Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 804 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 41  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#701 PostWysłany: 10 Cze 2021 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 857
niebieski
Źródło: Iranogram

Załączniki:
64A0FC47-2476-40F1-A7F8-D50F9F78E74C.jpeg
64A0FC47-2476-40F1-A7F8-D50F9F78E74C.jpeg [ 545.22 KiB | Obejrzany 3063 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#702 PostWysłany: 17 Lis 2021 21:16 

Rejestracja: 12 Mar 2013
Posty: 44
Loty: 119
Kilometry: 307 051
Witam wszystkich.

Ktoś aplikuje o wizę po otwarciu granic dla turystów , wiem jak to teraz przebiega po dłuższym zamknięciu ... ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#703 PostWysłany: 17 Lis 2021 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Ty pytasz, czy chcesz się podzielić wiedzą?

Jeśli to drugie to pisz - jest wielu zainteresowanych
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#704 PostWysłany: 24 Lis 2021 22:29 

Rejestracja: 12 Mar 2013
Posty: 44
Loty: 119
Kilometry: 307 051
Masz racje źle sformułowałem pytanie.

Ja pytam ... chcę się w 2022 kolejny raz wybrać do Iranu i szukam jakiś informacji jak to teraz wygląda po otwarciu granic dla turystów...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#705 PostWysłany: 25 Lis 2021 10:05 

Rejestracja: 20 Cze 2018
Posty: 135
niebieski
Telefon do ambasady w Warszawie powinien rozwiać wątpliwości (pracują tam miłe i kompetentne osoby).
_________________
http://www.16republika.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#706 PostWysłany: 19 Sty 2022 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 144
Dodam aktualizację (styczeń 2022): złożyłem wniosek (rozmiary zdjęć identyczne jak w wymaganiach, załączyłem nieopłaconą rezerwację hotelową), wskazałem odbiór w ambasadzie
i już po godzinie dostałem @, że rozpatrzono pozytywnie. Więc niesamowite tempo i bez pośredników.
_________________
---------------------------
http://www.masaperlowa.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#707 PostWysłany: 20 Lip 2022 21:23 

Rejestracja: 20 Lip 2022
Posty: 1
Hej Wszystkim,

to mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość i cześć!

Wróciłem właśnie 3 dni temu z Iranu (a był to mój trzeci wyjazd) i procedura wizowa tym razem kosztowała mnie sporo nerwów - zatem wole ostrzec osoby wybierające się.

Przekonany o łatwości otrzymania wizy w przeszłości, zostawiłem sobie ten temat na 2 tygodnie przed wyjazdem i jakież było moje zdziwienie, kiedy moja wiza mimo skrupulatnie wypełnionego wniosku została dwukrotnie odrzucona z komentarzem "please apply with host".

Po rozmowie z bardzo sympatyczną Panią z konsulatu dostałem rekomendacje, aby złożyć wniosek przez agencję - bardzo sceptyczny, ale zdecydowałem się na pomoc https://iranianvisa.com/ i to dosłownie uratowało mój wyjazd.

Moja aplikacja stała w statusie "pending verificartion" i tylko dzięki pomocy Anoosheh i jej kontaktach w MFA Iranu dostałem Grand Notice i wizę (wydaną w Warszawie) na czas.

24 EUR zdjęło dużo stresu z mojej głowy a przede wszystkim udało się dostać wizę na czas, co były bardzo ryzykowne (wizę finalnie i tak odebrałem w przeddniiu wyjazdu).

Ogólnie wyjazd jak zawsze rewelacyjny i każdemu polecam ten piękny kraj! :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Adrian1990 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#708 PostWysłany: 28 Lip 2022 14:05 

Rejestracja: 21 Wrz 2019
Posty: 12
Loty: 75
Kilometry: 122 322
W moim przypadku Grant Notice dostałem w przeciągu 3 bądź 4 dni bezpośrednio przez stronę. Pozostało tylko odbyć wizytę w Ambasadzie w celu zostawienia paszportu.

@Kamil Piaseczny Mógłbyś proszę podzielić się Twoimi wrażęniami z wyjazdu? NIekoniecznie w tym wątku, może tutaj https://www.fly4free.pl/forum/iran-kompedium-wiedzy,901,27344&start=160 ?

Niestety w ciągu dwóch ostatnich lat nie pojawiło się zbyt dużo informacji odnośnie podróży do Iranu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#709 PostWysłany: 28 Lip 2022 17:57 

Rejestracja: 20 Cze 2018
Posty: 135
niebieski
@Kamil Piaseczny — aplikowanie poprzez agencję zaczęło się od słynnej konferencji "antyirańskiej", która odbyła się w Warszawie na początku 2019 roku.
_________________
http://www.16republika.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#710 PostWysłany: 22 Sie 2022 09:27 

Rejestracja: 16 Sie 2012
Posty: 60
Czy ktoś z Was mial taki problem - wybija mi w evisa ciagle, ze osoba na zdjeciu to nie jest osoba na paszporcie ;) i wniosek nie przechodzi. Probowalam z kilkoma zdjeciami - nic. Zdjecie spelnia wszystkie kryteria - jak przepuszczam przez Image Tool to jest ok, dopiero w polaczeniu z paszportem nie przechodzi. Komunikat za kazdym razem jest ten sam - "the face in the personal photo does not match with the passport photo". Panie w konsulacie rozlozyly rece :( to nie jest kwestia przegladarki czy czegos, bo 3 wnioski (meza i dzieci) przeszly bez zadnego problemu, tylko moj ciagle wyskakuje ten sam komunikat (probowalam rozne zdjecia).
Macie jakis pomysl co z tym fantem zrobic ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#711 PostWysłany: 08 Wrz 2022 07:48 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1164
platynowy
Korzystał ktoś ostatnio z opcji promesy online i później brał wizę on-arrival za dukaty płatne kartą na lotnisku w Teheranie? Jakieś problemy/wskazówki/spostrzeżenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#712 PostWysłany: 12 Wrz 2022 11:08 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
Kamil Piaseczny napisał(a):
bardzo sceptyczny, ale zdecydowałem się na pomoc https://iranianvisa.com/ i to dosłownie uratowało mój wyjazd.

A ja nie polecam tego biura. Dwa tygodnie temu złożyłem aplikację i zero kontaktu, kilka razy się upominałem o status, obiecują sprawdzić a potem głucha cisza. Dobrze że płatność Paypal bo można założyć spór i odzyskać środki.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#713 PostWysłany: 19 Wrz 2022 11:03 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
Powyższą krytykę muszę odszczekać. Po ponad 2tyg od złożenia u nich wniosku, dostałem na maila Grant Notice. Z tym uderzyłem do ambasady w Wawie, okazało się że nie trzeba się stawiać osobiście a wysłać maila na secretary@iranemb.pl z tym pdf. Poprosili o wpłatę 50€ na konto i przesłania potwierdzenia ubezpieczenia. Kilka dni później na maila przyszedł pdf z wizą.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
Fl3t05 lubi ten post.
aeonflux uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#714 PostWysłany: 19 Wrz 2022 20:09 

Rejestracja: 19 Wrz 2022
Posty: 8
Cześć wszystkim!
To mój pierwszy post na forum. Wybieram się z żoną do Iranu w połowie listopada i przyznam szczerze, że zaczynam powoli wariować od ilości informacji dotyczących zdobycia wizy... Mam nadzieję, że uda mi się tutaj uzyskać pomoc.

Rozumiem, że najpierw muszę zdobyć "kod na wizę" (Grant Notice) i mam na to dwie opcje:
1) Przez oficjalną stronę irańskiego ministerstwa (https://evisa.mfa.ir/en/) - kod otrzymuje się za darmo(?), ale jest wysokie ryzyko, że aplikacja zostanie odrzucona.
2) Poprzez pośrednika - opłata rzędu 20-25 euro, ale praktycznie pewne, że otrzymamy kod.

Następnie, mając kod, opcje są następujące:
1) Wizyta w Ambasadzie Iranu w Warszawie (wolałbym uniknąć) - koszt: 50 euro
2) Zgodnie z powyższym postem mucha - nie trzeba stawiać się osobiście, ale można załatwić sprawę mailowo i wizę również dostać na maila - koszt: 50 euro
3) Visa on Arrival na lotnisku w Teheranie za 75 euro - czy ta opcja wciąż jest realna? Wiem, że była przed covidem, ale nie jestem pewien jak teraz. Czy trzeba mieć Grant Notice, aby się o nią ubiegać po wylądowaniu?

Jeśli powyższe jest poprawne, to myślałem, aby najpierw spróbować zaaplikować oficjalnie, a jeśli się nie uda, to dopiero przez pośrednika, a następnie spróbować uzyskać wizę mailowo. Myślicie, że to ma sens?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#715 PostWysłany: 19 Wrz 2022 20:22 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
byłem tam krótko przed Covidem. Miałem wizę do odbioru na lotnisku, ale całość załatwiałem przez agencję - irańską. I pomijając kwestię ewidentnego łamania sankcji przez firmy słupy... to było to ciekawe przeżycie, także ze względu na kontakt z Irańczykami i ich angielski. Nie chodzi tu o gramatykę, ale tą irańską uprzejmość i poetyckość, mnie się to bardzo podobało.

Generalnie jak masz czas, możesz spróbować zaoszczędzić, ale ten koszt pośrednika nie jest na tyle duży, żeby się nad tym zastanawiać, moim zdaniem. Ja bym od razu wysłał tak, by mieć pewność i załatwić sprawę, a przy okazji dopytasz się agencji, jak wygląda obecnie wiza na lotnisku. Będą zorientowani.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Fl3t05 lubi ten post.
Fl3t05 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#716 PostWysłany: 10 Paź 2022 18:13 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1164
platynowy
Złożyłem wniosek przez agencję (TAP Persia), koszt to 28€ +7% prowizji, płatność kartą przez bramkę online. Zobaczymy ile to potrwa.

Pytanie do osób, które ostatnio przechodziły przez proces wizowy via agencja - są faktycznie jakieś nowe regulacje (np. z powodu aktualnych niepokojów w kraju) aby podawać szczegóły pobytu, czy po prostu robią grunt pod interes i za chwilę dostanę ofertę noclegów, kierowców i przewodników? Na stronach irańskiego MSZ lub ambasady w Warszawie nie widzę takiej informacji, ale może źle szukam :)

Cytuj:
Info we need:
In order to ensure safety and provide rapid assistance in cases of theft, assault, or accidents, the Iranian Ministry of Foreign Affairs has set some new guidelines for Tourist Visa applicants. That's why we need more information from you to provide them along with your application.

You must provide a daily itinerary of your time in Iran along with your application. (Date, City, Accommodation, Transport method to next city)
You should stay in a registered accommodation (Hotel, Hostel, Guesthouse, or Ecolodge). If you are couch surfing or staying at a homestay or other local residence, provide your hosts' information (Full Name, Mailing Address). If you plan on camping for the night, send us the approximate location of the nearest city or village.
If you decide to extend your visa, let us know the details (Extension City, Extension Length). Send us a message with your new itinerary details.
If any details of the daily itinerary you provide change during your travels, send us a message on WhatsApp. If not, you are responsible for any emergencies that may occur.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#717 PostWysłany: 10 Paź 2022 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
aeonflux napisał(a):
Korzystał ktoś ostatnio z opcji promesy online i później brał wizę on-arrival za dukaty płatne kartą na lotnisku w Teheranie? Jakieś problemy/wskazówki/spostrzeżenia?


Jak chcesz zapłacić na lotnisku w Iranie skoro karty Visa/MasterCard nie działają tam bo są sankcje?

@aeonflux

Z ciekawości, jakie miejsce transakcji jest przy płatności kartą? Turcja czy coś z Europy?
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#718 PostWysłany: 10 Paź 2022 19:29 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1164
platynowy
Merchant: "Ates It" (Turcja), płatność przez YekPay/Stripe
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#719 PostWysłany: 07 Lis 2022 09:15 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
Koleżanka leci dzisiaj WAW-IST-IKA i chciała wizę on-arrival, tak jak to przez całe lata było. Traveldoc.aero wskazuje taką możliwość bez żadnych dodatkowych komentarzy. W Warszawie na check-in upierali się że i tak trzeba aplikować poprzez stronkę eVisa i czekać na decyzję. Póki co puścili ją do Stambułu i tam się okaże czy poleci dalej czy nie.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#720 PostWysłany: 07 Lis 2022 09:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@mucha

Pchać się teraz do Iranu i jeszcze będąc kobietą...eh
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 804 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 41  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group