Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Lis 2018 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 117
Kilometry: 260 316
niebieski
W styczniu w dwie osoby wybieramy się do Wietnamu (loty do i z Ho Chi MinH) na 10 dni. Tak sobie zaplanowałem, że 4 dni spędzimy w Sajgonie, a na 6 dni „pojedziemy nad morze”. I teraz proszę Was o rady; gdzie nad te morze jechać. Na razie pod uwagę brałem Phu Quoc, Mui Ne oraz Nha Trang. Priorytetem nie są tu plaże, gdyż plażowicz ze mnie marny (2h to max, z czego 1h45min to łażenie i kąpiele). Tak więc fajnie jakby można było coś w tej wodzie poobserwować, posnurkować. Chodzi mi przede wszystkim o miejsce gdzie w pobliżu będą i inne „atrakcje”, takie na jedno i pół-dniowe wypady. Miejsca gdzie łatwo będzie się dostać skuterem czy miejsca do których lokalne agencje organizują wycieczki w przystępnych cenach. Na hulaszczym życiu nocnym też mi nie zależy, ale nie chciał bym też trafić w miejsce gdzie po zmroku już się nic nie dzieje.
Będę wdzięczny za wszelkie rady i informacje jak i sugestie innych miejsc, które mógłbym wziąć pod uwagę na ten „wypad nad morze”.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#2 PostWysłany: 01 Gru 2018 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Unikaj Nha Trang. Na plażach taki syf, że szkoda gadać. Nawet ramię od dźwigu leżało, do tego wszędzie pełno ruskich.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 01 Sty 2019 11:18 

Rejestracja: 06 Paź 2018
Posty: 6
Też w styczniu lecę najpierw do Saigonu potem na Phu Quoc. Najpierw miałem loty liniami Vietjet kupione do Nha Trang, ale z tego co patrzę na pogodę to słabo tam się zapowiada, dlatego zmieniłem kierunek na Phu Quoc. Nawet pomijając pogodę to chyba jednak lepsza opcja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Sty 2019 12:05 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 118
Sprawdzę w styczniu wyspę con dao.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
juggler5 lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 01 Sty 2019 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Właśnie miałem pisać o Con Dao bo zbieram o niej info na 2020 :) @nucyk daj znać co jak jak wrócisz:)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Sty 2019 12:57 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 118
Dzisiaj dotarliśmy na wyspę promem Superdong o godz 8 rano odpływa z przystani znajdującej się w Tran de Pier a o 10:00 już jest na miejscu(buja dość mocno). Do tran de Pier przyjechaliśmy sleepbus z Ho Chi Minh z dworca zachodniego (Bus West Station, 395 Kinh Duong Vuong Street, An Lac Ward, Binh Tan District) jeździ autobus firmy MỸ DUYÊN, bilety do kupienia w okienku nr 16. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne jest z czego wybrać i przy szukaniu noclegu i jedzenia, plaże różnorodne. Widać że idą inwestycje ponieważ budują nowe hotele oraz generalnie infrastrukturę np. chodniki, więc z każdym miesiącem będzie przybywać więcej turystów, w większości są to Wietnamczycy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Sty 2019 13:31 

Rejestracja: 29 Lis 2016
Posty: 128
Loty: 77
Kilometry: 197 012
Wietnam do zwiedzania był niezły, ale na plażowanie to bym się tam raczej nie wybrał. Plaże wąskie, nijakie, zatłoczone, zabudowane. Przynajmniej te co widziałem w Hoi An czy Mui Ne. Mui Ne ratują sporty wodne, ale raczej windsurfing czy kitesurfing, bo ofert snorklowania raczej nie widziałem. Jedyny ładny kawałek plaży znalazłem na wschód od Mui Ne w Suoi Nuoc - da się tam dojechać busem z Mui Ne.
Z atrakcji do dojechania skuterem są tam białe i czerwone wydmy, ale jakiś specjalny szał to nie jest.
Lecieć taki kawał świata na 10 dni, żeby 60% czasu spędzić na nijakich plażach, to by mi żal było (mi nawet tych 2 dni na dwa tygodnie wyjazdu było trochę szkoda). Toż bliżej są Kanary, Cypr, Afryka Płn., czy nawet Karaiby.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 16 Sty 2019 09:24 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 207
nucyk napisał(a):
Dzisiaj dotarliśmy na wyspę promem Superdong o godz 8 rano odpływa z przystani znajdującej się w Tran de Pier a o 10:00 już jest na miejscu(buja dość mocno). Do tran de Pier przyjechaliśmy sleepbus z Ho Chi Minh z dworca zachodniego (Bus West Station, 395 Kinh Duong Vuong Street, An Lac Ward, Binh Tan District) jeździ autobus firmy MỸ DUYÊN, bilety do kupienia w okienku nr 16. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne jest z czego wybrać i przy szukaniu noclegu i jedzenia, plaże różnorodne. Widać że idą inwestycje ponieważ budują nowe hotele oraz generalnie infrastrukturę np. chodniki, więc z każdym miesiącem będzie przybywać więcej turystów, w większości są to Wietnamczycy.

Jak wyglądają ceny na wyspie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Sty 2019 09:35 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 118
Ceny są wyższe niż np. w Sajgonie na wyspę trzeba jednak dostarczyć. Dania w restauracji też są wyższe niż na lądzie. Jest bardzo dużo ryb i owoców morza, które warte są swojej ceny np. 5alerz dużych krewetek jak poniżej 90 000 VND grillowane lub smażone dzwonka makreli to koszt 200 000 VNDImageImageImage

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 16 Sty 2019 09:54 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 207
nucyk napisał(a):
Ceny są wyższe niż np. w Sajgonie na wyspę trzeba jednak dostarczyć. Dania w restauracji też są wyższe niż na lądzie. Jest bardzo dużo ryb i owoców morza, które warte są swojej ceny np. 5alerz dużych krewetek jak poniżej 90 000 VND grillowane lub smażone dzwonka makreli to koszt 200 000 VNDImageImageImage

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


A ceny noclegów? Też dużo wyższe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 16 Sty 2019 13:46 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 118
Na wyspie nie ma przesadnie dużego wyboru. Są noclegi dwa mega drogie A reszta w zależności od warunków. Ceny na miejdcu są podobne do tych widocznych np. na agodzie . Na miejscu można ponegocjować cenę oraz lokalizację pokoju, żeby nie był z widokiem na śmietnik

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Lip 2023 17:33 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Ja też mam dylemat i potrzebuje pomocy. Szukam czegoś na 5 nocy i raczej plaża,leżak i parasol niż jakieś pływanie. Zastanawiam się czy śmigać na Phu Quoc czy zostać na kontynencie i wtedy Nha trang lub Vung Tau ?
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Lip 2023 17:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 965
Loty: 198
Kilometry: 437 840
Vung Tau jest strasznie brzydkie, jeśli chodzi o moją subiektywną ocenę. Hoi An jest za to całkiem fajne na wypoczynek na plaży, zwłaszcza An Bang beach. Może warto też rozważyć Ky Co beach niedaleko Quy Nhon.

p.

Edit: dopiero teraz doczytałem, że chodzi o południe kraju. To Hoi An odpada a Quy Nhon to w sumie nie wiem jak potraktować.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 24 Lip 2023 18:02 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
W sumie nie rozważałem Danang gdzie dolot kosztuje 200 w obie bo myślałem,że będzie chłodno ale accu pokazuje 22-25* co czyni ten pomysł całkiem rozsądnym.Dzięki
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
puhacz lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group