Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Cze 2021 16:01 

Rejestracja: 30 Cze 2021
Posty: 3
Witam,

Mam nietypowe pytanie. Lecę na wakacje do Egiptu, a zaraz po nich miałam lecieć do siostry do Anglii. Niestety Egipt jest na czerwonej liście co wiąże się z obowiązkowa kwarantanna w hotelu. Czy celnicy Brytyjscy maja wgląd do wszystkich moich danych jeżeli chodzi o przekraczanie granicy? Czy jeżeli nie zadeklaruje pobytu w Egipcie i na granicy pokaze Brytyjskiemu celnikowi dowod osobisty to nie będą wiedzieć o tym fakcie i będę miała tylko standardowa 10cio dniowa kwarantanne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#2 PostWysłany: 30 Cze 2021 16:03 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Boszzz co ci biedni celnicy wszyskim zrobili, ze ich myla ze Strażą Graniczną non stop...
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 30 Cze 2021 16:05 

Rejestracja: 30 Cze 2021
Posty: 3
Racja, chodziło o Straż Graniczna, Celnicy nie mają nic do tego :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Cze 2021 16:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Zadzwoń do brytyjskiej Straży Granicznej, przedstaw się grzecznie i spytaj u źródła.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 30 Cze 2021 16:22 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 502
Ogółem jest w EU wspólny System Informacyjny Schengen (SIS) i tam widzą kto gdzie ostatnio był poza granicami Schengen. Widoczne są także noty ostrzegawcze, ja np. miałem pomarańczową którą wklepał Szin-Bet do tych baz międzynarodowych. Natomiast jako, że GB nie jest już w UE i nigdy nie była w Schengen to może mają ograniczoną wiedzę odnośnie przeszłych podróży klienta.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pytajnik71 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 30 Cze 2021 16:26 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3241
srebrny
Z jakiego powodu miałeś tą notę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Cze 2021 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Ja bym na to spojrzal tak, co ci grozi za sklamanie? Miesieczna wyplata, spoko mozna jeszcze zaryzykowac.. ale 10 lat wiezienia? :-D Moze nie maja dostepu, a moze maja.. wg mnie nie warte ryzyka.
Ze mna straznik spedzil 5 sekund, zapytal o locator form, spytal sie czy mieszkam w UK i czy przylecialem z PL. Obok inni ludzie mieli bardziej doglebny przeglad i stali nawet kilka minut na rozmowie.

Lecac 14 dni pozniej nie ryzykujesz nic.

@potylika, wystarczy ze straznik sobie przekartkuje paszport i zobaczy piekna wize Egipska z wczoraj i bedzie 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 30 Cze 2021 16:43 

Rejestracja: 30 Cze 2021
Posty: 3
Dlatego pytam z ciekawości. Kupić nowy bilet do UK 10 dni później to nie problem. Paszportu nie muszę mieć lecąc do UK, więc to akurat nie problem.

LonDynia napisał(a):
Ja bym na to spojrzal tak, co ci grozi za sklamanie? Miesieczna wyplata, spoko mozna jeszcze zaryzykowac.. ale 10 lat wiezienia? :-D Moze nie maja dostepu, a moze maja.. wg mnie nie warte ryzyka.
Ze mna straznik spedzil 5 sekund, zapytal o locator form, spytal sie czy mieszkam w UK i czy przylecialem z PL. Obok inni ludzie mieli bardziej doglebny przeglad i stali nawet kilka minut na rozmowie.

Lecac 14 dni pozniej nie ryzykujesz nic.

@potylika, wystarczy ze straznik sobie przekartkuje paszport i zobaczy piekna wize Egipska z wczoraj i bedzie 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 30 Cze 2021 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Po 30 wrzesnia trzeba paszport, ale zakladam ze lecisz przed.

Ja ten dylemat widze troche jak lot z workiem nakotyków.. czy straznik wie? Czy ma dostep do danych gdzie bylem, z kim pilem i co robilem przez ostatnie kilkanascie dni? Pewnie nie.. ale..

Jak cie zlapia to £1750 za hotel, obowiazkowe 11 dni tam (bo to jest 10 dni pelnych po przylocie) i mozliwa kara za klamanie do 10 lat wiezienia.

Od sierpnia planuja wdrozyc brak "domowej" kwarantanny dla osób przylatujacych z krajów "amber" dla podwójnie zaszczepionych.. - wiec rozwazajac wszelkie powyzsze dane ja bym po prostu zaczekal na wejscie tej usatwy w zycie, bo ani 10 lat w wiezieniu, 10 lat w hotelu za £1750, czy nawet 10 dni siedzenia u kogos na chacie bez mozliwosci wyjscia z domu nie przekonaly by mnie by cisnac tam teraz.
Ale to twoja decyzja i mozesz zawsze zaryzykowac podejmujac decyzje w oparciu o teze kogos nieznajomego z forum :-D
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Pytajnik71 uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 30 Cze 2021 19:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
I po tych wyczerpujących odpowiedziach czas zamknąć wątek.

Administracja i Moderacja Forum życzą wszystkim dużo zdrowia.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group