Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
- nie zgłoszenie się na któryś z wykupionych lotów / nie anulowanie lotu na który nie zamierzasz się stawić nie skutkuje żadną karą, opłatą itp. oraz nie skutkuje w przypadku lotu/ów linią lotniczą Wizzair anulowaniem lotu powrotnego zakupionego w ramach jednej rezerwacji.
- anulowanie - poza bardzo drogimi biletami - w Wizzair jest nieopłacalne tj. opłaty związane z anulowaniem przewyższają zwykle cenę kupionego biletu/ów lotniczych linii lotniczej Wizzair Hungary https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... zkodowania
* Do 14 dni przed lotem - opłata za anulowanie w wysokości 309 ​zł​, następnie otrzymasz zwrot środków
* W ciągu 14 dni przed odlotem - otrzymasz pełen zwrot po opłaceniu usług dodatkowych i 405 ​zł​ opłaty za niewykorzystane miejsce
- Jest kilka sposobów anulowania rezerwacji: telefonicznie przez telecentrum Wizz Air i przesyłając roszczenie— rozpatrzenie może potrwać 30 dni
- rozwiązaniem jest zakup biletów podczas nowej rezerwacji wraz z usługą Wizz Flex: cena 24-95 zł/osoba/lot
https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... /wizz-flex

[ 479 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24
Autor Wiadomość
#461 PostWysłany: 09 Lut 2024 07:20 

Hej.

Wizzair anulował lot lecz nadal nie otrzymałem wiadomości e-mail z potwierdzeniem. Dlatego nie jest możliwe wysłanie wniosku o zwrot pieniędzy
Od anulowania minęło 10 dni . Dzwoniłem 6 dni temu na bezpłatną infolinię- „muszę czekać 2 dni”. Dzwoniłem 2 dni temu ponownie: Wizz nagrał automatyczną wiadomość- jeśli dzwonisz w sprawie nieotrzymanego maila z potwierdzeniem anulacji prosimy o cierpliwość gdyż mamy błąd techniczny i pracujemy nad jego rozwiązaniem.

Podsumowując: niezłe żarty Wizz sobie robi z pasażerów .

Czy ktoś miał podobny problem i jak go rozwiązać?
 Relacje PM off  

#462 PostWysłany: 09 Lut 2024 07:41 

złoty
Albo jeszcze poczekać na maila, bo faktycznie coś tam zaczynają sukcesywnie wysyłać, albo nie zważając na komunikat dalej dobijać się telefonicznie. Można też na formularzu reklamacyjnym wysłać wniosek o zwrot tyle tylko, że zwykle też to trochę trwa nim wniosek zostanie przyjęty do realizacji.
 Relacje PM off  

#463 PostWysłany: 21 Lut 2024 15:09 

Cześć. Wizzair anulował mi lot i zaproponował dzień wcześniej. Czy mogę wywalczyć lot tego samego dnia co chciałem na infolinii tylko np. LOTem czy inna linia?
 Relacje PM off  

#464 PostWysłany: 21 Lut 2024 15:11 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

A wylot kiedy?
 Relacje PM off  

#465 PostWysłany: 21 Lut 2024 16:27 

Miał być 7 marca, a proponują 6 tego. Dziś info dostałem.
 Relacje PM off  

#466 PostWysłany: 21 Lut 2024 16:31 

platynowy
To się nie należy nic poza akceptacją zmiany lub anulowaniem rezerwacji.
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#467 PostWysłany: 21 Lut 2024 16:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Lot więcej niż 14 dni, więc jedynie sądowo
 Relacje PM off
dg72 lubi ten post.

#468 PostWysłany: 21 Lut 2024 16:34 

złoty
Jeszcze w grę wchodzi zmiana na podobną trasę w Wizzair właśnie 7 marca.
 Relacje PM off
dg72 lubi ten post.

#469 PostWysłany: 26 Mar 2024 22:45 

Kilka dni temu trafiły mi się całkiem fajne bilety na Maderę- coś 7 stówek za sztukę (w obie strony), wylot 11.04. Dziś dostałem info które stawia cały wyjazd pod mocnym znakiem zapytania i sumie do dnia wylotu nie będę mieć pewności. Na tą chwilę jeszcze jest dwa tygodnie czyli z 1,5k zł mógł bym odzyskać. Z jednej strony utrata tych trzech tysiaków za całą rezerwacje to najmniejszy kłopot przy tym wszystkim, ale jednak liczę na to że uda się polecieć. Zastanawiam się czy WDC/flex zadziała jeśli chciał bym coś z tym lotem namieszać (Odstąpić bilety/ zmienić termin) czy też aktualna rezerwacja całkowicie będzie nie do ruszenia?.
 Relacje PM off  

#470 PostWysłany: 26 Mar 2024 23:11 

złoty
@Rapapara Nie piszesz czy do tych biletów dokupiłeś usługę flex czy uważasz,że można dokupić obecnie? Jeśli druga opcja to niestety post factum nie da się.A jeśli dokupiłeś to możesz zmienić dowolnie daty a nawet trasę.
 Relacje PM off  

#471 PostWysłany: 26 Mar 2024 23:51 

Zatem dla jasności: Nic nie dokupywałem. Bilety to "golasy". Dzięki za odpowiedź, zatem trzeba będzie popytać wśród znajomych, a jak naprawdę nie pyknie to pewnie tu się znajdzie jakiś szaleniec ze spakowanym plecakiem dla całej rodzinki :)
 Relacje PM off  

#472 PostWysłany: 27 Mar 2024 00:07 

platynowy
Tyle, że zmiana osoby lecącej za opłatą 60 euro osoba lot.
 Relacje PM off  

#473 PostWysłany: 27 Mar 2024 05:04 
Awatar użytkownika

złoty
@Rapapara
Wszystko jak wół stoi na stronie przewoźnika.
Obecnie również można polecieć na Madere w kwietniu za te ~7 stówek.
To musiałby być naprawdę szaleniec żeby dopłacać X * 272 PLN + "bonus" dla Ciebie za te same bilety.

#474 PostWysłany: 27 Mar 2024 10:11 

Pozostaje odprawić się i liczyć na ewentualny bonus jeśli byłoby opóźnienie. // Ewentualnie , jeśli można się wybrać na lotnisko, liczyć na overbooking
 Relacje PM off  

#475 PostWysłany: 27 Mar 2024 10:25 

złoty
Jeśli nie poleci, to opóźnienie nie ma znaczenia dla odszkodowania.
 Relacje PM off  

#476 PostWysłany: 27 Mar 2024 10:34 

Ze dwa lata temu odprawiłem się. Polecieć nie miałem zamiaru i oczywiście nie poleciałem. Uzasadnienie, że nie zdążę na autobus w Tiranie bo teoretycznie miałem jechać dalej. Opóźnienie było około 6 h. Odszkodowanie dostałem załatwiane przez pośrednika, także z tym odszkodowaniem nie do końca jest to jasne.
 Relacje PM off  

#477 PostWysłany: 27 Mar 2024 10:54 

złoty
Jest jasne - nie należy się.
 Relacje PM off  

#478 PostWysłany: 27 Mar 2024 10:56 
Awatar użytkownika

Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
Akurat FNC jest tak specyficznym kierunkiem, że szanse odzyskania kasy są dużo większe niż przy innych lotach. Wystarczy, że w dniu wylotu będzie mocno wiało na Maderze i Wizz zdecyduje się przesunąć start na następny dzień. Możesz sobie wtedy zażyczyć zwrotu kasy albo zmiany rezerwacji na inny termin.
 Relacje PM off
Aramise lubi ten post.

#479 PostWysłany: 30 Mar 2024 20:16 

Hose napisał(a):
@Rapapara
To musiałby być naprawdę szaleniec żeby dopłacać X * 272 PLN + "bonus" dla Ciebie za te same bilety.

Nigdzie nie pisałem że chce swoją kase i ktoś pokrywa sobie jeszcze zmianę nazwisk. Chyba nawet pisałem że bym to zwyczajnie komuś oddał (edit, a nie, jednak tak nie pisałem).

Cytuj:
Obecnie również można polecieć na Madere w kwietniu za te ~7 stówek.

No tak średnio, niby google wskazuje 10-21 kwietnia za 744zł, ale Wizz już twierdzi że wyjdzie 1038. Ogólnie jak śledzę ceny, to od grudnia "szóstka" z przodu (na tym terminie) była cztery razy. Tak że hmm, gdybym oddał za ~700 - 272 to i tak ktoś miał by niezłego deal'a. Z resztą nie ma co dyskutować. Coś jest warte nie tyle ile się chce, tylko tyle za ile się sprzeda.
No nic, zobaczymy co czas pokaże, póki co nocleg załatwiony tak że albo się ktoś zjawi albo nie i nic mnie to nie kosztuje. Mam kogoś awaryjnego, ale tak samo pewny jak ja. :)

xyrxis napisał(a):
Akurat FNC jest tak specyficznym kierunkiem, że szanse odzyskania kasy są dużo większe niż przy innych lotach. Wystarczy, że w dniu wylotu będzie mocno wiało na Maderze i Wizz zdecyduje się przesunąć start na następny dzień. Możesz sobie wtedy zażyczyć zwrotu kasy albo zmiany rezerwacji na inny termin.

Nie wyganiają raczej na Porto Santo/Kanary?. Żeby się jeszcze nie okazało że będę pilnie potrzebować rady w tym zakresie ;)
 Relacje PM off  

[ 479 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 5 gości