Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Sie 2014 19:25 

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 144
za 2 miesiące mam zaplanowany wyjazd do Gambii... epidemia Ebola rozwija sie w zastraszającym teMpie jest juz ok 300-400 km od Gambii
co sądzicie o wyjeżdzie? z hotelu mogę zrezygnowac wiec nie ma problemu
przelot mam z Barcelony i chyba zrezygnowac z niego nie można ale trudno....
na piątek mam zaplanowane szczepienia na żółtą febrę ale poki co rezygnuje bo 1000zł piechotą nie chodzi....
czekam na wasze rady....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
#2 PostWysłany: 03 Sie 2014 19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3076
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Ciężki temat. Sam obecnie obserwuje rozwój sytuacji, przez pryzmat eliminacji do piłkarskiego Pucharu Narodów Afryki, na który wybieram się w styczniu/lutym do Maroka.
Kraje zachodniej Afryki, to jednak podwyższone ryzyko. Osobiście odpuściłbym na Twoim miejscu.
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Sie 2014 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
zadzwon lub napisz do przewoznika czy wystawi bilet na inny termin , masz podstawe zagrozenie zycia
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Sie 2014 19:43 

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 135
ta epidemia rozwinęła sie i trwa już ponad pół roku,
nagle się zrobiło głośno jak sie zaraził JEDEN amerykański lekarz,
poza tym żeby się zarazić trzeba mieć kontakt z krwią (coś jak aids)
też jadę do Maroka we wrześniu i mam nadzieje że wyjazd dojdzie do skutku
edit
epidemia jest w Gwinei i mali (zob. sprostowanie poniżej. Mod. )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Sie 2014 19:53 

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 144
w sumie w Gambii jeszcze zagrożenia życia nie ma wiec podstaw nie ma do zmiany biletu... ale za dwa miesiace może być różnie.... chyba odpuszczę temat
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Sie 2014 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
wojo02 napisał(a):
ta epidemia rozwinęła sie i trwa już ponad pół roku,
nagle się zrobiło głośno jak sie zaraził JEDEN amerykański lekarz,
poza tym żeby się zarazić trzeba mieć kontakt z krwią (coś jak aids)

O epidemii jest głośno już od ponad pół roku, a ostatnio faktycznie pojawiło się więcej informacji kiedy zmarł naczelny lekarz Sierra Leone... Niestety zarazić się Ebolą można dużo łatwiej. Nie tylko poprzez kontakt z krwią, ale ogólnie z płynami ustrojowymi, czyli też na przykład z potem. Nie jest również konieczny bezpośredni kontakt z zarażonym, bo czasem wystarczy kontakt z przedmiotem, którego zarażony dotykał. W Maroku zagrożenia nie ma, ale Gambia to już raczej zły pomysł... Jasne, że szanse na infekcję nie są duże, ale polecieć i się schizować za każdym razem gdy spotkamy kogoś kaszlącego - nie warto!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Sie 2014 20:32 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
wojo02 napisał(a):
ta epidemia rozwinęła sie i trwa już ponad pół roku,
nagle się zrobiło głośno jak sie zaraził JEDEN amerykański lekarz,
poza tym żeby się zarazić trzeba mieć kontakt z krwią (coś jak aids)
też jadę do maroka we wrześniu i mam nadzieje że wyjazd dojdzie do skutku
edit
epidemia jest w gwineii i mali


to nie jest coś jak aids; zarazić się można znacznie łatwiej; to, że jeszcze epidemia nie szaleje na całym świecie zawdzięczamy temu, że zawsze wybuchała wyizolowanych wioskach w Afryce; cała wioska umierała i po sprawie; epidemia również wygasała;
nie tylko krew chorego musi być, wystarczą wydzieliny: pot, ślina; nie musi być nawet bezpośredniego kontaktu z chorym, wystarczą używane przez niego rzeczy;

epidemii nie ma w Mali;
jest w Gwinei, Liberii, Sierra Leone; poza tym pojedynczy przypadek w Nigerii

jak dla mnie najsensowniej jest olać przekaz dziennikarski i bezpośrednio śledzić najnowsze, publikowane co kilka dni, alerty Światowej Organizacji Zdrowia:

http://www.who.int/csr/don/archive/year/2014/en/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Sie 2014 21:21 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Oficjalne źródła nie mówią za wiele o Gambii. My lecimy w styczniu. Mam nadzieję, że sytuacja w rejonie ustabilizuje się do tego czasu.
Myślę że Gambia jako raczkujący kraj turystyczny szczególnie dba żeby wirus ebola nie przedostał się tam ( albo by było o tym cicho) . Ale wirus to wirus, wystarczy choćby jeden narwaniec.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Sie 2014 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Ebola operuje na południu Gwinei, w Sierra Leone i Liberii. Mimo tego, że do strachliwych nie należę i na chłodno podchodzę do oficjalnych informacji, to na pewno nie ignorowałbym problemu.
ASKY w lipcu zawiesił wszystkie połączenia do Sierra Leone i Liberii, podobnie jak Arik do Freetown.
Emirates też sraczki dostał i zawiesili loty do Gwinei.
http://www.news24.com/Africa/News/Emira ... a-20140803
Wiadomo, Gwinea to nie Gambia, ale biorąc pod uwagę ten rejon świata, bieda, korupcja, bierność, to trzeba być czujnym.

swoją drogą, linkowałem o eboli już w marcu viewtopic.php?p=360724#p360724
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Sie 2014 22:48 

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 62
My lecimy Gambia bird 19.10 z Barcelony wracamy 25.10 do manchesteru. Na dzień dzisiejszy lecimy, nie demonizowałbym tego tematu. Obecnie nie ma tematu Eboli w Gambii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Sie 2014 01:39 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 816
Kilometry: 1 221 060
srebrny
Coś mi się zdaje, że polecę tam w przyszłym tygodniu.. ;-(
Co do "epidemii" to jedynie w niektórych wiejskich rejonach Gwinei mają miejsce pojedyncze przypadki. Najczęstszym powodem zarażenia są lokalne zwyczaje, które nakazują umyć i ucałować swoich zmarłych. Kolejny powód to wykradanie swoich współplemieńców ze szpitali z powodu obaw rodziny, że lekarze (najczęściej biali) źle leczą i eksperymentują na pacjencie. W większych miastach nie ma powodów do obaw.
A już na pewno nie w Gambii!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Sie 2014 06:36 

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 144
Czekamy na rozwój sytuacji... dzięki za odpowiedzi.
Poki co przeszła nam ochota na Gambię pełną Gebą... :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 04 Sie 2014 07:17 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Danny napisał(a):
My lecimy Gambia bird 19.10 z Barcelony wracamy 25.10 do manchesteru. Na dzień dzisiejszy lecimy, nie demonizowałbym tego tematu. Obecnie nie ma tematu Eboli w Gambii.

Ja bede miedzy 14-21.10 i na dzien dzisiejszy nie zmieniam planow, ale niczego nie wykluczam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 22 Sie 2014 11:53 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 3
jacek96,
tez mamy z mężem bilety z Barcelony do Banjul - termin 14-21.10
do Barcelony lecimy juz 11.10

Czy Ty takze masz lot z Barcelony?

Na chwile obecna zupelnie nie wiem czy polecimy czy nie - biletow zwrocic nie mozna w tej taryfie w ktorej zostaly zakupione. W Gambii eboli nie ma, granica Senegal - Gwinea zamknieta od 2 miesiecy, Gambia nie przyjmuje lotow z krajow gdzie jest ebola.
Najbardziej w tym wszystkim przeraża mnie nagonka mediow, oraz panika jaka sieją.

Na temat samej eboli warto poczytac na stronach WHO oraz MSZ oraz Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Sie 2014 20:26 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Tak, lece z BCN. Przylatuje z Madrytu dzien wczesniej.
Mozemy sie zgrac, poki co nie planuje odwolania wyprawy, co najwyzej bede ostrozniejszy na miejscu.
Zatrzymuje sie Serekundzie, TVN ogladam sporadycznie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Sie 2014 01:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lip 2013
Posty: 200
Loty: 14
Kilometry: 11 288
niebieski
Zawsze istnieje ryzyko zarażenia, choć wydaje się, że Ebola króluje w Afryce już od dawien dawna, a teraz zrobili z tego zwyczajną dziennikarską kaczkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Sie 2014 03:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
adam006 napisał(a):
Zawsze istnieje ryzyko zarażenia, choć wydaje się, że Ebola króluje w Afryce już od dawien dawna, a teraz zrobili z tego zwyczajną dziennikarską kaczkę.
Źle Ci się wydaje. Ebola nie króluje w Afryce. W Afryce króluje przede wszystkim AIDS i HIV. I nie, nie zrobili z tego kaczki dziennikarskiej, bo Ebola jest jak najbardziej realna i prawdziwa. Po aktualne informacje zapraszam na stronę WHO. Poniżej przydatne oświadczenie WHO dotyczące podróżowania w związku z wystąpieniem Eboli:
http://www.who.int/mediacentre/news/statements/2014/ebola-travel-trasport/en/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 24 Sie 2014 04:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
11deep11 napisał(a):
na piątek mam zaplanowane szczepienia na żółtą febrę ale poki co rezygnuje bo 1000zł piechotą nie chodzi....

Z ciekawości... To jest cena w PL za jedną osobę??? Pytam, bo w zeszłym roku w Stanach za tą samą szczepionkę płaciłam $85 + $10 opłaty za wykonanie szczepienia.

Mimo, że zazwyczaj nie przejmuję się jakimiś lokalnymi chorobami i nie stosuję się do zaleceń antymalarycznych przy podróżach w rejony zagrożone, to do podróży w tamten rejon podchodziłabym z dużą rezerwą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 24 Sie 2014 08:38 

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 144
Nie to cena za 2 osoby + jeszcze 2 inne szczepienia... ale wszystko odwołane... dostałem info z vuelinga za mam sie zgłosic za 2 miesiace byc moze beda oddawac za bilety... a jak nie to trudno zycie wazniejsze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 26 Sie 2014 12:23 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 3
Jacek,
my w Gambii zatrzymujemy sie w Brufut, do Barcelony lecimy 11.10
Czy mozesz napisac do mnie na maila (ja niestety mam ta opcje na forum jeszcze nie aktywna) - to zgadamy sie, zawsze to razniej na miejscu a moze mamy podobne plany "zwiedzania" Gambii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group