Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Wrz 2023 14:22 

Rejestracja: 05 Wrz 2023
Posty: 8
Dzień dobry,
proszę o pomoc kogoś, kto słyszał o podobnej sytuacji.

17 sierpnia dostałam od wizzaira wiadomość:
Please, note that due to your unruly behavior on Wizz Air flight W6 1028 on 08/17/2023 based on article 12.1.e of the General Conditions of Carriage we hereby notify you, that your carriage on any Wizz Air flight will be refused in the next twelve months, until 08/17/2024. If you choose to make bookings with Wizz Air in this period, we will notify you again and refuse your boarding at the airport.

Nie leciałam nigdzie 17 sierpnia, więc może to być pomyłka, jednak nr lotu wskazuje mi na lot, którym leciałam do Polski, ale 17 lipca. Miała tam miejsce sytuacja, że w związku z opóźnieniami spóźniłam się 10 min na odprawę bagażową, ale security pozwoliło mi przejść przez odprawę z dużym bagażem aż do GATE'u. Tam natomiast pracownik lotniska powiedział, że nie wejdę z bagażem i zasugerował, aby spakować zawartość w torebki z duty free shopu, a walizkę otwartą zostawić obok śmietnika i tak też zrobiłam. Więc o ile to nie jest w ogóle pomyłka, to byćmoże chodzi o pozostawioną walizkę, tylko nie mam żadnego potwierdzenia. Dział reklamacji nie odpowiada, a ja mam zakupione loty na koniec września z WIZZ air i tak na prawdę to nie wiem czy mnie wpuszczą na pokład, bo jeśli nawet jest to pomyłka, to nie zdążę tego wyjaśnić w 3 tygodnie, a jeśli chodzi o ten lot 17.07, to wtedy też nie zdążę się odwołać, że to pracownik lotniska udzielił mi takiej instrukcji. Czy ktoś ma doświadczenie z niewpuszczeniem na pokład?
Moje loty zostały zakupione przed 17 lipca, ale odbywają się niby w trakcie trwania zakazu. Nie wiem co robić.

Czy ktoś jest mi w stanie pomóc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Ameryka Południowa! Ekwador i Peru w jednej podróży z Wiednia za 3305 PLN Ameryka Południowa! Ekwador i Peru w jednej podróży z Wiednia za 3305 PLN
Urlop w Kampanii za 1159 PLN. Loty do Neapolu z Warszawy + 5 nocy ze śniadaniami w Pompejach Urlop w Kampanii za 1159 PLN. Loty do Neapolu z Warszawy + 5 nocy ze śniadaniami w Pompejach
#2 PostWysłany: 05 Wrz 2023 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2011
Posty: 497
Loty: 107
Kilometry: 239 525
niebieski
Pisz ma chat na stronie albo na tanią infolinię. Numer masz tutaj na forum.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Wrz 2023 14:27 

Rejestracja: 24 Cze 2020
Posty: 61
Loty są potwierdzone?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Wrz 2023 14:40 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22649
A co to ma wspólnego z ofertą?

pytania-odpowiedzi-informacje-itp-itd,226,20384
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 05 Wrz 2023 15:48 

Rejestracja: 05 Wrz 2023
Posty: 8
-- 05 Wrz 2023 15:44 --

karollo napisał(a):
Pisz ma chat na stronie albo na tanią infolinię. Numer masz tutaj na forum.


Oprócz czata dzwoniłam już zarówno na infolinię bezpłatną, jak i tą płatną - niestety nie znają powodu i nie mają żadnych informacji, powiedzieli, że to obsługuje Dział Reklamacji, która działa online i trzeba czekać.

Na moje pytanie odnośnie potwierdzonych lotów, które zostały zakupione przed domniemanym zakazem odpowiedzieli, że jeśli jestem na takiej liście, to mogą mnie nie wpuścić, ale nie daje mi gwarancji.

-- 05 Wrz 2023 15:48 --

8iker napisał(a):
Loty są potwierdzone?


Tak, loty potwierdzone, ale na infolinii nie była przekonana jak to się ma do potwierdzonych lotów, bo ona widzi w systemie tylko informację, że sprawa w toku i że mogą mi odmówić wejścia na pokład, ale nie muszą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Wrz 2023 15:53 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4847
platynowy
Kod:
17 sierpnia dostałam od wizzaira wiadomość:
Please, note that due to your unruly behavior on Wizz Air flight W6 1028 on 08/17/2023 based on article 12.1.e of the General Conditions of Carriage we hereby notify you, that your carriage on any Wizz Air flight will be refused in the next twelve months, until 08/17/2024


Decyzja czy powiadomienie jest z 17.08 i od tej daty obowiązuje roczny zakaz.

Zapewne lot z rezerwacji przypisanej do Twojego czy danego konta myWizz jest jednak obarczone ryzykiem nie wpuszczenia do samolotu. Kwestia czy odprawa będzie możliwa. Jak wystąpisz to Wizzair zwróci za Twoje rezerwacje w tym okresie.

Nie wiem co w przypadku rezerwacji z innego konta myWizz, z innym dokumentem podróży. Wizzair musi wiedzieć, że osób o takim imieniu i nazwisku latających Wizzair może być kilka czy kilkanaście.

Posty #208-210

odmowa-wejscia-na-poklad,1498,108091&p=1460350#p1460350
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Wrz 2023 17:34 

Rejestracja: 05 Wrz 2023
Posty: 8
dg72 napisał(a):
Kod:
17 sierpnia dostałam od wizzaira wiadomość:
Please, note that due to your unruly behavior on Wizz Air flight W6 1028 on 08/17/2023 based on article 12.1.e of the General Conditions of Carriage we hereby notify you, that your carriage on any Wizz Air flight will be refused in the next twelve months, until 08/17/2024


Decyzja czy powiadomienie jest z 17.08 i od tej daty obowiązuje roczny zakaz.

Zapewne lot z rezerwacji przypisanej do Twojego czy danego konta myWizz jest jednak obarczone ryzykiem nie wpuszczenia do samolotu. Kwestia czy odprawa będzie możliwa. Jak wystąpisz to Wizzair zwróci za Twoje rezerwacje w tym okresie.

Nie wiem co w przypadku rezerwacji z innego konta myWizz, z innym dokumentem podróży. Wizzair musi wiedzieć, że osób o takim imieniu i nazwisku latających Wizzair może być kilka czy kilkanaście.

Posty #208-210

odmowa-wejscia-na-poklad,1498,108091&p=1460350#p1460350



OK - czyli powinnam wystąpić o zwrot za cały lot i kupić bilety dla obu osób? A powinni zwrocić kasę w takim przypadku? Czy mialas/miales taką sytuacją albo słyszałeś? Bo zastanawiam się czy np. mój partner, który jest w mojej rezerwacji może polecieć czy też nie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Wrz 2023 17:46 

Trochę nie na temat ale nie sądziłaś że pozostawiona walizka spowoduje interwencje straży ochrony lotniska?


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 05 Wrz 2023 18:04, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Wrz 2023 17:56 

Rejestracja: 25 Gru 2021
Posty: 138
złoty
Straży Ochrony Lotniska. Możliwe, że powinni się zainteresować, ale z doświadczenia wiem, że dość olewczo podchodzą do pozostawionego bagażu bez opieki za kontrolą bezpieczeństwa.

W kwestii czarnej listy - myślę, że gdy użyjesz innego dokumentu tożsamości do odprawy, to nie za bardzo mają jak odmówić przewozu. Chyba że to jakoś prześledzą przez konto na aplikacji, ale to chyba wątpliwe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Wrz 2023 18:05 

@Architekt2001 skoro autorka nie jest świadoma za co ja wpisali na tą listę, to raczej pozostawiony bagaż mógł to spowodować.
Góra
 PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Wrz 2023 18:09 

Rejestracja: 25 Gru 2021
Posty: 138
złoty
@M4R10 Zgadzam się. Natomiast jeżeli opisana historia jest prawdziwa, to dość abstrakcyjne jest blacklistowanie pasażera bez wręczenia pisemnego "final warningu" czy innego podobnego dokumentu oraz bez sprawdzenia czy pasażer Anna Kowalska to na pewno Anna Kowalska. IMO całość historii nie została opisana.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 05 Wrz 2023 18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2011
Posty: 331
Loty: 1202
Kilometry: 2 406 622
platynowy
No ale co Wizzair ma do walizki pozostawionej na lotnisku w prawidłowy, zakładam, sposób. Miałem taki case na lotnisku w Rio, gdzie musiałem kupić dużą walizkę i przepakować się z uszkodzonej. Pani w sklepie tak mi dokładnie powiedziała. Zostawić pustą i otwartą przy ścianie. I tak zrobiłem, nikt mnie za to nie ukarał, najwyraźniej to standardowe działanie w takim przypadku.
_________________
Image

"Turysta to ktoś, kto już od przyjazdu myśli o powrocie do domu, podczas gdy podróżnik nie wie, czy w ogóle wróci"
Góra
 Profil Relacje PM off
Architekt2001 lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 05 Wrz 2023 18:19 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3602
srebrny
Może to nie walizka tylko opóźnienie odlotu spowodowane tą całą akcją przepakowywania przy gate'ie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Wrz 2023 18:25 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8630
złoty
@hiszpan
Nie istnieje żaden prawidłowy sposób porzucenia bagażu na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 05 Wrz 2023 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2026
Loty: 188
Kilometry: 433 921
platynowy
@boots Nie wiem czy to było "prawidłowe", ale ja porzuciłem (po konsultacji i za zgodą pracownika) walizkę w biurze bagaży zgubionych/znalezionych i było OK.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 05 Wrz 2023 18:59 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8630
złoty
Czyli nie porzuciłeś.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 05 Wrz 2023 19:48 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4847
platynowy
Kod:
Tam natomiast pracownik lotniska powiedział, że nie wejdę z bagażem i zasugerował, aby spakować zawartość w torebki z duty free shopu, a walizkę otwartą zostawić obok śmietnika i tak też zrobiłam


Tak pozostawionej pustej rozpiętej walizki nie można nazwać porzuceniem bagażu.
Każda taka decyzja powinna być poprzedzona spisaniem protokołu przez pracownika Wizzair z podaniem co jest przyczyną zastosowania pkt 12.1 regulaminu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 05 Wrz 2023 19:50 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8630
złoty
A dlaczego nie można? I skąd ma być wiadomo, że nie ma w niej np. bomby?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Wrz 2023 20:01 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4847
platynowy
Sformułowanie i realnie pusta rozpięta walizka jest jasna w swej treści.

Osobna sprawa, że przeczytałem treść regulaminu obowiązującego od 01.03.2023r pkt 12.1.
Musiało coś się wydarzyć na pokładzie samolotu.


Ostatnio edytowany przez dg72, 05 Wrz 2023 20:03, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 05 Wrz 2023 20:03 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3250
srebrny
Misiatek napisał(a):
Może to nie walizka tylko opóźnienie odlotu spowodowane tą całą akcją przepakowywania przy gate'ie?



Bez znajomości szczegółów sprawy to zgadywanie, ale nie sądzę. Wizz jest bezwzględny w takich sytuacjach i zamknąłby boarding i odesłał pasażera, a nie czekał i zapraszał go na pokład a później nakładał bana. Za pozostawienie walizki to pasażerkę czekałby represje ze strony lotniska / policji a nie linii lotniczej.
Ogólnie wygląda to dość dziwnie, bo jeśli doszło do jakiegoś naruszenia przed lotem, to raczej spodziewałbym się że pasażer nie zostanie wpuszczony na pokład (albo z niego usunięty). Jeśli relacja jest prawdziwa i nikt nie przywoływał pasażerki do porządku a po miesiącu otrzymuje informacje o banie to wygląda to bardzo dziwnie.

Bardziej prawdopodobna jest możliwość, że ban jest skutkiem tego co zaszło w checkin, i że to obsługa checkinu napisała skargę, wtedy tłumaczyłoby to dlaczego pasażerka została wpuszczona na pokład, a ban został nałożony później. W wielu krajach nie jest tolerowane zachowania obraźliwe w stosunku do personelu, które w Polsce przechodzą bez żadnych konsekwencji (nie twierdzę że to miało miejsce w tym wypadku) . Niemniej ponieważ to był lot z Gruzji, to nie spodziewam się nadwrażliwości ze strony obsługi lotniska.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez SPLDER, 05 Wrz 2023 20:11, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group