Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wiza do USa czy ESTA
#1 PostWysłany: 07 Sty 2024 12:02 

Rejestracja: 18 Gru 2022
Posty: 7
Witam,
W 2012 roku byłam w Sudanie Północnym. Obecnie mam nowy paszport z pieczątkami Arabii Saudyjskiej, Kuwejtu i Kataru.
Chciałabym jechać turystycznie do USA. Czy muszę ubiegać się o wizę, czy wystarczy zarejestrować się w Systemie ESTA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#2 PostWysłany: 07 Sty 2024 12:09 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22255
Jest cały temat o tym...
Już nie wspomnę ze informację znajdziesz na stronie USA...
Ale w ramach dobroci, będziesz mógł leciec na estie

Currently there are four countries designated under these authorities: Cuba, the Democratic People's Republic of Korea (North Korea), Iran, and Syria.
Góra
 Profil Relacje PM off
xyrxis lubi ten post.
QbaqBA uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 07 Sty 2024 12:38 

Rejestracja: 18 Gru 2022
Posty: 7
Co to znaczy w ramach dobroci?. Biura podróży, które organizują wycieczki piszą:''osoba, która po 1 marca 2011 odwiedziła Koreę Północną, Iran, Irak, Libię, Somalię, Sudan, Syrię lub Jemen.nie może ubiegać się o autoryzację w systemie ESTA. Wymieniony jest więc Sudan, w którym byłam. Chciałabym mieć pewność, aby zaplanować wyjazd.. Jadę indywidualnie, ale skoro biura podróży aktualnie podają takie informacje, to jestem zdezorientowana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Sty 2024 12:46 

@dawoj2 zignoruj tego gościa, on czuje się jak uprzywilejowany podróżnik i odpowiedział Ci z ironią bo według niego zamiast przeczytać istniejące posty otworzyłeś nowy wątek. Ale to świetna okazja by nabić sobie kolejny post.
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Sty 2024 12:52 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22255
Jest cały temat o Esta, no ale po co, otwórzmy nowe

esta-do-usa-visa-waiver-program-dyskusja-ogolna,766,145377

Po drugie sprawdza się Ministerstwa dot. wiz a nie biura podróży
https://www.state.gov/state-sponsors-of-terrorism/

Chociaż w drugiej strony ESTA twierdzi ze Wiza potrzebna
https://www.cbp.gov/travel/internationa ... on-act-faq
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
dawoj2 uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 07 Sty 2024 13:28 

Rejestracja: 18 Gru 2022
Posty: 7
Dałam zapytanie, bo nie mam takiego doświadczenia w znajdowaniu wiadomości, jak wszyscy, którzy są na tym forum bardzo aktywni i swobodnie się tu poruszają..
Przeglądałam wcześniejsze posty zanim tu napisałam, ale pogubiłam się w gąszczu informacji.Chciałam potwierdzenia od takich osób, jak wy, którzy doskonale się orientujecie, Dziękuje za linki. . Przeanalizowałam je i wyszukałam następujące informacje, konkretnie mnie dotyczące..
''Nowe wymagania kwalifikacyjne dotyczące podróży VWP
Zgodnie z ustawą podróżni w następujących kategoriach nie są już uprawnieni do podróżowania lub dopuszczenia do Stanów Zjednoczonych, bez zwolnienia, w ramach VWP:
• Obywatele państw VWP, którzy podróżowali do Iraku, Korei Północnej, Syrii, Iranu, Sudanu, Libii, Somalii lub Jemenu w dowolnym momencie lub po 1 marca 2011 r. (z ograniczonymi wyjątkami); "'
Z tego wynika,że muszę wyrabiać wizę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group