Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 805 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#721 PostWysłany: 07 Lis 2022 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 185
Kilometry: 335 678
platynowy
mucha napisał(a):
Koleżanka leci dzisiaj WAW-IST-IKA i chciała wizę on-arrival, tak jak to przez całe lata było. Traveldoc.aero wskazuje taką możliwość bez żadnych dodatkowych komentarzy. W Warszawie na check-in upierali się że i tak trzeba aplikować poprzez stronkę eVisa i czekać na decyzję. Póki co puścili ją do Stambułu i tam się okaże czy poleci dalej czy nie.


Od czasow covidowych chyba nie ma juz chyba mozliwosci uzyskania klasycznej VoA na lotniskach. Trzeba miec grant notice przed przylotem i wtedy reszta formalnosci ma miejsce na lotnisku. Moim zdaniem jej nie wpuszcza, a w Turkishu to juz tym bardziej.

https://evisa.mfa.ir/en/visa-arrival/
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#722 PostWysłany: 07 Lis 2022 10:32 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Tylko że na TravelDoc (zawsze był "wyrocznią") nic o tym nie ma.

Załącznik:
tdoc.png
tdoc.png [ 381.35 KiB | Obejrzany 1477 razy ]


A strona TK mówi że wystarczy sam Submission Notice czyli potwierdzenie złożenia. To zrobiła na szybko, w Stambule okaże się czy wystarczy.

Załącznik:
tk.png
tk.png [ 349.11 KiB | Obejrzany 1477 razy ]


Generalnie każde źródło mówi co innego.

Update ze Stambułu: dali kartę pokładową i NIC nie chcieli, nawet tego Submission Notice.
_________________
Life is short and the world is wide.


Ostatnio edytowany przez mucha, 07 Lis 2022 14:33, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#723 PostWysłany: 07 Lis 2022 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 185
Kilometry: 335 678
platynowy
ostatnie zdanie najlepiej to wszystko podsumowuje ;) daj znac jak sie skonczy cala ta sytuacja. na grupie See you in iran rowniez nie widzialem od dawna potwierdzenia, ze wciaz mozna uzyskac VoA na lotnisku bez poprzedniego aplikowania online.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#724 PostWysłany: 07 Lis 2022 13:51 

Rejestracja: 20 Cze 2018
Posty: 135
niebieski
@tunczaj VOA nie działa od, mniej więcej, konferencji "antyirańskiej", która odbyła się w Warszawie w lutym 2019. W marcu 2019 już się odbiłem od ściany, podobnie dwa miesiące później.
_________________
http://www.16republika.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#725 PostWysłany: 07 Lis 2022 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 185
Kilometry: 335 678
platynowy
chyba mylisz dwie kwestie. wtedy Iran wstrzymal wydawanie wiz konkretnie dla Polaków, z powodu organizowania tej konferencji. a rozmowa jest o ogolnej mozliwosci uzyskania VoA, niezaleznie od narodowosci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#726 PostWysłany: 09 Lis 2022 08:44 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
mucha napisał(a):
Update ze Stambułu: dali kartę pokładową i NIC nie chcieli, nawet tego Submission Notice.

Info od koleżanki. W tym Stambule ją odprawili i bagaż nadali, ale wycofali przy boardingu. Nie wystarczył sam Submission Notice, bez evisy nie wpuścili na pokład. Ona z tych co wejdą oknem jak nie drzwiami, więc rano pojechała do miasta do konsulatu irańskiego, tam w 10min dostała wizę (koszt 75€).

Polecieć niestety musiała Pegasusem na nowym bilecie bo Turkish za przebukowanie chciał prawie 500 USD (a bilet cały ogólnie kosztował mniej niż 800zł),
Ogólnie w całym zamieszaniu Turkish ma swoje za uszami, bo informacje na stronie są jedynie poglądowe (co małym drukiem na dole napisane) a co mają w swoim systemie tego nie wie nikt. Myślę że w tej sytuacji większość linii by się zgodziła na darmowe przebukowanie rejsu a u kebabów beton :/
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
tunczaj uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#727 PostWysłany: 20 Lis 2022 08:11 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1164
platynowy
Mój Grant Notice był dość dokładnie sprawdzany przy checkinie w Warszawie, a później także przy boardingu w Stambule. Nie sądzę, aby był jakikolwiek sens wyruszania w drogę bez niego.
Na miejscu w Iranie tylko nieliczne hotele/hostele żądały okazania wizy przy checkinie.

Wczoraj podczas opuszczania kraju funkcjonariusz nie był zainteresowany moją wizą, chciał jedynie zobaczyć paszport i boarding pass. Trochę się nawet spodziewałem pytań na temat pobytu w kraju - zapewne widział zarejestrowane noclegi od Teheranu do Hormozu, ale cała operacja trwała może 15 sekund i zakończyła się formułką "safe travel".

BTW, dla tych którzy lecą z Grant Notice - na przylocie oprócz 75€ za wizę, ściągają także 3$ prowizji - dobrze mieć drobne, gdyż ewentualną resztę wydają w rialach po takim sobie kursie. Dałem 80€ i dostałem 620k tomanów reszty.

A skoro o wjeździe mowa to do Iranu nie wpuszczą też bez ubezpieczenia. Oprócz polisy po angielsku, dobrze jeśli na niej widnieje gdzieś słowo Iran. Miałem polisę z Warty z wyszczególnionym "Destination: Iran" - przeszła bez problemu. Ale innym kazali wykupić na miejscu dodatkowe - w zależności od gadki (albo narodowości, kto wie) urzędnik brał za nią po 10-15€.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#728 PostWysłany: 22 Lis 2022 12:13 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Jedna z osób z mojej ekipy miała tylko wypełniony wniosek (submission notice) ale niezaakceptowany. Pegagus się nie doczepił i wpuścił na pokład, ale kolega spędził prawie 2h po przylocie na załatwianiu wizy on-arrival. Najpierw w systemie musieli coś zmieniać, potem szczegółowa przepytka co, gdzie, jak, z kim. Sprawdzanie rezerwacji hostelu (dzwonili tam w środku nocy), ubezpieczenia itp. Wszystko w miłej atmosferze. Koszt niezmiennie 75€ plus 3€ prowizji banku.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#729 PostWysłany: 14 Cze 2023 15:42 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 501
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Czy składał ktoś niedawno wniosek o evisa bądź dostał visa on arrival? Jak to wygląda na dzień dzisiejszy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#730 PostWysłany: 19 Cze 2023 13:18 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1100
platynowy
Złożyłem wniosek o e-wizę w czwartek nad ranem. W okienko o adres i kontakt w Iranie podałem namiar na hosta z Tebrizu znalezionego na homestay. Do tego momentu wniosek "waiting for verification". Właśnie dzwoniłem do Ambasady i Pani powiedziała, że wcześniej załatwiali wydanie wizy mailowo, ale od niedawna trzeba przyjechać z paszportem. Wydania wizy w godzinach 9-12. Jeśli będzie się miało od razu potwierdzenie wpłaty na konto to wydadzą od ręki.
_________________
Image

Lecisz z POZ i potrzebujesz pomocy z czymkolwiek? Odezwij się!


Ostatnio edytowany przez Bajerglowa94, 19 Cze 2023 14:18, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Architekt2001 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Wiza do Iranu
#731 PostWysłany: 19 Cze 2023 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
Czyli skłda się wniosek online ale dostaje się wklejkę w paszport?
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#732 PostWysłany: 19 Cze 2023 14:18 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1100
platynowy
@Martinuss na to wygląda
_________________
Image

Lecisz z POZ i potrzebujesz pomocy z czymkolwiek? Odezwij się!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#733 PostWysłany: 19 Cze 2023 15:40 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 196
Loty: 27
Kilometry: 49 997
niebieski
Czyli bez wizyty w Warszawie się nie obejdzie?!

"Świetna" wiadomość dla kogoś, kto jest np ze Szczecina :?
_________________
42 państwa Europy + Meksyk, Dominikana, Maroko, Tunezja, Egipt, Izrael, Palestyna, Liban, Turcja, Jordania, Gruzja, Armenia, Uzbekistan, Tadżykistan, Oman i ZEA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#734 PostWysłany: 21 Cze 2023 14:16 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1100
platynowy
Wczoraj zakończyłem moją przygodę z wizą. Najpierw zaakceptowali submission notice (sprawdziłem status wniosku sam na stronie; mail z informacją przyszedł mi z kilkunastogodzinnym opóźnieniem), a kilka h później odbierałem już wizę w Ambasadzie. Odbiór za okazaniem lub przesłaniem na maila Ambasady potwierdzenia przelewu na 50 euro oraz ubezpieczenia podróżnego (Worldwide z Revoluta Premium było okej). Pani z Ambasady rekomenduje przelew z PKO, a w razie problemów mamy 5 min pieszo do placówki tegoż banku. Wiza w formie wydruku A4, przychodzi też na maila (też z lekkim opóźnieniem). Jeśli ktoś robi wizę przed zakupem biletów, to radzę wpisać większą ilość dni niż się planuje, gdyż na wizie jest zadeklarowana przez nas ilość dni, z informacją o potrzebie kontaktu z placówką wizową w przypadku przedłużenia pobytu.
_________________
Image

Lecisz z POZ i potrzebujesz pomocy z czymkolwiek? Odezwij się!
Góra
 Profil Relacje PM off
tunczaj lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#735 PostWysłany: 21 Cze 2023 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@Bajerglowa94

Czyli w paszporcie nie masz żadnego stempla ani wklejki? Tylko wiza w formacie A4 tak jakby to była wersja elektroniczna?
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#736 PostWysłany: 21 Cze 2023 14:33 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1100
platynowy
@Martinuss w paszporcie nic, tylko wydruk, który sam mógłbym sobie zrobić z maila :roll:
_________________
Image

Lecisz z POZ i potrzebujesz pomocy z czymkolwiek? Odezwij się!
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#737 PostWysłany: 12 Lip 2023 11:14 

Rejestracja: 03 Lis 2021
Posty: 14
Przestrzegam na własnym doświadczeniu, jeżeli przelew do ambasady po wizę, to raczej revolut lub polskie konto. Wise zablokowało transakcję i pogroziło blokiem całego konta za przelew do "biznesu powiązanego z państwem Iran".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#738 PostWysłany: 12 Lip 2023 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@naxxus

Nie używa się w przelewach „zakazanych” nazw krajów na które nałożone sankcje tj. Iran, KRLD, Kuba, Syria itp.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#739 PostWysłany: 17 Lip 2023 20:48 

Rejestracja: 19 Lip 2016
Posty: 28
Bajerglowa94 napisał(a):
Wczoraj zakończyłem moją przygodę z wizą. Najpierw zaakceptowali submission notice (sprawdziłem status wniosku sam na stronie; mail z informacją przyszedł mi z kilkunastogodzinnym opóźnieniem), a kilka h później odbierałem już wizę w Ambasadzie. Odbiór za okazaniem lub przesłaniem na maila Ambasady potwierdzenia przelewu na 50 euro oraz ubezpieczenia podróżnego (Worldwide z Revoluta Premium było okej). Pani z Ambasady rekomenduje przelew z PKO, a w razie problemów mamy 5 min pieszo do placówki tegoż banku. Wiza w formie wydruku A4, przychodzi też na maila (też z lekkim opóźnieniem). Jeśli ktoś robi wizę przed zakupem biletów, to radzę wpisać większą ilość dni niż się planuje, gdyż na wizie jest zadeklarowana przez nas ilość dni, z informacją o potrzebie kontaktu z placówką wizową w przypadku przedłużenia pobytu.


No dobra, czy ta wizyta w ambasadzie jest konieczna skoro i tak wysyłają wizę mailem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#740 PostWysłany: 18 Lip 2023 12:06 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1100
platynowy
@barbal10 post #730
_________________
Image

Lecisz z POZ i potrzebujesz pomocy z czymkolwiek? Odezwij się!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 805 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group