Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
https://immi.homeaffairs.gov.au/visas/g ... isitor-651


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 254 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#101 PostWysłany: 05 Maj 2016 01:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
no to jedyna opcja to ze zrobisz to na czarno i dostaniesz cash in hand.
Nie wiem coto za branza czy instalacja szamba, czy audyt banku itp. popytaj ludzi ktorzy to robia w australii i zobaczysz jakies sa opcje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#102 PostWysłany: 05 Maj 2016 07:40 

Rejestracja: 17 Sty 2016
Posty: 135
niebieski
Chyba będę musiał po prostu zapytać w ambasadzie co zrobić w takim przypadku. Niestety na granicy nie będzie możliwości ukrycia celu wjazdu.

W każdym razie dziękuję za chęć pomocy :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#103 PostWysłany: 05 Maj 2016 08:26 

siwy550 napisał(a):
Nie chodzi o pracę w Australii, a generalnie przylot do tego kraju, wykonanie jednego zlecenia (zatrudnienie przez polską firmę, klient z Australii) i powrót do Polski w ciągu paru dni. Wziąłbym to po prostu zrobił na turystycznej, ale zdaję sobie sprawę, że Autstralijczycy są bardzo restrykcyjni. Niestety nie mogę pozwolić na to, żeby na lotnisku mnie odprawili z kwitkiem jak stwierdzą, że nie przyjechałem w celu turystycznym.



W takim razie niech pracodawca skontaktuje się z australijskim klientem, który chyba wie jakie są warunki takiego wjazdu.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#104 PostWysłany: 05 Maj 2016 14:47 

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 225
Loty: 77
Kilometry: 325 362
niebieski
chyba sam juz sobie odpowiedziales na pytanie. skoro chcesz wykonywac na terenie Au jakiekolwiek odplatne zlecenia, to chyba nie masz watpliwosci jaka wize potrzebujesz. na turystcznej bedziesz lamal jej warunki i ryzykujesz zawrocenie z granicy lub pozniejsza deportacje. plus trzyleni, a w praktyce dozywotni (dozywotni, bo kazda kolejna aplikacje beda sprawdzac piec razy i czepiac sie do wysztkiego, co mozna) zakaz wjazdu na teren Au.
Nie podejmuje sie powiedziec jakie sa szanse, ze wjedziesz na turystycznej i wykonasz zadanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#105 PostWysłany: 05 Maj 2016 14:58 

Rejestracja: 17 Sty 2016
Posty: 135
niebieski
mmis4167 napisał(a):
chyba sam juz sobie odpowiedziales na pytanie. skoro chcesz wykonywac na terenie Au jakiekolwiek odplatne zlecenia, to chyba nie masz watpliwosci jaka wize potrzebujesz. na turystcznej bedziesz lamal jej warunki i ryzykujesz zawrocenie z granicy lub pozniejsza deportacje. plus trzyleni, a w praktyce dozywotni (dozywotni, bo kazda kolejna aplikacje beda sprawdzac piec razy i czepiac sie do wysztkiego, co mozna) zakaz wjazdu na teren Au.
Nie podejmuje sie powiedziec jakie sa szanse, ze wjedziesz na turystycznej i wykonasz zadanie.


Nawet nie miałem takiego zamiaru. Myślałem, że jest może coś na zasadzie wizy biznesowo-turystycznej tak, jak jest w USA. Nie ryzykowałbym podjęcia tematu na wizie turystycznej (nawet nie z powodu późniejszego zakazu wjazdu, co z powodu możliwości niewykonania zlecenia), więc pytałem tylko czy ktoś wie jak długo można przedłużać ewentualną wizę biznesową.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#106 PostWysłany: 08 Sie 2016 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
System wiz bardzo mi się podoba, Amerykanie mogliby brać przykład. Wizę wiadomo bezpłatnie, wypełnienie formularza ok 10 min, odpowiedź po ok 30 min.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: wiza do Australii
#107 PostWysłany: 09 Wrz 2016 17:32 

Rejestracja: 09 Wrz 2016
Posty: 1
Mam pytanie.
W aplikacji o wizę turystyczną do Australii E-visitor, przez pomyłkę nie podałam nazwiska Panieńskiego. Wizę mi przyznano, ale czy powinnam się obawiać na granicy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Australii
#108 PostWysłany: 09 Wrz 2016 21:14 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Nie.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#109 PostWysłany: 15 Wrz 2016 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2013
Posty: 249
Loty: 88
Kilometry: 201 994
niebieski
JEST PROBLEM - wszelkie wskazówki będą na wagę złota!
Sprawa dotyczy mojego znajomego i wygląda następująco:
Kolega w lipcu wziął ślub. Wspólnie z żoną (wcześniej narzeczoną) kupili bilety do Sydney (przełom października i listopada) celem odbycia podróży poślubnej. On do ślubu pracował w Łodzi a mieszkał z Nią w Warszawie. Po ślubie złożył wypowiedzenie w pracy bo
A) Nie dostałby tak długiego urlopu na podróż poślubną.
B) Nie kalkulowały mu się dojazdy - Pracodawca wcześniej obiecywał powrót do Warszawy
Na chwilę obecną On pracuje do końca września a po powrocie będzie się rozglądał za nowym pracodawcą.
Kilka tygodni temu oboje składali wnioski wizowe i Ona bez problemu dostała - jest jeszcze studentką, do tego ma pracę, ale ON pomyślał, że sporo podczas wyjazdu nie będzie pracował to napisał we wniosku, ze jest bezrobotny. No i się zaczęło! W odpowiedzi dostał informacje i prośbę o dosłanie dodatkowych dokumentów - wyciągi z kont, opisy po co tam leci itd. Wszystko wysłał zgodnie z ich wytycznymi i dzisiaj dostał odpowiedź odmowną. W uzasadnieniu napisali, że nie spełnił wymogów imigracyjnych.
Dla jasności to ma być podróż poślubna i oboje mają odpowiednie środki na taką podróż.
Oboje są teraz załamani i też chciałbym im jakoś pomóc stąd ten post.
I teraz kilka pytań:
1) Czy ktoś z forum ma pomysł co w takim wypadku mogą zrobić?
2) Może ktoś przerabiał podobny problem?
3) Gdzie i jak się odwołać? Ambasada?
4) Jakie są szanse na pozytywne rozwiązanie problemu?
Z mojej strony zabrakło "myślenia" i za błędy się płaci ale może nie wszystko stracone?
Może ten przypadek pomoże innym w uniknięciu podobnych problemów.
Za wszelką pomoc w imieniu znajomych serdecznie dziękuję!
*jeżeli mod uzna to za oddzielny temat to proszę o przeniesienie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#110 PostWysłany: 15 Wrz 2016 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Nie byłem w podobnej sytuacji bo sam składałem nie tak dawno wniosek o wizę, mam własna działalność gospodarczą ale nawet nie pamiętam czy wpisałem to czy to, że jestem nauczycielem, bo nauczyciel brzmi wszędzie i zawsze dobrze. Co do kolegi to pewnie jest jakaś forma odwołania, wyjaśnienia sytuacji. W skrajnym wypadku spróbowałbym na jego miejscu wyrobić nowy paszport i złożyć wniosek ponownie. Bo w końcu imię i nazwisko będzie takie samo, ale inne dane w tym innym nr paszportu można wpisać inaczej. W tym adres czy nawet przez "pomyłkę" zmienić miesiąc urodzenia. Podróż już w sumie niedługo (wiem bo sam tam lecę w połowie października) także nie wiadomo jak długo będzie czekał na odwołanie. Niech lepiej "zgubi" paszport , co prawda wyrobienie nowego będzie kosztowało podwójnie bo takie są zasady, no ale działać już trzeba, bo na paszport czeka się ok miesiąca.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
error000 lubi ten post.
futrzak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#111 PostWysłany: 15 Wrz 2016 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2013
Posty: 249
Loty: 88
Kilometry: 201 994
niebieski
@dziabulek dzięki za rady i dobre chęci ale jest to trochę metoda kombinowania i nie da gwarancji IMO bo oni pokazali im swoje wyciągi z kont i opisali sytuację.
Po drugie wszelkie rezerwacje lotów są na stary paszport (chociaż to nie jest duży problem) i po trzecie to jest ich pierwsza daleka podróż i dopiero zaczynają przygodę z podróżami dlatego nie zdecydują się na taki ruch.
Dodam jeszcze że w uzasadnieniu - ponieważ jako cel podróży wskazano turystyczny, analizie poddano to czy podróżujący jest w stanie finansowo udźwignąć pobyt w Australii.
Autor odniósł się do 2 wyciągów. Uznał saldo na jego koncie, ale nie skomentował tego. Odniósł się szerzej do drugiego rachunku, na którym jest większa kwota, ale nie jest na jego nazwisko (nie jest posiadaczem). Wskazuje, że na konto nie ma regularnych wpływów, a większe saldo zostało uzyskane dzięki jednorazowej wpłacie dokonanej w sierpniu (pieniądze z przyjęcia weselnego). Wskazał, że jednorazowa wpłata nie spełnia wymogu wystarczających środków do podróży, ponieważ jej źródło jest niewiadomego pochodzenia i taka jednorazowa wpłata nie stanowi dowodu historii oszczędzania i odkładania pieniędzy na rachunku. Decydent nie ma także pewności, czy ma dostęp do tych środków.

Ponieważ ON oświadczył, że jest bezrobotny, decydent nie ma pewności, że jest silnie związany z ojczyzną. Decydent uważa, że status finansowy i status zatrudnienia nie jest wiarygodny do zagwarantowania (nie uwiarygadnia) dalekiej podróży do Australii.

w związku z powyższym decydent nie ma pewności, że autentycznym powodem wyjazdu jest wyłącznie krótkoterminowa podróż turystyczna.
To tak z grubsza. Oczywiście w przesłanych dokumentach opisali cała sytuację. Może trzeba było dołączyć akt ślubu?
Za dalszą pomoc będę bardzo wdzięczny
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#112 PostWysłany: 15 Wrz 2016 10:18 

Odmowa wydania wizy turystycznej to naprawdę ewenement, schrzanił to koncertowo na własne życzenie i obawiam się, że niewiele lub nic się z tym nie da zrobić. Przypuszczam, że każde następne jego podejście będą wnikliwie sprawdzać.
Góra
 PM off
error000 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#113 PostWysłany: 15 Wrz 2016 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2013
Posty: 249
Loty: 88
Kilometry: 201 994
niebieski
@singielka_1976 zgadza się. Nie wiem czym się kierował pisząc wtedy, że jest bezrobotny :shock: Dlatego teraz żadne kombinowanie nie wchodzi w grę. Urzędnik ma jasne wytyczne i bezwzględnie musiał się ich trzymać - dlatego taka a nie inna decyzja. Liczę jednak, ze da się to jeszcze odkręcić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#114 PostWysłany: 15 Wrz 2016 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Jasne kombinowanie na dłuższą metę jest bez sensu. Ale jak zauważyłeś najprawdopodobniej jest po temacie. Czyli co stracą bilety lotnicze itd. Szczerze mówiąc to nie sądzę aby kolejnemu wnioskowi wizowemu ktoś szczególnie się przyglądał, ja sam składając wniosek otrzymałem odpowiedź w ciągu kilkunastu minut w czasie kiedy w Australii był środek nocy, tak samo moja żona! Wydaje mi się, że zgody wydaje komputer na podstawie jakiś tam algorytmów. W algorytmie jest zapisane zapewne, że jeśli uzupełnisz dane w podany sposób czyli masz pracę itd to wtedy otrzymujesz. On uzupełnił inaczej i do jego wniosku już przysiadł człowiek. Innego wyjścia nie ma bo nie wydaje mi się aby przez całą dobę ludzie obsługiwali wnioski wizowe.
Tym samym zapewne komputer nie rozpozna, że to on. Będzie tylko to samo imię i nazwisko, a inne dane będą inne! W końcu kolega nie jest jedynym "Janem Nowakiem" w PL.
JA bym spróbował w ten sposób, aniżeli stracił plany na podróż poślubną, i zapewne jakąś kasę. Bo idąc tym tropem nawet jak znajdzie pracę co zapewne niedługo nastąpi, to i tak urzędnik może mieć co do niego podejrzenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
error000 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#115 PostWysłany: 15 Wrz 2016 15:09 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 191
Nie bardzo rozumiem czemu napisał, że jest bezrobotny, skoro w momencie składania wniosku wizowego pracował... Jego błąd.
Ja jakoś nie przypominam sobie, żebym we wniosku miała wypełnić pole dotyczące zatrudnienia, ale może coś się zmieniło w międzyczasie jak ja wylatywałam....
Myślę, że nie ma co kombinować. Po odmowie wizy można składać ponownie wniosek, więc trzeba próbować drugi raz. Coś mogło się przecież zmienić w międzyczasie ....
Góra
 Profil Relacje PM off
error000 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#116 PostWysłany: 15 Wrz 2016 20:16 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
incognita napisał(a):
Nie bardzo rozumiem czemu napisał, że jest bezrobotny, skoro w momencie składania wniosku wizowego pracował...


Kiedyś przy ubieganiu się o wizę australijską trzeba było m.in. dostarczyć zaświadczenie z pracy o tym że pracodawca zobowiązuje się udzielić urlopu we wskazanym we wniosku terminie. Nie wiem jak z tym jest teraz, ale może tego się obawiał?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#117 PostWysłany: 16 Wrz 2016 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
wizy nie dostanie z pismem odmownym do linii lotniczej o zwrot za bilety (The visa application was denied. - w zasadach taryfy jest dopuszczalny zwrot w przypadku nieotrzymania wizy (przeważnie)) grzecznie prosimy nie żądamy. Nawet jeśli warunki taryfy nie pozwalają na to, szanse na uzyskanie że ktoś zlituje się nad wami są dość wysokie. Jeśli od razu się nie uda spróbuj jeszcze raz i jeszcze raz przez telefon -email-facebook-twitter
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#118 PostWysłany: 17 Wrz 2016 02:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
Byłem bezrobotny na chwilę przed podróżą, teraz prawie 10 miesięcy w podróży, więc oczywiście też jestem bezrobotny, ale... Nigdy nie możesz wpisać, że nie masz roboty. To Cię od razu przekreśla.
Przykra sytuacja, ale dość poważny błąd.
Co do środków na koncie to zawsze przelać sobie ze wszystkich kont na jedno, aby mieć jak najwięcej (na jedno nazwisko), a potem całą kwotę na drugiej osoby konto. Ostatni krok rozdzielić to ponownie, proste, działa i daje Ci zawsze max kasy ile się da.

Myślę, że można się odwołać, ale... Nie zmieni to już decyzji w sprawie wizy. Przykro mi...
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#119 PostWysłany: 17 Wrz 2016 09:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
a co powinna np. wpisac moja mama, starajac sie o wize turystyczna, jesli chce mnie odwiedzic w Sydney, a jest na zasilku przedemerytlanym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#120 PostWysłany: 17 Wrz 2016 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
pensioner - i za tys/m-c stać ją na podroż?
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 254 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group