Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zobacz też: Ważna wiza do USA w nieważnym paszporcie? wazna-wiza-do-usa-w-niewaznym-paszporcie,766,11360


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 05 Lis 2014 00:41 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 104
Loty: 48
Kilometry: 101 952
prezes napisał(a):
st3f4n00 napisał(a):
Tak się zastanawiam - moja żona czeka na paszport i planowaliśmy złożyć wniosek razem, jak tylko dostanie paszport:

a) wzięliśmy dopiero ślub
b) od listopada zmieniam pracę - wcześniej umowa na czas nieokreślony, teraz będzie na okres próbny (żona ma na 3 lata).
c) mam rodzinę w stanach (kuzyn ma obywatelstwo, ciotka zieloną kartę).
d) trochę podróżujemy od 2 lat - w zeszłym roku ZEA i Chiny, w tym Indonezja x 2 + singapur + qatar + turcja oraz kilka podróży po EU.

Myślałem, że nie będzie problemu, a teraz zacząłem mieć wątpliwości.

Sorry, za off top. :(

Kompletnie się nie stresuj, teraz jeśli nie jesteś kombinatorem czy bezdomnym to w większości tylko formalność.
Ja dostałem mimo przerwanych studiów od kilku lat, niepewnej pracy na przerywanej umowie-zleceniu lub 1/4 etatu i w sumie bez żadnej sytuacji, która by mnie trzymała w kraju, i jeszcze zaznaczyłem, że jade z dziewczyną, która ma w usa rodzinę. B1/B2 na 10 lat. Oboje.
Jeśli podróżujecie to już zero problemów. U mnie w trakcie rozmowy konsul dość dokładnie obejrzał inne wizy w paszporcie.


Dzięki za odpowiedź. No nic złożę i dam znać co z tego wyszło. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast
#22 PostWysłany: 02 Lut 2015 13:03 

Rejestracja: 02 Lut 2015
Posty: 1
Witam,

Chciałbym odświeżyć temat. Dzwoniłem do ambasady USa ale chcieli żebym założył profil z podaniem wszystkich danych osobowych i wtedy łaskawie mi odpowiedzą na jakiekolwiek pytanie.

W skrócie: Ja mam wizę, Narzeczona nie. W czerwcu bierzemy ślub i chcemy jechać do USA. Jako, że planujemy jechać ok 4tyg po slubie to raczej Narzeczona nie zdąży wyrobić nowego paszportu i wizy. Ma nowy paszport ale po zmianie nazwiska będzie ważny tylko 2 miesiące. Możemy wyrobić przed slubem wizę na stare nazwisko i jechać na starym paszporcie i wizie?

Pozdrawiam,
Kamil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 20 Lut 2015 16:00 

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 2
Witam

Jak wyglada sytuacja w ktorej w czerwcu narzeczona zmieni nazwisko natomiast wiza do usa jest na jej panienskie nazwisko.
Czy trzeba podejsc do ambasady i złozyc aktualizacje danych ?

Paszport rozumiem musi byc wymieniony niezwlocznie ?

Pozdrawiam
Grzesiek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 20 Lut 2015 16:06 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 104
Loty: 48
Kilometry: 101 952
Paszport jest ważny po zmianie danych 2 albo 3 miesiące - nie pamiętam. Sprawdź.

Co do wizy, to prawo USA nie przewiduje aktualizacji danych - może jeździć ze starym paszportem oraz przetłumaczonym na język angielski aktem ślubu. Może też wystąpić o nową wizę za około 600 zł - procedura od nowa.

Tak na przyszłość, użyj opcji "szukaj". Wątek był już poruszany kilkukrotnie na forum.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 20 Lut 2015 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2014
Posty: 137
Loty: 39
Kilometry: 102 845
paszport traci ważność po 2 miesiacach od slubu. warto wymienić go szybko, bo wtedy się mniej płaci.

z wizą nie wiem jak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 20 Lut 2015 16:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
grzesiek11 napisał(a):
Witam

Jak wyglada sytuacja w ktorej w czerwcu narzeczona zmieni nazwisko natomiast wiza do usa jest na jej panienskie nazwisko.
Czy trzeba podejsc do ambasady i złozyc aktualizacje danych ?

Paszport rozumiem musi byc wymieniony niezwlocznie ?

Pozdrawiam
Grzesiek



wazna-wiza-do-usa-w-niewaznym-paszporcie,128,11360
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 23 Wrz 2015 16:31 

Rejestracja: 03 Lut 2011
Posty: 16
Dzień dobry. Z narzeczonym wkrótce bierzemy ślub i chcielibyśmy teraz oboje starać się wizę do USA, aby w podróż poślubną polecieć do Nowego Jorku. W związku z tym mam pytanie. Jeżeli uda nam się otrzymać wizę przed zawarciem małżeństwa na moje panieńskie nazwisko to po zawarciu małżeństwa muszę najpierw wyrobić nowy paszport z nowym nazwiskiem, wprowadzić zmiany w wizie i dopiero wtedy wybrać się do Nowego Jorku? Wiem, że były tutaj podobne pytania na temat paszportu z panieńskim nazwiskiem jednak jak ma to się do sytuacji wyjazdu do Stanów Zjednoczonych gdy jeszcze dochodzi kwestia związane z wizą. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 23 Wrz 2015 17:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 1225
srebrny
Były już na forum odpowiedzi:
zmiana-nazwiska-panienskiego,135,65938
wazna-wiza-do-usa-w-niewaznym-paszporcie,766,11360

A najlepiej u źródła:
http://www.ustraveldocs.com/pl_pl/pl-gen-faq.asp
punkt 8.
"(...) Jeśli nastąpiła zmiana nazwiska w wyniku zawarcia związku małżeńskiego, można podróżować do Stanów Zjednoczonych z obydwoma paszportami oraz aktem małżeństwa przetłumaczonym na język angielski przez tłumacza przysięgłego."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 24 Wrz 2015 09:49 

Rejestracja: 03 Lut 2011
Posty: 16
Bardzo dziękuję za odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 14 Mar 2016 22:16 

Rejestracja: 14 Mar 2016
Posty: 1
Witajcie,

Od trzech lat jestem mężatką, ale paszport mam na stare nazwisko. Po ślubie kilka razy latałam poza UE na tym paszporcie (ostatnio w lutym 2015 do Rosji), bilety były na panieńskie nazwisko i na lotnisku w Wawie nigdy nie było problemów. Za miesiąc lecę do USA bezpośrednim lotem z Warszawy, bilet kupiłam na panieńskie nazwisko, wizę mam od kilku lat równiez na panieńskie. Dopiero teraz doczytałam, że paszport po zmianie nazwiska traci ważność po upływie 60 dni... Czy ma ktoś podobną sytuację i latał z Warszawy w ciągu ostatnich miesięcy? Czy nie zmieniły się bazy i dostępy na lotniskach i celnik moze np zobaczyć przy odprawie, że paszport jest nieważny? Trochę mało czasu mi zostało na zmianę paszportu, a przepisanie biletu przy taryfie, w której kupowałam, jest dość kosztowne. Z góry dziękuję za informację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 14 Mar 2016 22:18 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
przejrzyj wyniki: search.php?keywords=panie%C5%84sk*+USA

mezzo napisał(a):
Były już na forum odpowiedzi:
zmiana-nazwiska-panienskiego,135,65938
wazna-wiza-do-usa-w-niewaznym-paszporcie,766,11360

A najlepiej u źródła:
http://www.ustraveldocs.com/pl_pl/pl-gen-faq.asp
punkt 8.
"(...) Jeśli nastąpiła zmiana nazwiska w wyniku zawarcia związku małżeńskiego, można podróżować do Stanów Zjednoczonych z obydwoma paszportami oraz aktem małżeństwa przetłumaczonym na język angielski przez tłumacza przysięgłego."

viewtopic.php?p=644547#p644547
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 14 Mar 2016 22:28 

Rejestracja: 25 Cze 2012
Posty: 23
Mamy taką sama sytuacje, żona latała na nieważnym paszporcie przez 3 lata, ale moze sie zdażyć ze ktos sie zorientje i bedzie problem. Trzeba wyrobic szybko nowy Paszport z prośbą zeby nie przedziurawiali w starym paszporcie wizy. Musisz mieć także notarialnie przetłumaczony akt ślubu i na lotnisku okazac oba paszporty oraz akt. Odnośnie biletu na nazwisko panieńskie np Turkish Airlines odpowiedział nam także ze należy mieć ze sobą 2 paszporty oraz przetłumaczony akt ślubu. Kiedy lecisz? Daj znać jak w praktyce to wygląda bo pod koniec maja będziemy także to przechodzić osobiście i mimo zapewnień przewoźnika zawsze jest doza niepewności. Powodzenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 18 Wrz 2016 16:55 

Rejestracja: 16 Wrz 2016
Posty: 1
hella100 jak Twoja podróż? Mam taką samą sytuację bilet kupiony na marzec 2017 na panieńskie nazwisko, paszport ważny oraz wiza też.
Drodzy forumowicze jak Wasze przygody z takimi sytuacjami, czy rzeczywiście paszporty są w tej chwili dezaktywowane i tracą ważność i problem z przekroczeniem granicy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 13 Kwi 2017 18:13 

Rejestracja: 13 Kwi 2017
Posty: 5
Witam, chciałabym dowiedzieć się czy, któryś z forumowiczów zna kogoś lub sam był/a w sytuacji podobnej do mojej. Mam wizę amerykańską ważną jeszcze przez 5 lat. W zeszłym roku wyszłam za mąż i mam teraz dwa nazwiska: panieńskie (na które jest wystawiona wiza) - po mężu (który będzie podróżował ze mną). Wiza nie traci ważności w wyniku zawarcia małżeństwa i zmiany nazwiska. Ambasada rekomenduje wyrobienie nowej wizy, dla komfortu podróży (nie nakazuje). Jest opcja podróżowania z dwoma paszportami: nowym z nowym nazwiskiem i starym z ważną wizą oraz aktem małżeństwa. Czy ktoś podróżował w ten sposób? Spotkaliście/łyście się z jakimiś problemami? Czy trzeba akt małżeństwa tłumaczyć i przysięgłego czy wystarczy akt międzynarodowy wydany przez USC? Słyszałam o przypadkach gdzie linie lotniczne nie wpuszczaja nawet takich pasażerów na pokład samolotu?
Pozdrawiam i z góry bardzo dziękuje za wszelkie informacje i odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 19 Paź 2017 20:03 

Rejestracja: 02 Paź 2017
Posty: 3
-- 19 Paź 2017 21:02 --

sandi12345 napisał(a):
Witam, chciałabym dowiedzieć się czy, któryś z forumowiczów zna kogoś lub sam był/a w sytuacji podobnej do mojej. Mam wizę amerykańską ważną jeszcze przez 5 lat. W zeszłym roku wyszłam za mąż i mam teraz dwa nazwiska: panieńskie (na które jest wystawiona wiza) - po mężu (który będzie podróżował ze mną). Wiza nie traci ważności w wyniku zawarcia małżeństwa i zmiany nazwiska. Ambasada rekomenduje wyrobienie nowej wizy, dla komfortu podróży (nie nakazuje). Jest opcja podróżowania z dwoma paszportami: nowym z nowym nazwiskiem i starym z ważną wizą oraz aktem małżeństwa. Czy ktoś podróżował w ten sposób? Spotkaliście/łyście się z jakimiś problemami? Czy trzeba akt małżeństwa tłumaczyć i przysięgłego czy wystarczy akt międzynarodowy wydany przez USC? Słyszałam o przypadkach gdzie linie lotniczne nie wpuszczaja nawet takich pasażerów na pokład samolotu?
Pozdrawiam i z góry bardzo dziękuje za wszelkie informacje i odpowiedzi.


Ponawiam prośbę, mój wyjazd jest na święta Bożego Narodzenia i nie wiem czy powinnam wyrobić nową wizę do tego czasu :)

-- 19 Paź 2017 21:03 --

sandi12345 napisał(a):
Witam, chciałabym dowiedzieć się czy, któryś z forumowiczów zna kogoś lub sam był/a w sytuacji podobnej do mojej. Mam wizę amerykańską ważną jeszcze przez 5 lat. W zeszłym roku wyszłam za mąż i mam teraz dwa nazwiska: panieńskie (na które jest wystawiona wiza) - po mężu (który będzie podróżował ze mną). Wiza nie traci ważności w wyniku zawarcia małżeństwa i zmiany nazwiska. Ambasada rekomenduje wyrobienie nowej wizy, dla komfortu podróży (nie nakazuje). Jest opcja podróżowania z dwoma paszportami: nowym z nowym nazwiskiem i starym z ważną wizą oraz aktem małżeństwa. Czy ktoś podróżował w ten sposób? Spotkaliście/łyście się z jakimiś problemami? Czy trzeba akt małżeństwa tłumaczyć i przysięgłego czy wystarczy akt międzynarodowy wydany przez USC? Słyszałam o przypadkach gdzie linie lotniczne nie wpuszczaja nawet takich pasażerów na pokład samolotu?
Pozdrawiam i z góry bardzo dziękuje za wszelkie informacje i odpowiedzi.


Ponawiam prośbę, mój wyjazd jest na święta Bożego Narodzenia i nie wiem czy powinnam wyrobić nową wizę do tego czasu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 27 Gru 2017 17:12 

Rejestracja: 20 Lis 2010
Posty: 12
Loty: 92
Kilometry: 243 125
Czesc,

Mamy klopot z interpretacja zapisu: "Jeżeli zmiana nazwiska uległa oficjalnej zmianie na skutek małżeństwa, rozwodu, lub decyzji sądowej, należy otrzymać nowy paszport. W momencie uzyskania nowego paszportu, Departament Stanu rekomenduje ubieganie się o nowa wizę do USA, aby ułatwić państwu podróż do i ze Stanów Zjednoczonych"

Wzielismy slub, zona zmienila nazwisko, mamy oboje wazne wizy wyrobione rok temu, ale zona na swoje panienskie nazwisko w panienskim paszporcie. Teraz ma wazny nowy paszport na akutalne naziwsko po slubie. Lecimy dokladnie za miesiac i nie sadzilismy ze moga byc klopoty. Czy ktos ma akutlane informacje na ten temat ? Czy mozna leciec z dwoma paszportami i aktem slubu po angielsku ?

Jak pomysle o wydaniu kolejnych 600 zl za dokladnie to samo co rok temu.... szkoda gadac. Plus caly problem z dojazdami itd

Dzieki za pomoc.


Ostatnio edytowany przez krasnal, 27 Gru 2017 17:38, edytowano w sumie 1 raz
Korzystanie z wyszukiwarki nie boli
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 27 Gru 2017 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
nie mam pojęcia ale zapis "rekomenduje" jest dla mnie czytelny, jasny i jednoznaczny
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 27 Gru 2017 17:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 240
Zadzwoń do ambasady USA i się zapytaj u źródła :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 17 Sty 2018 15:31 

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 39
Loty: 50
Kilometry: 137 825
Witam,
tT
Wraz z narzeczoną bierzemy ślub w czerwcu i za podróż poślubna wybraliśmy wycieczkę do USA. Tutaj pojawia się problem jak u innych osó a mianowicie Paszport i Wiza będą na Panieńskie nazwiska mojej przyszłej żony i mamy obawy czy nie będzie z tym problemu przy wjeździe do USA. Widziałem że piszecie tam o ważności paszportu dwa miesiące itp itd. Ale narzeczona była ostatnimi czasy w ambasadzie i powiedzieli jej że jak gdzieś jakoś wyjdzie o tym że ma inne nazwisko to może dojść do nieprzyjemnych rozmów na lotnisku a również do nie wpuszczenia na teren USA. Kiedyś podobno własnie wystarczyło przetłumaczenie aktu małżeństwa jak ktoś pisał wyżej ale podobno prawo się zmieniło 6 miesięcy temu i już to nie jest praktykowane.

Czy ktoś było w podobnej sytuacji w ostatnich miesiącach? Może ktoś coś doradzić? Bo czasu nie dużo zostało a chciałbym jednak to jak najszybciej zaplanować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 26 Lip 2018 14:45 

Rejestracja: 26 Lip 2018
Posty: 11
Witam,
chciałam zapytać czy ktoś ostatnio leciał na dwóch paszportach. Nowym na nowe nazwisko, starym z wiza i aktem małżeństwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group