Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Więzienie Alcatraz
#1 PostWysłany: 08 Mar 2015 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Osobom przebywającym w San Francisco obowiązkowo polecam rejs na Alcatraz. Warto jednak zaopatrzyć się wcześniej w bilety, bowiem już w lutym ludzi była masa a sezonie wysokim z pewnością nie uda ich się kupić na miejscu. Bilet w cenie $30 obejmuje rejs łodzią w oba kierunki (około 15 min OW), nielimitowany czas samodzielnego zwiedzania wyspy, zestaw audio z informacjami (naturalnie bez j. polskiego). Statki odpływają z Pier 33.

Na wyspie mamy okazję zobaczyć praktycznie całe więzienie a więc cele, jadalnię, szpital więzienny, pralnię, spacerniak, pomieszczenia dla strażników etc. Organizowane są równiez ekspozycje czasowe. Na koniec można zaopatrzyć się w pamiątki. Warto dodać, że wyspa to nie tylko więzienie ale również bogactwo flory i fauny np. wszechobecne głuptaki od których pochodzi nazwa Alcatraz. Cudowne widoki na miasto oraz Golden Gate gratis :) Uwaga! W napoje warto zaopatrzyć się wcześniej, na wyspie nie ma sklepu. Bilety można kupic tutaj: http://www.alcatrazcruises.com/

Poniżej kilka fotek z wyprawy:

Załączniki:
Alcatraz.jpg
Alcatraz.jpg [ 104.9 KiB | Obejrzany 4069 razy ]
Wózek.jpg
Wózek.jpg [ 128.35 KiB | Obejrzany 4069 razy ]
SF.jpg
SF.jpg [ 122.91 KiB | Obejrzany 4069 razy ]
Kuchania.jpg
Kuchania.jpg [ 123.17 KiB | Obejrzany 4069 razy ]
IMG_20150224_125224.jpg
IMG_20150224_125224.jpg [ 82.41 KiB | Obejrzany 4069 razy ]
GG.jpg
GG.jpg [ 60.25 KiB | Obejrzany 4069 razy ]
Gary.jpg
Gary.jpg [ 124.09 KiB | Obejrzany 4069 razy ]
Flaga.jpg
Flaga.jpg [ 100.93 KiB | Obejrzany 4069 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
koncentrator uważa post za pomocny.
 
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#2 PostWysłany: 10 Mar 2015 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Widzę, że włożenie obiektywu przez kraty daje wrażenie jakby naprawdę można było zwiedzać więzienną kuchnię :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Kwi 2015 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Faktycznie, aż łatwo zapomnieć, że niestety wejścia tam nie ma :D
Ale mimo wszystko warto!

-- 21 Kwi 2015 13:29 --

Faktycznie, aż łatwo zapomnieć, że niestety wejścia tam nie ma :D
Ale mimo wszystko warto!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Lip 2015 16:53 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
ile czasu zajmuje zwiedzanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Lip 2015 17:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Zależy od zwiedzającego :)

My byliśmy ok. 3h i chyba większość co ważne zobaczyliśmy. Do tego był czas na odpoczynek, toaletę, browara itp.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Lip 2015 17:46 

Rejestracja: 01 Sty 2012
Posty: 15
Loty: 31
Kilometry: 89 973
Z przyczyn ode mnie niezależnych, zmuszona byłam zwiedzić Alcatraz w 1,5 godziny. W mojej ocenie to zdecydowanie za krótko. Jeśli chcesz korzystać z audioguide'ów - to same nagrania są dłuższe niż 1,5 godziny. Myślę, że 3 godziny to czas tak w sam raz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Wrz 2015 23:07 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 26
Trzeba uważać o której jest ostatni prom, bo poza sezonem jest wcześniej i przez to zamiast 3h miałem niecałe 2h. Z racji tego że na początku chodziłem przez pół godziny z żywym przewodnikiem zabrakło mi czasu na spokojne przesłuchanie audio.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Lut 2016 11:36 

Rejestracja: 16 Maj 2011
Posty: 106
Loty: 6
Kilometry: 6 608
Hej, wlasnie planujemy nasz wypad który zaczynamy w sf. No i padło teraz na alcatraz. Słyszałem ze jest możliwość rownież zwiedzania nocnego. Chciałbym zapytac na które warto sie wybrać bardziej i dlaczego. Dzieki i pozdrawiam, Dawid
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Lut 2016 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1260
Loty: 308
Kilometry: 415 800
srebrny
Ja co prawda zwiedzałem Alcatraz za dnia, ale to tylko dlatego, że bilety na Night Tour były już wykupione. Z tego co się dowiedziałem, różnica między zwidzaniem dziennym i nocnym jest niewielka. Dochodzi zachód Słońca nad zatoką, atmosfera tajemniczości oraz z tego co wyczytałem, otwierają dodatkowe obszary więzienia. Tutaj masz pełne porównanie: https://www.alcatrazcruises.com/website ... rison.aspx

Jeśli się zdecydujesz na wycieczkę nocną, miej na uwadze, że wycieczki realizowane są tylko od czwartku do poniedziałku. Dodatkowo zarezerwuj bilety z odpowiednim wyprzedzeniem - jest ograniczona pula biletów na każdy dzień. W sezonie czasami ciężko dostać nawet bilety dzienne na kilka dni do przodu. Można kupić online, więc wystarczy być czujnym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Lut 2016 22:06 

Rejestracja: 16 Maj 2011
Posty: 106
Loty: 6
Kilometry: 6 608
dzieki za odpowiedz :) juz niestety na nocny wypad brak biletow...w szoku troche jestem no ale co zrobic :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group