Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wikipost aktualizujemy w miarę zawiadomień od forumowej społeczności , ale warto a wszelki wypadek przejrzeć ostatnie posty/strony wątku

Od 7 stycznia 2022 r. zmiana :arrow: wielka-brytania-covid,1453,154038?start=860#p1496017

manyaky napisał(a):
Dzień przylotu = 0,
natomiast Day 2 testu nie trzeba wykonywać w drugim dniu, tylko w dowolnym z zakresu 0-2.



Gibraltar jest oddzielnie
gibraltar-i-covid,1453,155026


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1004 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 51  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 03 Maj 2021 07:21 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Czy gdzieś jest ustalone, jak długo maksymalnie może trwać transit przez UK?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#282 PostWysłany: 03 Maj 2021 09:22 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 196
Loty: 27
Kilometry: 49 997
niebieski
tomlesz napisał(a):
Problemem okazała się obsługa Ryanaira w Modlinie, a szczególnie kierowniczka, która nie chciała nas puścić bez wykupionych testów i była głucha na wszelkie tłumaczenia i pokazywanie stron rządowych UK i malia od Ryanaira. Żeby polecieć musieliśmy wykupić te testy i na nowo wypełnić PLF, żeby były w nim nr testów.

Natomiast w UK żadnych problemów - pokazałem stary PLF bez nr testów wypełniony zgodnie z instrukcją, test z PL i wydruk dalszej rezerwacji i życzyli udanych wakacji.


Trochę niepokojąca ta informacja. W czerwcu mam lot do Meksyku z przesiadką i zmianą lotnisk w Londynie, może obsługa FR w Berlinie będzie mniej nadgorliwa.

@tomlesz - jak wygląda takie wykupywanie testów w UK na szybko, jak to zrobić i jaki koszt?
_________________
42 państwa Europy + Meksyk, Dominikana, Maroko, Tunezja, Egipt, Izrael, Palestyna, Liban, Turcja, Jordania, Gruzja, Armenia, Uzbekistan, Tadżykistan, Oman i ZEA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#283 PostWysłany: 03 Maj 2021 09:52 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 141
Loty: 260
Kilometry: 606 093
W przepisach UK jest informacja, że nie ma obowiązku wykupowania testów, jeśli pobyt krótszy niż 48h. Tranzyt landside nie ma ograniczeń czasowych jako takich, ale jest wymóg podróżowania z portu wjazdu do portu wyjazdu.

Wykupienie testu i nowy PLF zajmuje ok. 15 minut. Najtańsze są po 99 GBP.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cubero4 lubi ten post.
Cubero4 uważa post za pomocny.
 
      
#284 PostWysłany: 03 Maj 2021 10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 514
Loty: 55
Kilometry: 100 853
niebieski
@Szczecin jedziemy na tym samym wózku.
Ja chyba zrobię tak - jak pierwotnie planowałem.
Polecę z WAW bezpośrednio na LHR, bez opuszczania airside (T2), kartę pokładową pobiore przed bramką i tyle. Tylko teraz ciekawe czy w WAW także mnie wpuszczą na pokład bez wykupionych testów, skoro mam tylko bilet OW WAW-LHR, ich nie obchodzi jak w przypadku @tomlesz czy lecę gdzieś dalej czy idę w stronę UK border. Eh .. ciężkie to wszystko :/ jak by była jeszcze jakaś pewność że można odzyskać te pieniądze za niewykonanie tych dwóch testów to jeszcze jakoś...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#285 PostWysłany: 03 Maj 2021 16:23 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 196
Loty: 27
Kilometry: 49 997
niebieski
Czy w przypadku, gdy mam lot do Cancun z Gatwick i żeby uniknąć problemów znajdę lot z Polski lub z Niemiec właśnie na Gatwick, to uniknę takiej sytuacji jaka spotkała @tomlesz ?
Lot będzie na dwóch różnych biletach, ale bez opuszczania strefy tranzytowej lotniska w UK
_________________
42 państwa Europy + Meksyk, Dominikana, Maroko, Tunezja, Egipt, Izrael, Palestyna, Liban, Turcja, Jordania, Gruzja, Armenia, Uzbekistan, Tadżykistan, Oman i ZEA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#286 PostWysłany: 03 Maj 2021 18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Loteria, prawo jest po twojej stronie, ale odprawiający niekoniecznie..

@Szczecin, a jesteś pewny że nie będziesz musiał opuszczać tranzytu żeby pokazać wynik testu w check in? Ale mimo wszystko możesz opuścić do 48h i nawet zmienić lotnisko, no ale w PL na lotnisku mogą ci powiedzieć zupełnie coś innego..
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#287 PostWysłany: 07 Maj 2021 20:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Po 17 maja po przylocie z poniższych krajów nie będzie wymagana kwarantanna:
Portugalia, Australia, Nowa Zelandia, Singapur, Brunei, Islandia, Wyspy Owcze, Gibraltar, Falklandy, Izrael.
Testy nadal będą obowiązywać.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cubero4 lubi ten post.
Cubero4 uważa post za pomocny.
 
      
#288 PostWysłany: 07 Maj 2021 20:08 

Rejestracja: 24 Cze 2020
Posty: 51
skrzat napisał(a):
Po 17 maja po przylocie z poniższych krajów nie będzie wymagana kwarantanna:
Portugalia, Australia, Nowa Zelandia, Singapur, Brunei, Islandia, Wyspy Owcze, Gibraltar, Falklandy, Izrael.
Testy nadal będą obowiązywać.
Czyli jak polecę z przesiadka w PT to nie będzie kwarantanny ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 07 Maj 2021 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
@8iker
Więcej szczegółów: https://www.headforpoints.com/2021/05/0 ... countries/
W ramach Portugalii wliczone są Azory i Madera
Są też: Saint Helena, Ascension and Tristan da Cunha, South Georgia and the South Sandwich Islands
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#290 PostWysłany: 07 Maj 2021 21:03 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Przyznam sie, ze o istnieniu Poludniowych Wysp Kanapkowych nie wiedzialem - wiec jakis pozytek z tego ogloszenia jest. Warto jeszcze dodac, ze na liscie sa kraje, ktore obywateli UK wcale nie zamierzaja witac z otwartymi ramionami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#291 PostWysłany: 12 Maj 2021 10:52 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Poczytałem przepisy wjazdowe i chciałbym się upewnić. Leciałbym z Hiszpanii do Polski przez lotnisko w Anglii. Możliwe lotniska przesiadki to Luton lub Stansted. Loty na dwóch oddzielnych biletach. Rozumiem, że w tym przypadku muszę opuścić opuścić lotnisko i ponownie przejść kontrolę bezpieczeństwa, a wg obecnych wymagań na chwilę obecną musiałbym:
- zrobić test (może być antygenowy)
- wypełnić formularz lokacyjny
Czy coś jeszcze pominąłem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#292 PostWysłany: 12 Maj 2021 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Prawo prawem..

Lot do UK:
Lecac z Hiszpanii (lista pomaranczowa), potrzebujesz test przed lotem, wypelnienie formularza, wykupiony pakiet testów w UK na dzien 2 i dzien 8* -> chyba ze robisz tranzyt do 48h to tych testów nie trzeba

Lot do PL:
Nie trzeba nic, test w PL po przylocie zeby cie zwolnic z kwarantanny bo przylatujesz spoza UE.

U góry ktos opisal przypadek ze go w Warszawie nie chcieli wpuscic na lot do UK bo nie mial tych testów na 2,8 dzien (£99+) mimo iz robil tranzyt.

Jeszcze Brexit dochodzi.. po 1 pazdziernika 2021 nie bedzie mozna latac do UK na dowód (chyba ze mieszkasz w UK).
Tu warto miec na uwadze ze mozesz dostac kare za przywiezienie chorizo czy nawet kanapki z szynka..

UK ma liste krajów zielonych Portugalia i Gibraltar, to stamtąd nie trzeba testow na 2 i 8 dzien :idea:


Ostatnio edytowany przez Abcn, 13 Maj 2021 07:53, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
jacobbb lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#293 PostWysłany: 12 Maj 2021 11:30 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
@Kashpir - tu masz oficjalne stanowisko w tej sprawie, jest tez sekcja o tranzycie "landside":

https://www.gov.uk/guidance/coronavirus ... ugh-the-uk

If you are transiting landside (entering the UK from outside the Common Travel Area), you must be entering the UK for the sole purposes of continuing a journey to a country outside of the Common Travel Area. You must either:
- remain within your port of entry until your departure from England, or
- travel directly from your port of entry to another port of departure in England

Uscislili tez wmogi testowe: When you transit through the UK - You do not need to quarantine or take a COVID-19 test on arrival or on day 2 and day 8.

Pare tygodni temu nie bylo (tak mi sie wydaje) to tak jasno opisane, wiec byly tez powody do nadinterpretacji przez nadgorliwych. Teraz powinno byc juz lepiej.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#294 PostWysłany: 12 Maj 2021 11:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
OK, czyli musiałbym siedzieć cały czas na lotnisku, ale wyjście na "airside" nie jest problematyczne. Opcja B, to bezpośredni przylot z Hiszpanii do Polski - niestety dzień później (konieczny urlop), ale jednak prościej. Ehhh, dylematy... ;) A widzieliście może czy przewija się już gdzieś wątek zaszczepionych i jakaś data wprowadzenia ułatwień wjazdowych dla takich osób? W momencie potencjalnego tranzytu (druga dekada czerwca) będę już ponad 14 dni po drugiej dawce szczepionki Pfizera.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 12 Maj 2021 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Prawo pozwala ci bez tych testów pojechac ze STN na LTN, tylko problemem moze byc pracownik w Hiszpanii który niekoniecznie moze znac to prawo.

Co do paszportów szczepionkowych, cos ostatnio sie pojawia info ze apke NHS przeksztalacaja w paszport ale na razie w UK nikt nic nie mówi ze on tutaj da ci jakies ulgi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#296 PostWysłany: 12 Maj 2021 12:34 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Może dałoby się zastosować strategie zakupienia zwrotnych pakietów testów poprzylotowych? Tak, aby mieć je pokazać przy wsiadaniu do samolotu pracownikom z handlingu którzy nie akceptują (legalnej) opcji tranzytu bez posiadania wykupionego pakietu. A po wpuszczeniu na pokład od razu anulować i dostać za nie zwrot?

Edit: google znajduje dostawców testing kit-ów którzy oferują full refund jeśli zgłosimy anulacje zamówienia zanim oni wyślą kit.
Góra
 Profil Relacje PM off
TIT uważa post za pomocny.
 
      
#297 PostWysłany: 12 Maj 2021 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Tak, ale to wymaga stawienia sie na lotnisku z jakas godzine wczesniej, próba odprawy - jezeli beda sie czepiac i za nic stronka gov.uk nie pomoze.. to jedyna droga jak @tomlesz, szybkie kupno testów, uzupelnie formy z numerami testów i anulacja po odprawie. Pytanie tylko jaka szansa jest na ta nadgorliwosc pracowników.. czy tak jak slawne loty z "bebe" ze tylko w PL sie czepiali czy wszedzie..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#298 PostWysłany: 12 Maj 2021 16:55 

Rejestracja: 12 Maj 2021
Posty: 1
Dzień dobry,

Proszę o wskazówki bo już zgłupiałem - te przepisy zmieniają się z dnia na dzień... musze pilnie polecieć do Polski z Londynu (Stansted) w najbliższy piątek. Co muszę zrobić po stronie UK zanim wejdę do samolotu? Czy w UK muszę robić test? Wiem, że na miejscu w Polsce na lotnisku mogę zrobić. Ale nie moge nigdzie znaleźć informacji czy idąc na lotnisko musze mieć test?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 13 Maj 2021 07:49, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#299 PostWysłany: 12 Maj 2021 16:58 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Bo złym temacie szukasz. Zrobisz test na lotnisku w Polsce, przed kontrolą i będzie po problemie.
zakazy-lotow-do-polski-ew-obowiazek-kwarantanny-covid,15,154273
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#300 PostWysłany: 12 Maj 2021 17:58 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 141
Loty: 260
Kilometry: 606 093
Dodam ze swojej strony, że otrzymałem zwrot pełnej kwoty za testy od laboratorium, więc skończyło się tylko na stresie i ogromnych nerwach. Po przejściu kontroli w UK od razu napisałem maila do laboratorium ze szczegółowym opisem sytuacji. Po paru dniach wpłynął zwrot na kartę. Kluczowe było wg mnie to, że napisałem prośbę o anulację przed wysłaniem testów, co zgodne z T&C jest warunkiem zwrotu, ale może to była tylko dobra wola pracowników.

Natomiast na przyszłość przygotowałbym się w ten sposób, że wydrukowałbym oficjalne info ze strony i maila od FR, ze strony UK (słowo drukowane może mieć większą moc niż pokazywane na ekranie telefonu), a nawet spróbował wcześniej zapytać na czacie FR i wydrukować zapis rozmowy. Zakrawa to na absurd by tak swe racje udowadniać, niemniej może by to pozwoliło uniknąć tej sytuacji.

Co do kupowania na ostatnią chwilę testów, to dużo laboratoriów miało out of stock na za 2 dni, więc trochę to zajęło zanim znalazło się takie, które to umożliwiło. Konieczne przy tym było podanie jakiegoś adresu w UK na doręczenie testów, więc na szybko zarezerwowałem Ibisa koło LHR z anulowaniem i podałem ten adres. Potem wszystkie dane do PLF, itd.

W wolnej chwili napiszę jeszcze dla porządku skargę do Ryanaira, zwłaszcza, że podejście obsługi było absurdalne - interesowało ich tylko czy w PLF są te nr testów, a nie jakiekolwiek przepisy, dane w PLF czy inne dokumenty, więc pewnie wpisanie jakiegokolwiek ciągu cyfr zgodnego z formatką by przeszło (co byłoby oczywiście naruszeniem przepisów UK i pewnie przestępstwem). Obsługi FR poza testem na Covid i tymi nr testów nic innego jednak nie interesowało.

Co do wylotu z UK, to przy check-in wymagali wypełnionej deklaracji wyjazdowej z UK od wszystkich (tu nie wiem czy mieli rację czy też to dotyczy tylko mieszkańców UK), niemniej wypełnienie tego zajmuje 3 minuty i można wskazać coś typu "end of temporary visit" jako powód, więc zgodnie z prawdą. Podsumowując trzeba mieć naładowany telefon, dostęp do netu, środki na wykupienie testów i być wcześniej na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1004 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group