Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Sty 2019 16:11 

Rejestracja: 21 Gru 2017
Posty: 9
Cześć :)

We wrześniu wybieramy się na 3,5 tygodnia do USA. Lądujemy w LA i stamtąd też wylatujemy. Początkowo mieliśmy jechać na 3 tygodnie, ale daliśmy się ponieść przy kupnie biletów :D

Byłabym bardzo wdzięczna za wszelkie komentarza co do planu. Wybieramy się we czwórkę i będziemy prowadzić samochód na zmianę, więc mam nadzieję, że nie odczujemy aż tak bardzo przejechanych kilometrów.

Wydaje mi się, że plan wygląda dosyć lajtowo w porównaniu do innych planów tutaj przedstawionych. Z jednej strony zastanawiam się, czy może coś więcej warto by było zrobić, a z drugiej nie chcemy się wykończyć przez te 3,5 tygodnia. A może warto by było coś wyrzucić a zamiast tego dodać coś innego?

Dzięki z góry za wszelką pomoc!

Załączniki:
USA_plan.PNG
USA_plan.PNG [ 82.32 KiB | Obejrzany 8532 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Bubu69 lubi ten post.
 
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#2 PostWysłany: 31 Sty 2019 17:29 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
zazdroszczę :)
a co do samego planu:
standardowo polecam odlozyc zwiedzanie LA na sam koniec, zawsze nawet jak bedziecie mieli dosc to mozna poleniuchowac. poza tym zawsze to dzien lub dwa "ubezpieczenia" jak sie obsunie jakis fragment planu.
No i od razu cisnełabym na północ jedynką (trzeba sprawdzic ktore punkty otwarte) zatrzymujac sie na noc wlasnie w Moro bay albo Santa Barbara. Mysmy też odwiedzali Solvang (takie amerykanskie wyobrazenie dunskiego miasta) ;)
po drodze można zwiedzic Hearst Castle (nam zabrakło czasu)
W Monterey oprócz wielorybow jest podobno swietne oceanarium (nie bylismy, zaluje), w okolicy Ano Nuevo NP, Caramel (miejsce odwiedzin JPII)
pozeniej w SFO ile wlezie (zawsze za krotko) i stamtad jechalabym do Yosemite zeby przez Tioge pozniej dojechac do DV (po drodze Mono Lake). W sumie odpuścilabym drugi park z sekwojami, w Yosemite też je zobaczysz. No chyba że jestes fanką botaniki.
Tame mozna zrobić z LV i byc tam dwa wieczory efektywnie skoro pozniej zamierzacie i tak jechac do Zion.
powodzenia :)
Góra
 Profil Relacje PM off
milva_ uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 31 Sty 2019 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2014
Posty: 99
Loty: 84
Kilometry: 171 198
Jeżeli pojedziecie z Yosemite przez Tioga Road (a we wrześniu powinna być otwarta) to oprócz Mono Lake warto też pojechać do Bodie Ghost Town (wstęp 8$).
Plan jak dla mnie super, atrakcji w sam raz :) , część trasy pokrywa się z tym co ja robiłam: SF-Yosemite-Dolina Śmierci-Vegas-Zion-Bryce i podobnie też rozłożyłam na taką samą ilość dni - pośpiechu w zwiedzaniu nie było :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Bubu69 lubi ten post.
milva_ uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 31 Sty 2019 18:59 

Rejestracja: 21 Gru 2017
Posty: 9
Dziękuję bardzo za odpowiedzi :)

Rzeczywiście przesunięcie LA na sam koniec byłoby dobrym pomysłem. Początkowo też tak chciałam zrobić, ale wtedy wychodziło mi, ze w LV będziemy w weekend i cena noclegu będzie wysoka. Ale po wyrzuceniu zwiedzania z 07.09 (czyli sekwoi) bylibyśmy w LV w czwartek, więc idealnie.

Solvang, Hearst Castle, oceanarium w Monterey, Mono Lake i Bodie Ghost Town wpisuję na listę do zobaczenia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 31 Sty 2019 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Bardzo fajnie zaplanowane :)

Osobiście zrobiłbym Sekwoje po drodze z Yosemite do Death Valley.
Valley of Fire to strata czasu. Lepiej poszukać czegoś innego
Noclegi w pobliżu Zionu polecam w St. George. Duży wybór, ceny niskie i sporo restauracji. Do Zionu jedzie się ok. 45 minut
W Page polecam nocleg w https://www.airbnb.pl/trips/v1/e27027a8 ... e0ee5686ce
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
milva_ uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 03 Lut 2019 00:51 

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 37
Loty: 153
Kilometry: 372 974
Jeżeli na końcu zahaczacie o San Diego (fajny ogród zoologiczny) to warto podjechać pod meksykańską granicę, zostawić auto (wypożyczalnie nie zgadzają się na wjazd pożyczonym autem do Meksyku) i przejść pieszo do Tijuany na jakieś pół dnia.
My mieliśmy trochę inny plan na zachód USA. Punktem startowym i końcowym było SF i po zaliczeniu Yosemite, Sequoia NP, Death Valley pojechaliśmy na północ - Lassen Volcanic NP, Lava Beds NP, Crater Lake NP i powrót do SF przez Redwood NP i Napa Valley. Zajęło to nam 3 tygodnie. Parki narodowe w Utah mieliśmy zaliczone w poprzedniej wycieczce, a w ogóle uważam, ze jeżeli są jakieś ograniczenia czasowe, to najbardziej godne polecenia są parki w Utah i samo Salt Lake City.
Góra
 Profil Relacje PM off
Bubu69 lubi ten post.
milva_ uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 03 Lut 2019 12:33 

Rejestracja: 21 Gru 2017
Posty: 9
cyryl99 napisał(a):
Jeżeli na końcu zahaczacie o San Diego (fajny ogród zoologiczny) to warto podjechać pod meksykańską granicę, zostawić auto (wypożyczalnie nie zgadzają się na wjazd pożyczonym autem do Meksyku) i przejść pieszo do Tijuany na jakieś pół dnia.

Ciekawy pomysł z Tijuaną :) A nie ma problemu z powrotem przez granicę do Stanów? Czy mogą się zdarzyć duże kolejki? Nie ma żadnych problemów natury formalnej, żeby opuścić terytorium Stanów, a później do niego wrócić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Lut 2019 21:26 

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 37
Loty: 153
Kilometry: 372 974
Problemu nie ma, wizy są teraz wielokrotne. Kolejka, owszem, jest bo paszporty sprawdzają, ale dość szybko idzie. Po meksykańskiej stronie mocno reklamują się apteki, lekarstwa są sporo tańsze niż w USA. W knajpach i sklepach można bez problemu płacić w USD.
Góra
 Profil Relacje PM off
Bubu69 uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 13 Lut 2019 09:42 

Rejestracja: 09 Sty 2017
Posty: 19
milva_ napisał(a):
Ciekawy pomysł z Tijuaną :) A nie ma problemu z powrotem przez granicę do Stanów? Czy mogą się zdarzyć duże kolejki? Nie ma żadnych problemów natury formalnej, żeby opuścić terytorium Stanów, a później do niego wrócić?

Wracałem ponad tydzień temu około 12 i czekanie w kolejce + rozmowa może 2 minuty, jeśli nie przekroczyłeś daty wybitej na granicy nie powinno być problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off
milva_ uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 13 Lut 2019 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2017
Posty: 105
Loty: 179
Kilometry: 397 505
My w obie strony praktycznie bez kolejki. Do granicy z Tijuaną jeździ też tramwaj z centrum San Diego.
Zaraz za granicą jest budka z informacją turystyczną, można wziąć mapę i poradzić się, co warto obejrzeć.

Wg mnie bardzo warto, dużo pysznego i taniego jedzenia (jedliśmy świetne ceviche, tacos), dobre owoce na bazarze (a do tego tanie), kupiliśmy też zestaw suszonych meksykańskich papryk, które u nas są niedostępne. Można też się zaopatrzyć w niedrogi alkohol.
No i jak dla mnie, to była miła odmiana po uporządkowanych Stanach ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
milva_ uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 16 Lut 2019 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
Plan jak najbardziej super, do zrobienia i to na spokojnie :), jeśli jest kilku kierowców to nie odczujecie tak tej jazdy.
Zgadzam się z @Oszukani, że też zrobiłabym Sekwoje jadąc w dół od Yosemite, a z LA od razu do góry 1-ką. I potem od Sekwoi dołem do DV. Natomiast jeśli się na to nie zdecydujecie, to zapewne będziecie z Yosemite jechać przez Tioga Rd, to tak jak @Mixsa polecałabym zahaczyć o Bodie Ghost Town. Reszta planu wygląda sensownie i nic bym nie zmieniała :)
Góra
 Profil Relacje PM off
milva_ uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 18 Lut 2019 10:53 

Rejestracja: 21 Gru 2017
Posty: 9
Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Mar 2019 16:08 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 72
Hej nie chce zakladac nowego watku. Rowniez planujemy podobna trase pod koniec sierpnia - poczatek wrzesnia. Waham sie strasznie jezeli chodzi o Yosemite... Czy warto (musielibysmy dolozyc 400km)? Ja najchetniej bym odpuscila, mam wrazenie, ze krajobraz podobny troche do naszego, ewentualnie do Szwajcarii gdzie obecnie mieszkam- gory, lasy rzeka i wodospad... Nie jestem ponadto fanka wedrowek, wspinaczek czy podobnych atrakcji... Niektore zdjecia sa faktycznie piekne, ale te bardziej realne (bez 100 filtrow) juz nie zachwycaja.
Czy jest ktos kogo Yosemite nie zachwycilo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 03 Mar 2019 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
@froggy89 - jeśli faktycznie mielibyście nadrabiać 400 km, to również bym odpuściła. Masz rację, krajobraz podobny baaardzo do naszego, czy tak jak piszesz, do Szwajcarii. Oczywiście jest tam ładnie itd. i warto tam być, ale w tym wypadku specjalnie bym tam nie jechała ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Mar 2019 19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
@froggy89 kompletnie nie zgadzam się z @Bubu69. Warto nadrobić dla Yosemite, oczywiście pod warunkiem, że chcecie robić szlaki, a nie tylko podjechać do doliny i jechać dalej. Zdecydowanie godny uwagi jest 4mile trail. Zdjęcia z Yosemite zachwycają nawet bez filtrów :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 03 Mar 2019 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
Hahaha, no widzisz @froggy89 , tak naprawdę każdy ma inne zdanie i musicie sami zdecydować co zrobić i co Wam się podoba ;). Ej, @Oszukani , ale ja nie uważam, że tam nie warto jechać w ogóle, tylko może w tym wypadku ;). Ja akurat specjalnie poprowadziłam trasę tak, żeby tam być :). No ale powiedz, widoki są trochę podobne do naszych, czy nie :)? Mnie akurat tak się skojarzyło będąc na miejscu, że to prawie jak bym była w naszych polskich górach :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 03 Mar 2019 20:40 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
@froggy89

Jeżeli chcesz argumentu za tym, żeby nie jechać to powiem, że na przełomie sierpnia/września tych wodospadów może nie być za dużo. Większość z nich raczej będzie wyschnięta. Mogą się również pojawić pożary.

Nie pamiętam kiedy @Bubu69 i @Oszukani byli w Yosemite. My mieliśmy trasę zaplanowaną z Yosemite i było przepięknie. Zupełnie inaczej od surowych krajobrazów DV, Arizony, Nevady. Byliśmy w maju i wtedy wodospady były w rozkwicie. Trudna decyzja :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 04 Mar 2019 10:23 

Rejestracja: 16 Mar 2018
Posty: 33
My byliśmy w Yosemite właśnie w połowie września, a ogólnie robiliśmy podobną trasę. Faktycznie, wodospadów nie było, ogólnie było sucho:D Ale i tak to inny świat w porównaniu z większością pozostałych parków. Wg mnie jednak warto nadrobić dla Yosemite, choćby dlatego że pozostałe miejsca mają - mniej lub bardziej - ale jednak podobny klimat/widoki. Yosemite jest po prostu czymś innym, więc warto choćby dla urozmaicenia krajobrazów go zobaczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 04 Mar 2019 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Zawsze irytują mnie określenia "Być w xxx i nie zobaczyć xxx to grzech", ale w wypadku pobytu w CA, Yosemite jest warte każdych pieniędzy i nałożonych kilometrów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 04 Mar 2019 13:31 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 146
Loty: 181
Kilometry: 453 901
My byliśmy końcówka września 2017 i wodospady jeszcze były. Wedlug mnie warto wstąpić do yosemite nie lubicie trekkingow to autem idzie na glacier point pod wodospady jest kilka kroków i polecił bym mirror lake
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group