Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Lis 2018 12:10 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 15
Loty: 28
Kilometry: 61 265
Cześć
Planujemy 10-dniowy wypad do Maroka w drugiej połowie stycznia. Stawiamy głównie na przyrodę, lecimy do Marrakeszu i chcemy pokręcić się tylko po południowej części kraju. Zależy mi na fajnych trasach widokowych, ale boję się, że będą nieprzejezdne. Czy trasa Marrakesz - Warzazat przez Tizi-n-Tichka jest na tyle super, że warto ryzykować i ją zaplanować? Czy jadąc najpierw do Taroudant, a potem stamtąd do Warzazat dużo stracimy? Czy są jakieś inne trasy na południe od Marrakeszu, którymi warto jechać zimą? Z góry dziękuję!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z all inclusive od 2707 PLN. Wyloty z 6 miast Lato w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z all inclusive od 2707 PLN. Wyloty z 6 miast
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
#2 PostWysłany: 01 Gru 2018 13:39 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 33
Napisałem tego posta myśląc o drodze 307 (https://www.dangerousroads.org/africa/m ... outfi.html) Drogą o którą pytasz też jechaliśmy ale w stronę Marakeszu. Jeżdżą nią duże ciężarówki, więc jeśli sprawdzicie pogodę to nie powinno być problemu. Ja bym popytał ludzi w Marakeszu, jak ta droga zimą wygląda. I w razie jakiejś śnieżycy wybrać wariant łatwiejszy, przez Taroudant, swoją "drogą" też nią jechaliśmy i to chyba najlepsza autostrada w kraju :)

Odnośnie wariantu najtrudniejszego, przejeżdżaliśmy drogą 307 marcem 2015 roku w drodze na małą saharę. Niezapomniane przeżycie, spaliśmy przy drodze w wysokich górach, a następnie przez połowę dnia przedzieraliśmy się przez te kręte i malownicze drogi mijając chatki pasterzy, małe wioseczki i tysiące zakrętów. Krajobraz zmieniał się cały czas a równina Warzazatu była jak wybawienie po całym dniu skręcania kierownicą.
Jechaliśmy wynajętym samochodem, zdarzały się osuwiska ziemne, czy małe strumyki, ale przejezdne. Trudno powiedzieć co się tam dzieje w styczniu, jeśli jest śnieg to odradzam. Chyba że macie łańcuchy i napęd 4x4. Jak coś to polecam.
W okolicach Warzazatu trasy też są bardzo malownicze i jest typowo górski odcinek. Droga do Tingiru biegnie po środku dużej doliny. Dalej tez nie obyło się bez przygód, zerwany most trzeba było objechać strumieniem, a wody było aż po progi..
Góra
 Profil Relacje PM off
padma uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 01 Sty 2019 18:32 

Rejestracja: 01 Sty 2019
Posty: 5
padma napisał(a):
Cześć
Czy trasa Marrakesz - Warzazat przez Tizi-n-Tichka jest na tyle super, że warto ryzykować i ją zaplanować? Czy jadąc najpierw do Taroudant, a potem stamtąd do Warzazat dużo stracimy? Czy są jakieś inne trasy na południe od Marrakeszu, którymi warto jechać zimą? Z góry dziękuję!

Też jestem ciekawy powyższego, tym bardziej, że wiele osób będących w Marrakeshu wybiera się na Erg Chebbi więc musi ta trasa jeździc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Sty 2019 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Kwi 2013
Posty: 100
Loty: 132
Kilometry: 207 882
Jechaliśmy trasą przez przełęcz Tizi n'Tichka w połowie grudnia, nie wiem jak wygląda ona gdy temperatura spadnie poniżej zera, bo nawet przy dodatnich temperaturach i dobrej widoczności jest to bardzo trudna trasa. My jechaliśmy w ramach zorganizowanej wycieczki i byliśmy bardzo zadowoleni, że nie zdecydowaliśmy się na wynajem samochodu. Trasa jest kręta, stroma, w wielu miejscach są prowadzone roboty drogowe i gdzieniegdzie nie ma asfaltu. Szczególnie wracając do Marakeszu było dość stresująco, mimo że kierowca nie jechał bardzo szybko. Ja na pewno nie dałabym rady tam prowadzić, ale zapewne doświadczony kierowca sobie poradzi. Nie wiem jak wygląda alternatywna trasa pod względem widokowym, tu było ładnie, ale według mnie nie warto ryzykować życia dla widoków, jeśli warunki będą kiepskie ;)

Udanego pobytu!
Góra
 Profil Relacje PM off
padma uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 01 Sty 2019 23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
Jechałem z Marakeszu do Ouarzazate drogą N9 przez przełęcz Tichka ok. 10 dni temu. Pogoda była piękna, widoki oczywiście też. Nie mogę tej drogi określić jako szczególnie trudnej, a już na pewno ryzykownej. Odcinki przed przebudową są dość wąskie, ale bez przesady. Odcinki po przebudowie to często jezdnia o 3 pasach ruchu – 2 w górę, 1 w dół. Droga jest jednak dość męcząca ze względu na roboty drogowe na dość długich odcinkach, przez co podróż zajęła nam 4:40 (a to tylko 205 km) i szybciej się po prostu nie da. Jedyne ryzyko to pogoda - jeśli spadnie śnieg i zamkną szlabany na dojazdach do przełęczy to ma się problem. Ale zakładam, że wyjeżdżając z Marakeszu będziesz wiedzieć, czy sypnęło śniegiem w Atlasie, czy nie.
Z Zagory wracaliśmy na Agadir, a potem do Marakeszu autostradą. Widoki też bardzo fajne, szczególnie góry na drodze R111 i R108.

Fotki z remontowanych odcinków:

Załączniki:
IMG_20181223_144907 x2.jpg
IMG_20181223_144907 x2.jpg [ 150.37 KiB | Obejrzany 1279 razy ]
IMG_20181223_145251 x2.jpg
IMG_20181223_145251 x2.jpg [ 103.02 KiB | Obejrzany 1279 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 18 Lut 2019 17:03 

Rejestracja: 15 Maj 2017
Posty: 83
Loty: 43
Kilometry: 64 694
Na pewno warto zimą. Ewentualnie weryfikować prognozy pogody. Tak jak napisano trasa nie jest zbyt wymagająca, ale męcząca przez roboty drogowe. Widoki wszystko rekompensują. Jechałem w ubiegłym tygodniu i pogoda była świetna.

W razie utknięcia po drugiej stronie z powodu śniegu, można rozważyć opcję awaryjną (aczkolwiek trochę kosztowną), pozostawienia auta na lotnisku w Warzazate jeśli firma ma tam swoje biuro i samolotem liniami marokańskimi przedostać się do Marrakeszu lub Casablanki. Nie wiem na ile to by było wykonalne, ale czasem przychodzą mi do głowy takie rozwiązania, a nie mogłem sobie pozwolić na pozostanie po tej stronie gór :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Lut 2019 15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2012
Posty: 241
Loty: 88
Kilometry: 191 786
niebieski
Jeśli nad Atlasem jest słonecznie i nie ma chmur, trasa na pewno będzie przejezdna i sucha. Jesli się chmurzy i wygląda że będzię padać deszcz, duże prawdopodobieństwo że na przełęczy będzie to śnieg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group