Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wikipost aktualizujemy w miarę zawiadomień od forumowej społeczności , ale warto a wszelki wypadek przejrzeć ostatnie posty/strony wątku

Od 7 stycznia 2022 r. zmiana :arrow: wielka-brytania-covid,1453,154038?start=860#p1496017

manyaky napisał(a):
Dzień przylotu = 0,
natomiast Day 2 testu nie trzeba wykonywać w drugim dniu, tylko w dowolnym z zakresu 0-2.



Gibraltar jest oddzielnie
gibraltar-i-covid,1453,155026


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1004 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 51  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 05 Kwi 2021 19:22 

Rejestracja: 24 Cze 2020
Posty: 60
A na wjeździe dalej obowiązują testy i kwarantanna ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#242 PostWysłany: 05 Kwi 2021 20:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
No raczej tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#243 PostWysłany: 07 Kwi 2021 22:24 

Rejestracja: 07 Kwi 2021
Posty: 1
czy leciał ktoś do Polski z UK w ostatnich dniach lub tygodniach. Zastanawiam się czy muszę robić test na covid jeszcze w UK przed wylotem i czy sprawdzają wynik testu na lotnisku przed wejściem do samolotu?
Informacje na stronie rządowej są bardzo niejasne ' mówią one że osoby lecące spoza strefy Schengen (czyli UK) posiadające testy i tak będa musiały odbyć kwarantannę 10-dniową chyba że przetestują się w Polsce.
Wobec tego jeżeli mogę zrobić test w Polsce to po co płacić podwójnie i jeszcze robić go w UK ?


Ostatnio edytowany przez Abcn 12 Kwi 2021 23:18, edytowano w sumie 2 razy
Przenoszę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#244 PostWysłany: 12 Kwi 2021 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
@MikeK44
Tu zadalem podobne pytanie (kilka kolejnych postów niesie odpowiedz):
zakazy-lotow-do-polski-ew-obowiazek-kwarantanny-covid,15,154273&start=1340#p1425815

_____________________________

Odnosnie testów w UK dostalem dzis SMSa z centrum gdzie robilem test wczesniej w lokalnej przychodni ze od dzisiaj nie trzeba do nich jezdzic na test, mozna sobie przyjechac wziac test i wykonac samemu w domu kiedy sie zechce za darmo :-) Oczywiscie ten test nie zwalnia z kwarantanny w podczas lotów ale przydatny gdy np. chcemy kogos odwiedzic, upewnic sie czy jakas goraczka/kaszel to covid czy przeziebienie itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#245 PostWysłany: 13 Kwi 2021 15:58 

Rejestracja: 13 Kwi 2021
Posty: 1
Witajcie!

Czy zeby wejsc na lotnisko Londyn Stansted,odprawic sie i wejsc na lot Ryanaira do Polski z UK potrzebny jest negatywny wynik testu (dla ktogokolwiek w UK) ?

Wiem co sie dzieje juz po przylocie, ale niejasny jest dla mnie czego moga oczekiwac jeszcze w UK na lotnisku i w trakcie checkinu. Niby Ryanari podaje wymagania na stronie i nie ma podane ze potrzeba negatywnego testu, ale wymagania sa tak rozne dla roznych panstw docelowych, ze boje sie samo lotnisko lub personel narzuca 'cos ekstra'.

Dzieki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#246 PostWysłany: 13 Kwi 2021 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Hej, moze po prostu spytaj sie RyanAira (czy kim lecisz na czacie?)
Ja zrobie dwa pewnie, jak mam miec kwarantanne (zakladajac ze bedzie pozytyw) to wole w UK niz w PL, jak i tez w ten sposób bedzie mi lzej na duszy wiedzac ze nikogo nie zaraze na pokladzie.

Ale jak narazie, nie widze nigdzie wymogu posiadania testu zeby wejsc na poklad, to jest chyba widziane tak jak wejscie do pociagu - nie musisz miec testu, zwlaszcza ze w PL mozna zrobic po przyjezdzie, jak i tez nie musisz robic zadnego testu jesli nie chcesz i mozesz leciec - tylko wtedy zgadzasz sie na kwarantanne w PL..

Albo inaczej, tu trzeba rozwazyc 3 prawa:
3) prawo PL, nie musisz miec testu zeby wjechac do PL, nawet nie musisz robic na granicy jezeli pasuje ci kwarantanna
2) prawo UK, nie musisz miec testu zeby podrózowac, musisz miec "wazny powód".
1) prawo linii lotniczej - ci moga zażądac dla bezpieczenstwa innych pasazerów i tez odmówic wejscia na poklad w ten sposób - dlatego tu najlepiej zapytac sie linii lotniczej


Ostatnio edytowany przez Abcn, 13 Kwi 2021 18:42, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#247 PostWysłany: 13 Kwi 2021 19:44 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 816
Kilometry: 1 221 101
srebrny
Będę leciał Ryanem z CRL, na infolinii powiedzieli mi, że ich testy nie interesują, nie sprawdzają, muszę mieć tylko kartę pokładową. Natomiast na lotnisku CRL powiedzieli, że nie wejdę na teren lotniska bez aktualnego testu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#248 PostWysłany: 17 Kwi 2021 19:56 

Rejestracja: 24 Cze 2020
Posty: 60
W UK ponoć już po lockdownie. W Londynie ludzie siedzą w knajpach. Jak z wjazdem teraz ?? Dalej te testy trzeba robić ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#249 PostWysłany: 17 Kwi 2021 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
@8iker tak
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#250 PostWysłany: 17 Kwi 2021 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 513
Loty: 57
Kilometry: 106 100
niebieski
Oglądałem dziś w mediach reportaż z pogrzebu księcia Filipa, ludzie zgromadzeni wokół Windsoru nie mieli masek a były tam tłumy... Knajpy otwarte, jednak w przestrzeniach zamkniętych (sklepy, urzędy) nadal trzeba maskę nosić. Póki co zasady wyjazdu się nie zmieniły, lecz mam i ja nadzieję że to się zmieni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#251 PostWysłany: 18 Kwi 2021 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
8iker napisał(a):
W UK ponoć już po lockdownie. W Londynie ludzie siedzą w knajpach. Jak z wjazdem teraz ?? Dalej te testy trzeba robić ?

Po "lockdownie" na zewnatrz, ale hotele zamkniete, zakaz podrozy za granice do 17 maja, wiec ograniczen jeszcze jest sporo, w obecnych dniach na milion testów dziennie wykrywa sie ok 2000 przypadków wiec ryzyko zarazenia sie jest niskie, przez co obostrzenia sa znoszone - ale zauwaz ze to byl pierwszy tydzien w tym roku gdzie mozna bylo wypic piwo ze znajomymi na zewnatrz - dlatego tez sa tlumy na zdjeciach 8-)
A testy na wjazd.. te beda dlugo i nie wróze poluzowan, zwlaszcza ze ich glówny mankament cena ostatnimi dniami spadla ze £100-£150 na £60, a te szybkie wykonywane samemu w domu dla wlasnej pewnosci - mozna pobrac za darmo w osrodkach NHS do testów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#252 PostWysłany: 18 Kwi 2021 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
testy to pół biedy, gorsza jest ta obowiązkowa kwarantanna. Czy coś może przebąkują o ulgach dla zaszczepionych :?:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#253 PostWysłany: 18 Kwi 2021 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Na chwile obecna cisza, aczkolwiek jak ze wszystkim ciagle moze sie to zmienic, teraz to raczej model NZ/Australii/Chin - pozbyc sie wirusa wewnatrz, otworzyc kraj w pelni - a potem sie pomysli nad turystami zewnetrznymi, UK w porownaniu do np. Islandii jest w stanie zebrac spora kase z wlasnych turystów..
Ale prawda, ta kwarantanna 10- dniowa psuje plany, bo nawet jakby ktos sobie te 10 dni popracowal zdalnie to koszt hotelu na 10 dni + testy to cenowo wyjdzie jak wycieczka na Malediwy 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Cubero4 lubi ten post.
paweł p uważa post za pomocny.
 
      
#254 PostWysłany: 18 Kwi 2021 12:20 

Rejestracja: 24 Cze 2020
Posty: 60
Czyli na wjeździe jest jeden test i później w 2 i 8 kolejne ale już za darmo na NHS ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#255 PostWysłany: 18 Kwi 2021 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Nie, wszystkie 3 płatne - te NHS sam sobie robisz, dlatego jakby miały wpływać na ściągnięcie z kwarantanny to nikt by na niej nie siedział, one są dla osób co np. Chcą odwiedzić znajomych, mają podejrzenia, bądź też w danej strefie grasuje "wariant" i chcą wyłapać.
Więc jako turysta płacisz za 3, przed wejściem do samolotu, czy też na granicy w UK musisz pokazać że masz zakupione 2 testy bo inaczej nie wpuszcza cię.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cubero4 lubi ten post.
 
      
#256 PostWysłany: 18 Kwi 2021 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 513
Loty: 57
Kilometry: 106 100
niebieski
A ja trochę zmieniając temat.
Tutaj nad tematem jest informacja:



"If you are ‘transiting’ the UK, you do not need to quarantine. You must just follow the sanitary guidance (wearing masks in airports / cleaning hands etc.). If you are travelling to one airport and then flying out of another airport again you do not need to quarantine but must follow the sanitary rules on public transport, for example (including wearing a mask).

The form you fill in asks them if you are ‘exempt from self-isolating’ and they must say why you think they are exempt. You would just need to indicate that you are transiting the UK and state where you are travelling to and for how long, and when you will leave the UK.

If you are in the UK for 24 hours or more, you must self-isolate while you are in the UK, and state on the form where you will be staying while you self-isolate. Even if you are staying less than 14 days. "



Chciał bym się do niej odnieść... Czy dobrze rozumiem...? i czy jest to aktualne?
Jest możliwość podróżowania tranzytem przez UK, jest możliwość zmiany lotniska (podczas jednego dnia) ale informację tą o tranzycie/zmianie lotniska muszę podać w tym formularzu który trzeba wypełnić (na Brytyjskiej rządowej stronie) i oczywiście test negatywny, oraz maska podczas drogi między lotniskami. Proszę powiedzcie czy tak to wszystko wygląda? Czy dobrze to wszystko zrozumiałem? Oraz czy może ktoś z Was ostatnio tak miał okazję podróżować? (ze zmianą lotniska)
Jeśli chodzi o mnie to przygotowuję plan logistyczny odnośnie dolotu - wyjazdu do CUN :)

A jak już tak przy okazji jestem to takie dodatkowe pytanie:
Czy mieszkańcy/rezydenci/pracownicy - nie będącymi obywatelami UK - także muszą odbyć kwarantannę w hotelu, czy poprostu to dotyczy turystów przybywających do UK.
Czy moi bracia po powrocie z zagranicy do domu w UK, będą mogli odbyć kwarantannę w wynajmowanym domu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#257 PostWysłany: 18 Kwi 2021 18:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Wszystko zmienia sie codziennie.. tu np. za strona lotniska Heathrow:
https://www.heathrow.com/customer-suppo ... s-covid-19
Jezeli wracasz z jednego z 39 krajów:
https://www.gov.uk/guidance/transport-m ... f-covid-19
i robisz tranzyt.. to nie opuszczajac airside do 24h mozesz leciec dalej, chcac opuscic airside - podazasz "szlakiem covidowym", czyli specjalny tranzyt do hotelu platnego jakies £200 za dzien (£1750 za 11 dni ale majac dalszy lot mozna uciec szybciej ale zgaduje.. ze placi sie mniej) i z tamtad specjalny tarnzyt na kolejne lotnisko.
Meksyku co prawda tam nie ma, ale ta lista zmienia sie co tydzien.. wiec ryzyko jest spore.

A nieciekawe jest to ze w sekcji - "if I have separate bookings" czyli tranzyt typu jakims Air Mexico do UK a potem Ryanem do Polski to jest napisane:
"Evidence of a pre-booked testing package, if travelling from anywhere not on the ‘red list’"
Ze nawet mimo iz nie zdazysz.. to testy musisz wykupic (bo tu tez widze pole do lamania zasad.. wracasz do UK, nie chcesz kwarantanny to kupujesz bilet Ryana byle gdzie za £5 i po klopocie (nie lecisz i oszczedzasz kase na testach £200-£300).

Cubero4 napisał(a):
1. Czy mieszkańcy/rezydenci/pracownicy - nie będącymi obywatelami UK - także muszą odbyć kwarantannę w hotelu, czy poprostu to dotyczy turystów przybywających do UK.
2. Czy moi bracia po powrocie z zagranicy do domu w UK, będą mogli odbyć kwarantannę w wynajmowanym domu?


1. Kazdy kto wraca z "red-list" krajów, na chwile obecna nie Meksyk, z reszty krajów moze byc hotel, dom, czy u rodziny ale musisz podac adres.
2. Z tego jak ja to rozumie to gdzie im pasuje.. ale jak Meksyk trafi na ta liste to albo kazdy placi £1750 i wydelegowanym hotelu, badz tez robicie dodatkowe 14 dniowe wczasy gdzies w Europie i potem powrót do UK juz z nieczerwonego kraju.

Zakladam ze lecisz po 17 maja bo na chwile obecna nie wolno, a co bedzie po 17 maja to bedziemy wiedziec 18 maja :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
Cubero4 lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#258 PostWysłany: 18 Kwi 2021 18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 513
Loty: 57
Kilometry: 106 100
niebieski
@LonDynia Mój plan jest taki: lądowanie na STN, przyjeżdżają po mnie bracia - i jedziemy prosto na LHR i lecimy do Meksyku.

Jeśli załóżmy że Polska nie trafi do tego czasu na listę krajów "red" to także muszę posiadać wykupione te testy? Tak zrozumiałem, bo jednak wychodzę poza airside.

W drodze powrotnej z Lizbony nie lecę do LHR - tylko innym lotem/rezerwacją wracam do Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#259 PostWysłany: 18 Kwi 2021 19:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Ja tak to rozumiem że testy musisz mieć wykupione w UK..

Potem w drodze powrotnej ci co wracają do UK też będą musieli wykupić testy.

Kosztują one £60-£150 za jeden ale dziewczyna kiedyś potrzebowała do pracy, kupiła na 15ego, praca się opóźniła to przełożyła. Więc zobacz może będzie możliwość przelozyc na inną osobę bądź też anulować ,😅
Góra
 Profil Relacje PM off
Cubero4 lubi ten post.
Cubero4 uważa post za pomocny.
 
      
#260 PostWysłany: 18 Kwi 2021 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 513
Loty: 57
Kilometry: 106 100
niebieski
@LonDynia więc najlepszym rozwiązaniem będzie dolot na LHR z WAW i przesiadka wewnątrz airside? T2 mimo że inna rezerwacja (osobna rezerwacja z LHR będzie)
Może orientujesz się czy na T2 na LHR będzie można zrobić taką przesiadkę (osobna rezerwacja LOT i TAP)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1004 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group