Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Gru 2018 23:22 

Rejestracja: 31 Mar 2016
Posty: 8
Dzień dobry,

Przeglądnąłem forum ale nie znalazłem odpowiedzi na pewną nurtującą mnie kwestię:

w Styczniu 2019 lecimy ze znajomymi na kilka dni do Jordanii. Planujemy być tam ponad 5 dni. Wlatujemy i wylatujemy do/z Ammanu.

Planujemy zobaczyć Petrę, Wadi Rum i kilka jeszcze innych miejsc - wynajmujemy samochód, więc powinno być to stosunkowo proste. Ale do sedna.

Czy ktoś z Państwa miał doświadczenia z załatwianiem wizy jordńskiej 2 krotnej w Ambasadzie tego kraju w Berlinie lub Wiedniu??

Konkretnie chodzi mi o następujące sprawy:

- Czy jako obywatel polski mogę wizę jordańską załatwić w Wiedniu czy muszę jechać do Berlina, gdzie siedzibę ma Ambasada Jordanii akredytowana w RP. Pytam, gdyż bliżej byłoby mi dojechać do Wiednia, niż Berlina.

- Jak długo czeka się realnie na paszport z gotową wizą w przypadku, jeśli do Ambasady zgłasza się osobiście?? Czy możliwe jest złożenie wniosku rano i odbiór paszportu z gotową wizą po południu w ten sam dzień?? Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym związane? Pytanie podyktowane względami ,,urlopowymi" w pracy

- Mocno zastanawiam się nad zakupem Jordan Pass, gdyż w cenie jest wiele ciekawych miejsc do zobaczenia w tym Petra i Wadi Rum. Czy mając Jordan Pass ale nie podbijając go przy wjeździe na granicy (zakładając posiadanie wizy wcześniej) będzie on ważny, czy raczej nie?
- I pytanie trochę z innej beczki: czy jeżeli posiada się wykupiony Jordan Pass, to można zgłosić się do Ambasady wcześniej i poprosić o wbicie darmowej wizy 1 krotnej, czy raczej jest to tylko możliwe po przylocie na lotnisku

Z poważaniem
FIGA1


Ostatnio edytowany przez Abcn, 28 Gru 2018 00:07, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#2 PostWysłany: 28 Gru 2018 00:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
A właściwie dlaczego potrzebujesz dwukrotną wizę? Jest tańsza niż dwie jednokrotne, czy z innego powodu? (chociaż biorąc pod uwagę konieczność wyjazdu do Berlina czy Wiednia to raczej nie byłaby żadna oszczędność) Na granicy za każdym razem możesz normalnie kupić wizę.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Gru 2018 06:58 

Rejestracja: 31 Mar 2016
Posty: 8
@olus chodzi o wygodę. Cena wypada porównywalnie - no może nieznacznie taniej wychodzi wiza w ambasadzie - ale głównie chodzi o oszczędność czasu i brak konieczności stania w dodatkowej kolejce na granicy. Ponadto nie na wszystkich przejściach jordańskich da się kupić wizę.

No i zostanie pamiątka z podróży w paszporcie :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Gru 2018 08:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
W Ammanie kierujesz się do odpowiedniego stanowiska, pokażesz JordanPass i dostaniesz pieczątkę do paszportu bez dodatkowego płacenia.
Nie było kolejki dlatego nie zwróciłem uwagi, ale możliwe, że stanowiska dla posiadaczy JordanPass są te same co dla posiadaczy wyrobionych wcześniej wiz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group