Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 244 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wenecja
#201 PostWysłany: 01 Sie 2022 19:10 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 994
srebrny
Plaża na Lido jest bardzo ładna, nawet kiedyś tam pływałem i mi się podobało, ale nie pamiętam dlaczego. Pływałem prosto do końca, a potem w lewo od przystanku Vaporetto, ale plaża ciągnie się dość długo i trochę ładniejsza jest bliżej Kasyna.
Można też popłynąć Vaporetto do Punta Sabbioni lub Chioggii, a potem przejść kawałek lub podjechać autobusem. W tym drugim przypadku może Ci to zająć jakieś dwie godziny, ale autobusy w Chioggii są weneckie, a sama miejscowość jest bardzo ładna i warto ją przy okazji zobaczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off
MTalma lubi ten post.
MTalma uważa post za pomocny.
 
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Wenecja
#202 PostWysłany: 01 Sie 2022 21:29 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Proponuję autobusem wodnym popłynąć do Punta Sabbioni. My co prawda nie plażowaliśmy, bo był to październik, ale plaże są piaszczyste i długie. Proponuję zachaczyć o Burano.W 2021 r. ceny biletów na tramwaje wodne w Wenecji kształtowały się następująco:
7,50 euro – bilet ważny przez 75 minut (można się przesiadać), można dopłynąć do Punta Sabbioni. Z przystanku San Marco S.Zaccaria E wypływają tramwaje wodne do Punta Sabbioni -15 bezpośrednio, Linia numer 14 – łączy Punta Sabbioni z Lido di Venezia i z Wenecją przy Placu św. Marka (San Marco-San Zaccaria”F”).
Góra
 Profil Relacje PM off
MTalma lubi ten post.
MTalma uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#203 PostWysłany: 02 Sie 2022 08:50 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 664
Loty: 23
Kilometry: 74 051
A na mapie nie widać, gdzie są plaże?
Lido, Punta Sabbioni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#204 PostWysłany: 02 Sie 2022 10:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
45.429071, 12.438644
45.417300, 12.381502
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#205 PostWysłany: 02 Sie 2022 10:49 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
Nie wiem, może byłem za bardzo w stronę lotniska Lido, ale woda wydawała mi się mało przyjazna i cały czas widziałem mroczny szpital... Chyba nawet opuszczony.
Szczerze mi się podobał sam pobyt na Lido, i wieczorne powroty tramwajem wodnym z tłumnej Wenecji, ale plaża nie była mocną stroną tej wyspy.

https://tinyurl.com/muj6ynpf

https://tinyurl.com/yywytyap
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#206 PostWysłany: 02 Sie 2022 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1190
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
Z lotniska VCE Marco Polo na plac sw Marka łodzią ALILAGUNA w dwie strony od osoby 27 euro - myślę, że warto podróż trwa ponad godzinę do półtorej, ale przy okazji podziwiamy widoki Murano, Lido po drodze do starego miasta, wtedy można już sobie darować gondole, która kosztuje 80 euro za pol godziny po kanałach w dzień a w nocy 100 euro, ale jest również tańsza opcja - gondola współdzielona z innymi kosztuje 29 euro od osoby przy max 5 osobach - bilet kupujemy na przystanku San Marco ALILAGUNA, ale tylko kilka określonych godzin takiej przejażdżki dziennie jest. Jedzenie w centrum dość drogie, jednak niedaleko za Pałacem Dożów jest DeSpar - taki jak u nas SPAR gdzie można kupić prosecco butelkę od 3 euro dużą (kaca brak) oraz gotowe do jedzenia kanapki pizze i wiele więcej. Drugi DeSpar lepiej zaopatrzony znajduje sie przy Grande Canal na lewo od mostu Rialto - jest większy lepiej zaopatrzony, także jak nie chcemy wydawać na restauracje spokojnie sie tam zaopatrzymy. Magnesy najtaniej znalazłem 13 sztuk za 10 euro. Przy głównych arteriach dużo droższe. Jedzenie w restauracjach w przedziale przeciętnie od 10 euro za kebaba, 8-15 pizza, 20-25 stek , makaron z owocami można 19-22 euro. Przy hotelu Savoia &Yolanda jest restauracja https://www.ristoranteprincipessa.com/ w której przy rezerwacji stolika przez internet (dzień wcześniej ) dostaniecie darmowego drinka- jedzenie bardo smaczne bardzo ładnie podane. Piwo w knajpie od 4 euro bodajże, kieliszek aperola również w bocznych alejkach, kawa podrożała capuccino 3,5 euro , ale przy placu sw marka 7 euro! Plaże w Lido są głównie płatne i za 7,5 euro w jedna stronę się dopłynie lub 20 euro bilet całodzienny. Brać gotówkę - podatek turystyczny w hotelach płatny tylko gotówką, a wypłata z bankomatu prowizja 3,95 euro ! Kolejki do muzeów do katedry pałacu dożów ogromne - w tym upale ciężko się czeka. Wjazd na dzwonnice na placu sw Marka 10 euro , przez internet bilet bez kolejki 12 euro - warto wjechać - widoki super.
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#207 PostWysłany: 10 Sie 2022 12:26 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 839
złoty
@luftairways Z tymi restauracjami to ja ci powiem, że jak się się chce zaoszczędzić to spokojnie można zjeść jeszcze taniej. Bez większego problemu znalazłem dwa lokale w których za 15 euro miałem typowy włoski zestaw obiadowy czyli dwa dania (na pierwsze makaron, na drugie mięso), deser i picie. Pierwszy lokal był w odległości raptem 300 metrów od Bazyliki Św. Marka, a drugi od Rialto oddzielał tylko jeden rząd kamienic. W obu miejscach porcje były odpowiedniej wielkości.
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadekk lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#208 PostWysłany: 10 Sie 2022 16:22 

Rejestracja: 24 Gru 2017
Posty: 13
Adresy można podać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#209 PostWysłany: 10 Sie 2022 16:34 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
I najlepiej tu: wenecja,1317,12366
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#210 PostWysłany: 10 Sie 2022 20:50 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 839
złoty
Zgodnie z prośbą bardzo budżetowe restauracje, które odwiedziłem w Wenecji opisałem tutaj: viewtopic.php?p=1548359#p1548359 .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#211 PostWysłany: 26 Gru 2022 21:46 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 839
złoty
Od 16 stycznia 2023 wstęp do historycznej części Wenecji miał być płatny (od 3 do 10 EUR) dla jednodniowych turystów i limitowany do 50 000 osób. Jednak znalazłem taki artykuł z 22 grudnia https://www.qualitytravel.it/accesso-a- ... tera/99166 , że start nowej opłaty ulegnie kolejnemu przesunięciu. Rzekomo będą stawiane bramki liczące wchodzących ludzi. Może ktoś z was śledzi to na bieżąco we włoskich mediach i może to potwierdzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#212 PostWysłany: 21 Lut 2023 23:47 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 927
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
@KL_user
Według tej strony https://veneziaautentica.com/venice-tourist-tax/ opłata jest opóźniona do maja/czerwca lub dłużej.
Ta strona zdaje się to potwierdzać https://www.comune.venezia.it/it/conten ... to-accesso
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off
KL_user lubi ten post.
piwili uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#213 PostWysłany: 11 Mar 2023 12:04 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 927
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Dam dwie rady:

1. Jeśli w piątek wydaje ci się, że jest duża kolejka do bazyliki Świętego Marka, to nie łudź się, że w sobotę rano będzie lepiej. Będzie 5x gorzej.

2. Płynąc do Murano, nie próbuj wsiąść na przystanku Fundamente Nove. Dzieją się tam dantejskie sceny. Zamiast tego spróbuj przystanek wcześniej. Będzie pusto...
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.


Ostatnio edytowany przez piotrkr, 11 Mar 2023 14:10, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#214 PostWysłany: 11 Mar 2023 12:28 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Teraz, w pierwszej połowie marca, te dantejskie sceny? Strach pomyśleć, co będzie za miesiąc czy dwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#215 PostWysłany: 11 Mar 2023 12:46 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 402
niebieski
Dlatego ograniczenia w ilości "wchodzących" do Wenecji wprowadzają już w tym roku, jak masz nocleg w Wenecji nie martwisz się, jak jesteś "jednodniowym" to opłaty i jak wprowadzą w szczycie turystycznym limity to odbijesz się od bramki.
Ja zauważyłem że największe tłumy to sobota, niedziela i poniedziałek, piątek, najmniejsze wtorek i środa, no i oczywiście nawet w sezonie rano tak o 8, 9 jest dość pusto nawet do południa.
Co do transportu to unikać głównych traktów turystycznych, Wenecja jest dość duża mimo wszystko i wiele miejsc jak i przystanków transportu wodnego jest unikana przez turystów bo większość idzie za tłumem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomasz101 lubi ten post.
ewaolivka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#216 PostWysłany: 11 Mar 2023 14:34 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 927
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
-- 11 Mar 2023 14:14 --

meczko napisał(a):
Teraz, w pierwszej połowie marca, te dantejskie sceny? Strach pomyśleć, co będzie za miesiąc czy dwa.


Może akurat godzina była kiepska. Najbardziej wkurzający było ludzie, którzy wchodzili "wyjściem" i omijali całą kolejkę stojąca do "wejścia".

Ale jeśli widzisz dużą kolejkę, warto się cofnąć o stację.

-- 11 Mar 2023 14:17 --

Marcin Bartoszewski napisał(a):
Dlatego ograniczenia w ilości "wchodzących" do Wenecji wprowadzają już w tym roku, jak masz nocleg w Wenecji nie martwisz się, jak jesteś "jednodniowym" to opłaty i jak wprowadzą w szczycie turystycznym limity to odbijesz się od bramki.


Mieli wprowadzać już w ubiegłym roku, ale ciągle przedkładają, człowiek u którego mieszkań uważa że nie wprowadzą

-- 11 Mar 2023 14:21 --

3. Do Burano kolejka na Murano Faro miała z kilkadziesiąt metrów (50? 100?). Za to przystanek wcześniejwcześniej na Fundamento Nuovo była malutka, wszyscy weszli i prawie wszyscy siedzieli. Mnie się opłacało cofnąć z Murano niż czekać tam, ale może to zależy od godziny, byłem koło 13.

-- 11 Mar 2023 14:34 --

4. Muzeum szkła na Murano - za 10e nie polecam, drugi raz bym nie poszedł. Jak ktoś ma bilet zbiorczy na wszystkie muzea to pewnie nie szkodzi.

Ogólnie Murano mnie rozczarowało, gdyby nie łut szczęścia i trafienie na pokaz dmuchania szkła to bym uznał za stracony czas. W ogóle, chodząc głównymi ulicami znalazłem tylko to jedno miejsce gdzie były jakieś pokazy.
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#217 PostWysłany: 11 Mar 2023 17:57 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 402
niebieski
Jestem zdziwiony dlaczego większość turystów w Wenecji jako obowiązkową atrakcje uważa Murano, ciekawszy dla mnie był cmentarz :)
Góra
 Profil Relacje PM off
piwili lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#218 PostWysłany: 11 Mar 2023 18:30 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Murano obejrzeć jak najbardziej, ale mnie oczarowała Burano, warto pójść tez trochę poza centrum
Góra
 Profil Relacje PM off
piekara114 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#219 PostWysłany: 11 Mar 2023 18:48 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 927
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Murano według mnie to jeśli ktoś chce pochodzić po sklepach ze szkłem
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#220 PostWysłany: 11 Mar 2023 21:18 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 402
niebieski
ewaolivka napisał(a):
Murano obejrzeć jak najbardziej, ale mnie oczarowała Burano, warto pójść tez trochę poza centrum

Dokładnie ale znam opinie że "tam tylko kolorowe domki" czyli gusta, dla mnie piękne miejsce i polecam.
Co do samej Wenecji to ze zdziwieniem dostrzegałem jak wiele ciekawych i pięknych miejsc jest omijana przez turystów, a jak wielu skupia się na staniu w kolejkach do atrakcji, które trzeba zaliczyć i lecieć dalej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 244 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group