Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Werona i okolice
#1 PostWysłany: 28 Lut 2022 14:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Aż dziwne że takie ładne miasto nie ma jeszcze swojego tematu na forum. Szczerze polecam wizytę w tym mieście. Pod względem wielkości, bliżej mu do Bergamo niż Mediolanu czy Turynu ale naprawdę miasto ma wiele do zaoferowania.

Klasykiem jest dom Julii ale wrażenie robi też amfiteatr. Poza ścisłym centrum polecam jeszcze dwa punkty widokowe: Zamek Świętego Piotra oraz Santuario della Nostra Signora di Lourdes - do tego drugiego nie dotarłem ale widok z googe maps super.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Werona i okolice
#2 PostWysłany: 28 Lut 2022 21:44 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 402
niebieski
Ja byłem zaskoczony jak mało turystów jest zainteresowana ruszeniem się dalej niż kolejka do Amfiteatr, w którym nic nie ma i kolejka do Julii :)
Piękne centrum, piękne przedmieścia, piękne widoki, a jak ktoś na miejscu to jednodniowe wypady bardzo atrakcyjne czy to nad jezioro Garda czy Vicenza lub nawet dalej bo połączenia kolejowe, które polecam tam są świetne.
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Werona i okolice
#3 PostWysłany: 01 Mar 2022 18:48 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Potwierdzam :) Bardzo przyjemne miasto. Byłam wiele lat temu, pamiętam piękne widoki z nad rzeki Adyga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Werona i okolice
#4 PostWysłany: 01 Mar 2022 19:14 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Byłem w Weronie dwukrotnie i przyłączam się do pozytywnych opinii. Widok z placu przy Castel San Pietro wspaniały, Piazza delle Erbe bardzo ładne, na przylegającym Piazza dei Signori przy pierwszej podóży w grudniu trafiłem na kiermasz świąteczny, unoszące się zapachy z licznych stoisk z żarciem cudowne. Dom Julii to typowa pułapka na turystów. Na duży plus wspomniane jezioro Garda, osobiście byłem w Desenzano, bardzo urokliwe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Werona i okolice
#5 PostWysłany: 12 Lut 2023 19:11 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
W okresie Walentynek akcja 2 bilety w cenie 1
https://museicivici.comune.verona.it/nq ... a_id=84339
Plus dodatkowe atrakcje na mieście
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Werona i okolice
#6 PostWysłany: 12 Mar 2023 15:41 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 806
platynowy
Uboga ilość postów, jak na takie urokliwe miasto. :) Jeśli ktoś zastanawiał się nad jednodniówką, to bardzo polecam.
Mając na miejscu kilka godzin (przylot 8:15, wylot rozkładowy 15:15) czasu starczyło, żeby zobaczyć poniższe miejsca (oczywiście bez wstępu do środka):
Piazza Brà
Amifeatr
Brama Porta Borsari
Via Giuseppe Mazzini
Balkon Julii
Piazza delle Erbe
Piazza dei Signori
Bazylika Świętej Anastazji
Piazza Bra Molinari
Kamienny Most
Taras przy zamku św. Piotra (schodami)
+ śniadanie w Pasticceria Camesco, obiad w pizzerii da Vincenzo i aperol gdzieś po drodze.

Dojazd z lotniska autobusem 199 do dworca (powrót tak samo), dalsza podróż pieszo. Z chęcią jeszcze tam wrócę. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Werona i okolice
#7 PostWysłany: 12 Mar 2023 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
@radeom Robiłem ostatnio taką sobotnią jednodniówkę, ale zahaczyłem dodatkowo Vicenze a z Werony pojechałem ItaBusem za 1.99 EUR bezpośrednio do BGY na wieczorny lot do WAW.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
radeom lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Werona i okolice
#8 PostWysłany: 10 Paź 2023 10:10 

Rejestracja: 05 Wrz 2019
Posty: 25
Jeśli ktoś lubi zwiedzać kościoły to w Weronie 4 najważniejsze - Katedra, bazylika św. Anastazji, San Fermo, San Zeno - można zobaczyć z łączonym biletem za 8 euro. Wystarczy w 1 z nich poprosić o taki bilet. W kolejnych kościołach będą tylko odhaczać na bilecie że już dany kościół zobaczyliśmy. Dodatkowo w każdym dostaniemy folder po polsku z krótką historią i opisem najważniejszych zabytków. Na plus też to, że nie trzeba wszystkich zwiedzać jednego dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Werona i okolice
#9 PostWysłany: 10 Paź 2023 11:24 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
W temacie zwiedzania aż dziwne, że nie pojawiło się wcześniej info o Verona Card. Obecnie karta 24h kosztuje 20 EUR, 48h za 25 EUR. W ramach karty wstęp do bodajże 15 atrakcji i transport autobusowy po mieście. Korzystałem z karty 24h, przy intensywnym zwiedzaniu dało się trochę zaoszczędzić :)
https://www.visitverona.it/en/explore/c ... able-price
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Werona i okolice
#10 PostWysłany: 11 Paź 2023 08:55 

Rejestracja: 12 Paź 2022
Posty: 28
Wlasnie sie wybieram do Werony, dzieki za porade, na pewno skorzystam! Przyjade pociagiem z wenecji na stacje Stazione Verona Porta Nuova. Wiesz, moze czy mozna tam kupic taka karte? Sprawdzilem na stronie i niestety nie dziala on na dojazd na lotnisko, wiec domyslam sie, ze trzeba kupic bilet osobno. Jeszcze jakbys polecil ktore atrakcje sa konieczne do zwiedzenia, a ktore mozna sobie odpusic? Mam tylko 1,5 dnia niesety.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 11 Paź 2023 10:28, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Werona i okolice
#11 PostWysłany: 11 Paź 2023 09:15 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
ja kupowałam kartę w kasie biletowej Areny
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Werona i okolice
#12 PostWysłany: 15 Lis 2023 12:20 

Rejestracja: 12 Paź 2022
Posty: 28
Wrocilem wlasnie z Werony, bylo bardzo cicho i spokojnie. Polecam poza sezonem, jednak najwieksza wada to ciagle remonty i renowacje. Arena jest zamknieta na miesiac i kolejne przewidzane zamkniecie odbedzie sie w styczniu. Warto wziac to pod uwage planujac zwiedzanie. Bardzo duzo Polakow, stad ulotki w naszym rodzimym jezyku. Polecam w szczegolnosci pakiet laczony na koscioly/ katedry, za 8 euro wstep do 4. Ogolnie warto sie zatrzymac, ale 2 dni sa wystarczajace. Chyba, ze ktos planuje duze modowe zakupy i niekoniecznie chce jechac od Milanu.
Góra
 Profil Relacje PM off
KL_user uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Werona i okolice
#13 PostWysłany: 16 Sty 2024 19:01 

Rejestracja: 26 Mar 2021
Posty: 40
Loty: 55
Kilometry: 118 221
Czy ktoś jest w stanie polecić nam winiarnie w okolicy do której można się wybrać na degustacje wina :) ?
_________________
Przepraszam za brak polskich znaków.
Wybierasz się do Szwecji? Masz pytania? Chętnie pomogę!
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group