Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Sie 2014 19:25 

za 2 miesiące mam zaplanowany wyjazd do Gambii... epidemia Ebola rozwija sie w zastraszającym teMpie jest juz ok 300-400 km od Gambii
co sądzicie o wyjeżdzie? z hotelu mogę zrezygnowac wiec nie ma problemu
przelot mam z Barcelony i chyba zrezygnowac z niego nie można ale trudno....
na piątek mam zaplanowane szczepienia na żółtą febrę ale poki co rezygnuje bo 1000zł piechotą nie chodzi....
czekam na wasze rady....
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 03 Sie 2014 19:31 
Awatar użytkownika

Loty: 272
Kilometry: 376 841
złoty
Ciężki temat. Sam obecnie obserwuje rozwój sytuacji, przez pryzmat eliminacji do piłkarskiego Pucharu Narodów Afryki, na który wybieram się w styczniu/lutym do Maroka.
Kraje zachodniej Afryki, to jednak podwyższone ryzyko. Osobiście odpuściłbym na Twoim miejscu.

Image
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 03 Sie 2014 19:39 
Awatar użytkownika

Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
zadzwon lub napisz do przewoznika czy wystawi bilet na inny termin , masz podstawe zagrozenie zycia

#4 PostWysłany: 03 Sie 2014 19:43 

ta epidemia rozwinęła sie i trwa już ponad pół roku,
nagle się zrobiło głośno jak sie zaraził JEDEN amerykański lekarz,
poza tym żeby się zarazić trzeba mieć kontakt z krwią (coś jak aids)
też jadę do Maroka we wrześniu i mam nadzieje że wyjazd dojdzie do skutku
edit
epidemia jest w Gwinei i mali (zob. sprostowanie poniżej. Mod. )
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 03 Sie 2014 19:53 

w sumie w Gambii jeszcze zagrożenia życia nie ma wiec podstaw nie ma do zmiany biletu... ale za dwa miesiace może być różnie.... chyba odpuszczę temat
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 03 Sie 2014 20:26 
Awatar użytkownika

Loty: 471
Kilometry: 590 997
niebieski
wojo02 napisał(a):

O epidemii jest głośno już od ponad pół roku, a ostatnio faktycznie pojawiło się więcej informacji kiedy zmarł naczelny lekarz Sierra Leone... Niestety zarazić się Ebolą można dużo łatwiej. Nie tylko poprzez kontakt z krwią, ale ogólnie z płynami ustrojowymi, czyli też na przykład z potem. Nie jest również konieczny bezpośredni kontakt z zarażonym, bo czasem wystarczy kontakt z przedmiotem, którego zarażony dotykał. W Maroku zagrożenia nie ma, ale Gambia to już raczej zły pomysł... Jasne, że szanse na infekcję nie są duże, ale polecieć i się schizować za każdym razem gdy spotkamy kogoś kaszlącego - nie warto!

#7 PostWysłany: 03 Sie 2014 20:32 

niebieski
wojo02 napisał(a):
też jadę do maroka we wrześniu i mam nadzieje że wyjazd dojdzie do skutku
edit
epidemia jest w gwineii i mali

to nie jest coś jak aids; zarazić się można znacznie łatwiej; to, że jeszcze epidemia nie szaleje na całym świecie zawdzięczamy temu, że zawsze wybuchała wyizolowanych wioskach w Afryce; cała wioska umierała i po sprawie; epidemia również wygasała;
nie tylko krew chorego musi być, wystarczą wydzieliny: pot, ślina; nie musi być nawet bezpośredniego kontaktu z chorym, wystarczą używane przez niego rzeczy;

epidemii nie ma w Mali;
jest w Gwinei, Liberii, Sierra Leone; poza tym pojedynczy przypadek w Nigerii

jak dla mnie najsensowniej jest olać przekaz dziennikarski i bezpośrednio śledzić najnowsze, publikowane co kilka dni, alerty Światowej Organizacji Zdrowia:

http://www.who.int/csr/don/archive/year/2014/en/
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 03 Sie 2014 21:21 

niebieski
Oficjalne źródła nie mówią za wiele o Gambii. My lecimy w styczniu. Mam nadzieję, że sytuacja w rejonie ustabilizuje się do tego czasu.
Myślę że Gambia jako raczkujący kraj turystyczny szczególnie dba żeby wirus ebola nie przedostał się tam ( albo by było o tym cicho) . Ale wirus to wirus, wystarczy choćby jeden narwaniec.

#9 PostWysłany: 03 Sie 2014 22:36 
Awatar użytkownika

srebrny
Ebola operuje na południu Gwinei, w Sierra Leone i Liberii. Mimo tego, że do strachliwych nie należę i na chłodno podchodzę do oficjalnych informacji, to na pewno nie ignorowałbym problemu.
ASKY w lipcu zawiesił wszystkie połączenia do Sierra Leone i Liberii, podobnie jak Arik do Freetown.
Emirates też sraczki dostał i zawiesili loty do Gwinei.
http://www.news24.com/Africa/News/Emira ... a-20140803
Wiadomo, Gwinea to nie Gambia, ale biorąc pod uwagę ten rejon świata, bieda, korupcja, bierność, to trzeba być czujnym.

swoją drogą, linkowałem o eboli już w marcu viewtopic.php?p=360724#p360724
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 03 Sie 2014 22:48 

My lecimy Gambia bird 19.10 z Barcelony wracamy 25.10 do manchesteru. Na dzień dzisiejszy lecimy, nie demonizowałbym tego tematu. Obecnie nie ma tematu Eboli w Gambii.

#11 PostWysłany: 04 Sie 2014 01:39 

Loty: 674
Kilometry: 1 013 880
niebieski
Coś mi się zdaje, że polecę tam w przyszłym tygodniu.. ;-(
Co do "epidemii" to jedynie w niektórych wiejskich rejonach Gwinei mają miejsce pojedyncze przypadki. Najczęstszym powodem zarażenia są lokalne zwyczaje, które nakazują umyć i ucałować swoich zmarłych. Kolejny powód to wykradanie swoich współplemieńców ze szpitali z powodu obaw rodziny, że lekarze (najczęściej biali) źle leczą i eksperymentują na pacjencie. W większych miastach nie ma powodów do obaw.
A już na pewno nie w Gambii!
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 04 Sie 2014 06:36 

Czekamy na rozwój sytuacji... dzięki za odpowiedzi.
Poki co przeszła nam ochota na Gambię pełną Gebą... :)
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 04 Sie 2014 07:17 

złoty
Danny napisał(a):
My lecimy Gambia bird 19.10 z Barcelony wracamy 25.10 do manchesteru. Na dzień dzisiejszy lecimy, nie demonizowałbym tego tematu. Obecnie nie ma tematu Eboli w Gambii.

Ja bede miedzy 14-21.10 i na dzien dzisiejszy nie zmieniam planow, ale niczego nie wykluczam.
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 22 Sie 2014 11:53 

jacek96,
tez mamy z mężem bilety z Barcelony do Banjul - termin 14-21.10
do Barcelony lecimy juz 11.10

Czy Ty takze masz lot z Barcelony?

Na chwile obecna zupelnie nie wiem czy polecimy czy nie - biletow zwrocic nie mozna w tej taryfie w ktorej zostaly zakupione. W Gambii eboli nie ma, granica Senegal - Gwinea zamknieta od 2 miesiecy, Gambia nie przyjmuje lotow z krajow gdzie jest ebola.
Najbardziej w tym wszystkim przeraża mnie nagonka mediow, oraz panika jaka sieją.

Na temat samej eboli warto poczytac na stronach WHO oraz MSZ oraz Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych.
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 22 Sie 2014 20:26 

złoty
Tak, lece z BCN. Przylatuje z Madrytu dzien wczesniej.
Mozemy sie zgrac, poki co nie planuje odwolania wyprawy, co najwyzej bede ostrozniejszy na miejscu.
Zatrzymuje sie Serekundzie, TVN ogladam sporadycznie ;)
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 24 Sie 2014 01:28 
Awatar użytkownika

Loty: 14
Kilometry: 11 288
Zawsze istnieje ryzyko zarażenia, choć wydaje się, że Ebola króluje w Afryce już od dawien dawna, a teraz zrobili z tego zwyczajną dziennikarską kaczkę.
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 24 Sie 2014 03:12 
Awatar użytkownika

Loty: 471
Kilometry: 590 997
niebieski
adam006 napisał(a):
Zawsze istnieje ryzyko zarażenia, choć wydaje się, że Ebola króluje w Afryce już od dawien dawna, a teraz zrobili z tego zwyczajną dziennikarską kaczkę.
Źle Ci się wydaje. Ebola nie króluje w Afryce. W Afryce króluje przede wszystkim AIDS i HIV. I nie, nie zrobili z tego kaczki dziennikarskiej, bo Ebola jest jak najbardziej realna i prawdziwa. Po aktualne informacje zapraszam na stronę WHO. Poniżej przydatne oświadczenie WHO dotyczące podróżowania w związku z wystąpieniem Eboli:
http://www.who.int/mediacentre/news/statements/2014/ebola-travel-trasport/en/

#18 PostWysłany: 24 Sie 2014 04:56 
Awatar użytkownika

złoty
11deep11 napisał(a):
na piątek mam zaplanowane szczepienia na żółtą febrę ale poki co rezygnuje bo 1000zł piechotą nie chodzi....

Z ciekawości... To jest cena w PL za jedną osobę??? Pytam, bo w zeszłym roku w Stanach za tą samą szczepionkę płaciłam $85 + $10 opłaty za wykonanie szczepienia.

Mimo, że zazwyczaj nie przejmuję się jakimiś lokalnymi chorobami i nie stosuję się do zaleceń antymalarycznych przy podróżach w rejony zagrożone, to do podróży w tamten rejon podchodziłabym z dużą rezerwą.
 Relacje PM off  

#19 PostWysłany: 24 Sie 2014 08:38 

Nie to cena za 2 osoby + jeszcze 2 inne szczepienia... ale wszystko odwołane... dostałem info z vuelinga za mam sie zgłosic za 2 miesiace byc moze beda oddawac za bilety... a jak nie to trudno zycie wazniejsze :)
 Relacje PM off  

#20 PostWysłany: 26 Sie 2014 12:23 

Jacek,
my w Gambii zatrzymujemy sie w Brufut, do Barcelony lecimy 11.10
Czy mozesz napisac do mnie na maila (ja niestety mam ta opcje na forum jeszcze nie aktywna) - to zgadamy sie, zawsze to razniej na miejscu a moze mamy podobne plany "zwiedzania" Gambii.
 Relacje PM off  

[ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości