Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
https://immi.homeaffairs.gov.au/visas/g ... isitor-651


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 254 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#121 PostWysłany: 17 Wrz 2016 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
@fortuna ja bym wpisał nauczyciel. I tak przecież tego nikt nie weryfikuje :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#122 PostWysłany: 17 Wrz 2016 10:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
800 zl, nawet nie tysiac :D

ja wszystko oplacam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#123 PostWysłany: 17 Wrz 2016 10:24 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Ja proponowałbym kontakt bezpośrednio z ambasada. Pojechać fizycznie i porozmawiać z konsulem.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#124 PostWysłany: 17 Wrz 2016 10:37 

@luftairways takie pytanie odnośnie czy kogoś stać czy nie chyba jest nie na miejscu.

@fortuna - moim zdaniem powinna wpisać, że jest emerytką, chyba nie mają jak tego sprawdzić.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#125 PostWysłany: 17 Wrz 2016 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
dziabulek napisał(a):
@fortuna ja bym wpisał nauczyciel. I tak przecież tego nikt nie weryfikuje :)

szczególnie gdyby zarządzali wyciągu :)
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#126 PostWysłany: 17 Wrz 2016 15:28 

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 225
Loty: 77
Kilometry: 325 362
niebieski
nic nie traci, jesli zlozy wniosek ponownie. tym razem lepiej go udokumentuje - moze dostanie list , ze zaczyna prace od powrotu, nawet u obecnego pracodawcy.
moze znaja kogos w Au, kto napisze im list - zaproszenie. teoretycznie mozesz sponsorowac tylko rodzine, ale takie listy ponoc pomagaja (unikac slowa zaproszenie - skupic sie na tym, ze zapewni sie mieszkanie, razem sie gdzies pojedzie itd). jesli doczepili sie do kasy na rachunku z innym nazwiskiem - niech przeleja na wspolne wlasne z opisem, ze to z prezenty weselne. dowod wszelkich nieruchomosci na wlasne nazwisko sa wskazane. pomoze umowa najmu na wlasne nazwiska - mamy gdzie wrocic i tam wracamy. samochod na siebie - dowod dolaczyc, ubezpiecznie na wlasne nazwisko tez. napisac i dolaczyc cover letter - dlaczego chcesz pojechac, ze zona ma juz wize, ze sa bilety powrotne, ze zona ma robote, oczywiscie akt slubu - od razu bedzie dowod, ze sa swiezo po; co zwiedzic, historia dotychczasowych podrozy itd.

pogadac z kims z ambasady - nie wiem, jaki maja wplyw na decyje, bo te sa podejmowane w Au, ale moze cos.

jesli sa zdesperowani, moga skonsultowac sie z jakims agentem immigracyjnym przez skype - ok. 100 aud. Polska to teoretycznie kraj niskiego ryzyka, wiec jest szansa, ze sie uda.

moga spytac agenta immi o porade w tym watku - http://www.australiaforum.com/visas-imm ... ost1347834

nie wiem, jak wyglada dolacznie dokumentow do wizy turystycznej - w innych wizach mozna dla przejrzystosci wrzucic dokumenty z opisem do jednego kilkustronicowego pdf i zaladowac do nich na strone.

-- 18 Wrz 2016 01:10 --

@ fortuna

emerytka, dolacz zaproszenie i nie powinno byc problemow.
Góra
 Profil Relacje PM off
error000 lubi ten post.
error000 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#127 PostWysłany: 19 Wrz 2016 18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2013
Posty: 249
Loty: 88
Kilometry: 201 994
niebieski
@mmis4167 dzięki za rady - wniosek złoży ponownie ze wszystkimi wyjaśnieniami i dokumentami. Już dogadał się z pracodawcą, że po powrocie będzie miał zapewnioną ew pracę, do wniosku dołączy również akt własności mieszkania - czyli jednak te więzi z ojczyzną będą. Zobaczymy jak się to dalej potoczy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#128 PostWysłany: 20 Wrz 2016 01:51 

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 225
Loty: 77
Kilometry: 325 362
niebieski
powodzenia. mam nadzieje, ze nie zapomnial wspomniec, ze dostal odmowe poprzednio? jesli sklamie, to automatycznie lamie character test i nie dostaje wizy (nie pamietam, czy jest tam takie pytanie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#129 PostWysłany: 20 Wrz 2016 08:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Byle zdążyli to wszystko przeanalizować i rozpatrzyć. Bo zdaje się, że wylot już nie tak daleko.
Daj @error000 znać jak to wszystko się skończyło.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#130 PostWysłany: 21 Wrz 2016 08:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Wczoraj składałam wniosek. W tej samej minucie dostałam maila o złożeniu wniosku i wizie turystycznej (eVisitor (subclass 651) )
Pytań o zatrudnienie w ogóle nie miałam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#131 PostWysłany: 04 Paź 2016 09:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
@‌error000‌
i jak sprawa się jakoś wyjaśniła?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#132 PostWysłany: 04 Paź 2016 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2013
Posty: 249
Loty: 88
Kilometry: 201 994
niebieski
dziabulek napisał(a):
@‌error000‌
i jak sprawa się jakoś wyjaśniła?

Do końca tego tygodnia ma się wszystko wyjaśnić. Wniosek został złożony ponownie. Jak będę znał finał tej sprawy to napisze.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#133 PostWysłany: 16 Paź 2016 20:58 

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1
cześć wszystkim, podobnie jak któraś osoba z góry nie dostałam odpowiedzi na maila na temat wizy. (evisitor 651) Jedynie co dostałam to informacje o tym, że ubiegam się o wizę. Status wizy ''finalised'', ale żadnego potwierdzenia nie ma. Ktoś napisał, że można wejść na stronę i wydrukować to, moje pytanie brzmi: jak? Wszędzie szukałam, ale nic nie znalazłam. Z góry dziękuję za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#134 PostWysłany: 16 Paź 2016 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Po zalogowaniu się i wejściu w szczegóły aplikacji w menu po lewej stronie masz opcję "View grant letter"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#135 PostWysłany: 22 Lis 2016 02:44 

Rejestracja: 22 Lis 2016
Posty: 2
Hej, wiem, że na tej wizie nie można pracować, jednak... czy w grę wchodzi bycie au pair (mieszkanie z rodziną goszczącą, opiekowanie się ich dziećmi). To nie jest praca w pełnym wymiarze godzin, dostaje się jedynie kieszonkowe, jest to bardziej wymiana kulturowa.
Poza tym... nikt o tym nie musi wiedzieć.
Co myślicie o tym pomyśle? Jest jakieś ryzyko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#136 PostWysłany: 22 Lis 2016 02:59 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3241
srebrny
https://www.aupairworld.com/en/au_pair_ ... _pair/visa

Potrzebujesz wizy "Work and Holiday Visa (Subclass 462)"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#137 PostWysłany: 22 Lis 2016 12:54 

Rejestracja: 22 Lis 2016
Posty: 2
Wiem o tym, ale to nie jest realne na dzień dzisiejszy dla mnie, bo: wyjechać chciałabym za kilka miesięcy, tylko na 3 miesiące i na dodatek nie mam tyle pieniędzy (certyfikat, pieniądze na koncie itp).
Dlatego pytam czy e-wiza darmowa przeszłaby? Biorąc pod uwagę, że hostfamily szukam na własną rękę (tak jak do tej pory to robiłam będąc au pair w Londynie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#138 PostWysłany: 22 Lis 2016 13:02 

martag1410 napisał(a):
Hej, wiem, że na tej wizie nie można pracować, jednak... czy w grę wchodzi bycie au pair (mieszkanie z rodziną goszczącą, opiekowanie się ich dziećmi). To nie jest praca w pełnym wymiarze godzin, dostaje się jedynie kieszonkowe, jest to bardziej wymiana kulturowa.
Poza tym... nikt o tym nie musi wiedzieć.
Co myślicie o tym pomyśle? Jest jakieś ryzyko?



Ryzyko jest takie, że kłamstwo ma krótkie nogi a świat jest mały, wystarczy, że dzieci coś chlapną (chyba, że to niemowlaki), że mają nianię osobie niekoniecznie zaufanej i może być klapa.
I proszę nie porównuj au pair w Europie do tego za oceanem czy na krańcu świata :P
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#139 PostWysłany: 22 Lis 2016 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
@‌martag1410‌ Ryzyko jest duże - jak się wyda to wracasz do domu i już raczej do Australi Cię nie wpuszczą. Mam rodzinę w Sydney i słyszałem od nich że Australijczycy są mili i pomocni ale również potrafią donosić i jeśli zauważą coś nie tak to chętnie to zgłaszają. Ja bym nie ryzykował i ich polityka wizowa jest bardzo restrykcyjna.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez MaciekM, 22 Lis 2016 16:27, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#140 PostWysłany: 23 Lis 2016 04:23 

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 225
Loty: 77
Kilometry: 325 362
niebieski
nie zachecam cie do lamania zasad wizowych, ale jesli pytasz czysto hipotetycznie, to czysto hipotetycznie odpowiadajac, szansa , ze cos na miejscu pojdzie nie tak, jest mala. pytanie czy zatrudnilbym kogos na tak krotki okres, czy zatrudnilbym kogos, kogo nie widzialem i czy twoja stawka bedzie w jakis sposob atrakcyjniejsza niz "legalnych" opiekunek to zupelnie inna sprawa. i pierwszoplanowo - mowimy o opiece nad dziecmi a nie kelnerowaniu, gdzie mozna pozwolic sobie na ryzyko - skoro ktos oklamuje, zeby sie tu dostac, moze tez oklamywac w innych spawach. czy warto ryzykowac , zeby zaoszczedzic pare dolarow? ale jesli znajdziesz rodzine , ktora cie przyjmie, na granicy nie bedzie problemow, to na miejscu miec ich nie powinnas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 254 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group