Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Kwi 2017 23:11 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 72
witam
wiem ze temat wałkowany i gorący ale chciałbym nie mieszać sie pod inne watki bo jednak każdy ma trochę inna trasę.
wiec tak moja trasa to https://goo.gl/maps/WJx5XQyY1rC2 we wrześniu 2 os z samochodem.
Dzień 1 od południa będę już w San Francisco
Dzień 2 późnym popołudniem wyjazd do Coulterville na nocleg
Dzień 3 zwiedzanie Yosemite i przejazd na następny nocleg do Fresno
Dzień 4 sequoia park i przejazd na nocleg w okolice Death Valley - gdzie sie zatrzymać?
następne dni chciałbym poświecić na zobaczenie
- Death Valley
- Zion
- Bryce
- Horsehoe bend
- Arches
-monument valley
-canyon antylope
- Grand canyon
- Sedona
- Kingman
- las vegas
jak to ugryźć?gdzie sie zatrzymywać?ile dni na całość powinienem zarezerwować od San Francisco do Vegas?
wystarczy mi podpowiedz co z czym ogarne w jeden dzień a na co zostawić cały dzień?

-- 12 Kwi 2017 23:15 --

wiem ze np zion i bryce zrobię w jeden dzień.
z grand canyon do vegas z atrakcjami po drodze tez w 1 dien sie wyrobie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#2 PostWysłany: 21 Kwi 2017 23:43 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 72
mam taki przybliżony plan i proszę o jakies rady jak go ewentualnie zmienić
1 dzień: przejazd z San Francisco do Coulterville na nocleg - 235km ok4godz
2 dzień: zwiedzanie Yosemite i nocleg Fresno
3 dzień: zwiedzanie Sequoia park i nocleg w Mojave(tak mi się wydaje ze będzie ok) 274km
4 dzień: Death Valley i nocleg w St. George 670km
5 dzień: Zion i Bryce nocleg w Page
6 dzień: Horsehoe bend, Antylope canyon, Monument Valley nocleg w Page 445km
7dzień: Grand Canyon i na nocleg do Flagstaff 340km
8dzień: Sedona,Seligman nocleg w Kingman 332km
9,10 i 11 dzienń to pobyt w Las Vegas
Jakieś rady podpowiedzi?najbardziej zależy mi na podpowiedzi z Sequoia do St george bo od Zion to już raczej standard w zwiedzaniu/w trasie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Kwi 2017 09:58 

Rejestracja: 27 Lis 2015
Posty: 164
niebieski
Pisząc "zwiedzanie" co masz na myśli? Sam spędziłem w Zion 3 dni i to było zdecydowanie za mało. Również 3 dni w Death Valley to zdecydowanie za mało. Każdy jednak lubi coś innego :)
_________________
Islandzki album: https://www.flickr.com/photos/jaz99/alb ... 7963495014
Góra
 Profil Relacje PM off
wawaking uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 22 Kwi 2017 11:27 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 72
Wiesz trudno mi sie odniesc do tego bo nie bylem w tych miejscach jeszcze, ale nieraz czytam ze ktos spedzil w horsehoe bend pół dnia i wiem ze to piękne miejsce ale ja znajac siebie to pol godziny max tam spędzę.co do death valley mysle ze usatysfakcjonowany będę jak odwiedzę badwater,datnes,zabriski,raletrack playa i artist pallete i przeznacze na to caly dzien bedac juz w okolicy bardzo rano okolo 6-7.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Kwi 2017 11:19 

Rejestracja: 27 Lis 2015
Posty: 164
niebieski
Strasznie napięty plan. Wygląda na to, że prawie cały czas spędzisz w samochodzie.
Jeśli samochód z wypożyczalni, to dojazd do racetrack jest niemożliwy legalnie (zależy od umowy), a przy takim pośpiechu nietrudno o kłopoty i duże koszta.
Byłem w racetrack i w styczniu zajęło mi to 3/4 dnia. Sama wizyta.
_________________
Islandzki album: https://www.flickr.com/photos/jaz99/alb ... 7963495014
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Kwi 2017 21:32 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 72
Napięty plan tyczy sie całości czy Death Valley?
Racetrack na pewno pominę i skupie sie tylko na
- Natural bridge
- badwater
- artiste palette
-zabriskie point
- dantes view
ile czasu potrzeba na takie szybkie zwiedzanie?(popatrzeć ,zdjęcia ,popatrzeć i dalej, myślę ze pol godz w każdym punkcie wystarczy?)
i potem w kierunku Zion i Bryce ale nie wiem gdzie sie zatrzymam na nocleg czy w Vegas czy wcześniej gdzieś, zależy jak z czasem i zmęczeniem za kołkiem. Jakieś rady?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Maj 2017 19:04 

Rejestracja: 17 Gru 2013
Posty: 64
-- 15 Maj 2017 18:50 --

Co do Death Valley spokojnie wystarczy ci jeden dzien. Jesli nie planujesz chodznia po dolinkach typu Golden Canyon Trail to spokojnie wyrobisz sie w ciagu jednego dnia.
Ja zrobilem blad bo zapuscilem sie w te dolinki, stracilem w nich mnostwo czasu i pozniej zabraklo mi czasu na wjazd na Dantes View- czego bardzo zaluje teraz. A same dolinki ladne, ale spokojnie mozna sobie je darowac.

-- 15 Maj 2017 19:04 --

wawaking napisał(a):
Wiesz trudno mi sie odniesc do tego bo nie bylem w tych miejscach jeszcze, ale nieraz czytam ze ktos spedzil w horsehoe bend pół dnia i wiem ze to piękne miejsce ale ja znajac siebie to pol godziny max tam spędzę.co do death valley mysle ze usatysfakcjonowany będę jak odwiedzę badwater,datnes,zabriski,raletrack playa i artist pallete i przeznacze na to caly dzien bedac juz w okolicy bardzo rano okolo 6-7.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Pelna zgoda. Horshoe Band - 30 minut w zupelnosci wystraczy. PLus jeszcze 15 minut na dojscie z parkingu, czyli w godzine to zobaczysz.
Ale mam uwage. Zaplanuj sobie aby zobaczyc to w godzinach porannych, przed poludniem. Wieczorem i po poludniu caly urok pryska. A to ze wzgledu na swiatlo. Po poludniu masz kanion pod swiatlo i naprawde lepiej widac to wszystko rano gdy swiatlo ci pada od plecow labo z boku.

Zion i Bryce w jeden dzien? Do zrobienia. Bryce jest malym parkiem i tam ci spokojnie 4 godziny wystarcza. A sam park jest rewelacyjny. Najladniejszy park na zachodzie US.
Polecam zejscie szlakiem Navajo Loop- ale jak masz malo czasu, to lepiej przejdz sie wzdluz grani.
Navajo loop trail -bylem w kwietniu i szlak byl czesciowo zamkniety ze wzgledu na obsuniecie sie ziemi, wiec nie bylo to loop, tylko zejscie i pozniej powrot ta sama droga.
Co do Zion, to zalezy co chcesz zobaczyc. Ja proponuje Canyon Overlook -latwy krotki szlak a widoki super.Jesli nie jedziesz na Narrows, to mozesz pojechac dalej. Tylko proponuje wjechac do parku od strony wschodniej, super widoki. Wiem, niektorzy spedzaja w Zion kilka dni, ale sposrod wielu parkow ten byl chyba najslabszy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Maj 2017 08:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Gusta są różne, dlatego w zupełności nie zgadzam się z powyższym postem. Będąc dwa razy na zachodzie, wydaje mi się, że to właśnie Bryce jest najsłabszym parkiem narodowym w okolicy. Zion jest prześwietny, do dzisiaj nie jestem w stanie zdecydować się czy bardziej podobał mi się Zion czy Yosemite.

Niezależnie od tego który park komu bardziej przypadł do gustu, nie wrzucałbym dwóch tak ważnych i ciekawych miejsc na jeden dzień zwiedzania. To zbyt piękne miejsca by je tak ograniczać :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Maj 2017 12:54 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 72
Trochę pozmieniały mi się plany i teraz tak to widzę. Oczywiście za wszystkie dobre rady będę bardzo wdzięczny
1- San Francisco w 1,5 dnia(Alcatraz,pier39,lombard street,golden gate fisherman wharf) na nocleg do Fresno ok 305km
2- Sequoia park(general sherman,giant forest, crescent meadow loop,moro rock) na nocleg do Mojave ok 410km
3- Death Valley (natural bridge,badwater,artist palette,zabriskie point,dantes view) na nocleg Las Vegas ok 560km
4- tama,kingman,route 66 przez Hackberry,seligman,Sedona nocleg w Sedona ok 475km
5- grand Canyon (przejazd Desert view drive(droga 64) i kilka punktów widokowych) na nocleg Page ok 395km
6- Horsehoe Bend,Antelope canyon, Monument Valley na nocleg Page ok 473km
7- Bryce Canyon i Zion Canyon na nocleg St George ok 455km
8-Valley of Fire na nocleg Las Vegas ok 235km (ewentualnie przed południe na powrót do Zion Park jak by był nie dosyt)
9- Las Vegas(1 cały dzień na zakupy Koniecznie-żona kazała :D )
10- dzień i noc zabawa , zwiedzanie Vegas
11- basen ogólnie relax
12 dzień rano wylot.
Jak myślicie do wykonania?coś pozmieniać?coś wartego do dodania jest po trasie?
Poleci ktoś jakiś hotel w Vegas z fajnymi basenami?(lokalizacja bez różnicy)
p.s.
Yosemite celowo omijam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 20 Maj 2017 15:15 

Rejestracja: 27 Lis 2015
Posty: 164
niebieski
3 dni w Las Vegas? Zastanowiłbym się nad tym.
Jeśli jednak tak, to najlepiej być tam w środku tygodnia. W zależności od hotelu można trafić niezłe okazje.
_________________
Islandzki album: https://www.flickr.com/photos/jaz99/alb ... 7963495014
Góra
 Profil Relacje PM off
wawaking uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 20 Maj 2017 16:02 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
4. Może zamiast przejechać Route 66 na odcinku równoległym do 40 pomiędzy Kingman a Selingman, pojedźcie przez Oatman. Trzeba nadłożyć trochę drogi, ale widoki lepsze, a w Oatman zostało trochę "klimatu". Droga przez Oatman to też stara 66.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wawaking uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 21 Maj 2017 22:27 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 72
jaz99 napisał(a):
3 dni w Las Vegas? Zastanowiłbym się nad tym.
Jeśli jednak tak, to najlepiej być tam w środku tygodnia. W zależności od hotelu można trafić niezłe okazje.

niestety ale data jest sztywna i niestety od soboty do wtorku. 3 dni ale z tego 1 cały dzień to zakupy i załatwianie prywatnych spraw.Polecicie gdzie sie wybrak na jakieś zakupowe szaleństwa?jakieś Outlety?
rattaman napisał(a):
4. Może zamiast przejechać Route 66 na odcinku równoległym do 40 pomiędzy Kingman a Selingman, pojedźcie przez Oatman. Trzeba nadłożyć trochę drogi, ale widoki lepsze, a w Oatman zostało trochę "klimatu". Droga przez Oatman to też stara 66.

Dzięki za wskazówkę na pewno rozważę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group