Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zobacz też: Ważna wiza do USA w nieważnym paszporcie? wazna-wiza-do-usa-w-niewaznym-paszporcie,766,11360


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Paź 2014 15:56 

Rejestracja: 10 Lut 2011
Posty: 95
Witam
Sprawa wyglada tak - Pan mlody - brak paszportu - Pani mloda paszport wazny jeszcze 3lata.

Wylot za 5tyg (18.11)

Pan mlody jutro sklada wniosek o nowy paszport, Pani mloda zgodnie z prawem moze sie poslugiwac nadal starym przez 3miesiace.

Bilety kupowane beda na stare nazwiska.

Pytanie numer 1 - czy skladajac wniosek o wize podajemy numer paszportu ktorego bedzie dotyczyc wiza? Ja juz nie pamietam jak sie skladalo :( Jezeli tak to byloby to nam bardzo na reke gdyz moglibysmy juz jutro umawiac sie na wizyte mimo ze Pan mlody nie ma paszportu.

Pytanie numer 2 - czy we wniosku normalnie wpisujemy nowe nazwisko Pani mlodej, stare jako panienskie, MIMO ze paszport jest na stare (a jak domyslam sie wiza bedzie juz na nowe?) (w ambasadzie chyba powinno sie na wszelki wypadek (na lotnisku?) miec ze soba przetlumaczony akt malzenstwa)

Pytanie numer 3 - jak dlugo aktualnie czeka sie na wizyte w ambasadzie? Po ewentualnym otrzymaniu wizy, mozna ja odebrac w Warszawie osobiscie? - czy tylko i wylacznie DHL?

Uprzedze pytanie - czemu nie wyrobimy od razu Pani mlodej nowego paszportu i na nowy wystapimy o wize itd - po pierwsze dlatego ze nasz urzad chce juz nowego dowodu na ktory trzeba znow czekac, ale wydaje mi sie ze to jest do obejscia, - po drugie - chcemy kupic jak najszybciej bilety zeby nie uciekly z takimi cenami :) Oczywiscie liczymy sie z tym ze w razie niepowodzenia w ambasadzie przepadaja :)

Dziekuje z gory za wszelkie informacje i pozdrawiam!
Michal
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 13 Paź 2014 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
1. Tak, we wniosku o wizę (forma DS 160) trzeba podać numer paszportu. Wniosek składa się elektronicznie i mogłaś to sprawdzić sama :P
2. Na stary paszport IMHO nie dostaniesz wizy, warunkiem otrzymania wizy jest ważność paszportu jeszcze przez 6 miesięcy. Amerykanie na ogół znają nasze przepisy i zakwestionują Ci ten paszport.
3. AFAIK aktualnie to jest to nieomal od ręki, kwestia góra kilku dni. Natomiast nie ma już DHL, jest specjalna strona na której musisz się zarejestrować, obsługiwana przez TNT. Odbiór jest możliwy tylko w punktach TNT lub za dopłatą dostawa do domu.

Wylot w połowie listopada bez paszportów i wiz to dużo optymizmu. Oczywiście powinniście złożyć wnioski o skrócenie terminu wydania paszportów, ale i tak trochę Wam na tym zejdzie.
A w ogóle jesteście pewni, że dostaniecie wizy? Młode małżeństwo, pewnie na dorobku = słabe więzi z krajem. Jak nie macie dobrych zawodów to może być różnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Paź 2014 17:16 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 104
Loty: 48
Kilometry: 101 952
Myślisz, że sam fakt ślubu może wpłynąć na odrzucenie wniosków? Byłoby to co najmniej chore.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Paź 2014 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Nie fakt ślubu ale zmiany nazwiska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Paź 2014 17:28 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 104
Loty: 48
Kilometry: 101 952
wojtkow napisał(a):
A w ogóle jesteście pewni, że dostaniecie wizy? Młode małżeństwo, pewnie na dorobku = słabe więzi z krajem. Jak nie macie dobrych zawodów to może być różnie.


Chodzi o to zdanie. :)

-- 13 Paź 2014 17:29 --

Pytam, bo sam będę składał wniosek o wizę, jak tylko moja żona (ślub braliśmy w sierpniu) dostanie paszport. Trochę mnie przeraziłeś. :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Paź 2014 17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Sam ślub raczej nie, ale w połączeniu ze słabymi związkami z krajem już tak.
Niestety ich zasady wizowe są dość ostre i niejednoznaczne (właśnie w kwestii dokumentowania tego związku).

Dość powiedzieć, że znajomemu odrzucili wniosek, a jego winy sprowadzają się do młodego stosunkowo wieku i braku zobowiązań.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Paź 2014 18:00 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 104
Loty: 48
Kilometry: 101 952
Hmmm, stosunkowo młody wiek, to ile? :)

Co rozumiesz przez brak zobowiązań?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Paź 2014 18:03 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Generalnie - jak czyta się fora dotyczące wiz do USA, to jeśli jesteście w stanie udowodnić, że macie tutaj stałą pracę (na umowę o pracę na czas nieokreślony), mieszkanie, to raczej nie powinno być problemu. Nawet jeśli jesteście młodym małżeństwem.

Sam zamierzam się starać niebawem o wizę i raczej nie sądzę bym miał problemy, skoro mam mieszkanie wynajmowane w TBS, a umowę o pracę od 2000 roku.
_________________
ImageImage


Ostatnio edytowany przez Tjw1978, 13 Paź 2014 18:10, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Paź 2014 18:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Kolega po studiach, 25 lat, informatyk więc wydawać by się mogło, że dobry zawód, pracujący jako freelancer (własna DG).
Odrzucenie właśnie z powodu słabych związków z krajem.

Umowa o pracę ponoć pomaga, tak samo jak np. dom na kredyt. Polecam poczytać http://forum.usa.info.pl, tam jest więcej na ten temat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Paź 2014 18:12 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Wydaje mi się, że też nie należy demonizować.
Jednak 90 kilka procent osób starających się o wizy, dostaje je.

Największym problemem może być brak stałej pracy, a stała praca to raczej nie działalność gospodarcza, którą w każdym momencie można zawiesić.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Paź 2014 18:13 

Rejestracja: 10 Lut 2011
Posty: 95
Panowie dziekuje za informacje :)

Jednak kupilismy bilety na nowe nazwisko, Lufthansa zwraca pieniadze nawet jezeli kupilismy w ofercie niezwracalnej pod warunkiem ze przed data wylotu pokazemu zaswiadczenie od ambasady o odrzuceniu naszych wnioskow - ot taka ciekawostka z infolinii - 100% zwrotu.

Jednak skladaja Panstwo mlodzi obydwoje o nowe paszporty gdyz moga podwazyc to a podobno lubia jak sie wszystko zgadza. I z takimi paszportami dopiero o wize :) Pytanie - ile czeka sie teraz na terminy wizyty?

TNT to tez pewnie w miare szybko idzie :)

Panstwo mlodzi maja umowy o prace, a do tego podroz do Las Vegas to prezent od rodziny na slub, jako podroz poslubna - wiec raczej nie powinno byc az takiej tragedii w ambasadzie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Paź 2014 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
@Tjw1978 - pracę też można rzucić, znam taki przypadek.
I tu nie chodzi o demonizowanie, tylko raczej o wskazanie zagrożeń przed zakupem biletów. Na szczęście tutaj okazuje się, że Lufthansa zwraca pieniądze, ale w innym wypadku można by stracić trochę pieniędzy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Paź 2014 18:27 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 104
Loty: 48
Kilometry: 101 952
Tak się zastanawiam - moja żona czeka na paszport i planowaliśmy złożyć wniosek razem, jak tylko dostanie paszport:

a) wzięliśmy dopiero ślub
b) od listopada zmieniam pracę - wcześniej umowa na czas nieokreślony, teraz będzie na okres próbny (żona ma na 3 lata).
c) mam rodzinę w stanach (kuzyn ma obywatelstwo, ciotka zieloną kartę).
d) trochę podróżujemy od 2 lat - w zeszłym roku ZEA i Chiny, w tym Indonezja x 2 + singapur + qatar + turcja oraz kilka podróży po EU.

Myślałem, że nie będzie problemu, a teraz zacząłem mieć wątpliwości.

Sorry, za off top. :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 30 Paź 2014 20:48 

Rejestracja: 10 Lut 2011
Posty: 95
Więc tak - paszport otrzymany po 6dniach od złożenia - wiza wyznaczona w dniu odebrania paszportu - dziś młoda para stawiła się w ambasadzie - bardzo miła usmiechnieta Pani jak usłyszała ze podróż poślubna - to nic wiecej jej nie interesowało (zapytała tylko o to gdzie pracują Państwo młodzi, jak sie okazało ze w jednej firmie (teścia) to sie smiała ze poznali sie w firmie - bardzo miło przyjemnie 2-3min i wizy przyznane :)

Wszystko załatwione w dwa tygodnie - od braku paszportu po slubie i wyrobienia na nowe nazwisko Pani młodej - po wize :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Lis 2014 00:02 

Rejestracja: 24 Kwi 2010
Posty: 115
Loty: 39
Kilometry: 70 170
st3f4n00 napisał(a):
Tak się zastanawiam - moja żona czeka na paszport i planowaliśmy złożyć wniosek razem, jak tylko dostanie paszport:

a) wzięliśmy dopiero ślub
b) od listopada zmieniam pracę - wcześniej umowa na czas nieokreślony, teraz będzie na okres próbny (żona ma na 3 lata).
c) mam rodzinę w stanach (kuzyn ma obywatelstwo, ciotka zieloną kartę).
d) trochę podróżujemy od 2 lat - w zeszłym roku ZEA i Chiny, w tym Indonezja x 2 + singapur + qatar + turcja oraz kilka podróży po EU.

Myślałem, że nie będzie problemu, a teraz zacząłem mieć wątpliwości.

Sorry, za off top. :(

Kompletnie się nie stresuj, teraz jeśli nie jesteś kombinatorem czy bezdomnym to w większości tylko formalność.
Ja dostałem mimo przerwanych studiów od kilku lat, niepewnej pracy na przerywanej umowie-zleceniu lub 1/4 etatu i w sumie bez żadnej sytuacji, która by mnie trzymała w kraju, i jeszcze zaznaczyłem, że jade z dziewczyną, która ma w usa rodzinę. B1/B2 na 10 lat. Oboje.
Jeśli podróżujecie to już zero problemów. U mnie w trakcie rozmowy konsul dość dokładnie obejrzał inne wizy w paszporcie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Lis 2014 18:08 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Czy w rozmowie telefonicznej przed wizytą w konsulacie można poprosic o konkretny termin? Chciałbym wykorzystac taki dzień jak 10 listopada. Wówczas nie muszę załatwiac wolnego w pracy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 04 Lis 2014 18:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Teraz już się nie dzwoni, tylko zapisuje przez Internet. Możesz wybrać dowolną datę z dostępnych w kalendarzu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 04 Lis 2014 18:56 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
A z jakim wyprzedzeniem można wybierać terminy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 04 Lis 2014 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Sudoku napisał(a):
A z jakim wyprzedzeniem można wybierać terminy?


Czasem da się zapisać nawet na jutro/pojutrze czasem najwcześniej to za 3-5dni w zależności od okresu. Takie dni jak dni wolne od pracy (czy np dni międzyświąteczne) zazwyczaj są zajęte z większym wyprzedzeniem.

A jeśli chodzi o najdalszy termin to wydaje mi się że na pewno były do wyboru 2 najbliższe miesiące, ale dokładnie czy 2 czy więcej to nie pamiętam, bo już minął prawie rok od mojej wizyty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 04 Lis 2014 20:19 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Ja 21 października złożyłem wniosek i opłaciłem go przelewem.
Musiałem więc czekać do następnego dnia, 22 października, do godziny 14.00, żeby umówić się na spotkanie (musi być przelew zaksięgowany).
Spotkanie umówiłem na 24 października na 9.00, ale były dostępne tylko dwie godziny.

Ponieważ jestem singlem, nie mam nikogo w USA, w Polsce mam stałą pracę, to pytania były dwa:
> na ile i gdzie chcę jechać
> czy mam pracę i od kiedy.

Tylko oczywiście zastanawia kwestia tego, że osoba, z którą składałem wniosek ma pod zdjęciem *
a ja mam ** :)

Legendy krążą.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group