Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 182 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 23 Paź 2017 22:50 

Rejestracja: 05 Cze 2017
Posty: 105
jak jeszcze jest ktoś niezdecydowany to proponuję trasę Hanoi-Cat Ba, na Cat Ba rejs jednodniowy i dalej Cat Ba-Tam Coc, łodką po rzece (znajomym się bardziej podobało niż Ha Long) i powrót Tam Coc-Hanoi
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN
Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu
#142 PostWysłany: 24 Paź 2017 12:38 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 519
srebrny
A podpowiesz jak to czasowo wychodzi? w 2 dni da radę, z noclegiem na Cat Ba? Raczej 3 z 2 noclegami?
Mam zaplanowany rejs 2dniowy i teraz jestem w kropce.. dzięki :)
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 24 Paź 2017 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4511
złoty
Załącznik:
79.jpg
79.jpg [ 379.39 KiB | Obejrzany 2221 razy ]
hej, podobnie jak @dziamu, byliśmy na Cat Ba, przyjechaliśmy z Hanoi po południu, następnego ranka na łódź i rejs, powrót po południu, następnego dnia wyjazd do Tam Coc, ale można zostać dłużej, są plaże, można zwiedzić dżunglę na wyspie i jest pełno knajpek tańszych niż w Hanoi,
w Tam Coc byliśmy po południu, poszliśmy nad rzekę i z wracającymi kobietami, które sprzedawały turystą picie i jedzenie zabraliśmy się w na lewą wycieczkę łodziami po rzece przed zachodem słońca, byliśmy sami, no i jeszcze zaoszczędziliśmy nie kupując normalnych biletów, ciekawostka Panie wiosłują nogami
Góra
 Profil Relacje PM off
popcarol uważa post za pomocny.
 
      
#144 PostWysłany: 25 Paź 2017 08:06 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 519
srebrny
Dziękuję za rady,
czy czasowo takie coś przejdzie - z przejazdami?
11.12 - od rana zwiedzanie Hanoi, po południu przejazd do Cat Ba, nocleg Cat Ba
12.12 - jednodniowy rejs po Ha Long, przejazd do Tam Coc, nocleg Tam Coc
13.12 - od rana łódką po rzece w Tam Coc, powrót Hanoi, nocleg (zar.)

a nie łatwiej dostać się i popływać w Ninh Binh zamiast Tam Coc? I lepiej skomunikowane już widze?

dodam jeszcze że podróżuję sama, kosztu tej łódki w Tam coc nie bedzie z kim podzielić, jakiego rzędu kwoty to są?
(ta jednodniówka z Cat Ba? Z hanoi ok 27 usd z dojazdem); i łódka w Tam Coc?

dzięki :)
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 25 Paź 2017 08:37 

Rejestracja: 23 Cze 2011
Posty: 128
popcarol napisał(a):
Dziękuję za rady,
czy czasowo takie coś przejdzie - z przejazdami?
11.12 - od rana zwiedzanie Hanoi, po południu przejazd do Cat Ba, nocleg Cat Ba
12.12 - jednodniowy rejs po Ha Long, przejazd do Tam Coc, nocleg Tam Coc
13.12 - od rana łódką po rzece w Tam Coc, powrót Hanoi, nocleg (zar.)

a nie łatwiej dostać się i popływać w Ninh Binh zamiast Tam Coc? I lepiej skomunikowane już widze?

dodam jeszcze że podróżuję sama, kosztu tej łódki w Tam coc nie bedzie z kim podzielić, jakiego rzędu kwoty to są?
(ta jednodniówka z Cat Ba? Z hanoi ok 27 usd z dojazdem); i łódka w Tam Coc?

dzięki :)


Hej szczerze to na Twoim miejscu odpuściłbym sobie Tam Coc - przejazd trwa w dwie strony parę godzin - na miejscu płyniesz łódką małą wiosłową do której wchodzą dwie może trzy osoby - widoki w porównaniu do Ha Long słabe. Jedyny koloryt tego miejsca to kobiety wiosłujące nogami - ciekawy widok. Na Twoim miejscu lepiej bym ogarniał Ha Long dwudniowy z noclegiem na łodzi z opcją popływania kajakiem pomiędzy wysepkami. Dużo ciekawsze i przepiękne widoki.

Alternatywnie na Cat Ba są w miarę fajne plaże także można korzystać z pogody i poplażować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 25 Paź 2017 08:44 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 519
srebrny
hihi :)
no pogoda będzie raczej słaba, połowa grudnia
waham się. piszcie :) czytam, porównuję i coś wybiorę :)

Albo Ha Long dwudniowy (wersja standard 55 usd) lub Cat Ba i chyba Ninh Binh bo bliżej niż Tam coc i dalej powrót do Hanoi
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 25 Paź 2017 10:45 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2156
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Ninh Binh to prowincja i miasto zrazem w okolicy którego leży kilka atrakcji m.i.n. Tam Coc - rejs łódką. Drugie miejsce gdzie można płynąć łódką to Trang An, obydwa miejsca mieszczą się w obrębie jednego "masywu skalnego" (nie wiem jak to dokładnie się nazywa) tylko z różnych stron. Do tego jeszcze punkt widokowy Mua Caves czy rezerwat ptaków (nazwy nie znam) + kilka świątyń od zabytkowych po ogromne kompleksy dopiero co powstałe.

Całe miejsce jest bardzo ładne, dlatego jak ktoś napisał,że w Tam Coc to tylko pani wiosłująca robi za atrakcję tzn nie wie nawet gdzie dokładnie był.

Cytuj:
11.12 - od rana zwiedzanie Hanoi, po południu przejazd do Cat Ba, nocleg Cat Ba
12.12 - jednodniowy rejs po Ha Long, przejazd do Tam Coc, nocleg Tam Coc
13.12 - od rana łódką po rzece w Tam Coc, powrót Hanoi, nocleg (zar.)


Jak dla mnie plan napięty ponad miarę. Przejazdy trochę czasu zajmują jednak. Nie zrobisz jednego dnia rejsu po Ha Long i podróży do Ninh Binh (bo tam wysiadasz). Skup się lepiej na jednej atrakcji.
Góra
 Profil Relacje PM off
dziamu lubi ten post.
popcarol uważa post za pomocny.
 
      
#148 PostWysłany: 25 Paź 2017 11:02 

Rejestracja: 13 Lut 2016
Posty: 27
radionx napisał(a):
Ja akurat nie narzekam na Vietnam Awesome Travel. W porównaniu z innymi biurami byli naprawdę Ok. Byłem z nimi w zatoce Ha Long i jaskiniach Tam Coc. Obie wycieczki bardzo udane. Z tym, że przy Ha Long dałem się skusić na 1-dniową wersję lux i widziałem oceny powyżej, lecz dla mnie było warto (udało mi się też trochę niżej zbić tą cenę). Były tylko 4 osoby, luksusowy bus na max 6 osób, autostradą 3h w 1 stronę zamiast 4, bez stopów na zakupy (nawet to mają zaznaczone w ofercie), dobre jedzenie na łajbie i cała duża łajba dla 4 osób :) A i pływanie dłużej o 1h, była część poza trasą reszty - widać ich było na szlaku tak z 1 km dalej, kajaki w cenie, jaskinie 2 a nie jedna. W Tam Coc już z normalnej oferty, ale też w porządku.

Też brałem od nich i jedną wycieczkę i mimo znacznie wyższych cen niż gdzie indziej, to stwierdzam że było zdecydowanie warto i polecam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 25 Paź 2017 15:01 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 519
srebrny
radionx napisał(a):
Ja akurat nie narzekam na Vietnam Awesome Travel. W porównaniu z innymi biurami byli naprawdę Ok. Byłem z nimi w zatoce Ha Long i jaskiniach Tam Coc. Obie wycieczki bardzo udane. Z tym, że przy Ha Long dałem się skusić na 1-dniową wersję lux i widziałem oceny powyżej, lecz dla mnie było warto (udało mi się też trochę niżej zbić tą cenę). Były tylko 4 osoby, luksusowy bus na max 6 osób, autostradą 3h w 1 stronę zamiast 4, bez stopów na zakupy (nawet to mają zaznaczone w ofercie), dobre jedzenie na łajbie i cała duża łajba dla 4 osób :) A i pływanie dłużej o 1h, była część poza trasą reszty - widać ich było na szlaku tak z 1 km dalej, kajaki w cenie, jaskinie 2 a nie jedna. W Tam Coc już z normalnej oferty, ale też w porządku.


hej :)
napiszesz prosze ile płaciłeś? Obie wycieczki jednodniowe z Hanoi?
z powrotem do Hanoi? Jak czasowo to wyszło?

dziękuję :)
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 25 Paź 2017 17:50 

Rejestracja: 29 Lis 2016
Posty: 128
Loty: 77
Kilometry: 197 012
Cześć.
Tak obie wycieczki jednodniowe. Wyjazd rano powrót wieczorem - dokładnych godzin nie pamiętam, oczywiście odbierali z hotelu i odwozili do. Czasowo Tam Coc niewiele krótsza, bo obejmowała jeszcze zwiedzanie starej stolicy Hua Lu.

Co do cen to wg cennika Ha Long lux była po 100USD, a Tam Coc standard 35USD. Za obie razem zapłaciłem jakieś 105 lub 110USD.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
popcarol uważa post za pomocny.
 
      
#151 PostWysłany: 25 Paź 2017 18:36 

Rejestracja: 05 Cze 2017
Posty: 105
@jar188 dobrze napisał, Tam Coc to przedmieście Ninh Binh i też uważam, że warto zobaczyć, jak ktoś lubi leżeć na plaży to moim zdaniem nie warto jechać aż do Wietnamu, nie warto też brać wycieczek z Hanoi i z powrotem, szkoda czasu lepiej kupić sam przejazd do Cat Ba, tam rejs, następnie do Tam Coc i powrót do Hanoi, zamiast 2 powrotów do Hanoi robi się pętle, minimalnie zajmie to 4 dni, licząc pierwszego dnia rano wyjazd z Hanoi, a powrót 4 pod wieczór,
zdjęcie Tam Coc jest dzisiaj na głównej przy locie do Wietnamu za 1599zł, jak to takie nieciekawe to dlaczego wstawiają do zobrazowania Wietnamu ?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#152 PostWysłany: 01 Lis 2017 12:30 

Rejestracja: 21 Paź 2017
Posty: 5
cccc napisał(a):
@LagunaBlue, a ile placilesz od osoby za ta 2-dniowa wyczieczke do Halong Bay i gdzie bookowales?


Koszt za osobę to 85 $, ale uwaga to samo można kupić w przedzile 70-140, oczywiście przy tym jak sie wybiera opcję najtańszą tysiąc razy powtarzają nie gwarantujemy jakości :) , ale wszyscy lądują losowo na tych statkach i mają to samo. Kupowaliśmy w biurach podróży na ulicach Hanoi, czasem wchodziliśmy do paru, czasem mówilam, im ze dostałam nizszą cene obok to obniżali od razu. Jedna ważna informacje kupując dzień przed nie schodzą z ceny, bo jest ogromną ilość turystów i rzucają się na wycieczki, wiec lepiej kupić wcześniej wtedy im zależy i opuszczają cenę. Jak już jesteś na łodzi to od razu do przewodnika się zgłoś zanim podzielą kabiny i poproś o tę na górze, na dole we wszystkich statkach jest woda w łazienkach ponad kostki no ;P. A i jeszcze jednej myk robią ( dwudniowa opcja) przy kolacji nie ma alkoholu więc każdy kupuje czy piwo czy tez jakiś sok, a po kolacji często dają beczkę piwa za darmo, ale piwo ma 3,2% :) :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 13 Lis 2017 19:49 

Rejestracja: 02 Lis 2017
Posty: 7
Ha Long jest na tyle turystycznym regionem, że spokojnie można zorganizować wycieczkę samemu czy za pośrednictwem agencji lokalnej, już będąc na miejscu w Wietnamie - można znaleźć sporo ofert w Hanoi, HaLong czy na wyspie Catba.

Rozrzut cen jest bardzo duży, trzeba sprawdzać i porównywać - w samym Hanoi widziałam ten sam rejs po Zatoce Smoka w baaaardzo różnych cenach, przy czym najdrożej w hotelach, gdzie dodatkowo narzucona jest druga marża.
[...] Jest też sporo Polaków mieszkających w Wietnamie, którzy mają dobre kontakty i załatwią wszystko.


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 14 Lut 2019 10:42, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 29 Mar 2018 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Z dużą częścią opinii się nie zgadzam. Właśnie jestem na Cat Ba, uważam, że Ha Long potrafi być urocze. Pozwolę sobie zostawić, może komuś się przyda.
https://chyllout.com/2018/03/29/ha-long ... ez-tlumow/
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#155 PostWysłany: 05 Paź 2018 11:37 

Rejestracja: 05 Paź 2018
Posty: 5
czy w trakcie wycieczek na Ha Long mozna zatrzymać się Haiphong w celu zrobienia zdjęcia na szczycie miasta z widokiem na zatokę ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 05 Paź 2018 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
Z tego co kojarzę to autobus nie jedzie przez Haiphong i przynajmniej u mnie zatrzymał się raz w jakimś piździszewie na toaletę, jedzenie i zakupy w beznadziejnym markecie. Nie było opcji żeby się gdzieś zatrzymywał w jakichś miejscach widokowych. Jechałem 2 razy.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 06 Paź 2018 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4511
złoty
można a nawet trzeba, jak się nie kupi wycieczki w Hanoi tylko pojedzie zwykłym autobusem rejsowym to wysiada się na dworcu w HF i można robić dalej co się chce, potem do przystani promowej na Cat Ba najlepiej wziąć taxi, uważać przy kupnie biletów na prom, próbują oszukiwać na cenie biletów i przy wydawaniu reszty, jedzie się bus-prom-bus do Cat Ba
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 14 Lut 2019 08:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 176
Loty: 79
Kilometry: 145 385
Hej, przeczytałam cały temat i jestem bardziej zagubiona niż przed jego otwarciem. :P
Chciałam zorganizować wypad sama, ale jeśli jest z tym tyle zachodu (a tu się liczy czas), to rozważam zakup wycieczki z Hanoi, choć zanim zapadnie decyzja, to mam pytanka, jako że też zależy mi na luzie na miejscu:

1) Czy wszystkie rejsy zaczynają się w Cat Ba czy z "miasta"(?) Ha Long (Bai Chay?) też można odpłynąć? Jaka różnica?
2) Zakładając, że chcę 2-dniową wycieczkę, do której miejscowości z powyższych lepiej jechać? Myślałam o dodatkowym dniu na miejscu na kajaki, stąd pytanie.
3) Czy warto jechać do Bai Chay czy najlepiej prosto do Cat Ba? Hoteliki w BC oferują fajne widoki...

Z góry zaznaczę, że Ninh Binh jest na innym etapie wyjazdu.
Dzięki za odpowiedzi!
_________________
https://www.travellerspoint.com/map/#/user/731283
http://flightdiary.net/Czerwona

6 months hitch-hiking through India-Nepal & Southeast Asia
2 months volunteering on paradise island in Cambodia
6 months hitch-hiking through South America
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 14 Lut 2019 08:24 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 972
Loty: 202
Kilometry: 447 127
Hej,

ad. 1) Na pewno rejsy są i z Cat Ba i z tego portu (o ile dobrze pamiętam) : 20.947223, 107.025383.
ad. 3) Jeżeli chcesz spędzić noc przed / po wycieczce na Ha Long Bay to chyba Cat Ba wydaje się być przyjemniejszą opcją. Wyspa oferuje sporo atrakcji, moim zdaniem jest warta większego zainteresowania.

Jeżeli jednak kupujesz wycieczkę z Hanoi, to te często pomijają w ogóle nocleg w Ha Long / Cat Ba, tylko od razu po przyjeździe wskakujesz na łódkę i dalej to co zostało zaplanowane, czyli np. noc na łodzi + następna w jednym z bungalowów w zatoce.

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off
Czerwona uważa post za pomocny.
 
      
#160 PostWysłany: 14 Lut 2019 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 176
Loty: 79
Kilometry: 145 385
Hej, dzięki - nie chodziło czasem o ten prom - https://goo.gl/maps/QK2bKfvwmk22 (Tuan Chau)?

W takim wypadku to chyba szkoda czasu potem na okrężny dojazd do Cat Ba, bo więcej się wymęczę w busie/promie, niż spędzę tam czasu?

Zastanawiam się, czy nie skończyć na 2-dniowej wycieczce z Hanoi, a ten jeden "gratisowy" dzień dołożyć do Ninh Binh, bo tam miałam pierwotnie w planie tylko 1, a mogłyby być na luzie 2 - i na kajaki i jakiś skuterek.

Hmm...
_________________
https://www.travellerspoint.com/map/#/user/731283
http://flightdiary.net/Czerwona

6 months hitch-hiking through India-Nepal & Southeast Asia
2 months volunteering on paradise island in Cambodia
6 months hitch-hiking through South America
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 182 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group