Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 154 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 24 Lut 2013 01:15 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 3
Mrowka - cytat dotyczył dzieci do 2 lat czy równiiez +2?
Wiem ze Ty również podróżujesz z dziećmi, jak to wygladało u Ciebie w praktyce? Chodzi mi o praktyczne i wazne porady, by nagle nie okazało się że trzeba się przez pół lotniska wracać po jakiś dokument/naklejkę czy znaczek :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
#22 PostWysłany: 24 Lut 2013 01:32 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
Oddzielnie jest zapis, że dzieci do lat 2 mają prawo mieć wózek - ja to rozumiem w kontekście braku bagażu podręcznego.

W przypadku problemow mozna sie domagac pokazania zapisu dotyczacego oplaty za wozek - w zadnym regulaminie nie ma takiej pozycji.

Akurat z dziecmi latam Ryanairem, nic tam w regulaminie nie ma na temat oplat za wozek. Generalnie linie stosuja zasade, ze jesli dziecko potrzebuje wozek to moze go miec.
Teraz lecielismy z 3-latkiem i nigdzie nie budzilo to jakichkolwiek watpliwosci.

Wozek nalezy zawsze "ometkowac" w miejscu odprawy. Czasem jest to o tyle kłopotliwe, że trzeba poczekac az sie odprawa zacznie, czyli nie mozna przejsc przez kontrole duzo wczesniej.
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 24 Lut 2013 23:43 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3571
złoty
Doczytałem z wątku dotyczącym feralnego lotu z Malme, iż w odpowiedzi na reklamację, Wizz potwierdził prawo dziecka pow. 2 roku życia do przelotu z wózkiem, natomiast odmówił uwzględnienia reklamacji (zwrot 50 euro) wskazując, iż dziecko widać w czasie odprawy nie korzystało z wózka, a więc należało pobrać opłatę. Zastanawiam się czy w tej linii nie najbezpieczniej jest nadać wózek od razu przy nadawaniu bagażu rejestrowanego, i tak trzeba go oklejać więc warto zapytać. W Ryanair nie robili problemu, a taszczenie do samolotu 2 walizek 10 kg + wózek bywa kłopotliwe szczególnie w Krakowie. Jeżeli obsługa będzie domagała się pieniędzy jest czas wyjaśniać sytuację - zostawić wózek w samochodzie przy wylocie z Polski. Przy bramce sytuacja jest gardłowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 28 Lut 2013 13:49 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 3
Kilka postów wcześniej pytałem Was o sytuacje z wózkiem.
Odbyłem lot z Katowic do Rzymu Ciampino z WizzAir z małym bagażem podręcznym + wózek typu laska + 2,5 latek :)

Poniżej krótki raport:

Wcześniej odprawa on line. Tu nie zaznaczałem żadnej z płatnych opcji.
Katowice:
- stanie w krótkiej kolejce do odprawy celem ometkowania wózka. Dziecko siedziało w wózku. Sprawdzanie dowodu osobistego. Operacja darmowa bez problemu. Dziecko może mieć bagaż podręczny (dopytywałem się).
- bramki bezpieczeństwa: dziecko musiało samodzielnie przejść przez bramki. Wózek był skanowany na taśmie. Dziecko nie spało.
- odprawa na końcowych bramkach - Pani upewniała się czy wózek jest ometkowany.
- wózek oddawany jest na płycie lotniska (pojawiają się od razu Panowie w kamizelkach)
- W Rzymie wózek odbierany był na taśmie wraz z innymi bagażami ale uwaga - wrzucony był przez przypadek na taśmę obok. Tak też się stało z nosidełkiem od innej pasażerki (może tak specjalnie - nie jestem pewien).

Odlot z Rzymu:
- stanie w długiej kolejce celem ometkowania wózka. Dziecko siedziało w wózku. Sprawdzanie dowodu osobistego. Operacja darmowa bez problemu.
- bramki bezpieczeństwa: celnik kieruje nas na skrajną bramkę. Wózek wraz z dzieckiem (spało) przechodził razem przez bramki + osobiście jest przeszukiwane przez celnika (wózek nie dziecko) (nie wiem jak dokładnie to robił bo później okazało się że "nie zauważył" w nim soku 1 litrowego). Zresztą pół litrowy jogurt też przeszedł przez celników w podręcznym.
- odprawa na końcowych bramkach - dziecko w wózku. Wszystko standardowo - ale Pani upewnia się co do ometkowania.
- wózek oddawany jest na płycie lotniska (pojawiają się od razu Panowie w kamizelkach)
- w Katowicach wózek odbierany na taśmie wraz z pozostałymi bagażami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 28 Lut 2013 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 164
Cytuj:
- w Katowicach wózek odbierany na taśmie wraz z pozostałymi bagażami

Z tym to bywa różnie.Osobiście przerobiłam kilka opcji.
Wózek był do odebrania:
-przy wysiadaniu z samolotu w miejscu docelowym,
-na taśmie z innymi bagażami,
-na taśmie przeznaczonej dla bagażu specjalnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 10 Gru 2013 16:00 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 60
Loty: 35
Kilometry: 85 625
Z tego co piszecie, można z prawie 100% pewnością przyjąć, że wózek dla starszego dziecka w WizzAir (lotnisko Katowice) przejdzie?
Będziemy lecieć z dwójką dzieci (2,5-roku oraz 2lata i 1 dzień:-)) i raczej wolałabym, żeby nam za dwa wózki nie kazali płacić.
I rozumiem też, że wózki można oddać bez problemów na taśmę, żeby ich aż do samolotu nie targać?
_________________
http://picasaweb.google.com/rodzina.nawrockich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Z wózkiem do samolotu
#27 PostWysłany: 13 Lip 2014 18:08 

Rejestracja: 13 Lip 2014
Posty: 30
Witam uprzejmie.

Przepraszam, że pierwszy post na forum zaczynam od pytania, ale nie byłem w stanie znaleźć odpowiedzi - czy w sytuacji skorzystania z oferty, np. http://www.fly4free.pl/tanie-loty-z-gda ... goteborga/, mam prawo wziąć wózek? Leciałem kiedyś jakimś czarterem, to mogliśmy z dzieckiem w wózku podjechać niemal pod sam samolot, następnie wózek był odebrany przez pana, który zapakował go do luku bagażowego (po przylocie, po wyjściu z samolotu, wózek już na ans czekał na płycie).

Pytam dlatego, gdyż odnoszę wrażenie, że niska cena biletów na tych niektórych promocyjnych trasach bierze się z faktu, że w cenie masz wyłącznie bagaż 42 x 32 x 25.

Będę wdzięczny za pomoc.

Łukasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 13 Lip 2014 18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Cytuj:
Dodatkowo pasażerowie mogą wnosić następujące przedmioty:
płaszcz lub koc;
telefon komórkowy;
materiały do czytania podczas lotu;
dla dzieci w wieku poniżej 2 lat: posiłek na czas podróży, składany wózek dziecięcy albo małe łóżeczko;
para kul w przypadku osób niepełnosprawnych ruchowo.

https://wizzair.com/pl-PL/useful_information/baggage

Jest dokładnie tak samo w wizzair jak w tym czarterze którym leciałeś kiedyś.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 13 Lip 2014 18:25 

Brakuje najważniejszego tj. wieku dziecka (było wielokrotnie to opisane, klikamy na szukaj i otrzymasz rozległą praktyczną wiedzę)
Góra
 PM off  
      
#30 PostWysłany: 13 Lip 2014 19:18 

Rejestracja: 13 Lip 2014
Posty: 30
Wiek dziecka: 2,5 roku :(

edit. Jestem po telefonie do WizzAira - jeżeli dziecko potrzebuje wózka, wózek ten będzie nieodpłatnie zabrany na pokład.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 13 Lip 2014 19:34 

LukaszCz napisał(a):
Wiek dziecka: 2,5 roku :(

edit. Jestem po telefonie do WizzAira - jeżeli dziecko potrzebuje wózka, wózek ten będzie nieodpłatnie zabrany na pokład.


tylko niepotrzebnie wydałeś pieniądze na połączenie, skoro i tak zapytałeś, dostając taką samą odpowiedź
Góra
 PM off  
      
#32 PostWysłany: 16 Lip 2014 06:29 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 666
Loty: 1
Kilometry: 3 789
niebieski
ostatnie podróże WRo-GDN-WRO 12-15 lipca podróż Ryanair
BEZ PROBLEMÓW mielismy wózek dla syna 4 lata - mała parasolka (jednoczesciowa), podeszlismy do pani co odprawe robi pokazałem wózek i ze chcemy aby obkleila go ze leci z nami- elegancko bez najmniejszych jakis pytan -tylko czy pod samolot zabieramy wózek.
Ogolnie nie było jakis wariacji z mierzeniem bagazy itp plus 2 bagaze podreczne na dziecko.
Plus jeszcze ze jak sie ma bagaz podreczny to w okienku odpawy mozna poprosic pania aby odrazu obkleila go , jak chce sie zostawic podreczny pod samolotem i nie wnosic na poklad.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 16 Lip 2014 07:13 

Rejestracja: 29 Mar 2014
Posty: 15
Lecialem Wizzair w czerwcu z Okęcia do Rzymu, wózek dla 3 latka bezpłatnie po wcześniejszym oklejeniu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 12 Paź 2014 07:37 

Rejestracja: 17 Cze 2012
Posty: 246
Loty: 40
Kilometry: 67 613
niebieski
Takie pytanko na szybko, czy na dziecko do dwóch lat przysługuje bagaż podręczny? Będziemy mieć też duży wózek z gondola i planuje doszyć do niego torbę jako integralną część wózka, rozumiem że nikt o owa torbę się nie przyczepi? torba wymiarów jak mały podręczny i oczywiście w kolorze wózka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 12 Paź 2014 09:44 

Łysolek napisał(a):
Takie pytanko na szybko, czy na dziecko do dwóch lat przysługuje bagaż podręczny? Będziemy mieć też duży wózek z gondola i planuje doszyć do niego torbę jako integralną część wózka, rozumiem że nikt o owa torbę się nie przyczepi? torba wymiarów jak mały podręczny i oczywiście w kolorze wózka


Oficjalnie NIE:
Kod:
 Czy niemowlęciu przysługuje przewóz bagażu?

Niemowlętom nie przysługuje przewóz bagażu z wyjątkiem jednego wózka spacerowego, składanego wózka dziecięcego lub fotelika samochodowego dla niemowląt (przewożonych bezpłatnie). Jedna z tych rzeczy zostanie też przewieziona bezpłatnie w przypadku dzieci (w wieku 2 - 14 lat). Należy pamiętać, że wózki spacerowe i wielofunkcyjne podlegają odprawie wraz z innym bagażem i są przewożone bez opłat, o ile plan podróży uwzględnia niemowlę lub dziecko. Jeśli jednak nie obejmuje on dziecka, przedmioty te są przewożone jako bagaż odprawiany za dodatkową opłatą.

http://wizzair.com/pl-PL/useful_information/faq

A praktycznie jest tak, że nie dość, iż nie przysługują Wam oficjalnie żadne przywileje, to i za darmo priorytet otrzymacie oraz bagaż również bez problemu przejdzie jako integralna część wózka (mimo wszystko wskazany jest by poprzez doszycie torby nie stracił on swojej funkcjonalności czyli dawał się składać (torba przyczepiana i np. odpinana na guziki, wózek pozostawiacie przy wejściu na pokład, a torbę odpinacie i zabieracie ze sobą na pokład)
Góra
 PM off
Łysolek lubi ten post.
Łysolek uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 12 Paź 2014 10:14 

Rejestracja: 17 Cze 2012
Posty: 246
Loty: 40
Kilometry: 67 613
niebieski
Dzięki Gorny77 , czyli nie przyszywac, tylko normalnie wziąć na pokład :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 12 Paź 2014 10:44 

Dokładnie, na czas gate niech torba będzie integralną częścią wózka tyle, ze przypieta np kilkoma guzikami do wózka, by po gate, a tuż przed wejściem na pokład odpiac i zabrać ze sobą na pokład
Góra
 PM off
Łysolek lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 10 Mar 2015 23:26 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 25
Hej mam pytanie odnośnie wózka.

Wózek ma być składany oczywiście. A co w przypadku gdy mam set złożony ze stelarza wózka i fotelika samochodowego. Nie składa się to do końca jak spacerówka, chociaż jest integralne.

Tak to mniej więcej wygląda.

Image

Przejdzie to??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 10 Mar 2015 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Hej, ja miałem podobną sytuację z dwuczęściowym wózkiem Quinny Zapp - stelaż i nieskładane siedzisko. To siedzisko właściwie więcej miejsca zajmuje niż taki fotelik, i nie miałem problemu ani w Wizzairze , ani w Ryanairze.
Myślę że w Twoim przypadku powinno być podobnie...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 11 Mar 2015 00:07 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 25
Super!

A kazali Ci to jakoś składać przy wejściu do samolotu? Czy po prostu złożyłeś stelaż i po problemie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 154 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group