali w Warszawie.
To w ogóle było ciekawe doświadczenie (wiem, wiem, robię nieco OT), bo ja leciałem pierwszy raz po kilkuletniej przerwie i po raz pierwszy z infantem. Z opcją dodatkowego miejsca dla infanta próbowałem się odprawić, ale się nie da, bo czwartej karty się nie da zrobić (te same dane), a gdzieś tu czytałem, że jest potrzebna. A do tego nie wiedzieliśmy, co z wózkiem (podobno zależy od lotniska). No to idziemy do odprawy. Kurde, po tylu latach latania pierwszy raz (poza tymi lotniskami, gdzie trzeba) idę do odprawy w tanich liniach. A pan (bardzo sympatyczny) sprawdza CFP, certyfkaty, zabiera karty i daje nowe. Pytamy przewrotnie - po co, a on na to, że karta od niego potwierdza, że zostaliśmy sprawdzeni. No cóż, nowość epoki covidowej. No to pytamy, jak to jest z odprawą infanta i czy zawsze trzeba przyjść. A on na to, że na pewno warto przyjść. No więc dziwię się, bo przecież mógłbym chcieć wziąć wózek przez bramki i wówczas nie potrzebowałbym iść do niego. Co do pytania o infanta, chyba go nie zrozumiał i czwartej karty nie dał (tej z numerem miejsca), ale miejsce czekało.
Natomiast w drodze powrotnej, gdy poszliśmy do odprawy w LCA (tak samo zrobiwszy 3/4 przez internet - a nie, przepraszam, przez internet się nie dało, smartfon mojej żony nie łykał aplikacji, moja nokia oczywiście też, ale na szczęście mieliśmy taki mierny tablet wygrany w jakimś konkursie) i pan był w szoku - pyta, czemu my mamy dla dziecka dwie karty i czy kupowaliśmy dla niego dwa bilety. My na to, że to ekstra seat, no to przytaknął. W każdym razie obaj panowie sprawiali wrażenie, że pierwszy raz się z tym spotykają. Ten jednak dał nam czwartą kartę (pozostałe trzy pozostawiając tylko w tablecie).
Nawiasem mówiąc nie dowiedziałem się, jak to jest z tym przewozem wózka, bo podobno zależy od lotniska. Pan w Warszawie powiedział, że możemy nadać i odebrać przy bagażu ponadwymiarowym, albo zostawić przy samolocie i odebrać przy samolocie. Wybraliśmy drugą opcję, ale on nie miał racji, bo odbiór i tak był przy ponadwymiarowym. W drodze powrotnej od razu odesłał nas z wózkiem do samolotu, a to nie takie nieznaczące, bo niektórzy mówią, że wózek może być doskonałym transporterem butelek ponad 100 ml.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#711 PostWysłany: 18 Kwi 2022 17:34 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Od dziś nie będzie wymagany Safe Pass żeby wejść do marketów i galerii handlowych. Dalej wymagany będzie na wejscie do usług gastronomicznych, klubów nocnych

Takze od dzis nie jest wymagany Cyprus Flight Pass

W przypadku "zaproszenia na test" po przylocie za pomocą testu RT-PCR lub antygenowego, wszyscy zaproszeni muszą je zrobić. W przypadku odmowy osoby zostaną poddane kwarantannie przez okres 10 dni, chyba że zostaną poddane badaniu laboratoryjnemu PCR przed końcem tego okresu. Koszty kwarantannowy oraz laboratoryjnych ponosi pasażer w przypadku odmowy.

https://www.protothema.gr/greece/articl ... po-simera/
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#712 PostWysłany: 19 Kwi 2022 13:12 

Rejestracja: 19 Kwi 2022
Posty: 13
Wygląda na to, że te zmiany są niekorzystne dla niezaszczepionych. Dotychczas każdy otrzymywał CFP, który umożliwiał np. korzystanie z restauracji przez tydzień. Po zmianach CFP już nie ma i jest problem. Jak wejść do restauracji, jak jesteś niezaszczepiony? Test zrobiony przed wylotem nic nie daje - jest ważny tylko 24 godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#713 PostWysłany: 19 Kwi 2022 13:17 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Niezaszczepiony będą musieli robić test co 24h zeby wejść do knajpy. Nie muszą mieć kodu żeby one były skanowane przez CovScan

https://www.offsite.com.cy/eidiseis/top ... ra-me-horo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#714 PostWysłany: 19 Kwi 2022 13:22 

Rejestracja: 17 Sie 2021
Posty: 5
Dzisiaj został zniesiony cyprus flight pass - czym zatem jest Safe Pass i jak go zdobyć (zaszczepiony)?

Czy trzeba coś wypełniać - czy samo okazanie dowodu szczepienia jest nazywane "Safe Pass"?

Ze strony rządowej:
"Przepustka Safe Pass jest uznawana za ważną jeśli zostanie okazany dowód szczepienia lub
ozdrowienia z COVID-19"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#715 PostWysłany: 19 Kwi 2022 13:23 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Safe pass dla zaszczepiony -> QR kod z IKP
Góra
 Profil Relacje PM off
RobertoG lubi ten post.
RobertoG uważa post za pomocny.
 
      
#716 PostWysłany: 19 Kwi 2022 13:24 

Rejestracja: 19 Kwi 2022
Posty: 13
Zeus napisał(a):
Niezaszczepiony będą musieli robić test co 24h zeby wejść do knajpy. Nie muszą mieć kodu żeby one były skanowane przez CovScan

https://www.offsite.com.cy/eidiseis/top ... ra-me-horo


Czyli zmiana na gorsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#717 PostWysłany: 19 Kwi 2022 13:25 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Zależy od punktu widzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#718 PostWysłany: 19 Kwi 2022 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 987
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Po wyjściu z samolotu tuż przed wejściem do terminala skanują już kody ze szczepień. Później bramka biometryczna skanuje paszport (lub do okienka) i to wszystko. Nie wiem jak osoby bez szczepień bo było bardzo mało ludzi w samolocie i wszystko szło sprawnie. Poranny lot z AMM do PFO .
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#719 PostWysłany: 19 Kwi 2022 13:50 

Rejestracja: 19 Kwi 2022
Posty: 13
Zeus napisał(a):
Zależy od punktu widzenia.


Jednak na urlopie chodzę codziennie do knajp. Więc to jest do duża zmiana na gorsze. Niestety przeoczyłem ją, bo wszystkie wiadomości są bardzo optymistyczne.
Gdzie tam można się testować (np. w Pafos) i ile to kosztuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#720 PostWysłany: 19 Kwi 2022 14:32 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Jestem obecnie w Larnace i w żadnej knajpie i restsuracji nie chcieli zaświadczeń. Moze wyglądam na zaszczepionego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 731 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group