Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Sty 2015 12:29 

wojtura napisał(a):
Wiec raczej nie pozostaje Ci mozliwoc inna jak zalatwic sobie na ten czas urlop, lub zaliczyc 700 zl straty

u mnie problem nie polega na urlopie bo mam swoją małą firmę, którą prowadzę przez internet... chodzi o dostęp do internetu na Kubie, po prostu go nie ma :( a jak jest to w kafejkach gdzie się płaci ponad 10USD/godzinę i to jest dialup 56.6Kbps (lata 90te..) gdzie załadowanie się zwykłej strony trwa kilka minut...

chyba że znacie jakieś hotele w miarę rozsądnej cenie z internetem wliczonym, albo jakiś inny sposób na internet
 Relacje PM off  

Temat postu: Re: Air Europa - Kuba
#2 PostWysłany: 23 Sty 2015 12:36 
Awatar użytkownika

juice99 napisał(a):
wojtura napisał(a):
Wiec raczej nie pozostaje Ci mozliwoc inna jak zalatwic sobie na ten czas urlop, lub zaliczyc 700 zl straty

u mnie problem nie polega na urlopie bo mam swoją małą firmę, którą prowadzę przez internet... chodzi o dostęp do internetu na Kubie, po prostu go nie ma :( a jak jest to w kafejkach gdzie się płaci ponad 10USD/godzinę i to jest dialup 56.6Kbps (lata 90te..) gdzie załadowanie się zwykłej strony trwa kilka minut...

chyba że znacie jakieś hotele w miarę rozsądnej cenie z internetem wliczonym, albo jakiś inny sposób na internet

Ja ...dokaldnie tez tak mam jak Ty. Mam "biznesy" w sieci, lub przez siec zarzadzam jakims tam systemami. Tez mnie zjeżylo jak to zobaczylem ze tam nie ma "cywilizacji cyfrowej". No coz... Albo nastawiasz sie ze nic sie nie wydarzy i dostepu do sieci nie jest potrzebny, albo ...masz kogos pod reka w Polsce ktory moglby w tym czasie pomoc.
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 23 Sty 2015 13:38 
Awatar użytkownika

juice99 napisał(a):
wojtura napisał(a):

Wyspa przez izolacje USA nie maa dostepu do internetu innego niz przez lacze satelitarne. Cos ostatnio mowili ze otworzono 418 osrodkow z dostepem do internetu. Ale to bardziej chyba chodzi o szkoly, uczelnie, itp. I zer bedzie "kabel" z Wenezueli
Jak sie przeglada hotele to prawie wszystkie nie oferuja internetu, a jezeli juz jest to "normalnie platny" i ten satelitarny. Z drugiej strony 10USD za godzine to ...nie jest tak zle. Lepsze to niz nalicznie za transfer (np. 100 zl za 1MB). Przez pol godziny ja akurat poprzez SSH jestem w stanie "oblookac i naprawic" u siebie wiekszosc problemow. Oczywiscie nastawiam sie ze tych problemow na wyjezdzie nie bede mial i bede mogl wypczac. jednakze zebym sie dobrze czul (i moi Klienci tez) na miejscu w Polsce bede mial kogos kto bedzie "czuwal"
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 23 Sty 2015 14:11 

Byłam na Kubie ponad rok temu w grudniu 2013. Internet wtedy był kiepski.
W prywatnym domu wręcz tragiczny. Potem spróbowaliśmy w jednym z tych punktów internetowych (niestety nie pamiętam ich nazwy) i tam było ok.
Podobno internet jest też w hotelach (płatny) ale o to trzeba już dopytywać bezpośrednio. I nie jest to raczej wifi, tylko pokój z komputerami z dostępem :)

I wracając jeszcze do pieniędzy: W CUP (czyli peso cubano, które teoretycznie są tylko dla Kubańczyków) jak najbardziej można płacić, oczywiście nie wszędzie;

Spisałam kiedyś wszystkie pożyteczne informacje, polecam przejrzeć: https://globtop.wordpress.com/2014/02/14/ogolne/
piotrek_ uważa post za pomocny.

#5 PostWysłany: 23 Sty 2015 21:32 

Nieprawdą jest,że na Kubie jest bardzo słaby internet....jest on po prostu silnie reglamentowany.
Natomiast prawdą jest,że jest bardzo drogi.....jedynym dostarczycielem jest ETECSA...odpowiednik naszej TPSA.
W punktach Etecsy kupuje się kartę ze zdrapką za 4,5 CUC za godz lub 2,5 CUC za 30 min...nie znam się na prędkościach,ale naprawdę śmiga bezproblemowo.
Lepsze hotele też mają dostęp również przez Etecsę i sprzedają te same karty,cząsto z własną dodatkową marżą,ale tam bywa,że nie chodzi już tak szybko.
Sesję takiej karty można skończyć wcześniej i innym razem logować się na pozostały niewykorzystany czas.

Jeśli mogę w czymś pomóc to piszcie na jp.sc@interia.pl ...chętnie podpowiem....spędziłem na Kubie łącznie ponad 5 m-cy
 Relacje PM off
wojtura lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#6 PostWysłany: 12 Mar 2015 14:10 
Awatar użytkownika

Loty: 202
Kilometry: 358 364
niebieski
Czy jest jakaś możliwość wydrukowania kilku stron w tych punktach Etecsy?
Dałoby tam radę odprawić się na lot (ryanair) i wydrukować karty pokładowe?
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 12 Mar 2015 14:38 
Awatar użytkownika

Loty: 2
Kilometry: 14 922
A na pewno potrzebujesz się tam odprawiać na Ryanaira? Przecież Ryanairem stamtąd nie wracasz. Zapewne masz przesiadkę w Madrycie, gdzie jest pół godziny darmowego neta, więc wtedy może sobie zrobić odprawę przez aplikację.

#8 PostWysłany: 12 Mar 2015 14:51 

Loty: 118
Kilometry: 254 001
niebieski
Gorzej w przypadku opóźnienia przylotu do Madrytu, jeśli wylot do Warszawy mamy tego samego dnia - odprawa Ryanaira jest możliwa do 2 godzin przed wylotem.

#9 PostWysłany: 12 Mar 2015 17:04 
Awatar użytkownika

Loty: 202
Kilometry: 358 364
niebieski
korpus napisał(a):
A na pewno potrzebujesz się tam odprawiać na Ryanaira? Przecież Ryanairem stamtąd nie wracasz. Zapewne masz przesiadkę w Madrycie, gdzie jest pół godziny darmowego neta, więc wtedy może sobie zrobić odprawę przez aplikację.

Na przesiadkę mam równo 4 godziny, problem w tym, że na mój telefon nie ma aplikacji...
Mógłbym się niby odprawić na telefonie żony, można mieć chyba 2 karty pokładowe na jednej komórce?
Tylko, że rzeczywiście jest tu jakieś tam ryzyko opóźnienia przylotu z Hawany.
No i z tego co pamiętam z poprzedniej przesiadki na lotnisku w Madrycie, to net nie działał tam zbyt dobrze..

W ostateczności mogę się odprawić jeszcze w Polsce przed wylotem, to zdecydowanie najwygodniejsza i najbezpieczniejsza opcja,
ale, o ile nie muszę, to wolałem za to nie płacić tych kilkudziesięciu PLN za 2 osoby (tzn za "wybór miejsca"),
tylko oczywiście muszę o tym zdecydować wcześniej, dlatego pytałem o to drukowanie na Kubie, czy jest w ogóle tak możliwość.
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 12 Mar 2015 18:11 

Loty: 328
Kilometry: 748 816
srebrny
w lutym net na MAD działał bdb, sprawdzę jeszcze za 2 tyg ale nie spodziewam się problemów:)

pewnie jest zawsze ryzyko opóźnień. JA wracałam do WAW lotem o 15:20. Samolot z HAV wylądował o 12:15, długo trwało czekanie na odbiór bagaży, ale o 13 się pojawiły. Zdążyłam jeszcze zgłosić uszkodzenie w biurze Air Europa i o 13:30 byłam już pod bramką na lot do WAW. Trzeba było zmienić terminal i ponownie się odprawić na stanowisku Lot

#11 PostWysłany: 12 Mar 2015 18:17 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Loty: 188
Kilometry: 335 734
worminfested napisał(a):
korpus napisał(a):

Na przesiadkę mam równo 4 godziny, problem w tym, że na mój telefon nie ma aplikacji...
Mógłbym się niby odprawić na telefonie żony, można mieć chyba 2 karty pokładowe na jednej komórce?
Tylko, że rzeczywiście jest tu jakieś tam ryzyko opóźnienia przylotu z Hawany.
No i z tego co pamiętam z poprzedniej przesiadki na lotnisku w Madrycie, to net nie działał tam zbyt dobrze..

W ostateczności mogę się odprawić jeszcze w Polsce przed wylotem, to zdecydowanie najwygodniejsza i najbezpieczniejsza opcja,
ale, o ile nie muszę, to wolałem za to nie płacić tych kilkudziesięciu PLN za 2 osoby (tzn za "wybór miejsca"),
tylko oczywiście muszę o tym zdecydować wcześniej, dlatego pytałem o to drukowanie na Kubie, czy jest w ogóle tak możliwość.

Ja korzystałam z internetu i drukowałam karty w hotelu nacional w Havanie, kafejka internetowa na 1 piętrze. 10cuc/h, można też krócej, naliczanie kwadransowe. Trzeba mieć obowiązkowo paszport.
internet faktycznie działa marnie. Dlatego poprosiłam kogoś w PL o odprawę w ryanair i przesłanie na maila tylko kart pokładowych w pdf. Tak poszło zdecydowanie sprawniej.
Drukowałam też coś z pendrive'a w havanie na ulicy obispo, to była chyba jakaś agencja turystyczna
 Relacje PM off
worminfested uważa post za pomocny.

#12 PostWysłany: 14 Sie 2016 23:34 

Hej. Jakis update co do internetu na Kubie? Cos sie polepszylo? Bede tam za dwa tygodnie :)
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 15 Sie 2016 17:42 

Podejrzewam ze sytuacja na Kubie jest teraz dynamiczna ale w listopadzie 2015 było z internetem kiepsko, nawet w hotelach

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 PM off  

#14 PostWysłany: 15 Sie 2016 18:34 

srebrny
Ja za to nie miałem większego problemu. W hotelach turystycznych (np.Memories) jest dodatkowo płaty ale działa całkiem sprawnie (poza godzinami szczytu jak po kolacji).
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 16 Sie 2016 09:38 

A co z internetem w casas particulares? Właściciel odpisuje mi na maile bardzo szybko. Czy jest problem, żeby w razie potrzeby skorzystać z ich internetu?
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 15 Lis 2016 01:30 

niebieski
Najczesciej jest tak: idziecie sobie po miescie i siedzi grupa osob wpatrzonych w telefony. Podchodzicie i pytacie kto tu udostepnia? Placicie 1 CUC i gosciu wpisuje wam haslo i macie necik przez 1 h. Zdarza sie, ze po 5 min. zrywa sie polaczenie, krzyczy cos i znowu dziala. :D

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
4 ludzi lubi ten post.
Pelegrino-1 uważa post za pomocny.

#17 PostWysłany: 17 Lis 2016 22:14 

jonsoul napisał(a):
A co z internetem w casas particulares? Właściciel odpisuje mi na maile bardzo szybko. Czy jest problem, żeby w razie potrzeby skorzystać z ich internetu?

Rozmawiałem z jedny z właścicieli takich Casas Particulares, i mówił, że wygląda to tak, że raz/dwa czasami trzy razy dziennie idzie do kafejki internetowej aby sprawdzić status rezerwacji - dlatego wszelkie rezerwacje przez internet lepiej jest dokonywać dzień wcześniej, aczkolwiek my z rezerwacjami w ten sam dzień nie mieliśmy problemów.
 Relacje PM off  

#18 PostWysłany: 02 Gru 2016 18:47 

Loty: 108
Kilometry: 262 558
niebieski
Wrócilismy z Kuby 21.11.16: karty ECTECSy kosztują 2CUC (1h) w oficjalnych punktach telekomunikacyjnych (należy okazać paszport przy zakupie).Np: MapsMe na swoich mapach ma oznaczone takie punkty.Podłączając sie do sieci nalezy się do niej zalogować(numer karty+numer pin pod zdrapką), dobrze jest stronę logowania zostawic sobie na osobnej zakladce przegladarki tak,by sprawniej dalo się wylogować z sieci lub sprawdzić pozostały czas do wykorzystania.
Internetowe rezerwowanie noclegow parę dni przed planowanym pobytem może nie być dobrym pomysłem - w mniejszych miejscowosciach gdzie jest dostęp tylko w jednym miejscu może się zdarzyć, że internetu nie ma nawet kilka dni.

#19 PostWysłany: 18 Mar 2017 01:38 

Internet kosztuje obecnie 1,5 Cuc za godzinę.
 Relacje PM off  

#20 PostWysłany: 15 Maj 2017 08:50 
Awatar użytkownika

Loty: 171
Kilometry: 188 843
platynowy
Karty w oficjalnych punktach kosztują 1,5 CUC za godzinę albo 7,5 CUC za 5h, już nie wymagają pokazania paszportu do zakupu karty. Nam zdarzyło się, że w kilku punktach, w których pytaliśmy w Hawanie nie mieli kart jednogodzinnych, były tylko pięciogodzinne. Internet w punktach WiFi jest wolny i ciężko na nim coś zrobić w Internecie, choć wielu Kubańczyków rozmawia na nim przez Skype i innych podobnych programach (nie wiem jak oni to robią). W miejscach turystycznych szczególnie wieczorami jest bardzo dużo osób i prędkości połączenia są prawie żadne. Dobrym pomysłem jest przejście się do takich punktów w ciągu dnia lub rano- od razu czuć różnicę w jakości połączenia.
Karty na ulicy z drugiego obiegu kosztują ok 3 CUC (chciałem targować do 2 CUC ale sprzedawcy nie chcieli się zgodzić).
Karty mają długi termin ważności ale jednogodzinną trzeba zużyć w ciągu 30 dni od pierwszego logowania.

Mam do oddania kartę ważną do 5 czerwca na której zostało jeszcze ok 40 minut. login i hasło wyślę zainteresowanemu na PW
Gregggor uważa post za pomocny.

[ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości