Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Weekend w Szwecji
#1 PostWysłany: 28 Cze 2012 18:41 

Rejestracja: 19 Kwi 2012
Posty: 124
Hej,
chciałabym Was prosić o pomoc w zaplanowaniu 2 dni w Szwecji - sama nie mogę jakoś tego ogarnąć.
Ostatnio planowałam sama wyjazd na Majorkę i naprawdę sprawiało i to dużo frajdy, a w tym przypadku zmuszam się do czytania o tym kraju i mam jakieś dziwne, bierne nastawienie [żeby nie powiedzieć - negatywne] :| .

Może ktoś z Was zna i lubi Szwecję i jest w stanie polecić miejsca, udzielić praktycznych wskazówek?

Przylecę w piątek o 21:00 na lotnisko Sztokholm-Skavsta i stamtąd odbierze mnie couchsurfer z Nykoping. W sobotę rano pewnie pospacerujemy trochę po Nykoping, ale to pewnie nie zajmie dużo czasu - to nie jest chyba duże miasto?
No i w planach mam Sztokholm - prawdopodobnie wybiorę się samochodem z cs.

Zatem można powiedzieć, że sobota jest mniej więcej zaplanowana: śniadanie / zwiedzanie Nykoping / przejazd do Sztokholmu i zwiedzanie/ obiad/ i właśnie nie wiem co z późnym popołudniem/wieczorem - czy jest jakieś warte zobaczenia miejsce na trasie Sztokholm-Nykoping? Albo może warto zboczyć nieco z kursu, żeby coś zobaczyć? Tylko przy założeniu, że około 21:00 docieram już do Nykoping [nie mam jeszcze pewności co do dyspozycyjności couchsurfera i nie wiem, czy wszędzie będzie mógł jeździć ze mną, czy będę musiała korzystać z komunikacji].

A na niedzielę nie mam pomysłu :(
Wylot mam o 21, tak więc chciałabym jak najlepiej wykorzystać ten dzień.
Bardziej, niż na zwiedzaniu muzeów, zabytków zależy mi chyba na ładnych miejscach - mogą to być uliczki miast, place, targi, mogą być porty, mogą być góry, lasy, itp.

Czy możecie mi coś podpowiedzieć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Weekend w Szwecji
#2 PostWysłany: 28 Cze 2012 23:58 

Rejestracja: 10 Maj 2010
Posty: 441
niebieski
A nie lepiej zdać się na CeeSa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Weekend w Szwecji
#3 PostWysłany: 29 Cze 2012 00:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 23
W Sztokholmie jest tyle cudownych pubów, wyjętych wprost z czasów Vikingów! Sam Sztokholm nocą tętni życiem, zwłaszcza w weekend.
Myślę, że host coś wymyśli.
Sztokholm jest bardzooooooo piękny i nie masz się czego obawiać. Ja po jednym weekendzie tak strasznie pragnę tam wrócić! Tyle, że teraz z UK ciężko znaleźć coś taniego
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Weekend w Szwecji
#4 PostWysłany: 29 Cze 2012 11:42 

Rejestracja: 19 Kwi 2012
Posty: 124
Na tyle, na ile będzie to możliwe, zdam się na cs'a, oczywiście ;) Ale nie chcę nadużywać gościnności - i tak odbierze mnie z lotniska, zawiezie na lotnisko, zawiezie do Sztokholmu i z powrotem, pozwala zostać w jego domu podczas jego nieobecności.
Nie chciałabym obciążać go 'obowiązkiem' zaplanowania mi czasu i towarzyszenia mi wszędzie.
A sama nie umiem zaplanować tego pobytu - nie wiem, co jest warte zobaczenia, jak się przemieszczać między miejscowościami i jak wykorzystać czas maksymalnie, ale nie zbankrutować.
Dziś kupię może jakiś przewodnik w empiku, poczytam - może tam będą jakieś propozycje..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Weekend w Szwecji
#5 PostWysłany: 04 Lip 2012 11:35 

Rejestracja: 19 Lut 2011
Posty: 210
niebieski
Sztokholm jest boski, byłem tam chyba 4 razy, a we wrześniu wybieram się znowu. Oprócz tego Szwedzi to wspaniali ludzi, zresztą widać to już po twoim CS, który przyjedzie po Ciebie na lotnisko. :) Ostatnio na moim blogu pisałem trochę o Sztokholmie, może coś ci się przyda. :)
Miasto jest bardzo klimatyczne, za sprawą położenia na wodzie, jest wiele fajnych miejsc, w których można pospacerować czy po prostu usiąść i podziwiać miasto. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Weekend w Szwecji
#6 PostWysłany: 04 Lip 2012 17:47 

Rejestracja: 19 Kwi 2012
Posty: 124
Dzięki SwedishBoy - z chęcią zajrzę na Twój blog :)
Dziś kolezanka pożyczyła mi PRZEWODNIK - spodobał mi się na tyle, że kupiłam go sobie na allegro ;)
Zawiera szczegółowe opisy poszczególnych krajów z mnóstwem ciekawostek, wskazówek, informacji praktycznych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Weekend w Szwecji
#7 PostWysłany: 04 Lip 2012 23:34 

Rejestracja: 19 Kwi 2012
Posty: 124
Płynęliście może przez archipelag sztokholmski?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group