Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 05 Lut 2023 13:58 

Rejestracja: 20 Sie 2018
Posty: 446
srebrny
Ale np. przy trzeciej zmianie, lot uzyskany po drugiej zmianie staje się tak jakby nowym pierwotnym.
No bo to w końcu TEN nowy lot (po drugiej zmianie) zmieniasz w trakcie trzeciej zmiany (nie zmieniasz lotu totalnie-pierwszego, bo ten został już zmieniony przecież)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#182 PostWysłany: 05 Lut 2023 14:04 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6179
HON fly4free
bawarka napisał(a):
Kwestia cos jest lotem pierwotnym:
- czy lot z pierwszej, najwcześniejszej rezerwacji
- czy lot z aktualnie zmienianej rezerwacji.
to_ja napisał(a):
za wikisłownikiem...
pierwotny
(1.3) ten, który funkcjonuje jako pierwszy

co zresztą potwierdzają Twoje wyliczenia dopłat.

ja bym się wikisłownikiem nie sugerował, bo niezbadane są meandry myślowe twórców regulaminów, nie mówiąc już o sytuacji, gdy te regulaminy są tłumaczone z innych języków...

sprawdziłem na przykładzie swojej rezerwacji, którą wczoraj zmieniałem
wczoraj przy zmianie dopłaciłem do taryfy X
dzisiaj przy zmianie trasy na lot z tą samą taryfą X mam możliwość bezpłatnej zmiany

wynika - co w sumie wydaje się logiczne - że pierwotny w tym moim przypadku znaczy: lot z aktualnie zmienianej rezerwacji
Góra
 Profil Relacje PM off
to_ja uważa post za pomocny.
 
      
#183 PostWysłany: 05 Lut 2023 14:09 

Rejestracja: 19 Paź 2017
Posty: 364
Loty: 72
Kilometry: 94 842
niebieski
Regulamin flexa u landryny nie precyzuje niestety takiego scenariusza, dlatego najlepiej byłoby już bezpośrednio z z nimi się skontaktować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 05 Lut 2023 14:16 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 85
Zmieniałam 7 razy lot z flexem w ciągu kilku miesięcy i zawsze dopłacałam do ostatniej ceny, nie do pierwotnej. A cena stopniowo rosła od 39 do 140.
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
to_ja uważa post za pomocny.
 
      
#185 PostWysłany: 05 Lut 2023 15:03 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@bawarka Z moich doświadczeń wynika,że dopłata jest zawsze do różnicy w cenie samego biletu (bez opłaty administracyjnej) Pierwszy lot RT miał cenę biletu 2zł (wtedy opłata administracyjna była 37 zł) potem dopłaciłaś i masz wyszczególnione na wtedy przesłanym planie podróży ile kosztuje sam bilet. Teraz powinnaś dopłacić ponownie stricte do ceny nowego biletu w stosunku do ostatnio zmienionego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 05 Lut 2023 15:11 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Oczywiście, że dopłaca się zawsze do ceny z aktualnej rezerwacji, dlatego trzeba pilnować, aby nie zmieniać na tańszą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 05 Lut 2023 19:58 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Niestety tak to działa, w uproszczeniu jeśli kupi się bilet za 1000 zł, zmieni go na taki za 100 i potem ponownie zmieni na bilet za 500, to system zażąda dopłaty 400 zł, a nadmiarowe 900 zł z pierwszej zmiany zostanie ujęte w podsumowaniu jako "spoilage fee" i nie będzie miało wpływu na wysokość dopłaty w kolejnych zmianach.

Natomiast zmieniając za każdym razem bilety na droższe w przybliżeniu dopłaca się jedynie różnicę, chociaż nie wykuczam że i tutaj Wizz stosuje "kreatywną matematykę" aby oszukać na drobne kwoty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: WizzAir bilet z Flex
#188 PostWysłany: 11 Mar 2023 06:13 

Rejestracja: 10 Mar 2023
Posty: 2
Przegladam regulamin Wizzlex i nasuwaja mi sie 3 pytania.
Zakupilem 4 pojedyncze bilety wizzflex rezerwacje,Na mnie i na corke kazda osobna w jedna strone. NIe wiem czy nie bede musial odwolac rezerwacji i pojechac w innym terminie z synem gdzie indziej.

W regulaminie wizzflex
Usługa WIZZ Flex nie obejmuje możliwości zmiany nazwisk pasażerów. ( to jest nie jasne czy chodzi o nowe loty po anulacji czy poprostu o aktualne)
Kwota za anulowaną rezerwację zostanie zwrócona na konto WIZZ właściciela rezerwacji.

- czy robiac rezerwacje z swojego konta ,wszyskie srodki wracaja na moje konto ,czy wracaja na konta osob na ktore robilem rezerwacje -inaczej czesc kwoty bedzie na moim koncie czesc bedzie na koncie corki?
- czy za srodki z konta moge zrobic rezerwacje w przyszlosc na mnie i na syna ?oraz zmienic destynacje?-nie chodzi o zmiane lotu tylko wykup biletu ze srodkow

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 11 Mar 2023 11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
@Jogibabu środki wracają na konto osoby, która zakładała rezerwację, tak później można ich użyć dla dowolnych osób warunkiem jest aby właściciel WDC był na rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 11 Mar 2023 11:29 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Jeśli anulujesz rezerwację z flexem to środki pomniejszone o kwotę zakupu flexa wrócą na konto z którego była robiona rezerwacja czyli twoje.. Będą ważne 90 dni i w tym czasie możesz za nie kupić nowe dowolne loty i usługi wizzair dla siebie i osób, które będą z tobą na jednej rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 12 Mar 2023 09:47 

Rejestracja: 10 Mar 2023
Posty: 2
Dzieki wielkie!! Rozumiem, ze nie musi byc to tez ta sama trasa..?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 12 Mar 2023 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Trasa dowolna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 19 Mar 2023 20:47 

Rejestracja: 09 Paź 2019
Posty: 30
Mam bilet z Flexem w którym nastąpiła zmiana godzin odlotu. Zgodnie z regulaminem mogę zmienić 14 dni w tył i 30 w przód. Jak mam flexa to jak zmienić na zupełnie inną datę? Muszę najpierw zaakceptować zmiany a dopiero potem zrobić drugą zmianę z użyciem flexa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 19 Mar 2023 20:50 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Dokładnie tak.
Góra
 Profil Relacje PM off
konradb90 lubi ten post.
 
      
#195 PostWysłany: 19 Mar 2023 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Tylko że w ramach 14/30 zmienisz w tej samej cenie, a po akceptacji zmian i wykorzystaniu flexa, przy wyższej cenie nowego biletu, będziesz musiał dopłacić różnicę.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Enzym uważa post za pomocny.
 
      
#196 PostWysłany: 19 Mar 2023 21:04 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
O ile cena nowego zmienionego lotu jest wyższa. :!:

A i nie da się zmienić o ile nie ma lotów alternatywnych. Jak się nie uprosi zmiany na inne nie alternatywne loty do tych anulowanych to taka rezerwacja z flexem zostanie tylko anulowana.
Góra
 Profil Relacje PM off
konradb90 lubi ten post.
 
      
#197 PostWysłany: 19 Mar 2023 21:37 

Rejestracja: 09 Paź 2019
Posty: 30
Dziękuję wszystkim za pomocne odpowiedzi 😉 zawsze się zastanawiałem dlaczego zmieniając lot nic nie dopłacam a cena w kalendarzu jest 10x większa. Teraz wiem dlaczego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 10 Lis 2023 13:47 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 429
niebieski
Hej,
Rezerwacje KTW-TLV zyskały darmową opcję Flex (możliwe, że z innych miast też). Widać to w podsumowaniu rezerwacji.

Załatwiałem dzisiaj zmianę TLV na inne lotnisko - lista podana przez kolegów wcześniej jest nadal aktualna, ale dopiero za trzecim podejściem mi się udało.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Michal Szyszka uważa post za pomocny.
 
      
#199 PostWysłany: 10 Lis 2023 14:26 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 42
potwierdzam - acz nie do końca
mam rezerwację do TLV na
a) początek grudnia - z opcją flex z KRK (orginalnie z KTW przebukowany automatycznie przez system na KRK)
b) koniec grudnia - z opcją flex (z KTW)
c) maj - już bez opcji flex (z KTW) - tu chyba za późna data

PS. Oczywiście opcji flex nie kupowałem
PS2. Te 3 rezerwacje kupiłem za zwrot z jednej odwołanej rezerwacji w październiku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 10 Lis 2023 14:32 

Rejestracja: 30 Sty 2022
Posty: 10
Świeżo założona i jeszcze nieopłacona "rezerwacja" na koniec grudnia - ani śladu Flexa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group