Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
e-Wiza
do Okręgu Kaliningradzkiego
e-wiza-do-obwodu-kaliningrad,1463,143219
do Obwodu Leningradzkiego z S. Petersburgiem od 01.10
e-wiza-sankt-petersburg,1463,143408
na wschodzie Rosji
e-wiza-wschod-rosji,1463,148599


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 589 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 30  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#341 PostWysłany: 05 Sie 2016 22:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
Do tranzytowej nie.
A kontaktowałeś się z ambasadą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#342 PostWysłany: 05 Sie 2016 22:48 

Rejestracja: 22 Mar 2014
Posty: 45
Zeus w tym wniosku internetowym o wizę, trzeba podawać miejsce pracy i stanowisko? patrzą na to?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#343 PostWysłany: 24 Sie 2016 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Czy ktoś przerabiał bezpłatną wizę do Rosji dla osób niepełnosprawnych?
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#344 PostWysłany: 24 Sie 2016 13:03 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
wierny62 napisał(a):
Zeus w tym wniosku internetowym o wizę, trzeba podawać miejsce pracy i stanowisko? patrzą na to?

Tak, trzeba. Ale nikt się z moim pracodawcą oczywiście nie kontaktował.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#345 PostWysłany: 24 Sie 2016 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
krasnal napisał(a):
Czy ktoś przerabiał bezpłatną wizę do Rosji dla osób niepełnosprawnych?

Dzwoniłem pytałem, podobno działa...
Każdy stopień niepełnosprawności, trzeba przynieść orzeczenie...
Voucher i ubezpieczenie aktualne, czyli płatne
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off
krasnal uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#346 PostWysłany: 05 Wrz 2016 10:03 

Rejestracja: 23 Maj 2015
Posty: 81
Loty: 166
Kilometry: 250 975
niebieski
Witajcie!

10 października wybieramy sie do Moskwy. 16 września mamy wizyte w konsulacie w Krakowie. Wszelkie formalności załatwione tzn. ubezpieczenie, voucher, formularz, noclegi na booking.com, pozostaje już tylko zrobić przelew (całe szczęście jeszcze go nie wykonałem). Otóż popełniłem głupi błąd, ponieważ we wniosku voucherowym wpisałem daty pobytu 09-15.10 podczas gdy w rzeczywistości są to 10-16.10 (szczerze to nie mam pojęcia jak to sie stało). We wniosku wizowym, daty są poprawne, oczywiście wszystkie dane vouchera są już wklepane i nawet jakbym chciał wydać kolejne 20$ to przepada nam termin, a czasu mało. Napisałem maila z prośbą o zmianę daty wylotu o dwa dni do przodu na support@ivisa.ru lecz od 4 dni nie odpisali.
I teraz pytanie do Was- czy ktoś miał taką sytuację i być może w konsulacie przymknęli oko na taki czeski błąd? Czy też jak najszybciej umawiać nowy termin aby mieć jeszcze te 10 dni kalendarzowych do daty wyjazdu?

Z góry dzięki za odpowiedź.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#347 PostWysłany: 05 Wrz 2016 10:08 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Nie słyszałem, żeby przymykali oko. Po prostu kup sobie drugi voucher na ten ostatni dzień 16-go. Można mieć dwa różne, przerabiałem to niedawno.
Góra
 Profil Relacje PM off
sevenfiftyseven uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#348 PostWysłany: 15 Wrz 2016 02:23 

Rejestracja: 15 Wrz 2016
Posty: 1
Witam serdecznie.
Mógłby mi ktoś wytłumaczyć gdzie mam złożyć wniosek wizowy w trybie ekspresowym ? Czy tylko Warszawa przyjmuje wnioski ekspresowe czy inne konsulaty również ?
Jak to wygląda z terminami umawiania się przy trybie ekspresowym ?

-- 15 Wrz 2016 02:28 --

Witam serdecznie.
Mógłby mi ktoś wytłumaczyć gdzie mam złożyć wniosek wizowy w trybie ekspresowym ? Czy tylko Warszawa przyjmuje wnioski ekspresowe czy inne konsulaty również ?
Jak to wygląda z terminami umawiania się przy trybie ekspresowym ?
Szybciej będzie przez konsulat czy przez centrum wizowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#349 PostWysłany: 04 Paź 2016 11:41 

Czy wizy będą tańsze?
dziennikelblaski.pl/387785,Chca-by-wizy-do-Federacji-Rosyjskiej-byly-tansze.html#axzz4M6kP7XLA
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#350 PostWysłany: 04 Paź 2016 19:31 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 92
mam pytanie, wybaczcie ale ostatnio składanie wniosków do krajów sowieckich mnie przerasta ;)

chcę złożyć wniosek o wizę, ale chcę skorzystać z pośrednika z powodów zawodowych i braku czasu na poranne wizyty w Ambasadzie - na chwilę obecną posiadam:

- wypełniony wniosek online na stronie Ambasady Rosji
- ubezpieczenie
- voucher turystyczny

poniższa strona
http://warsaw.kdmid.ru/pl.aspx?lst=pl&i ... izowe.aspx

kieruje mnie na
http://vfsglobal.com/russia/poland/

no i tutaj elegancko, niedaleko pracuję, wiec ta opcja bardzo mi odpowiada, po kliknięciu na "ustalić termin wizyty" przenosi mnie na tę stronę
https://www.vfsvisaonline.com - tutaj wszystko uzupełniam jak Wielki Brat przykazał, umów wizytę, wybrany termin, potwierdzenie no i dostaję "appoitment letter" że moja wizyta została potwierdzona i jako adres "Russia Embassy ul Belwederska 25C" etc

podczas wybierania na powyższej stronie była tylko opcja "Russia Embassy" i teraz się zastanawiam gdzie się umówiłem czy do centrum wizowego vfs (tutaj bym chciał) czy do Ambasady bezpośrednio?

sorry za głupie pytania, ale chciałbym być pewien :)
dzięki z góry
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#351 PostWysłany: 11 Paź 2016 21:17 

Rejestracja: 10 Sie 2012
Posty: 129
Proszę, pomóżcie bo nie wiem czy ogarniam.
Chciałbym "wyskoczyć" z rodziną (2+1) na 3-4 dni do Rosji, pociągiem przez Białoruś.

Z tego co ustaliłem to muszę wystąpić o wizę turystyczną (150zł/os. - http://warsaw.kdmid.ru/pl.aspx?lst=pl&i ... izowe.aspx)
Do tego muszę dołączyć voucher (np. 50zł/os./14dni - http://visabrokers.pl/v_form14r.php)
Do tego wykupić ubezpieczenie (1,5EUR/os./dzień - np. SIGNAL IDUNA)
Dodatkowo, mogę skorzystać z centrum wizowego (25EUR/os.), żeby się nie umawiać na konkretną godzinę w konsulacie.

Z grubsza licząc wychodzi 300zł/os. (lub 200zł/os. z pominięciem centrum wizowego) :/

Czy coś przeoczyłem jeśli chodzi o Rosję?

Do tego jeszcze wiza tranzytowa na Białoruś (dwukrotna?), vouchery na Białoruś (?), coś jeszcze?.

Jak tak to wszystko podliczam to przechodzi mi ochota na ten kierunek...
:cry:

Pozdrawiam,
Kamil
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#352 PostWysłany: 11 Paź 2016 21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
poczekaj az zobaczysz ceny na miejscu ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#353 PostWysłany: 14 Lis 2016 20:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 435
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Pytanie odnośnie wizyty w konsulacie w Krakowie. Czy jest tam sprawdzane, że ubezpieczenie jest konkretnie na to 30k EUR? Bo mam na 100k PLN i zastanawiam się, czy jest mi potrzebne dodatkowe na wyjazd do Rosji?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#354 PostWysłany: 14 Lis 2016 20:41 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Ja aplikowałem w Krakowie o wizę parę miesięcy temu i ubezpieczenie tak samo jak vouchery były bardzo dokładnie sprawdzane. Jeśli dalej tak jest to nie sądzę, aby przeszła kwota niższa od minimalnych 30 tys. EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off
barka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#355 PostWysłany: 31 Sty 2017 14:41 

Rejestracja: 09 Lip 2014
Posty: 10
Loty: 92
Kilometry: 228 146
Witam,
Czy Konsulat Generalny Federacji Rosyjskiej w Poznaniu wydaje wizy? Czy komuś udało się w Poznaniu i może się podzielić doświadczeniami?
Strona konsulatu odsyła do strony IFS. Naturalnie chciałbym uniknąć wszelkich dodatkowych opłat dla pośredników i niepotrzebnie nie napychać im kieszeni, kiedy da się załatwić taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#356 PostWysłany: 01 Lut 2017 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2011
Posty: 181
Czy jak ktoś jest zameldowany w woj. podkarpackim, to może złożyć wniosek i iść na spotkanie w Warszawie, czy obowiązkowo trzeba w Krakowie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#357 PostWysłany: 02 Lut 2017 18:46 

Trzeba w Krakowie. Tutaj jest więcej info o samodzielnym załatwianiu wizy: http://www.niebieskaplaneta.pl/index.ph ... a-do-rosji
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#358 PostWysłany: 13 Lut 2017 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
To ja mam taką zagwozdkę - mamy voucher turystyczny od hotelu na 4 dni (zgodnie z wykupioną rezerwacją), w Rosji zamierzamy być 6 dni; czy wizę dostaniemy tylko na 4 dni i musimy załatwiać dodatkowy papier na kolejne 2 dni czy też wizy i tak dają na 30 dni (wszędzie jest napisane, że wizy wystawiane są na _maksymalnie_ 30 dni i to jest zupełnie niejasne
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#359 PostWysłany: 13 Lut 2017 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Mi wystawili dokładnie na 7 dni, tyle ile było na voucherze.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#360 PostWysłany: 13 Lut 2017 13:22 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Dostaniesz wizę dokładnie na takie daty jakie masz na voucherze.
Jeśli chcesz na dłużej to postaraj się o dodatkowy voucher - albo na brakujące dni albo na cały pobyt. Przy krótkich okresach cena vouchera będzie pewnie taka sama na 2 i na 6 dni więc sugerowałbym kupić nowy voucher na cały pobyt - wtedy do wniosku o wizę dołączysz tylko jeden voucher. Ja miałem dwa (z różnych hoteli) i dla pani w konsulacie w Krakowie był to duży problem - dopiero, gdy stanowczo powiedziałem, że kolega miał dokładnie taką samą sytuację i wtedy wszystko było ok, po dłuższej konsultacji wróciła i przyjęła wniosek.
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 589 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 30  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group