Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 154 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Cze 2011 23:48 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 5
Witam, przekopałam już forum oraz regulamin wizzair i nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy czterolatkowi przysługuje bagaż podręczny?

I jak sprawa wygląda z wózkiem składanym? Trzeba płacić dodatkowo i nadawać jako rejestrowany?

Być może powielam pytanie, ale byłabym wdzięczna za odpowiedź, przepisy szybko się zmieniają i np. odprawa przez internet jest dodatkowo płatna 23 zł (dotąd była darmowa).

Z góry dziękuję za odpowiedzi!


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 13 Lip 2014 19:37, edytowano w sumie 1 raz
aktualizacja treści tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 05 Cze 2011 23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2010
Posty: 580
http://www.fly4free.pl/latanie-z-dzieck ... z-air-lot/ Jeśli tu nie ma odpowiedzi to pozostaje telefon do Wizz Air i podzielenie się z tą informacją z nami :)

co do odprawy przez internet to z pewnością jest bezpłatna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Cze 2011 00:08 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 5
Dziękuję, ale czy rzeczywiście odprawa jest bezpłatna?

Spojrzałam na cennik opłat dodatkowych http://wizzair.com/useful_information/s ... anguage=PL i trochę mnie zmyliła 10.pozycja w tabelce od góry.

Co do bagażu podręcznego i wózka = dziekuję za link, lecz nadal nie wiem. Chyba będzie trzeba zadzwonić...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Cze 2011 00:33 

Rejestracja: 24 Kwi 2011
Posty: 347
Bezpłatny przewóz wózka tylko wtedy gdy leci niemowlę czyli dziecko do 2 lat(ładnie niemowlę:) Tutaj masz to napisane http://wizzair.com/useful_information/faq/?language=PL
A 4 latkowi przysługuje już chyba normalny bagaż z tego co wynika na stronie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Cze 2011 09:29 

Rejestracja: 26 Sie 2010
Posty: 70
Rozumiem, że kupiłaś osobny bilet dla synka- jeśli tak, to przysługuje ci normalny bagaż podręczny.

Co do wózka- my za każdym razem bierzemy - wykorzystujemy go do między innymi do "szmuglowania " nadbagażu :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Cze 2011 22:56 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 5
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

jbond, czy bierzecie wózek do kabiny? i ile lat ma wasze dziecko?


Zadzwoniłam jednak na infolinię wizzair i miła pani powiedziała co następuje:

1. Tak jak piszecie, dziecku należy się pełnowymiarowy bagaż podręczny.
2. Jeśli wózek jest dziecku potrzebny (tak się wyraziła - nie powiedziała ile lat musi mieć dziecko) można go przewieźć bezpłatnie w kabinie, lub jeśli ma się wykupiony bagaż rejestrowany można go nadać razem z nim bezpłatnie, o ile razem nie przekroczą limitu wagi (32kg).

Ja podłączę wózek do bagażu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Cze 2011 08:40 

Rejestracja: 26 Sie 2010
Posty: 70
Mały ma 4 lata.

Wózek nadajemy standardowo- w miejscu gdzie nadajesz bagaż rejestrowany.

Ostatnio poleciał z ciężkim materacem dmuchanym i kilkoma puszkami Coli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Wrz 2011 11:58 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
jolkaa napisał(a):
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

jbond, czy bierzecie wózek do kabiny? i ile lat ma wasze dziecko?


Zadzwoniłam jednak na infolinię wizzair i miła pani powiedziała co następuje:

1. Tak jak piszecie, dziecku należy się pełnowymiarowy bagaż podręczny.
2. Jeśli wózek jest dziecku potrzebny (tak się wyraziła - nie powiedziała ile lat musi mieć dziecko) można go przewieźć bezpłatnie w kabinie, lub jeśli ma się wykupiony bagaż rejestrowany można go nadać razem z nim bezpłatnie, o ile razem nie przekroczą limitu wagi (32kg).

Ja podłączę wózek do bagażu.


Wózek leci gratis, ale nie w kabinie. Można go oddać tam, gdzie bagaż lub przed samym wejściem na pokład.
Najbardziej bawi stwierdzenie, że wózek musi być "potrzebny" - bo ja też miałem przyjemność rozmowy z infolinią. Na pytanie co oznacza "potrzebny" dostałem info, że musi być z nami dziecko i wózek musi być dziecku potrzebny. Bez zbędnej filozofii :lol:
Oczywiście wszystko powyżej tyczy się Wizz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Mar 2012 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 292
niebieski
Leciałam kilka dni temu z Katowic do Forli z wózkiem i 3 latkiem-żadnych problemów.
W Katowicach kazali tylko napić się picia z kubeczka małego(miał tam wlane 200ml soczku).
Popełniłam sporą gafę, bo nikt mi nie powiedział, ze trzeba iść odprawić bagaż, okleić wózek więc ja od razu udałam się do bramki z rtg(nie wiem jak się to fachowo nazywa). Miałam tylko podręczny. Musiałam czekać aż przyjdą z góry z nalepkami na wózek :mrgreen:
_________________
Malta, Majorka, Forli, Malme, Londyn, Neapol, Kanary, Martynika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Mar 2012 11:45 

Rejestracja: 29 Kwi 2010
Posty: 388
niebieski
Potwierdzam ze do wozka sie nie czepiaja, nawet jak dziecko ma powyzej 2 lat. Mi sie nie czepiali, jak jechalem z dzieckiem 3.5 lat. I to zarowno w W6/FR i lufie. W sumie wozka nigdy nie nadawalem, bo sie przydawal np. do przezenia bagazow ;-) do samolotu, potem oddajesz przed wejsciem obsludze, a na lotnisku docelowym, z tego samego miejsca odbierasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Mar 2012 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 292
niebieski
Ja też nie nadawałam wózka, a jednak musiał być oklejony. Zabierano mi go przed wejściem do samolotu.
_________________
Malta, Majorka, Forli, Malme, Londyn, Neapol, Kanary, Martynika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Mar 2012 23:22 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 378
niebieski
My też zawsze zabieramy laskę aż do schodków samolotu. Choć syn ma 4 lata, na długie spacery, dłuższe zwiedzania itp, czy choć na powieszenie bagaży (latamy z podręcznym zawwsze tylko), poza tym w wizzair ciągle jeszcze wpuszczają małe dzieci nawet bez priority wykupionego przodem - co baaaardzo się przydaje;)
Zawsze oklejamy wcześniej w stanowisku odbioru bagaży i odprawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Mar 2012 00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 164
Dzięki dobry człowieku :lol:
Cytuj:
Choć syn ma 4 lata, na długie spacery, dłuższe zwiedzania itp,

No właśnie,jak dziecię odmówi chodzenia to nie dam rady nosić na rękach,wózek niezbędny.

Cytuj:
Zawsze oklejamy wcześniej w stanowisku odbioru bagaży i odprawy.

tzn.wózek oklejasz?
Pewnie trzeba z własnym oklejeniem przyjść (worek,folia i taśma)?


Przypomniałam sobie,że można to zrobić za opłatą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Mar 2012 10:50 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
Wydaje mi sie, ze chodzilo o przyklejenie nalepki bagazowej ;)
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Mar 2012 14:29 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 378
niebieski
Dzięki, Mrówka - jasne, chodzi o naklejki bagażowe - nie oklejam folią bo jestem wygodna do ostatniej sekundy i wiozę i syna i wszystkie bagaże w wózku;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Mar 2012 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 164
:lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 22 Lut 2013 13:27 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 3
Drodzy,
potrzebuję doszczegółowienia w sprawie wózka dla dziecka (akurat mam ten sam przypadek - dziecko wiek 2,5 roku).

Z tematu wynika że jest szansa przewozu wózka dla takiego dziecka, bez konieczności wnoszenia opłat (rozumiem że nie wszędzie musi się udać). I tu pytanie do tych którym się ta sztuka "udała". Dotyczy Wizz Air.

Odprawiam się przez Internet.
Nie zaznaczam żadnej z opcji mówiących o bagażu.
Na lotnisku idę do stanowiska odpraw, by nadać wózkowi odpowiednie naklejki. I tu pewnie jest ten moment gdzie albo się uda albo się nie uda zrobić to za free.
i tu pytanie:
Wózek zostaje w tym momencie zabrany czy mogę nadal dziecko wwieźś w wózku aż na płytę? Czy jest w ogóle szansa by wózek włożyć do luku bagażowego dopiero na płycie lotniska?
Zaznaczam że wylot mamy o 6tej rano.

Proszę o doszczegółowienie moich wątpliwości.

Rafal
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 22 Lut 2013 13:54 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
Nie ma problemu z zabraniem wozka za darmo. Jesli nie chcesz nadawac wozka to oddajesz go przy wejsciu do samolotu. I tyle.
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 23 Lut 2013 22:15 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
mrowka napisał(a):
Nie ma problemu z zabraniem wozka za darmo. Jesli nie chcesz nadawac wozka to oddajesz go przy wejsciu do samolotu. I tyle.


Uczulam wszystkich lecących do Skandynawii. Na innym forum "L" opisywany był przypadek, kiedy obsługa Wizz pobrała opłatę 50 Euro za wózek dla dziecka, traktując go jako bagaż rejestrowany. Sam leciałem na południe europy i nie było problemów, ale regulamin Wizz jest w tej kwestii niezbyt precyzyjny. Przydałoby się by, któś z " władz" forum wyjaśnił tą kwestię raz na zawsze u źródła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 23 Lut 2013 23:12 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
Cytuj:
Należy pamiętać, że wózki dziecięce i spacerowe podlegają odprawie wraz z innym bagażem i są przewożone bez opłat.


Cytuj:
14.1.8 Wózki niemowlęce oraz wózki inwalidzkie są odprawiane z pozostałym Bagażem i przewożone bez dodatkowej opłaty, pod warunkiem, że użytkownik tego sprzętu podróżuje w tym samolocie.
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 154 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group