Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Sie 2017 09:04 

Rejestracja: 19 Mar 2012
Posty: 972
niebieski
Wybieramy sie do Wietnamu od 10-26.09.2017
Na trasie Kraków - ho chi min powrót sajgon - kraków
Czy ktos jest zaintresowany
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#2 PostWysłany: 12 Sie 2017 16:53 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 3
Hej Łukasz,
Odpisuję tu bo nie miałam możliwości odpisać w wiadomości prywatnej. Co chcielibyście zobaczyć w Wietnamie? Rozumiem ze bardziej południową część z Deltą Mekong, Sajgonem, może też środkową?

Szczepienia
My wyjeżdżaliśmy na długą, 9cio miesięczną wyprawę więc szczepiliśmy się na wszystko co tylko przepisał nam lekarz. Przed wyjazdem pracowałam i mieszkałam w Hiszpanii, tam wszystkie szczepienia są za darmo, także w tym temacie nie pomogę więcej. Myślę, ze warto udać się do lekarza.

Trasa
Byliśmy w Wietnamie 3 miesiące. To dużo dłużej niż wy... Przejechaliśmy cały Wietnam od dołu do góry. Przemieszczaliśmy się głównie pociągami i autobusami. Tylko raz lecieliśmy z Sajgonu do Da Nang. Pociąg to moim zdaniem bardzo dobry wybór. Są wygodne i nowoczesne. Możecie spróbować przejazd pociągiem nocnym, przygoda sama w sobie. :)

Bezpieczeństwo
Myślę że jest bezpiecznie, my podróżowaliśmy z dwoma laptopami i z lustrzanką. Nigdy nic się nie stało, nikt nas nie okradł. Nocowaliśmy głównie w Hostelach znalezionych z ulicy. Zazwyczaj przyjeżdżaliśmy na miejsce i szukaliśmy noclegu chodząc od hostelu do hostelu, aż znaleźliśmy taki, który nam pasował.Ogólnie, myślę że Wietnam jest bezpieczny.
Bardziej obawiałabym się problemów żołądkowych. Te mogą się pojawić. Uważajcie na jedzenie (ale też w granicach zdrowego rozsądku).

Kasa
Wszystko zależy od standardu podróży. My zrobiliśmy z kasą tak: Ja miałam oszczędności na swoim koncie, mój partner na swoim. W podróż nie zabraliśmy żadnej karty, niczego do tych kont. Mieliśmy natomiast jedno dodatkowe konto wspólne i to na nie przelewaliśmy kasę w miarę potrzeb. Do tego konta mieliśmy też kartę. Tak więc, gdyby ktoś nas okradł, to i tak nie stracilibyśmy na tym dużo kasy.
Ogólnie Wietnam nie jest drogi, myślę, ze ceny są niższe niż w Polsce, zwłaszcza, jeśli będziecie czasami jedli na ulicy.

Jeśli wybieracie się do Delta Mekong, to tutaj możecie zerknąć gdzie byliśmy:http://www.travelbloggia.pl/wietnam/delta-mekongu-na-wlasna-reke-czy-warto/ i tu jeszcze Hoi An (nasze ulubione miejsce w Wietnamie): http://www.travelbloggia.pl/wietnam/hoi ... c-wietnam/
Właśnie piszę dłuższy artykuł o tym , co warto zobaczyć w całym Wietnamie, ale jeszcze go nie opublikowałam. :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Wrz 2017 21:48 

Rejestracja: 19 Mar 2012
Posty: 972
niebieski
Dziekuje za odpowiedz
Czy ktos leci w podobnym terminie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group