Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Wrz 2016 11:19 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
znalazłem na youtubie kilka filmów o zjeżdzalni w Mutianyu

od 5:42 , ktoś korzystał z tego ? łatwo znaleźc ? niestety nie mogłem znaleźć dokładnej informacji

Druga sprawa to dojazd, jedziemy do stacji metra Dongzhumen , a później przesiadamy się na autobus nr 916 do Huairou i co dalej , z reguły wszyscy piszą o taxi (20 minut) innej opcji nie ma ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 13 Wrz 2016 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
Z HUairou sĄ lokalne busy/vany, ale większość tyrystów jedzie z prywaciarzami taksiarzami. Sami Cię znajdą ;)
Wiaodmo trzeba sie dogadać i ustalić konkretnie, bo czasem kombinują.
Opcje dojazdu:

Cytuj:
From Dongzhimen Bus Station, you can take bus line 916 Express or 916 to Huairou North Avenue (Huairou Beidajie) Station. The 916 Express is recommended and it costs CNY 12 (CNY 6 if paid by Beijing Transportation Card) and takes 60-70 minutes. Then, transfer to bus line h23, h24, h35, or h36 to Mutianyu Roundabout. Afterwards, walk about 500 yards (450 meters) to the ticket office of the scenic area. Or, you may take a minivan to the scenic area from Huairou North Avenue at about CNY 50-60.


https://www.travelchinaguide.com/china_ ... tianyu.htm
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Wrz 2016 13:17 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
W polskich relacjach znalazłem info o autobusach H21 , tylko ludzie mieli problem ze znalezieniem ich i zawsze kończyło się taksówką:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Wrz 2016 08:06 

Rejestracja: 22 Lis 2012
Posty: 31
Pod poniższym linkiem znajdziecie nieco dokładniejszą, ilustrowaną instrukcję dojazdu:

http://www.tour-beijing.com/blog/beijin ... all-by-bus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Wrz 2016 09:34 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
Eryk87 napisał(a):
znalazłem na youtubie kilka filmów o zjeżdzalni w Mutianyu

ktoś korzystał z tego ? łatwo znaleźc ? niestety nie mogłem znaleźć dokładnej informacji

z tego co pamiętam to jest zaraz obok kolejki linowej.
Fajna atrakcja, pod warunkiem że przed tobą nie znajdzie się wystraszony 'stopujący' przez co cała przyjemność szlag trafia (jak to mnie się przydarzyło).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Wrz 2016 17:47 

Rejestracja: 22 Lis 2012
Posty: 31
Eryk87 napisał(a):
W polskich relacjach znalazłem info o autobusach H21 , tylko ludzie mieli problem ze znalezieniem ich i zawsze kończyło się taksówką:)

Taksówką kończy się zawsze, bo obsługa autobusów 916 jest w zmowie z taksiarzami i każą wysiadać w miejscowości gdzie należy się przesiąść w H23 lub H24 :) Nam na szczęście udało się zabrać z parą szwedów i amerykanów i udało się stargować do 10 CNY co jest bardzo dobrą ceną za błyskawiczne pokonanie trasy Huairou - mur. Co więcej, nasz taksówkarz poczekał na nas i w drodze powrotej wracaliśmy w tym samym składzie.
Także tip dla chcących dostać się pod mur wyłącznie autobusami: trzymać się instrukcji z linka powyżej i na trasie 916 wysiąść na 15. przystanku mimo 'cennych' wskazówek obsługi, która chce Was dużo wześniej rzucić na pożarcie kierowcom minibusów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Paź 2016 11:05 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Najpierw na dworcu w Shanghaju podeszła do mnie jakaś pracownica i zaczeła gadać, że 916 jedzie 2godziny, a jakiś inny szybszy itp. Olałem ją, bo wyglądała na cwaniaka. Autobus jechał ok. godziny, już ok. 7 przystanku zaczęli wsiadać naciągacze i wręcz darli się, żeby wysiadać. Tu była dalsze ignorowanie. Dojechałem do budynku z http://www.tour-beijing.com/blog/beijin ... all-by-bus ( mi wyszło, że to 13 przystanek, nie 15). Razem ze mną wysiedli Hiszpanie, którzy za bardzo nie wiedzieli jak jechać. Oczywiście skończyło się na mikrobusie, ale po 10Yuanów od osoby, wolałem zapłacić te 2,5 zł więcej, skracając czas podróży o jakieś 40 minut. Autobus H23 mijałem po drodze więc istnieje.
Powrót za 50 Yuanów też mikrobusem pod sam przystanek 916.

Co do samego muru.
Najlepiej wjechać kolejką linową (zamkniętą) , a zjechać Tobogganem. Ponieważ są po przeciwnych stronach muru. Do ceny wejścia, doliczyć trzeba autobus, który nas wiezie pod stromą górę do kolejki. Oszczędni mogą kupić samo wejście na mur, ale radzę się nastawić na 1-1,5 godzinną wspinaczkę i dojście.

Toboggan to fajna atrakcja, którą polecam (koszt 80 Yuanów). W dół zjeżdzamy 4 minuty.
Góra
 Profil Relacje PM off
popcarol uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 18 Kwi 2017 00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2016
Posty: 3
Loty: 124
Kilometry: 274 876
Tak jak w linku od piotralek. Z Dongzhimen 916快, w autobusie się wyświetlają nazwy przystanków po chińsku, wysiadłam na 北大街 (Beidajie - North Street), przeszłam na drugą stronę ulicy, H23 istnieje i w kwietniu 2017 kosztował 3CNY :) Nie jeździ zbyt często, ja czekałam ok 25min i na tablicy na przystanku nie ma o H23 ani H24 żadnego info. Jechałam nim w obie strony. Czekając na autobus cenę minibusa z trójką nowopoznanych znajomych zbiliśmy do 5CNY o osoby, 10CNY krzyczą prawie od razu. Naczytałam się trochę o scamach, ale niezbyt dokładnie i trochę nie byliśmy przekonani czy na pewno nas zabiorą pod mur, więc H23. Wysiąść trzeba na rondzie koło wejścia do muru (śledzić maps.me, pani bileciarka i tak pewnie powie). Droga powrotna tak samo, tylko na odwrót, trzeba tylko zwrócić uwagę czy 916 ma krzaczek 916快, ten bez krzaczka jedzie podobno ponad 3 godziny.
W Mutianyu są 23 odrestaurowane wieże. Na piechotę głównymi schodami można wejść na nr 6, 8 lub 10, cable car wjeżdża na nr 14, toboggan zjeżdża z nr 6. Ja ze znajomymi z przystanku weszliśmy na nr 10, poszliśmy do "końca" na nr 23, potem dalej do nr 27 (rozwalony mur przerośnięty krzakami, nawet tam bardzo ładnie :), z powrotem na nr 6 i tobogganem w dół. Toboggan jest super, ale trzeba maksymalnie przedłużać i przeciągać moment odjazdu, bo niektórzy ludzie brutalnie hamują i potem inni są zmuszeni się za nimi wlec.
Gdzieś czytałam, że można pod okolicę ktorejś nieodrestaurowanej wieży (nr 29-35?, gdzieś tam chyba) jakoś dojechać / dojść i nie płacić 60CNY za wstęp, więc jeżeli ktoś ma ograniczony budżet, to polecam poszukać info.
Ceny jedzenia / napojów w Mutianyu sa absurdalne, za loda groszkowego chcieli 25CNY (w Zhangjiajie NP 4CNY bez targowania, w sklepie chyba 2CNY), za snickersa chciała kobieta 35CNY, pokrzyczałyśmy na siebie parę minut i za 10CNY dała, ale to i tak dużo.
Góra
 Profil Relacje PM off
popcarol uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group