Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wikipost aktualizujemy w miarę zawiadomień od forumowej społeczności , ale warto a wszelki wypadek przejrzeć ostatnie posty/strony wątku

Od 7 stycznia 2022 r. zmiana :arrow: wielka-brytania-covid,1453,154038?start=860#p1496017

manyaky napisał(a):
Dzień przylotu = 0,
natomiast Day 2 testu nie trzeba wykonywać w drugim dniu, tylko w dowolnym z zakresu 0-2.



Gibraltar jest oddzielnie
gibraltar-i-covid,1453,155026


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1004 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 51  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 22 Paź 2020 13:33 

Rejestracja: 22 Paź 2020
Posty: 5
Czy ktoś wie jak zachowują się osoby kontrolujące w przypadku gdy ktoś nie ma formularza lokalizacji przy sobie ?
Jaka jest szansa na niewpuszczenie do kraju w takim przypadku lub ukarania ? Czy po prostu każą wypełnić ją na miejscu beż żadnych konsekwencji.?

Pytam bo mam lot 24/10 z KRakowa do Leeds i zastawiam się to wypełniać, bo krążą informacje że czasami w ogole tego nie sprawdzają
i można by było w taki sposób uniknąć kwarantanny,
a i słyszałem że lotnisko jest bardzo malutkie więc trzepią wszystkich po kolei. Ogólnie to lecę do znajomego załatwić parę spraw papierkowych.

Powrót mam 03/11 więc wychodzi 12 dni, więc jest jeszcze parę dni na jakieś dodatkowe zajęcia. Bilet oczywiście kupiłem jeszcze wtedy gdy wszystko odbywało się bez tych głupot a więc szkoda mi z niego rezygnować.

Co byście doradzili jako doświadczeni podróżnicy, jakich zachowań unikać, a co by można było ewentualnie "nagiąć" ? PS. lecę 1 raz do UK.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 22 Paź 2020 15:10, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#102 PostWysłany: 22 Paź 2020 13:35 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Posiedzieć w domu
i polecieć do UK innym razem.
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia lubi ten post.
 
      
#103 PostWysłany: 22 Paź 2020 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Każą wypełnić, a do reszty nie będę się odnosił, bo szkoda klawiatury
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 22 Paź 2020 13:41 

Rejestracja: 22 Paź 2020
Posty: 5
Zeus napisał(a):
Posiedzieć w domu
i polecieć do UK innym razem.


Niestety nie mogę sobie posiedzieć w domu,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 22 Paź 2020 13:41 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
No to zostaje kwarantanna w UK.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#106 PostWysłany: 22 Paź 2020 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2018
Posty: 42
Marcel Ek napisał(a):
Czy ktoś wie jak zachowują się osoby kontrolujące w przypadku gdy ktoś nie ma formularza lokalizacji przy sobie ?
Jaka jest szansa na niewpuszczenie do kraju w takim przypadku lub ukarania ? Czy po prostu każą wypełnić ją na miejscu beż żadnych konsekwencji.?

Pytam bo mam lot 24/10 z KRakowa do Leeds i zastawiam się to wypełniać, bo krążą informacje że czasami w ogole tego nie sprawdzają
i można by było w taki sposób uniknąć kwarantanny,
a i słyszałem że lotnisko jest bardzo malutkie więc trzepią wszystkich po kolei. Ogólnie to lecę do znajomego załatwić parę spraw papierkowych.

Powrót mam 03/11 więc wychodzi 12 dni, więc jest jeszcze parę dni na jakieś dodatkowe zajęcia. Bilet oczywiście kupiłem jeszcze wtedy gdy wszystko odbywało się bez tych głupot a więc szkoda mi z niego rezygnować.

Co byście doradzili jako doświadczeni podróżnicy, jakich zachowań unikać, a co by można było ewentualnie "nagiąć" ? PS. lecę 1 raz do UK.


Jeżeli przylatujesz 24/10 to twoja izolacja kończy się 7 listopada o godzinie 23:59:59, więc możesz opuścić dom znajomego dopiero 8 listopada. Niewypełnienie formularza to kara chyba 100 funtów, pierwsza kara za złamanie izolacji to bodajże 1000 funtów.
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia lubi ten post.
 
      
#107 PostWysłany: 22 Paź 2020 14:07 

Rejestracja: 22 Paź 2020
Posty: 5
mk89

Ze strony rządowej UK:

W Anglii możesz opuścić mieszkanie tylko w określonych okolicznościach, a poza miejscem zakwaterowania powinieneś zachować czujność i zachować bezpieczeństwo . Należą do nich, gdzie:

podróżujesz bezpośrednio, aby opuścić Anglię
potrzebujesz pilnej pomocy medycznej (lub jeśli lekarz zalecił Ci uzyskanie pomocy medycznej)
potrzebujesz pilnego dostępu do usług weterynaryjnych (lub za radą lekarza weterynarii)
masz wyjątkowe okoliczności (takie jak te opisane poniżej)
musisz wypełnić obowiązek prawny, taki jak udział w postępowaniu sądowym
aby uniknąć obrażeń lub choroby lub uniknąć ryzyka obrażeń

Wszystkie te przepisy znam bo dokładnie się z nimi zapoznałem, pytam jak to wygląda w praktyce.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 22 Paź 2020 15:05, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 22 Paź 2020 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Jak nie bedziesz mial wypelnionego formularza i zapytaja sie o to na lotnisku, to mozesz udawac glupa i moze przejdzie i wypelnisz na miejscu. A mieszkanie znajomego mojego mozesz opuscic by wyjechac z UK w dowolnym momencie.

W formualrzu podaje sie date wjazdu i wyjazdu i adres.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcel Ek lubi ten post.
 
      
#109 PostWysłany: 22 Paź 2020 16:25 

Rejestracja: 22 Paź 2020
Posty: 5
Aga_podrozniczka

A jak nie przejdzie, to czy grozi mi jakaś deportacja, niewypuszczanie z lotniska, kary itd. pomimo chęci wypełnienia na miejscu ??


Ostatnio edytowany przez Abcn, 22 Paź 2020 17:05, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 22 Paź 2020 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
To jak bys nas sie pytal co sie stanie jak bedziesz jechal 150 na drodze z ograniczeniem do 90?
a) moze nic bo nikt cie nie zlapie/zrobi zdjecia
b) moze nic albo niska kara bo policjant bedzie mial dobry dzien
c) byc moze trafisz za kratki bo na dodatek byles po paru.. 8-)

No nikt nie wie, w UK podejscie do kwarantanny jest o wiele luzniejsze niz w Polsce, nie beda cie kontrolowac codziennie, moze raz podczas tego pobytu. Kara jest £1000, ale np. czytajac ten artykul z 30 wrzesnia:
https://news.sky.com/story/coronavirus- ... g-12085900
do tamtej pory ukarano tylko.. 38 osób.

Kara za niewypełnienie wniosku? Do £3200. Ale te wysokie £3200 daja glownie tym co po raz kolejny nagminnie lamia prawo a nie osobie co przyleciala po raz pierwszy - tu raczej szanse sa wielkie ze beda kazali wypelnic na miejscu.

A teraz tak zdrowo rozsadkowo:
a) nie lec jak nie musisz
b) jak musisz to lec ale siedz na miejscu w Leeds, przylecisz w lecie 2021 i bedzie lepiej, piekniej i bedziecie mogli "normalnie" wyjsc na miasto (zakladam ze tak :? )

Leeds jest blisko "zlych" regionów:
https://coronavirus-staging.data.gov.uk ... active-map
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Marcel Ek uważa post za pomocny.
 
      
#111 PostWysłany: 23 Paź 2020 08:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Marcel Ek napisał(a):
Aga_podrozniczka

A jak nie przejdzie, to czy grozi mi jakaś deportacja, niewypuszczanie z lotniska, kary itd. pomimo chęci wypełnienia na miejscu ??

Wypełnij fomularz i nie kombinuj, nie będziesz miał wtedy wątpliwości.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcel Ek lubi ten post.
Marcel Ek uważa post za pomocny.
 
      
#112 PostWysłany: 23 Paź 2020 11:37 

Rejestracja: 22 Paź 2020
Posty: 5
Oki, no dzięki za odpowiedzi, mniej więcej takich oczekiwałem. A wiec zdecydowałem się wypełnić ten formularz żeby nie narobić sobie kwasu na lotnisku.

Z Leeds kolega mnie odbiera i udajemy się do Yorku, bo tam mieszka i tam będę spędzać ten trudny czas ;)
Generalnie, w takim razie będziemy siedzieć w domu, ewentualnie wyjście późnym wieczorem na spacer dookoła komina i myślę że będzie ok.
Mam zamiar odwiedzić kolejnego znajomego, ale to już na legalu bo będzie formalna zmiana miejsca odbywania kwarantanny.
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia lubi ten post.
 
      
#113 PostWysłany: 28 Paź 2020 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
Chce znowu cos dopytac, tylko mnie nie zastrzelcie, jestem ciekawy Waszej opinii.

Wiem, ze transit w UK mozna zrobic w jak to pisza na stornie usually 24 hours, (https://www.gov.uk/uk-border-control/la ... transiting) a umnie bedzie wlasnie tak, ze przylatuje do Londynu o 9:35 a potem mam wylot nastepnego dnia o 11:55, wiec to bedzie prawie 26 godzin

Myslicie ze ktos bedzie sie o to czepial?

Mam zamiar przyleciec do LHR a potem udac sie odrazu do hotelu i tam czekac do nastepnego dnia do wylotu.

Ten lot kolejny jest dla mnie niewyobrazalnie wazny, dlatego wole dopytac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 28 Paź 2020 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1408
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Może w takim razie lepiej w hali przylotów poczekać z kontrolą dokumentów/wejściem do 12:00
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
fortuna uważa post za pomocny.
 
      
#115 PostWysłany: 28 Paź 2020 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@fortuna będą się cieszyli że majo Cię z głowy, a czy po 26 godzinach czypo 30 - mniejsza o to
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
fortuna uważa post za pomocny.
 
      
#116 PostWysłany: 28 Paź 2020 14:39 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Nikt nie bedzie sie czepial, tym bardziej, ze nic zdroznego nie robisz. Opuscic UK w trakcie samoizolacji, ktorej bedziesz sie poddawal, jak sam mowisz, w hotelu, jest jak najbardziej dopuszczalne.
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
fortuna uważa post za pomocny.
 
      
#117 PostWysłany: 31 Paź 2020 21:03 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 501
Już niedługo premier Wielkiej Brytanii ma ogłosić lockdown na miesiąc, do 2 grudnia. Mają być zamknięte sklepy poza tymi sprzedającymi produkty pierwszej potrzeby a także będzie zakaz spotkań osób z różnych gospodarstw domowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 31 Paź 2020 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Już ogłoszone. Lockdown od czwartku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 31 Paź 2020 23:22 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 501
Czy ogłoszony lockdown może w jakikolwiek sposób wpłynąć na ruch lotniczy pomiędzy Wielką Brytanią a Polską w kontekście regulacji prawnych? Tj. zakazy wjazdu, kwarantanna itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 31 Paź 2020 23:31 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
Zapowiada się drastycznie:
Cytuj:
Under the new rules, all outbound international travel will be banned, except for work.


https://www.independent.co.uk/life-style/new-lockdown-rules-uk-announcement-england-b1481869.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1004 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group