Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 247 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 08 Kwi 2020 19:02 

Rejestracja: 26 Gru 2010
Posty: 157
O ile dobrze na szybko widze taryfy w telefonie, można zabukowac za 660pln z GDN i wtedy przekroczymy wymagane 50EUR za basic fare
Co prawda na te same terminy mam Sarajewo z LH, ktore też pewnie zostanie anulowane ale opcja bardzo kusząca.
Góra
 Profil Relacje PM off
YKS uważa post za pomocny.
 
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#22 PostWysłany: 08 Kwi 2020 19:29 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
No dobra, kupione x2 za 916,64. Dzięki. Chociaż nie widzi mi się zamrażanie pieniędzy nawet na rok. Chociaż cena świetna ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 08 Kwi 2020 19:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Czy na 100 % LH tak gładko przebukowuje loty za darmo nawet na wyższe klasy rezerwacyjne w przypadku odwołania przez nich lotu? Wiem, że oczywiście według prawa są do tego zobowiązani, ale miałem ze znajomym podobną sytuację ok. miesiąc temu przy dealu z HKG i na infolinii za każdym razem życzyli sobie dopłaty, nawet jeśli jeden odcinek podróży został przez nich odwołany. Może ktoś miał w ostatnich dniach doświadczenia w tej kwestii? ;)
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
YKS uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 08 Kwi 2020 20:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 607
Kilometry: 709 900
srebrny
@travellista pisałem o tym kilka postów wcześniej - proponowano mi dowolny lot LUX-KRK bez dopłaty na dowolny termin po tym jak anulowali moje loty w kwietniu (tam anulowano wszystkie odcinki - LUX-MUC i MUC-KRK w dwie strony).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 08 Kwi 2020 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5648
HON fly4free
LH mocno poluzowała lejce w kwestii przebukowań i sama o tym otwarcie mówi, oni teraz potrzebują mieć u siebie na przechowaniu naszą kasę i dlatego zgadzają się na wiele byle tylko klient nie wystąpił o zwrot pieniędzy.
Tak jak pisałem ta oferta to na 99% jest taki voucher to wykorzystania w przyszłości i dlatego się na nią skusiłem bez chwili wahania a nawet jak jednak ten 1% wyjdzie koniec końców na wierzch to w dalszym ciągu są pewne nienajgorsze możliwości wykonania pewnych ruchów z tym biletem.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 08 Kwi 2020 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 607
Kilometry: 709 900
srebrny
@kemot trochę OT ale to prawda - elastyczność i niskie ceny na loty z LH na najbliższe terminy pomagają im podtrzymać płynność finansową.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 08 Kwi 2020 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 425
HON fly4free
Przy ewentualnym odwołaniu lotów, w LH mogę przebookować na dowolny termin w obecnie dostępnym rozkładzie lotów czy np. mogę czekać do opublikowania kolejnego rozkładu i dopiero wtedy zabookować lot?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 08 Kwi 2020 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
karder napisał(a):
@travellista pisałem o tym kilka postów wcześniej - proponowano mi dowolny lot LUX-KRK bez dopłaty na dowolny termin po tym jak anulowali moje loty w kwietniu (tam anulowano wszystkie odcinki - LUX-MUC i MUC-KRK w dwie strony).


@karder Wielkie dzięki za info - mam na połowę maja rejs LH do Włoch i teraz tylko oczekuję anulowania podróży przez linię. ;)
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 08 Kwi 2020 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 607
Kilometry: 709 900
srebrny
BB108 napisał(a):
Przy ewentualnym odwołaniu lotów, w LH mogę przebookować na dowolny termin w obecnie dostępnym rozkładzie lotów czy np. mogę czekać do opublikowania kolejnego rozkładu i dopiero wtedy zabookować lot?


Co to znaczy "kolejny rozkład" w Lufthansie? Loty ładowane są co miesiąc na rok do przodu wg standardowego (letniego bądź zimowego) rozkładu.
To nie jest Ryanair czy inny LCC gdzie rozkład "ładowany" jest co kwartał lub w zależności od widzimisię działu rezerwacji.

Na chwilę obecną loty zarezerwowane do 19 kwietnia 2020 mogą być zmienione na inne, do kwietnia 2021. Pozostałe okazyjne oferty, o których mowa w tym wątku, są planowe a ich zmiana to czysta spekulacja.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BB108 uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 08 Kwi 2020 22:31 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1798
niebieski
Jak wygląda przebukowanie - dostaje się voucher na późniejszy wybór, czy anulacja np 1, mają i wtedy muszę zadeklarować nowy termin?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 09 Kwi 2020 01:18 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 15
Chciałbym dopytać bardziej zorientowanych. Jeżeli kupie bilet na maj w taryfie Light i w maju LH anuluje lot i będę chciał go przebukować np na grudzień a wtedy LH na tej trasie nie ma Light tylko classic co wtedy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 09 Kwi 2020 07:00 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
Jak wypełnimy cały samolot do Frankfurtu a potem większość tego na Maderę to na bank puszczą :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 09 Kwi 2020 07:04 

Rejestracja: 14 Gru 2012
Posty: 78
Loty: 199
Kilometry: 442 858
Jeszcze ja zamieszam bo jest teoretycznie taka możliwość - w zależności jak przy czytaniu rozłożyć akcenty, że jako „rebooked ticked” uprawniający do zniżki 50€ traktowane będą tylko te ze zmianą destynacji, a na dotychczasowej trasie już nie bo one zachowują ważność a są jedynie „extended” na nową datę. Wskazywałby na to również podany przykład z droższą taryfą wynikającą ze zmiany lotu kontynentalnego na międzykontynentalny, ale zaznaczam, że to tylko moje dywagacje. Poniżej te same warunki z polskiej wersji strony LH. https://www.lufthansa.com/pl/pl/flight-information

Posiadacze biletu na skasowany bądź wciąż planowany rejs lini Lufthansa mogą zatrzymać bilet bez wyznaczania nowej daty podróży. Rezerwacja zostanie wstępnie skasowana, ale bilet i wartość biletu pozostaną ważne.
Dla wszystkich biletów zakpionych do 19 kwietnia 2020 włącznie oraz planowana data rozpoczęcie podróży nie później niż 30 kwietnia 2021 obowiązuje następujące:
Bilet pozostaje ważny na nowy termin wylotu do 30 kwietnia 2021. Pozostaj także możliwość zmiany rezerwacji na inny cel podróżyZmiana musi zostać dokonana do 31 sierpnia 2020.
do każdego biletu którego rezerwacja zostanie zmieniona na termin wylotu nie poźniej niż 31 grudnia 2020 dodatkowo oferujemy zniżkę w wysokości EUR 50. Oczywiście opłata za zmianę rezerwacji nie zostanie pobrana, niezależnie od warunków taryfy danego biletu. W przypadku gdy po zmianie rezerwacji nowa taryfa okaże się droższa od oryginalnej (np zmiana lotu z kontynentalnego na międzykontynentalny) pasażer będzie musiał pokryć różnice taryfy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 09 Kwi 2020 08:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 607
Kilometry: 709 900
srebrny
-- 09 Kwi 2020 07:59 --

MATI,K napisał(a):
Chciałbym dopytać bardziej zorientowanych. Jeżeli kupie bilet na maj w taryfie Light i w maju LH anuluje lot i będę chciał go przebukować np na grudzień a wtedy LH na tej trasie nie ma Light tylko classic co wtedy


Proponuje przeczytac wczesniejsze wpisy w tym poscie

-- 09 Kwi 2020 08:02 --

digger napisał(a):
Jak wygląda przebukowanie - dostaje się voucher na późniejszy wybór, czy anulacja np 1, mają i wtedy muszę zadeklarować nowy termin?


Jesli odwolaja lot to nie musisz dzwonic do LH przed data wylotu. Wystarczy ze zadzwonisz do nich przed 31 sierpnia 2020.
Jesli jednak samolot bedzie lecial to musisz do nich zadzwonic przed data wylotu w celu zmiany planow - inaczej no-show
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 09 Kwi 2020 08:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 538
Kilometry: 845 671
złoty
W styczniu na 6 dni 689 zł z wylotem w poniedziałek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 09 Kwi 2020 08:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
travellista napisał(a):
Czy na 100 % LH tak gładko przebukowuje loty za darmo nawet na wyższe klasy rezerwacyjne w przypadku odwołania przez nich lotu?

Tak. Przebukowuja. Miałem taką sytuację w styczniu. Miałem lot z GDN na LPA na ferie. Całość miała obsłużyć LH, ale po kilku miesiącach od zakupu zmienili i z MUC do LPA obsłużył lot EW. W dniu zmiany bilet MUC-LPA-MUC kosztował tyle co ja zapłaciłem z GDN
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 09 Kwi 2020 15:51 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 15
Chciałbym dopytać bardziej zorientowanych. Jeżeli kupie bilet na maj w taryfie Light i w maju LH anuluje lot i będę chciał go przebukować np na grudzień a wtedy LH na tej trasie nie ma Light tylko classic co wtedy[/quote]

Proponuje przeczytac wczesniejsze wpisy w tym poscie

-- 09 Kwi 2020 08:02 --

Przeczytałem. Nie jestem zorientowany w terminach rebooking, zmiana taryfy itp. Jeżeli ktoś się się orientuje to proszę o odpowiedź

1. Jeżeli LH odwoła lot który powinien odbyć się w maju i kosztował kwotę x w klasie light a ja chcę przenieść go np n grudzień ale wtedy na tej samej trasie i w tych samych dniach tygodnia i w klasie light kosztuje kwotę y to czy mój bilet zachowuje ważność i nic nie dopłacam tylko zmiana daty
2. taka sama sytuacja ja powyżej ale powrót mam już w styczniu i i dostępne są bilety w klasie classic to czy wtedy dopłacam np za różnice pomiędzy light a classic ok 100zl czy obowiązuje mnie cena za bilet jaka będzie wtedy aktualna minus różnica jaką już zapłaciłem i minus 50e

Proszę o nieproponowanie czytania poprzednich wpisów bo już czytałem i jak bym nie miał wątpliwości to by nie było zapytania

Przepraszam że pytam o rzeczy dla niektórych oczywiste

Z góry dziękuję za łopatologiczne info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 09 Kwi 2020 16:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 607
Kilometry: 709 900
srebrny
@MATI,K proponuje przeczytac poprzednie wpisy. :lol:

lopatologicznie: odwolany lot przez Lufthansa -> dzwonisz do nich -> prosisz o inny termin -> nic nie placisz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
MATI,K lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 09 Kwi 2020 16:41 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 15
Dziekuje. Tez tak myslalem ale nie bylem pewien
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 09 Kwi 2020 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 425
HON fly4free
Też ostatecznie kupiłem z myślą o przełożeniu albo na święta bożego narodzenia połączone z sylwestrem (drugi rok z rzędu byłyby święta na Maderze) albo na wakacje 2021 :) Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie, teraz tylko liczę, że ostatecznie majowy lot nie dojdzie do skutku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 247 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group