Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Paź 2022 15:23 

Rejestracja: 10 Paź 2022
Posty: 0
Loty: 17
Kilometry: 34 011
W okresie mistrzostw świata Katar ma w planach wprowadzić zastępstwo wizy. Zastąpić ją ma karta Hayya, którą otrzymujemy tylko, kiedy mamy bilet na mecz mistrzostw świata + test PCR + nocleg? (Tego nie jestem pewien) Zakładam nowy temat, ze względu na wielką niewiadomą działania tegoż sposobu. Jeśli ktoś jedzie na mecz, bądź nie ale będzie w stanie potwierdzić jak odbywa się wyjście do Doha proszę o informację.

Oczywiście domyślam się, że mało kto może ich teraz udzielić, bo sama sytuacja z kartą zacznie się od 1 listopada. Czekam zatem na pierwszego podróżnego z chęcią i próbą wyjścia w Doha.


Ostatnio edytowany przez michzak 21 Paź 2022 10:55, edytowano w sumie 2 razy
Łączenie postów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 26 Paź 2022 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
Hej,

będę w tranzycie w Doha 18 listopada, więc mogę Ci powiedzieć jak to będzie wyglądać jeśli uda nam się zarejestrować "po" kartę Hayya (inaczej będziemy musieli zostać na lotnisku). Potrzebujemy do tego 2 zaproszeń od posiadacza biletu na mecz, który już zarejestrował się na kartę Hayya, potwierdził noclegi, itp. Każda taka osoba otrzymuje na swoim koncie 3 zaproszenia, które można udostępnić (to darmowe dla posiadacza biletu) jako "voucher Hayya WIth Me" - jeśli miałbyś 2 takie kody zaproszeń, to chętnie sprawdzę i dam Ci znać. Nie mamy biletu na mecz, po prostu dłuższy stopover na powrocie z Tajlandii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Paź 2022 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 293
Loty: 446
Kilometry: 724 949
Na pewno była mowa o dośc dużej opłacie 1000 czy 500 QAR plus potwierdzone zakwaterowanie więc to chyba nie jest dla Was dobra opcja... Można ktoś już ma w tym rozeznanie i pomoże.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Paź 2022 12:28 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 474
niebieski
Tu jest wszystko opisane:
https://www.qatar2022.qa/en/news/intern ... qatar-2022

W skrócie:
- osoba "zaproszona" wyrabiając kartę Hayya muszą za nią zapłacić 500QAR (na dziś 660zł)
- musi mieć potwierdzone zakwaterowanie w Katarze
- musi wyrobić kartę Haaya wcześniej (czyli wysłać wniosek ze skanem paszportu, itp. itd.)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Paź 2022 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
golen napisał(a):
Tu jest wszystko opisane:
https://www.qatar2022.qa/en/news/intern ... qatar-2022

W skrócie:
- osoba "zaproszona" wyrabiając kartę Hayya muszą za nią zapłacić 500QAR (na dziś 660zł)
- musi mieć potwierdzone zakwaterowanie w Katarze
- musi wyrobić kartę Haaya wcześniej (czyli wysłać wniosek ze skanem paszportu, itp. itd.)


Wiemy o tym wszystkim, nawet mamy jakąś opcję na nocleg, potrzebujemy tylko zaproszenia :) To są koszty, ale to dla nas jedyna taka okazja, więc to przełkniemy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Paź 2022 12:44 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 474
niebieski
A nie próbowaliście na platformie odsprzedażowej kupić najtańszych biletów CAT 3 (250QAR) na dowolny grupowy mecz? I potem na podstawie tego wyrobić Hayya.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 26 Paź 2022 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
golen napisał(a):
A nie próbowaliście na platformie odsprzedażowej kupić najtańszych biletów CAT 3 (250QAR) na dowolny grupowy mecz? I potem na podstawie tego wyrobić Hayya.


Nie wiem do końca jak to działa, gdyby mecz miał być np. 23 listopada? 19 listopada wracam do Polski, czyli w sumie jeszcze przed startem WC.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Paź 2022 13:43 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 474
niebieski
Wjazd do Kataru na Hayya będzie możliwy od 01.11.2022 do 23.12.2022. Wyjazd maksymalnie do 23.01.2023
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Paź 2022 17:33 

Rejestracja: 14 Mar 2016
Posty: 71
golen napisał(a):
A nie próbowaliście na platformie odsprzedażowej kupić najtańszych biletów CAT 3 (250QAR) na dowolny grupowy mecz? I potem na podstawie tego wyrobić Hayya.


Hayya wyrobisz na podstawie biletu + zakwaterowania, natomiast jak to dobrze ogarniesz to myślę że spokojnie można wyrobić Hayya a potem bilety sprzedać a nocleg odwołać. Arabowie myślą że jak wprowadzą garść sztywnych przepisów to się obronią przez sprytem Polaków... nie oni pierwsi próbowali :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Lis 2022 19:35 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 474
niebieski
lillymy napisał(a):
golen napisał(a):
Tu jest wszystko opisane:
https://www.qatar2022.qa/en/news/intern ... qatar-2022

W skrócie:
- osoba "zaproszona" wyrabiając kartę Hayya muszą za nią zapłacić 500QAR (na dziś 660zł)
- musi mieć potwierdzone zakwaterowanie w Katarze
- musi wyrobić kartę Haaya wcześniej (czyli wysłać wniosek ze skanem paszportu, itp. itd.)


Wiemy o tym wszystkim, nawet mamy jakąś opcję na nocleg, potrzebujemy tylko zaproszenia :) To są koszty, ale to dla nas jedyna taka okazja, więc to przełkniemy.


Zmienili trochę zasady - i "zaproszeni" będą mogli wjechać dopiero od 2.grudnia

https://www.qatar2022.qa/en/news/qatar- ... from-2-dec
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Lis 2022 09:27 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 5
Loty: 128
Kilometry: 296 257
Cześć, aplikował może ktoś o Hayya kto nie ma noclegu w Katarze a wlatuje lotem wahadłowym i w ciągu 24h opuszcza Katar? Mamy bilety na dwa mecze i z Dubaju będziemy w taki sposób lecieć. Ale nie wiem jak aplikować? To trzeba dwa razy? Czy tylko na ten pierwszy mecz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Lis 2022 00:40 

Rejestracja: 04 Lut 2013
Posty: 61
Z FAQ na https://hayya.qatar2022.qa/web/hayya/faqs:

Cytuj:
Can I book two consecutive days for Matchday Visit?
No, eligible ticketholders can make only one Matchday Visit request at a time. Once you are physically in Qatar, your Matchday Visit request cannot be deleted nor can a new Matchday Visit request be submitted. Additional Matchday Visit requests can be submitted after departing Qatar.

Samo zgłoszenie Matchday Visit to wypełnienie krótkiego formularza na stronie po czym od razu uzyskuje się status Approved.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Lis 2022 12:13 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 5
Loty: 128
Kilometry: 296 257
goq napisał(a):
Z FAQ na https://hayya.qatar2022.qa/web/hayya/faqs:

Cytuj:
Can I book two consecutive days for Matchday Visit?
No, eligible ticketholders can make only one Matchday Visit request at a time. Once you are physically in Qatar, your Matchday Visit request cannot be deleted nor can a new Matchday Visit request be submitted. Additional Matchday Visit requests can be submitted after departing Qatar.

Samo zgłoszenie Matchday Visit to wypełnienie krótkiego formularza na stronie po czym od razu uzyskuje się status Approved.

Tylko po rejestracji, czyli wysłaniu danych, fotki i paszportu cały czas mam status „oczekuje”. Mogę tylko dołączyć potwierdzenie pobytu, którego nie mam. Ktoś z Was aplikował może o Matchday Visit? Jakieś doświadczenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 13 Lis 2022 16:37 

Rejestracja: 14 Sty 2012
Posty: 95
Może Twoje zdjęcie nie spełnia kryteriów.Ja miałem tak dwukrotnie.Dopiero trzecie zdjęcie było odpowiednie i potem zmienił mi się status
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 13 Lis 2022 20:58 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 230
niebieski
Bo opcje noclegu masz w dashboardzie. I albo sam uzupełniasz albo z automatu ci zatwierdzi jak kupisz nocleg na oficjalnej stronie bo tam wpisujesz nr biletu z hayya
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 16 Lis 2022 09:10 

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 85
Mam pytanie - wyrobiłem kartę Hayya na mecz i zakwaterowanie w grudniu. Rozumiem, że mogę na tej karcie przylecieć do Kataru, np. 2 tygodnie wcześniej na 3 dni, wrócić do Polski i znowu w grudniu polecieć do Kataru? Czy muszę gdzieś zgłaszać ten wcześniejszy mecz i to zakwaterowanie, które będzie wcześniej niż zgłoszone do Hayya Card? Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 16 Lis 2022 22:49 

Rejestracja: 14 Mar 2016
Posty: 71
tranel napisał(a):
Z góry dziękuję za podpowiedzi.


Nie sprawdzałem wszystkiego bardzo szczegółowo ale wydaje mi się że możesz.

Na samej Hayya (dziś dostałem) nie ma żadnego info odnośnie tego kiedy i jak wjeżdżasz do Kataru (na karcie wjazdowej entry permit też nie).
Góra
 Profil Relacje PM off
tranel uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group